Recenze Xiaomi Mi Band 4: V hlavní roli displej

Povedený kousek, který však nenabídne mnoho nového
  • Barevný OLED displej
  • Více sportů v nabídce
  • Kompatibilita se staršími náramky
  • Lepší citlivost a plynulost displeje
  • Opět chybí čeština
  • Nezobrazuje se ID volajícího
  • Chybí NFC

Recenze produktu...

Xiaomi Mi Band 4

90%
Baterie
90%
Design
90%
Konektivita
95%

Konečně je to tady. Dlouho jste se ptali v komentářích, ve zprávách i na streamu, kdy už bude recenze na nový Xiaomi Mi Band 4 a přece jen jste se dočkali. Mi Band 4 má konečně barevný displej a je lehce odlišný i v designu oproti předchozí generaci chytrého náramku. Je ale natolik jiný a lepší, aby se vyplatil upgrade ze starší verze? To zjistíte v naší recenzi.


Displej

Nový chytrý náramek od Xiaomi byl dlouho očekávaným produktem a není se čemu divit. Třetí verze náramku se stala naprostým trhákem a za nízkou cenu nabízela mnoho funkcí od měření srdečního tepu až po notifikace. Stále tomu ale něco chybělo. Mi Band 4 tak má velké lákadlo díky barevnému AMOLED displeji, který se dokonce o něco zvětšil oproti předchozí generaci. Není to ale žádný markantní rozdíl, na první pohled to vlastně ani nepoznáte a taky se vám může na začátku paradoxně zdát, že je displej spíše menší. 

Je to tím, že na Mi Bandu 3 jste při vypnutém displeji neviděli žádné okraje displeje a černé sklíčko tak vypadalo jednolitě. To u Mi Bandu 4 okraje displeje zřetelně vidíte, a to v případě že obrazovka nesvítí a vynikne tak to, jak malý displej oproti tělu opravdu je. To každopádně neberu jako nějaké mínus, ale chtěl jsem to zmínit.

Musím každopádně říct, že displej je opravdu výborný. Barvy mu dodaly šťávu a navíc je i lépe čitelný na přímém slunci, což je na hodinkách, potažmo chytrém náramku, velice důležité. Ve srovnání s předchozí třetí verzí je to opravdu znatelný rozdíl. Xiaomi také zapracovalo na samotném dotyku a plynulosti. Ovládání se nezměnilo, ale změnila se plynulost gest, která je podstatně lepší. U Mi Bandu 3 se mi stávalo, že jsem se občas v náramku nemohl pohodlně dostat tam, kam jsem chtěl. Čtyřka má tohle daleko lepší a ovládání je prostě radost.

Navíc je - konečně -  na výběr z mnoha ciferníků přímo v aplikaci Mi Fit, přes kterou taky náramek párujete a máte v ní veškeré nasbírané informace. Ciferníků je v aplikaci několik desítek a je z čeho vybírat. Osobně se mi teda líbí asi jen nějakých pět, protože ostatní jsou - co si budem povídat - opravdu otřesné. Xiaomi ale tvrdí, že ciferníky budou postupně přibývat.


Funkce

Co neskutečně na náramku cením je to, že pomocí něho konečně můžete ovládat spuštěnou hudbu, tedy přepínat písničky a zvyšovat nebo snižovat hlasitost. To mi u Mi Bandu 3 opravdu hodně chybělo a za tohle Xiaomi chválím. 

Náramek je ale samozřejmě určený hlavně na sport a měření vaší aktivity. V nabídce je tedy hned několik režimů pohybu, který náramek umí měřit - od běhání venku, na páse nebo cyklistiky, až po chůzi nebo plavání. Měření tepu, spálených kalorií a dalších důležitých informací probíhá obdobně jako u starší verze, ale Mi Band 4 má vylepšený šestiosý akcelerometr, takže by mělo být měření přece jen o něco přesnější. Navíc pokud jdete třeba plavat, náramek to sám pozná. A plavat se s náramkem samozřejmě nemusíte bát, protože je voděodolný až do pěti atmosfér, což je nějakých 50 metrů. Nemusíte se tedy bát ani sprchování. A nebo umývání nádobí, pokud to tedy musíte dělat...

Jinak je Mi Band 4 co se týče funkcí stále stejný. Změří spánek, ukáže počasí nebo změří srdeční tep. No a nesmím zapomenout zmínit notifikace. U těch je, a samozřejmě vždycky byl,  problém s diakritikou. U Mi Bandu 3 to vždycky řešili upravené české a slovenské firmwary, které se daly do náramku nahrát. U Mi Bandu 4 samozřejmě ještě žádné české firmwary nejsou, takže háčky a čárky u zpráv nečekejte. To se ale určitě časem změní a zprávy z Facebooku, Instagramu a dalších aplikací už přijdou hezky česky. 


Co mě ale překvapilo je to, že při příchozím hovoru se objeví pouze nápis Incoming Call a tlačítka pro zvednutí nebo odmítnutí hovoru. U Mi Bandu 3 se vždycky zobrazilo i jméno volajícího. Nedává mi smysl, proč tam jméno teď není. Místa je na displeji dost a pokud nevidím jméno volajícího, stejně musím ten telefon z kapsy vytáhnout, abych se podíval. Doufám, že to v budoucích updatech firmwaru bude opraveno.

Co se týče ostatních funkcí, náramek má Bluetooth 5.0 a také NFC. Super, že? Hm, ale bohužel ne u nás. NFC je totiž jen ve verzi pro Čínu, kde s náramkem zároveň můžete platit pomocí služby AliPay. U nás je náramek bohužel opět dost hloupý na to, aby se s ním dalo platit. Škoda.


Tělo, náramky

Změnou neprošel jen samotný displej, který už navíc není ani tak zaoblený jako u předchozí verze, ale také nabíjení. To je nyní řešené takovou kolébkou, do které Mi Band 4 položíte a zaklapnete, což je podle mě oproti minulé verzi, do které se zasunula jen část náramku, docela posun k lepšímu.  Náramek se dobíjí zhruba hodinu a půl až dvě hodiny a vydrží až dvacet dní. Těch dvacet dní je ale reálných jen v případě, že omezíte všechny funkce na minimum. Reálně s náramkem bez problému vydržíte při klasickém používání se vším zapnutým nějakých deset dní, možná se vám poštěstí i více.

A mě, a určitě i vás, hodně potěšilo je kompatibilita se staršímí náramky z Mi Bandu 3. Pokud jste si tedy nakoupili náramky různých barev, tak je při koupi novějšího modelu nemusíte vyhazovat. Samotný Mi Band 4 navíc nabízí náramky v nových barvách, takže vám přibudou také nějaké do sbírky.


Vyplatí se?

No a nějaké to zhodnocení na závěr. Vyplatí se koupě Mi Bandu 4, případně přechod ze starší generace? Za mě určitě ano. Barevný displej je opravdu hezký a navíc má lepší čitelnost na přímém slunci. Zlepšilo se ovládání systému, přibyly nové funkce jako třeba ovládání hudby nebo nové sportovní režimy.

Zamrzí opět absence NFC a opět chybějící diakritika v oznámeních, což půjde v budoucnu samozřejmě změnit českým nebo slovenským updatem. Za mě se přechod ze starší generace Mi Bandu určitě vyplatí. Za cenu přes 1 200 korun se jedná o povedený náramek, který vás jistě nenechá ve štychu.


Parametry produktu...

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.