Redmi Note 6 Pro je dalším Xiaomi střední třídy se slušnou výbavou a čtveřicí foťáků Jedná se v podstatě o Redmi Note 5 z notchem

22.10.2018 16:00 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Nokia 8.1 ukázala své specifikace v benchmarku Geekbench
  • Telefon bude pohánět procesor Snapdragon 710 se 4 GB RAM a nechybí už ani nový Android 9.0 Pie
  • Zda jde o zcela nový model, nebo jen o přejmenovanou Nokii X7 zatím nevíme

Už pár týdnů nepředstavilo Xiaomi nový telefon a nebylo by to Xiaomi, aby to rychle nenapravilo. Dnes si tedy představíme detailně nové Redmi 6 Note Pro, což však není tak úplně nástupce Redmi Note 5, ale spíše jen upravenou verzí s notchem. Přijde vám to matoucí? To nejste jediní, mně také a tento telefon přilévá jen olej do ohně. Už tak je portfolio Xiaomi dost nafouklé a nepřehledné, kde si je nespočet telefonů velice podobných a jména nic neznamenají. 

Zapomeňme však na zmatky v portfoliu a věnujme se samotnému zařízení, které vypadá dost dobře. V poměrně tenkém těle nalezneme velkou 4000mAh baterie, která se ovšem dobíjí stále skrz starší microUSB. Zadá jsou přitom z kovového plátu a najdeme zde i čtečku otisků prstů. V jádru telefonu pak tepe procesor Snapdragon 636 a 3/4 GB RAM. Interní úložiště činí 32/64 GB a je možné je rozšířit skrz hybridní microSD slot. Systém se stal Android 8.1 Oreo s domácí nadstavbou MIUI 9. 

Vepředu poté sídlí již tradičně Full HD+ IPS displej, avšak oproti ostatním Xiaomi této třídy má tento panel větší úhlopříčku 6,26 palců namísto běžnějších 6 palců. Důvodem nárůstu je notch, díky kterému se vejde do stejného těla o něco větší displej. Výřez si můžete ovšem softwarově skrýt a přímo v něm najdeme hned dvě přední kamerky. Ta hlavní má 20 Mpx a druhá 2 Mpx, jelikož slouží jen pro měření hloubky ostrosti. Nechybí zde tedy pokročilý portrétní režim s upravováním bokeh efektu, režim krásy či odemykání obličejem.  


Také na zádech je duální foťák se stejným účelem. Již ověřený 12Mpx fotoaparát s velkými 1,4mikrometrovými pixely, jenž našel místo v řadě zařízení Xiaomi. Ten poté doplňuje opět senzor pro rozmazání pozadí, avšak zde má 5 Mpx. Opět zde najdeme tedy portrétní režim, nebo navíc i rozpoznání scén pomocí umělé inteligence, kdy telefon upraví fotku za vás na základě focené scény a objektů v ní. 

Pokud vás Xiaomi Redmi Note 6 Pro zaujalo, může být vaše již nyní za oficiální cenu 5 890 Kč v nižší 3GB/32GB verzi. Jestli byste chtěli sáhnout spíše po verzi 4GB/64GB, tak si připravte 6 690 Kč


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.