Recenze Xperia 1 Mark II: Každé PRO má své proti

Umí vše, ale neexceluje v ničem
 • Krásný 4K displej
 • Nádherná voděodolná konstrukce
 • Výborné manuální aplikace pro foto i video
 • Návrat 3,5mm jack konektoru
 • Nic moc reproduktory
 • Na fotoaparáty není spoleh
 • Nižší jas 60Hz displeje
 • Vysoká cena

Recenze produktu...

Xperia 1 Mark II

80%
Baterie
65%
Design
95%
Fotoaparát
75%
Výkonnost
90%

Loni prošly Xperie velkou změnou a dočkali jsme se po letech bezva vlajkových telefonů od Sony, které sice stále zaostávaly, ale už zdaleka ne tolik a byly něčím jedinečné. Společně s vylepšením přišlo menší zdražení, ale vzhledem k velkým změnám se to dalo chápat. Xperii 5 jsem označil jako “Nejlepší Xperii posledních let”. Inu, Xperia 1 je technicky ještě lepší, ale... také mnohem dražší. A teď si musíme klást otázku, co očekáváme od telefonu za 33 tisíc korun? Co očekáváme od Xperie 1 Mark II?

BATERIE Kapacita 4000mAh; Podpora bezdrátového nabíjení; Podpora rychlonabíjení;
DISPLEJ Rozl. displeje 3840 x 1644bodů; Typ displej OLED; Uhlopříčka displeje 6.5";
FOTOAPARÁT Hlavní fotoaparát 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 3 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 4 0,3Mpx; Optická stabilizace (OIS); Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv; Typ fotoaparátu č. 3 Ultraširokoúhlý; Typ fotoaparátu č. 4 pro měření hloubky ostrosti;
KONEKTIVITA Konektor jack 3,5mm; NFC; Podpora OTG; Stereo reproduktory; Systémový konektor USB-C;
OP. SYSTÉM Android 10;
PAMĚŤ RAM 8GB; Paměťová karta; Uživ. paměť 256GB;
VÝKON Antutu Benchmark 565000bodů; Počet jader procesoru 8; Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 865;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů;
Přejít do katalogu


Konstrukce a zvuk

Řeknu vám jedno, co nečekat nemůžete - velké změny. Ty přišly loni a letos se jen dotahují šroubky a vyhlazují hrbolky. A taky se přemístily foťáky více na bok, ale to měla už menší Xperia 5. Bez pochyby největší změnou je kovový rám, který je tentokrát zcela plochý. Jinak jsou rozměry a tvary stejné, jen rám je hranatější, a to se mi líbí. Telefon se mi držel pohodlněji, vypadá lépe a působí ještě kompaktněji. Byť ve skutečnosti je to pořád solidní pádlo. Jo a nechybí ani dvojí certifikace IP65 i IP68, jak je to možné, že má telefon dvě certifikace voděodolnosti a jak to funguje, zjistíte když tak, v našem videu.

Další změnu najdeme na boku, kde je čtečka otisků integrována zase jednou v zapínacím tlačítku. Bohužel to není tak ultra rychlá čtečka, jako byla v Honoru 20 Pro, ale je velice spolehlivá a rychlost dostatečná. Určitě na ní čekat nebudete. Co rovněž zažilo velký comeback, je jack. Vyplaval zpět z hloubi tichého oceánu z vraku Xperie XZ1.

Do zapínacího tlačítka na boku se vrátila čtečka otisků a nahoru zase 3,5mm jackTen je nahoře prý kvůli lepšímu cestování signálu a jedná se o jeden z těch lepších jacků. A hlavně tu je, už to je bonus. Xperii jsem ale testoval hned po LG Velvet a ten měl se svým 3D vylepšením daleko lepší zvuk. A to jsem použil k testování Sony sluchátka XM3. Natož LG V60 s Quad DACem bude ještě dál. Pořád platí, že LG nemá v tomhle konkurenci. Ale pro běžné lidi bez extrémně náročných sluchátek má Xperia pořád dobrý jack, ne že ne.

Co moc nepochválím jsou stereo reproduktory. Ano, jsou namířeny na vás, ale nehrají tak dobře, jak bych čekal od vlajky za takové peníze. Motorola Edge+ hrála mnohem lépe. Hlasitěji, dynamičtěji. ROG Phone 3 také, i na Galaxy S20 se mi poslouchalo lépe. Zvuk je krapet ploší než u konkurence, a hlavně více potichu. Hodně solidní zvuk, ale ne špičkový. Stejně jako ten jack.


