Redmi Note 9 Pro a 9 Pro Max mají průstřel a bizarní fotoaparáty Zaujmou modely i tento rok?

12.03.2020 15:30 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi foto:  Xiaomi
  • Model z řady Note čínského výrobce Redmi jsou v několika posledních letech velmi oblíbené.
  • Není tedy divu, že se dočkáváme dalších modelů, tentokrát Redmi Note 9 Pro a Redmi Note 9 Pro Max.
  • Oba telefony nabídnou dobré fotoaparáty i příznivou cenovku.

Redmi Note 9 Pro

První odlehčeným telefonem, kterému se podíváme na zoubek, je Redmi Note 9 Pro, tedy "slabší" z představené dvojice. Zařízení má 6,67" Full HD+ LCD displej, který má uprostřed horní strany průstřel s 16Mpx selfie kamerkou. Displej je krytý odolným sklem Gorilla Glass 5 a je pouze 60Hz.

Uvnitř telefonu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 720G v kombinaci se 4/6GB RAM a 64/128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD karty až do velikosti 512 GB. Co zajisté potěší, je velká 5020mAh baterie s 18W nabíjením (rychlonabíječka je samozřejmě v balení).

Na zadní straně najdeme na Redmi telefony netradiční modul fotoaparátu. Ten je čtvercový, respektive obdélníkový, pokud vezmeme v potaz i rozšíření pro přisvětlovací diodu, a nalezneme v něm čtyři objektivy. Hlavním objektivem je 48Mpx senzor ISOCELL Bright GM2 od Samsungu se světelností f/1.79. Dále je zde 8Mpx širokoúhlý objektiv se světelností f/2.2 a záběrem 119°. No a poslední dva senzory jsou 5Mpx makro a 2Mpx senzor hloubky ostrosti. Video telefon zvládne natáčet až ve 4K při 30 FPS.

Z dalších předností telefonu můžu zmínit 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek, infračervený port a čtečku otisků prstů na boku, za což Redmi hodně chválím.


Redmi Note 9 Pro Max

Přírůstek do rodiny Redmi Note s přídomkem Pro Max je úplnou novinkou. Ihned mě napadá podobnost s iPhonem 11 Pro Max, ale samozřejmě jen skrz jméno. Co se týče konstrukce, model Pro Max se od modelu Pro vůbec neliší. Opět zde najdeme 6,67" Full HD+ LCD displej s průstřelem uprostřed horní strany. Přední kamerka má ale tentokrát 32 Mpx. Telefon pohání procesor Qualcomm Snapdragon 720G v kombinaci s 6GB LPDDR5X RAM (dostupná i 8GB varianta) společně s až 128GB úložištěm UFS 2.1.

Na zadní straně najdeme 64Mpx hlavní fotoaparát se senzorem GW1 od Samsungu. Dále je zde 8Mpx širokoúhlý objektiv, 5Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. Co se týče videa, opět telefon umí natáčet video až ve 4K při 30 FPS, případně 1080p při 60 FPS. 

Uvnitř nalezneme ještě 5020mAh baterii s 33W rychlonabíjením, což se určitě hodí. Bohužel Redmi nezmínilo, za jak dlouho dokáže telefon nabíječka dobít do plné kapacity. Dále zmíním opět čtečku otisků prstů na boční straně, 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek a infračervený port.


Cena s daní a dostupnost

Redmi Note 9 Pro Max

  • 6/64 GB - zhruba 200 dolarů (asi 5600 korun)
  • 6/128 GB - zhruba 230 dolarů (asi 6500 korun)
  • 8/128 GB - zhruba 255 dolarů (asi 7200 korun)

Redmi Note 9 Pro

  • 4/64 GB - zhruba 175 dolarů (asi 4900 korun)
  • 6/128GB - zhruba 215 dolarů (asi 6000 korun)

Oba modely budou v prodeji 25. března zatím čistě v Indii. Následně se v průběhů pár měsíců dostanou i dál, avšak v dnešní době těžko odhadnout, kdy budou přesně také u nás. 
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.