Revolver se blíží. Nokia 9 PureView prošla Bluetooth certifikací Prorazí Nokia konečně ve vlajkové třídě?

20.12.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__1_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__2_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__3_.jpg/Photos/ASUS_ROG_Phone_nase__4_.jpg
  • Asi nikoho nepřekvapí, že Nokia 9 má dle poslední certifikace Bluetooth 5
  • Telefon se má chlubit také 5,9palcovým OLED displeje, 8 GB RAM a bohužel stále ještě Snapdragonem 845
  • To hlavní bude však přeci jen pětice hlavních fotoaparátů na zádech
  • Vzhledem k odložení představení však rozhodne o úspěchu především cena

I když máme už potvrzeno, že bájná Nokia 9 PureView skutečně existuje, tak stále nemáme jisto, kdy se zařízení oficiálně odhalí. Prozatím se zdálo nejpravděpodobněji období na konci února, kdy se koná veletrh MWC, ale jisté není nic. Nyní ovšem dostala tato Nokia s pěticí hlavních fotoaparátů Bluetooth CIG certifikaci, která je většinou jedním z posledních kroků při vývoji telefonu. V podstatě je zařízení již hotovo a pouze se dodělávají detaily

Pochopitelně moc nových informací nedostáváme. Tedy máme nyní potvrzení, že bude na palubě Bluetooth 5, ale to se dalo u vlajkového modelu čekat. Když se ale ohlédneme za minulými uniky, měla by se Nokia 9 chlubit 5,9palcovým OLED displejem se symetrickými rámečky a QHD+ rozlišením. Nechybí velká 4150mAh baterie, USB-C, čistý Android 9 Pie či 8 GB RAM. Opomenout nemohu samozřejmě to hlavní, což je sestava pěti fotoaparátů na zádech. Zde má být tradiční, širokoúhlý a monochromatický snímač spolu s teleobjektivem a senzorem pro rozmazání pozadí. Ty doplní LED blesk a precizní laserové ostření. 

Jedinou nevýhodou telefonu může být nasazení Snapdragonu 845 v době, kdy už budou přicházet zařízení s mnohem výkonnějším Snapdragonem 855. Původně měla totiž Nokia 9 vyjít už letos na podzim, ale telefon nebyl prý ještě dokonale odladěný, a tak se oznámení odložilo. Úplně stejný osud potkal loni i Nokii 8 Sirocco. Pokud však nakonec skutečně zůstane Snapdragon 845 na svém místě, musí Nokia opravdu silně spoléhat na výkony všech těch fotoaparátů. Taková sranda určitě nebude levná a pokud nebudou foťáky dramaticky lepší než Mate 20 Pro či Galaxy S10, tak může Nokia opět pohořet.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.