Displej

Pokud jde o displej, tak ten se prakticky vůbec nezměnil. Stále ty parádní tenčí symetrická rámečky, stále můj oblíbený poměr stran 21:9, stále OLED, stále 6,5 palců, stále 4K rozlišení. Zůstaly i všechny ty režimy Autorského obrazu a podobně. LG dovoluje hlubší úpravu obrazu, ale myslím, že si tu každý najde to své. Obraz je stále nádherný. Byť to 4K u filmů a podobně moc na menší úhlopříčce oproti Quad HD nepoznáte. Spíše jde o barvy. 

Problém je, že za krásného dne na ten displej moc dobře neuvidíte. Jas není nejvyšší a kalibrace nepomáhá. Čitelnost na slunci nic moc. Stejně tak je to s plynulostí obrazu. Jelikož jde o stejný panel, tak nemůže být najednou 90 či dokonce 120Hz. Namísto toho sem dalo Sony technologii, které redukuje rozmazání pohybu obrazu. Jde to znát? Noooo, používal jsem telefon den bez redukce, poté s ní a rozdíl jde cítit. Vážně je to lepší než běžný 60Hz displej. Na pravých 90Hz tohle ale určitě nemá, takže pokud chcete ten legendárně plynulý obraz, musíte jít jinam. Rád bych ale, kdyby se tahle funkce dostala na všechny telefony, které by zůstaly u 60Hz panelu. Vážně to pomáhá.


Hardware

Co může potěšit, tak redukce rozmazání pohybu neměla prakticky žádný vliv na baterku. Naštěstí, protože Xperia 1 si nemůže dovolit větší spotřebu. Oproti loňsku narostla baterka na dnes u takto velkých telefonů běžných 4000 mAh. Výsledek? Nevím proč, ale z telefonu jsem dostával maximálně jeden den používání. A to jsem měl vypnutý Always On s zkoušel telefon s i bez redukce. Optimalizace baterky u Xperie 10 Mark II byla excelentní, stejně tak u Xperie 5, ale asi ten 4K panel dává telefonu zabrat. Jeden den ale přežijete a když tak tu máte 21W nabíjení a 11W bezdrátové nabíjení. Proč tyhle bizarní hodnoty? Protože Xperia 1, tak tam bude jednička? Já nevím... Prostě zvláštní.

Pokud jde o hardware tak Snapdragon 865 s 8 GB RAM a velkým úložištěm je záruka rychlosti a plynulosti systému. Telefon běží se svou typicky lehkou nadstavbou výborně. A potěší i microSD slot, nebo výborný a stabilní bezdrátový přenos zvuku. S mými Sony sluchátky to byla radost. Takhle dobře fungují vždy snad jen s iPhony a Macem.


Fotoaparáty

A teď k té nejdůležitější části Xperie 1 Mark II. Časti tak důležité, že Sony na svých stránkách nepíše hodně dlouho o ničem jiném - fotoaparáty. S těmi je to jak na horské dráze. Na první pohled se nic nezměnilo, stále tři 12Mpx senzory. Na druhou stranu se třeba hlavní senzor dost změnil, je nyní daleko větší, a zoom 3x. Na třetí stranu to ale stejně moc velký rozdíl ve výsledných fotkách nedělá.

Jako vždy musím u Xperie vynést do nebe barvy. Ty Sony prostě umí a když se ta fotka povede, tak sakra povede. Problém je to, když se povede. Velký 12Mpx senzor, optická stabilizace, světelnost f/1.7, to vše zní skvěle, ale pořád je to mobilní senzor a ten potřebuje podporu softwaru. A té se stále moc nedostává. Sakra, vždyť HDR kompletně zmizelo ze základní fotoaplikace a automatické tu není. 

Sám o sobě má foťák přirozené fotky, ještě jednou, krásné barvy, nepřehání to doostřováním a moc nešumí. Dynamický rozsah je přitom dost dobrý. Na úrovni třeba Huawei P30 Pro. Mimochodem to v automatickém režimu také nepoužívá HDR, kdybyste nevěděli. Ale někdy je to málo a ani ta umělá inteligence, kterou nelze vypnout, nepomáhá.

