Roční čekání na Hydrogen One od RED nám zkracuje první větší únik specifikací Telefon nabírá po roce další zpoždění

19.10.2018 09:10 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Dozvídáme se poprvé větší množství specifikací včetně rozlišení
  • Nesmírně drahý a už přes rok očekávaný telefony od společnosti RED o sobě dává opět vědět
  • Přesto je otázkou, zda si Hydrogen One jednou svou cenovku nad 30 tisíc korun obhájí

Už je tomu rok, co se nechala slyšet slavná společnost RED vyrábějící dost možná ty nejlepší kamery na světě, že vydá začátkem roku svůj první telefon jménem Hydrogen One. Nakonec se ale ukázala výroba smartphonu jako těžší úkol, než mohlo kdokoli čekat, a tak se na Hydrogen po roce stále čeká. Již brzy se však mají rozběhnout předobjednávky, tedy alespoň pro běžnou hliníkovou verzi. Speciální titanová verze nabírá opět další zpoždění. V každém případě se můžeme mezi tím podívat na uniklé specifikace, které nám dávají doposud nejvíce informací o celém zařízení. 

Hlavním tahákem má být fotoaparát, avšak nečekejte nějaké extrémní parametry. Papírově je na fotoaparátech zajímavý jen fakt, že duální foťák nazývá RED jako “stereo foťák”. Na zádech najdeme duální 12,3Mpx snímač a vepředu zase 8.3Mpx dvojici kamerek. Čísla a počty ovšem nejsou vše, jak dokazuje každý rok Pixel, a nezbývá tedy než počkat na výsledky. Originální funkcí může být rozšiřování telefonu o moduly s dalšími objektivy ve stylu Motoroly díky speciálnímu zadnímu konektoru.  


Další zajímavostí bude nepochybně 5,7palcový holografický H4V LCD displej s Quad HD+ rozlišením. Ten přichází s mnoha různými funkcemi, ale těžko soudit o co přesně jde, jelikož na videu a fotkách bude vypadat panel úplně stejně jako každý jiný displej. Zbytek parametrů už zapadá do šedi dnešní špičky. Máme zde 6 GB RAM, 128GB interní úložiště s microSD slotem, velkou 4500mAh baterii s USB-C, dvojici předních stereo reproduktorů či 3,5mm jack. Jen je zvláštní, že není zmíněn procesor ani verze Androidu. Stále bych si však vsadil na Snapdragon 845 a spíše starší Android Oreo. Přeci jen za 32 tisíc korun v základní verzi a 40 tisíc v té titanové by měl telefon nabízet i ten nevýkonnější hardware. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.