Recenze ViewSonic M1+: Malý projektor, který stojí za to

Přesto že je malý, tak podává dobré výkony
  • Kompaktní design
  • Skvělý zvuk
  • Zrcadlení obrazovky telefonu
  • Dálkový ovladač
  • Výdrž baterie při plném jasu
  • Trochu pomalejší systém

Recenze produktu...

Projektory mají kategorii samy o sobě. Ne každý je potřebuje, ale hodně lidí by je doma určitě využilo. Často nemá smysl pořizovat velký projektor za minimálně 15 tisíc korun, protože byste ho zkrátka nemuseli tolik využívat, aby se to vyplatilo. Co takhle ale malý projektor, který dáte pohodlně do batohu a vydrží přehrávat obraz i bez zapojení do zásuvky? To už je jiná. A co když nabídne i kvalitní zvuk? No ještě lepší. Na recenzi se k nám dostal přesně takový projektor, konkrétně ViewSonic M1+.


Design a zpracování

Design malého projektoru je vskutku dobrý. Jedná se o malé zařízení s krásným zaobleným designem, mřížkami pro větrání a zvuk a výklopnou nožkou, která je nastavitelná a vy tak můžete projektor namířit tam, kam přesně potřebujete. Vepředu je samozřejmě samotná čočka projektoru, vzadu potom ovládací tlačítka. Na levé straně najdeme kolečko, kterým se doostřuje obraz a ve spodní části levé strany je krytka, po jejímž odkrytí se objeví několik portů. 

K dispozici je slot na micro SD kartu, dále je zde port USB-C, HDMI, 3,5milimetrový konektor pro zapojení sluchátek, klasické USB a samozřejmě konektor pro nabíjení. Sestava konektorů je tedy velice slušná a bude vám bohatě stačit.


Obraz a zvuk

ViewSonic M1+ má DLP LED lampu se svítivostí 300 lumenů. Podle dostupných informací by lampa měla vydržet až 30 tisíc hodin, což vychází na více než 3 roky nepřetržitého svícení. Svítivost jako taková není nijak extra a od tak malého projektoru se ani o moc vyšší svítivost očekávat nedá. I tak je obraz překvapivě i v šerých místnostech dobře viditelný. Plnou parádu si však užijete až se skutečně setmí a je v místnosti dokonalá tma. V nastavení si navíc můžete zvyšovat jas, kontrast a další atributy tak, aby byl obraz co nejvěrnější.

Výrobce vás upozorňuje na to, že maximální úhlopříčka pro zachování dobrého obrazu je nějakých 100 palců. Takové úhlopříčky není vůbec těžké dosáhnout, ale daleko lepší je, když využijete obrazu maximálně o 80 palcích, tedy ve velikosti větší televize. Výhodou je taktéž možnost zapnout si automatické nastavení obrazu, tedy opravu lichoběžníkového zkreslení. Ta funguje poměrně dobře, i když jsem ji občas vypnul a nastavil si obraz v nastavení sám, protože občas docházelo k ne úplně dokonalému vyrovnání. Důležitou informací je ta, že obraz nezvětšujete přímo na projektoru. Musíte projektor od zdi oddalovat, abyste měli větší obraz. Čím blíže, tím menší obraz. 

Kvalita obrazu stačí na klasické domácí sledování filmů a seriálů. Pokud hledáte 4K rozlišení, tak tady jej nenajdete. Pokud ale chcete jen občasnou projekci, bude vám projektor naprosto stačit. Navíc je možné využít i 3D režimu v kombinaci s 3D brýlemi. Zážitek sice nebude jako z kina, ale zajímavá možnost.

No a zvuk od Harman Kardon je špičkový. Reproduktory jsou opravdu hlasité a mají příjemné basy i výšky. V nastavení si navíc můžete zvuk doladit podle svých představ tak, aby vám vyhovoval. V případě potřeby je možné využít projektor i jako Bluetooth reproduktor, což se dozajista hodí. Ve speciálním režimu totiž můžete vypnout lampu projektoru a poslouchat jen zvuk.

No a k pohodlnému ovládání hlasitosti, a ostatně k celkovému ovládání projektoru, využijete přibalený plastový ovladač, který je jako k televizi a taktéž používá infračervený paprsek.


Systém

Ač se o tom ViewSonic nikde nezmiňuje, dostáváte v modelu M1+ také Android prostředí. To byste na první pohled ani nepoznali a mohli byste si myslet, že se jedná o speciální systém přímo od výrobce. Není tomu tak. Můžete instalovat Android aplikace z obchodu Aptoide, i když je to celkem zdlouhavý proces, a ne úplně pohodlný. Nicméně to jde a lze nainstalovat třeba YouTube a další appky. Některé však nejdou otevřít, což se dá vyřešit nainstalováním jiného launcheru. Potom to na recenzovaném projektoru šlo.

Výhodou je také zrcadlení obrazovky telefonu s Androidem a iOS, případně s MacOS. To se hodí v případě, že si chcete rychle něco pustit, ale s ovladačem u projektoru by to bylo trochu krkolomné, případně není dostupná na ViewSonic daná aplikace.

Systém jako takový je v češtině, což je super.


Baterie a paměť

Projektor má také vnitřní paměť, kterou ale můžete rozšířit o micro SD kartu. Kapacita paměti je 16 GB, které můžete využít na instalování nových aplikací, kterých se tam tak vleze poměrně dost. Můžete aplikace instalovat i z paměťové karty.

Co se týče baterie, tak ta není úplně špatná. Výdrž je až 6 hodin, ale vše závisí na nastavení obrazu, hlavně tedy svítivosti lampy. Můžete si totiž volit mezi třemi režimy, kdy ten nejvyšší je na maximální záření a ten nejnižší na to nejmenší záření. Pokud zvolíte ten nejjasnější režim, tak počítejte, že se podíváte spíše na jeden klasicky dlouhý film, než se projektor vybije.


Vyplatí se?

ViewSonic M1+ je povedeným zařízením, které můžete zakoupit za zhruba 10 500 korun. Pokud hledáte malé, přenosné zařízení na sledování filmů seriálů, zřejmě to bude jedna z těch nejlepších možností. Navíc potěší poměrně velká nabídka portů a také vnitřní baterie, která vydrží až 6 hodin. K projektoru dostanete i praktický obal a veškerou kabeláž.

Systém Android je super a ovládání také není nejhorší. O něco horší je sice rozlišení a svítivost projektoru, ale jelikož se jedná o tak kompaktní zařízení, tak se nedá čekat nic jiného. Celkově je ale na obraz za tmy dobrý pohled. 

Projektor je dostupný hned v několika českých obchodech, včetně e-shopu Alza.


Parametry produktu...

Fotogalerie produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.