Přepaly občas vystrčí růžky, zmáčknete jednou spoušť dostanete totálně přesmaženou fotku, zmáčknete znovu a už je vše v pořádku. Jindy zmáčknete spoušť a je vše dobré, ale nesadí vám kompozice, zmáčknete podruhé a dostane přesmaženo teď. Někdy dostanete takovou fotku u piva, jindy zase tmavou kytku. Za ostrého slunce jsou sem tam barvy zase až moc vybledlé.

V noci podává pak foťák velice solidní výsledky, ale noční režim citelně chybí. Naopak širokoúhlý si vede až překvapivě dobře, stejně jako loni. Za to velká pochvala. Zda dne je o dost měkčí a občas má sklony k lehčí chromatické aberaci, ale má ostření, a to se sakra hodí. Za mě je fajn. Za 33 tisíc korun neurazí, nenadchne. A to by šlo říct o všech foťácích i o tom 3x zoomu se stabilizací. Fotky z něj jsou určitě nejslabší z trojice. Motorola Edge+ má lepší, ale občas se mu taky povede hezká fotka.

Pokud jde o video ve 4K, tak stabilizace není moc dobrá a dynamický rozsah v náročných scénách stejně tak. Plus mi občas zlobilo ostření. Stejné vlastnosti lze pak očekávat u Full HD jen v horší kvalitě. Když se ale nehýbete tak vypadá obraz moc dobře. Jen si musíte vybrat mezi krásně ostrým, detailním, ale na přepaly náchylným obrazem bez HDR, nebo můžete zapnout HDR video, což pomůže, ale pak je celý obraz hrozně vybledlý. Osobně jsem nechával HDR vypnuté. A je zajímavé, že u videa tu HDR je, ale u fotek ne.

Tedy ono tu taky je, ale musíte jít do nové aplikace pro manuální focení. A teď se dostáváme k té hlavní přednosti telefonu. Pro Camera je výborný manuální režim s nastavením všeho možného. Díky novému ostření si můžete nastavit v jaké oblasti má zařízení ostřit. Typ ostření, samozřejmě všechny ty věci jako clona, vyvážení bílé, ISO a podobně. Je tu toho spousta, až se v tom začnete ztrácet. 

A právě zde, v manuálním ovládání, je ukryto v nastavení HDR. HDR. Věc, kterou ocení právě ti, kteří nechtějí nic nastavovat. A co je horší, když už budete to HDR používat, tak výsledné snímky nejsou o moc lepší. Většinou jsou na 98% stejné a někdy dokonce horší. Samotná Pro Camera je však výborná appka, u které my chybí jen dvě stěžejní profi funkce. Za A chybí focení do RAWu, což je základ každého profi fotografa, pro které má mobil být, ale to se prý už pomalu šíří aktualizací. Mně ale chyběl hlavně nesmírně užitečný focus peaking u manuálního ostření, na který jsem zvyklý z LG.Samozřejmě je tu pak i druhá profi aplikace jménem Cinema Pro, kterou známe z loňska a vůbec se nezměnila. Barevná profily, výběr objektivů, poměry stran, ovládání všeho potřebného. Vše zůstalo a aplikace je jen lepší. Z Xperie 5 je tu třeba možnost ukotvit si dva body zaostření a pak během natáčení plynule měnit zaostření automaticky. To je úžasná funkce. Opět u ní však chybí focus peaking nebo širší ovládání mikrofonu. A taky zde nemůžete zapnout automatické přizpůsobování expozice, takže nemůžete v manuálním režimu dělat přechody z jedné strany na druhou. A taky nezapomeňte na stativ, nebo hodně pevný postoj. Tady je stabilizace ještě horší. Zkrátka se počítá se stativem a kontrolovaným prostředím, kde nebude dělat nečekané světlo problémy.

Prostě je to na profi využití, jenomže ten profi člověk bude mít na tyhle věci už pořádný foťák a nesníží kvalitu výstupu mobilem. Mnohem více oceňuji neuvěřitelný burst režim 20 snímků za sekundu a vážně jsou prakticky všechny ostré. Tahle funkce se sice využívá tradičně třeba na sport či divoká zvířata, což asi nikdo s mobilem fotit moc nebude, ale když si nejste jistí pevnou rukou, proč nepodržet spoušť a mít tu jistotu. Za mě super.

