Redmi K30 Pro nemá extra výbavu, ale levněji Snapdragonem 865 nezískáte Nebude to úplně špatný telefon

24.03.2020 18:50 / od Honza Nuc
foto:  Xiaomi
  • Čínská společnost Redmi dnes oznámila nový model Redmi K30 Pro, který je od klasické K30 odlišný i designově.
  • Potěší skvělý výkon, dobré fotoaparáty a příznivá cenovka.

Redmi K30 Pro má velký 6,67" AMOLED displej, který neruší žádný výřez ani průstřel, protože je selfie kamerka uschovaná uvnitř telefonu, respektive vyjíždí z horního okraje zařízení (podobně jako u Xiaomi Mi 9T). Přední kamerka má 20 Mpx. Zobrazovač jako takový má rozlišení Full HD+ a podporu HDR10 a obsahuje optickou čtečku otisků prstů. Bohužel má displej pouze klasickou 60Hz obnovovací frekvenci, což je škoda. 

Na zádech telefonu najdeme kruhový modul fotoaparátu s hlavním 64Mpx senzorem Sony IMX686 s optickou stabilizací. Dále zde máme 13Mpx širokoúhlý objektiv, 5Mpx makro objektiv a 2Mpx senzor pro měření hloubky ostrosti. Redmi bude však nabízet ještě verzi K30 Pro Zoom, jež bude mít namísto makro objektivu 8Mpx teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem. Co se týče natáčení videa, dostupné bude i 8K (7680x4320).

Uvnitř telefonu tepe procesor Qualcomm Snapdragon 865 5G v kombinaci s 6/8GB RAM a 128/256GB vnitřním úložištěm. U verze s nižší RAM DDR4 bude dostupné úložiště UFS 3.0, zatímco u verze s vyšší operační pamětí už bude UFS 3.1 i rychlejší RAM typu DDR5. Baterie bude mít slušnou kapacitu, a to 4700 mAh a 33W rychlonabíjení. Dále můžeme zmínit 3,5milimetrový konektor pro zapojení sluchátek, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, odolnost IP53, NFC či infračervený senzor.

Základní verze telefonu 6/128 GB bude stát zhruba 13 tisíc korun, vyšší verze 8/128 GB s rychlejší RAM i úložištěm stojí už 15 tisíc korun a základní model K30 Pro Zoom ve verzi 8/128 GB pořídíte za 17 tisíc korun. V prodeji budou telefony od 27. března v Číně, poté se dostanou do Indie a následně na další trhy.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.