Redmi K20 se jmenuje u nás Xiaomi Mi 9T a vměstnalo se pod 10 tisíc korun Telefony jsou krom jména úplně stejné

12.06.2019 15:32 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Očekávat můžete 6,39palcový AMOLED displej, vyjíždějící kamerku, Snapdragon 730 a 6 GB RAM
  • 48Mpx fotoaparát je nový senzor IMX582, nechybí 13Mpx širokoúhlý objektiv a 8Mpx teleobjektiv
  • Chybí voděodolnost, bezdrátové nabíjení či microSD slot, avšak přidal se 3,5mm jack
  • Základní 6/64GB verze stojí 9 490 Kč a za dvojnásobné úložiště zaplatí o tisíc korun navíc

Xiaomi dnes oficiálně představilo i pro náš trh konečně svůj model Mi 9T, což je ve zkratce jen přejmenované Redmi K20. Design je zcela totožný včetně žíhané modré a červené barvy. Přidává se však ještě černá se vzorkem karbonového vlákna. Spoléhá se tu stále na konstrukci v kombinaci skla a kovu, chybí voděodolnost i bezdrátové nabíjení. Nechybí ovšem USB-C s 18W nabíjením, NFC, jediný reproduktor vespod zařízení či 3,5mm jack. 

Hlavní chloubou bude 6,39palcový Full HD+ AMOLED displej bez průstřelu či notche. Namísto toho vyjíždí přední 20Mpx kamerka se světelností f/2.2 z rámu zařízení pomocí motorků. Přímo pod displejem je také větší a prý i daleko rychlejší optická čtečka otisků prstů sedmé generace. Jelikož jde o obyčejný model 9T, máme tu procesor Snapdragon 730 a nikoliv vlajkový čip. K dispozici bude verze 6 + 64 GB a vyšší 6 + 128 GB. Slot pro microSD kartu zde nehledejte. Baterie má pak hezkých 4000 mAh. 

Na zádech se nachází krom logo pouze trojitý fotoaparát. Hlavním snímačem je populární 48Mpx senzor, avšak není to typ Sony IMX586, jaký najdeme v Redmi K20 Pro, v původním Mi 9, ve OnePlus 7 a podobně. Namísto toho je zde nový senzor IMX582, takže je otázkou, jak budou fotky ve srovnání s původním Mi 9 vypadat. Jinak má fotoaparát světelnost f/1.75 a nemá optickou stabilizaci. Umí ovšem natáčet slow-motion až v 960 FPS a Full HD rozlišení. Druhým fotoaparátem je zde 13Mpx širokoúhlý objektiv se 124,8 stupni záběru. Což mě vede k přesvědčení, že jde stejný širokoúhlý snímač jako u Zenfonu 6, jenž má úplně stejné specifikace. Na závěr je zde 8Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4, jenž slibuje pochopitelně 2x optický zoom. 

U nás půjde do prodeje v obou paměťových variantách a každá varianta bude ve všech třech barvách. Základní model 6/64GB bude stát 9 490 Kč, zatímco vyšší 6/128GB varianta 10 490 Kč. Vzhledem k celkové výbavě jsou to tedy velice zajímavé ceny, jak už bývá u Xiaomi zvykem a telefon to staví přesně mezi Mi 9SE a původní Mi 9, což dává smysl vzhledem k postavení procesoru a jiné verzi fotoaparátu. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.