Stejně jako ostření na oko, které je stále výborné a funguje i na zvířata. A kdyby vás to zajímalo, tak TOF senzor je tu vesměs k ničemu, portrétní režim není extra úžasný a přední 8Mpx kamerka je možná i lehčí podprůměr vzhledem k ceně. Teoreticky by mělo být přínosem také krycí sklo ZEISS T, proti odleskům a s lepšími vlastnostmi, ale rozdíl nevidím. Lens flare byl naopak občas šílený. A také jsem si všiml, že zatímco třeba P30 Pro občas hází barvy kvůli svému senzoru do zelena, tak Xperia zase do červena. 

Celkově se jedná o fajn fotoaparáty, kterým hodně pomáhají manuální režimy jako přidaná hodnota, ale osobně mám radši manuální režim v LG a vzhledem k ceně nejsou holt ty výstupy taková sláva. A to je ten problém. Vzhledem k ceně. Mohl bych tady popisovat funkce manuálních režimů do nekonečna, ale v konečném důsledku je podle mě většina lidí využívat nebude. Ani ten profík. Mnohem více využije profík raději Xperii jako krásný dotykovým sekundární displej ke svému drahému fotoaparátu Alpha, což jde. To je pro tyto lidi daleko hodnotnější funkce, a právě proto bude možná zajímavější ještě dražší Xperia PRO.


Vyplatí se?

Ale co se základní Xperií 1 Mark II? Nebudu vám lhát, mám tyhle nové Xperie rád. Ten protáhlý displej je super, zpracování taky, a hlavně se mi příjemně používají. Prostě na nich něco je. Cena, kterou musíte za tu nejlepší Xperii letos dát, se však tentokrát výrazně zvýšila, zatímco výbava moc velký krok neudělala. Vesměs se přidala aplikace manuálního režimu, což by šlo aktualizací, zvětšil se hlavní foťák, což zas tak nepocítíte. Teleobjektiv má užitečnější 3x zoom, namísto 2x, ale kvalitou pokulhává. Krásný 4K obraz, ale zase horší čitelnost na slunci bez 90 Hz. Větší baterka, ale výdrž pořád nic moc. Přidal se jack, je tu microSD, ale repráky už zaostávají. Je to mišmaš. Skoro na každou větší přednost je tu nějaké to ALE.    

Je to telefon pro profi fotografy, ale dle mých zkušeností, dle lidí v daném oboru, s kterými jsem se o telefonu bavil, o něj ti profesionálové nejeví zájem, pokud nejsou přímo velcí fanoušci Xperií. A to pár z nich i vlastní Alphy. Jasně je to úžasné, co všechno jde udělat v telefonu, a jak moc funkcí z fotoaparátů Alpha se povedlo zreplikovat, ty manuální aplikace se povedly, ale stejně by každý zůstal u svého iPhonu, Pixelu nebo Samsungu.

Problém je, že když chce takový profík něco fotit manuálně, tak má už ten foťák s pořádným objektivem za minimálně stejné peníze a telefon se používá na momentky, kdy potřebujete, aby všechno vypadalo automaticky hned co nejlépe a nebyly potřeba velké úpravy. Tím pádem musí být na výstup spoleh. Na Xperii 1 Mark II se ale nemůžete stoprocentně spolehnout jako na ty ostatní, co se fotek a videa týče. 

Ok, tak co když je tenhle telefon pro ty, kteří se chtějí stát profíky, kteří to myslí s focením vážně. Inu, za 33 tisíc korun si takový lidé přeci koupí na učení raději základní levnou zrcadlovku, aby si zvykli na ovládání foťáků, k tomu nevlajkový telefon, a ještě možná ušetří. Telefon pořád nemůže konkurovat dedikovanému fotoaparátu. Jasně, některé značky dohání nedostatky malých senzorů právě softwarem, ale... Sony se rozhodlo nejít tímhle směrem, a tak uvízlo v zemi nikoho. Každou nohou je v jiném světě stejně jako jejich matoucí aplikace na používání fotoaparátů.

Na konci dne je to však stejně otázka peněz. Pokud vám prostě i tak dává Xperia 1 Mark II smysl a zkrátka nad ní stále přemýšlíte. Vyplatí se za ty peníze? Inu, ty vylepšení nejsou tak obří, abych mohl říct, že bez pochyb ano. Byť je Xperia skvělý telefon. To určitě. Mark II je ovšem stále lehce vylepšená Xperia 1 z loňska, a tak bych očekával podobnou cenu. Za 25 tisíc korun, paráda, bezva možnost. Za 28 tisíc korun jako Galaxy S20+ a Motorola Edge+, už to trochu skřípe, ale pořád se dá argumentovat. Za 33 tisíc korun už to chce fakt ty největší fanoušky, kteří zkrátka nic jiného, než Sony nechtějí. Pokud mezi ně nepatříte, jsou tu pro většinu lepší a levnější volby.

