Režisér Star Wars vysvětluje, proč padouši ve filmech nemůžou nikdy používat iPhone Zajímavý vhled do marketingové strategie Applu

26.02.2020 14:21 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Společnost Apple si dává velký pozor na to, kde a jak jsou její produkty prezentovány a výjimkou není ani filmová tvorba.
  • Režisér Rian Johnson se vyjádřil o tom, jaké požadavky má Apple v případě, že se jablečné produkty objeví ve filmu.

Riana Johnsona můžete znát jako režiséra, který stojí za osmým dílem Star Wars: The Last Jedi. Jak ale tušíte, v Hvězdných válkách žádné produkty od Applu být nemůžou. Mohou být však v novém filmu Johnsona, jehož název zní Na nože (Knives Out). Jedná se o satirickou krimi komedii, ve které hrají samí známí herci mezi nimiž je třeba Daniel Craig, Chris Evans nebo Ana De Armas. Pokud jste film ještě neviděli, tak doporučuji, není vůbec špatný.

Každopádně, vraťme se k Applu. Ten má již desetiletí propracovanou marketingovou strategii, kde se snaží sám sebe a své produkty ukázat v co nejlepším světle. Taková strategie je samozřejmá a není se čemu divit. Rian Johnson však prozradil další detaily toho, za jakých podmínek Apple své produkty do filmu dává. Johnson pro server Vanity Fair řekl, že pokud mají být iPhony ve filmu, nesmí je používat žádný padouch. Prostě to znamená, že žádné jablečné zařízení nesmí být spojené s vrahem, násilníkem či jinou zápornou postavou. Vždy se musí jednat o někoho pozitivního, nebo alespoň nijak negativně zabarveného.

Apple si asi myslí, že se lidé na film podívají a řeknou si: "Kruci, ten vrahoun používá iPhone. Ten telefon si teda kvůli tomu nikdy nekoupím!" Teoreticky to na psychiku lidí může mít takový vliv, nebo alespoň na některé. Osobně o tom však pochybuju. Je ale zajímavé zjistit, do jakých detailů Apple nad svými produkty přemýšlí a nechce nechat nic náhodě.

Schválně nám napište do komentářů pod článkem, případně na Facebooku, jestli byste se rozhodli nekoupit si telefon jen kvůli tomu, že ho ve filmu používal nějaký padouch.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.