Za 33 tisíc korun je Xperia 1 Mark II skvělá, ale ne dostatečně skvěláXperia 1 Mark II mi připomíná trochu dřívější OnePlus. Super telefon, ale v pár věcech, a hlavně foťácích, pořád ztrácí, ale snaží se to dohnat jinde, což je fajn. OnePlus v těchto dobách ale nestálo 33 tisíc. Ani letos nestojí 33 tisíc. Xperia ano. Je to skvělý telefon, ale ne dostatečně skvělý telefon. Osobně bych tak čekal raději na Xperii 5 Mark II, která by mohla přinést to samé v menším těle bez 4K za dejme tomu těch 25, možná i 23 tisíc korun. Případně... kupte loňskou Xperii 5 nebo Xperii 1. Oboje bývá relativně často v akcích a zatímco Xperia 1 bývá za 20 tisíc dobrá koupě, Xperia 5 se prodává občas za 16 tisíc, a to je podle mě super. Tu bych si koupil já, kdybych chtěl nějakou dobrou Xperii. Ta zůstává pro mě prozatím nejlepší/nejvýhodnější Xperií na trhu. 

Ale víte co? Můžete to brát i jinak. Co když nemáte problém dát za telefon i 40 tisíc korun a Xperie se vám celkem líbí. iOS nechcete, a tak vybíráte mezi Xperií a Galaxy S20 Ultra za 37 tisíc korun. Já bych bez mrknutí oka vzal japonskou krásku. Takže když nic jiného, tak v souboji ultra drahých, spíše předražených, telefonů, by u mě Xperia zvítězila. A alespoň za to jsem rád. Tak a teď šup představit tu levnější Xperii 5 Mark II. Já počkám. Jako vždycky. Do vydání PS5 času dost.

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 181g
Výška 166mm
Šířka 72mm
Hloubka 7mm
Odolné (outdoor) Ano
Typ odolnosti IP65/IP68
Barva Černá

Výkon

Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 865
1. Frekvence procesoru 2840MHz
2. Frekvence procesoru 2420MHz
Počet jader procesoru 8
Antutu Benchmark 565000bodů
Akcelerace grafiky Ano
Grafický chip Adreno 650

Paměť

Uživatelská paměť 256GB
Paměťová karta Ano
Maximální velikost karty 1000GB
Paměť RAM 8GB

Operační systém

Operační systém Android
Verze OS Android 10
Java Ne

Baterie

Kapacita 4000mAh
Typ baterie Li-Po
Vyměnitelná baterie Ne
Podpora rychlonabíjení Ano
Podpora bezdrátového nabíjení Ano

Konektivita

Podpora 4G (LTE) Ano
Pásma 4G (LTE) 800, 900, 1800, 2100, 2600MHz
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ano
Stereo reproduktory Ano
FM rádio Ne
Podpora OTG Ano

Displej

Uhlopříčka displeje 6"
Rozlišení displeje 3840 x 1644bodů
Typ displej OLED
Počet barev 16 milionů
Jemnost displej 253bodů/cm2

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát 12Mpx
Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx
Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv
Hlavní fotoaparát č. 3 12Mpx
Hlavní fotoaparát č. 4 0,3Mpx
Typ fotoaparátu č. 3 Ultraširokoúhlý
Typ fotoaparátu č. 4 pro měření hloubky ostrosti
Clona f/1.7
Clona č. 2 f/2.4
Clona č. 3 f/2.2
Optická stabilizace (OIS) Ano
Blesk nebo přisvětlovací dioda Ano
Přední fotoaparát 8Mpx
Clona (přední) f/2.0
Rozlíšení videa 3840 × 2160 ve 60/30/25/24FPS; 1920 x 1080 ve 120/60/30FPSbodů

Zabezpečení

Zámek klávesnice Ano
Automatický zámek klávesnice Ano
Rozpoznání obličeje Ano
Čtečka otisku prstů Ano

Navigace

GPS modul Ano
Podpora satelitů GPS A-GPS;GLONASS;GPS;
Geotagging Ano
Senzor polohy (Akcelometr) Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Senzor okolního světla (Light) Ano
Typ SIM nanoSIM
Senzor přiblížení (Proximity) Ano
Podpora dvou SIM karet Ne
Notifikační dioda Ne
Vestavěná svítilna Ano

Obecné

Česká lokalizace Ano
Distribuce CZ
Oficiální představení telefonu Únor 2020

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 32 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-1. srpen 2020

  Díky moc Michale za obě verze opět SUPER recenze :) Mobilní SONY se už dávno mělo přejmenovat na mobilní ALE... Pokud jsem dobře počítal, tak ho zde máš kolikrát? 51krát! Pravda asi ne vždy pro vyjádření rozporu, ale ;) i pouhá polovina by byla u vlajky víc jak dost. Je mi to moc líto, protože SONY je již od nejen digi dřevních let mou velkou spotřebkovou jedničkou. Tedy vlastně bývalo, protože dnes už dávno nejsou na špici jak vývoje, tak pelotonu min. v 80% produkce, což je velká škoda... Vlastně reálně stále umí pouze foto + video kamery a herní konzole, přičemž z hlediska součástkové základny došlo od dřívějška k sakra velkému posunu od vlastního jak vývoje, tak produkce... Ale ;) zpět k X1mkII: Jako by se zde dnešní p(o/i;)tomci kdys mnohdy až geniálně progresivního & v kde čem prvního SONY stále jen bezpečně bezcílně cachtali na mělčině a když už se náhodou odvážili na hloubku, tak se u toho prakticky vždy "pěkně" nalokali vody s žabincem a rychle se (z)vrátili odkud přišli... :( Na rovinu, pokud by takto celkově "kvalitní" byly Alfy [samo že ne Romeo ;), tam je to od nepaměti ještě zdaleka mnohem větší bída...] vybral a hlavně zaplatil by sis nějakou? Totéž platí i o tomto "hybridu", jenž by sis za své jistě nekoupil. Nebo se pletu? ..je to hodně k vzteku extra smutná "zábava" pozorovat stále rozsáhlejší úpadek (snad alespoň ty konzole a kamery vydrží na špici co nejdéle!) ve spotřebce druhdy největšího světového impéria [..což bohužel platí nejen o elektronickém Japonsku obecne (..o USA + Evropě raději nemluvě...), až se mi chce brečet...]. Závěrem ještě drobné upozornění na "tiskovou" chybu/šotka: Řeknu vám jedno, co NEčekat nemůžete - ve videu to zní samo správně :) A jako poslední bod otázka: Jak dlouho myslíš, že SONY zvládne dotovat svůj extrémně ztrátový mobilní pidi"byznys"? (foto&video čipů se to samo ZAPLAŤBŮH dosud netýká :) Totéž bohužel platí i pro min. LG a HTC... Osobně si myslím, že následující krizově extra průserové Covid časy, které v nejhlubším propadu pojedou min. 2 roky (to byl min. čas pro velké chřipkové pandemie, na které si přeživší ovšem vytvořili protilátky, což u koroňáku bohužel nefunguje a globálně dostupná vakcína pro alespoň většinu civilizovaného světa/lidstva rovněž v dostatečném množství + účinnosti nebude rozhodně, tedy ani omylem, dříve...) nepřežije mnohem více daleko silnějších producentů, přičemž dojde k dějinně nejrozsáhlejší konsolidaci ve všech odvětvích lidské činnosti, po které zůstanou prakticky jen ti nejsilnější. Neodvažuji se nějak podrobně domýšlet průběh i konce, neboť k tomu nejsou jak dostatečná data, tak odvaha, ale budeme ve finále myslím hodně rádi, když z toho jak svět dnes známe vůbec něco zbude, protože kapitalismus byl ve své nejen dle Karla Marxe poslední tj. kanibalizační fázi již dávno před tím a na stropu maxima možného a vlastně již za stropem svých reálných možností, neb už mnoho let jel "růstově" valnovětšinově pouze na megapůjčkových steroidech, pro jejichž splacení (a to ani jejich menší části...) nestačí všechny nejen peníze, ale aktiva světa! Co tedy bude na konci tunelu a jestli se ho většina z nás alespoň v relativně povšechném zdraví dožije neví dnes ani obligátní mnohými stále nesmyslněji tolik vzývaný ať už jakýkoli Bůh........ ..BTW, Bůh nestvořil Člověka, to Člověk Boha... Nebo ne? Mein (Karl ;) Gott, to jsem se zas roz/za/kecal....... ;) TL;DR :D

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.