Recenze Sony Xperia 1: S výškou rostou ambice

Sony chce letos hrát s těmi nejlepší výbavou i cenou
  • Nádherný 4K displej
  • Poměr stran 21:9 dává smysl
  • Voděodolnost
  • microSD slot
  • Solidní fotoaparáty
  • 4K video má špatnou stabilizaci
  • Všechny foťáky mají problémy s přepaly
  • Pomalejší čtečka otisků není integrovaná v tlačítku
  • Malá baterie
  • Vysoká cena

Recenze produktu...

Sony Xperia 1

85%
Baterie
60%
Design
90%
Fotoaparát
85%
Výkonnost
90%

Jen abyste věděli, tak tahle recenze bude od velkého fanouška Sony. Od jedničky až po čtyřku má místo u mě v obýváku PlayStation, na krku mám úžasná bezdrátová sluchátka Sony a Xperie se mi vždycky hrozně líbily. Ale tahle měděná Xperia Z3 je zatím moje poslední Xperia, jelikož od té doby... byly na trhu vždy lepší telefony. Když jsem však viděl letos na veletrhu MWC novou Xperii 1, hned jsem se opět zamiloval a doufal, že letos bude vlajková Xperia konečně zdatně konkurovat. Povedlo se?

Sony Xperia 1

BATERIE Kapacita 3330mAh;
DISPLEJ Rozl. 3840 x 1644bodů; Typ OLED; Uhlopříčka 6.5";
FOTOAPARÁT Clona f/1.6; Hlavní fotoaparát 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 3 12Mpx; Optická stabilizace (OIS); Přední fotoaparát 8Mpx; Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv; Typ fotoaparátu č. 3 Širokoúhlý;
KONEKTIVITA Stereo reproduktory; Systémový konektor USB-C;
KONSTRUKCE Typ odolnosti IP65/IP68;
OP. SYSTÉM Android 9.0 (Pie);
PAMĚŤ RAM 6GB; Paměťová karta; Uživ. paměť 128GB;
VÝKON Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 855;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů Boční strana;
Přejít do katalogu


Design a zpracování 

Sony nelze v oblasti konstrukce nic vyčítat. Telefon je skutečnou vlajkou ze skla a kovu, jak jsme zvyklí. V ruce přitom působí skvěle, a i přes svou výšku velice vyváženě, takže držíte telefon s jistotou. I když jistotě přispívá ve velkém i úzké tělo, díky němuž se telefon pohodlně používá jednou rukou. Pokud se tedy nemusíte zrovna natáhnout na nějaké tlačítko úplně nahoře. To dá rozum. 

V každém případě působí zařízení bytelně a luxusně. Stále si rovněž uchovává svou voděodolnost IP65/68 a sklo není tak moc zaoblené, takže se telefon na stole netočí jako káča. Xperia 1 je zkrátka protáhlá Xperia XZ3. Moc ovšem nerozumím rozhodnutím ohledně tlačítek a čtečky otisků prstů. Vše je totiž na levé straně, což není nutně špatně, ale čtečka není integrovaná v zapínacím tlačítku a poloha tlačítek není moc pohodlná. A to vše je vina právě jen té čtečky otisků. 

Zatímco Honor, a hlavně i Samsung dali čtečku letos poprvé na bok do zapínacího tlačítka, tak Sony zvolilo jednoduší způsob. Proč to tak je vem čert, faktem zůstává, že je čtečka trochu pomalejší než u Honoru 20 a je sice umístěna akorát na dosah palce, ale když chcete telefon vypnout, tak už musíte nepohodlně sáhnout po tom zapínacím tlačítku vespod. Kdyby byl přitom kolébka hlasitosti nalevo a zapínací tlačítko nad čtečkou vpravo, tak máme jednoduše po problému. Displej a zvuk 

Na první pohled je každému jasné, že tahle placička je výjimečná, jelikož mezi ostatními telefony dost vyčnívá. Doslova. Sony nasazuje pochopitelně i zde svůj filmový displej CinemaWide s poměrem stran 21:9. Už asi znáte můj názor na takové displeje z předchozích recenzí, ale pro jistotu se budu opakovat. 

Mně se líbí. Kór na téhle Xperii s téměř symetricky tenkými rámečky působí displej skvěle. Díky úzkému tělu a tvaru zad a boků se telefon hrozně pohodlně drží, snadno se s jistotou mění úchop a psaní jednou rukou je radost. Nemluvě o čtení Twitteru, procházení webu, Instagramu a podobně. Na to a třeba používání dvou aplikací najednou je tenhle displej stvořený, a i když rozhodně nedosáhnete snadno úplně nahoru jednou rukou, tak po pár dnech zvykání zjistíte, že vám ta výška vlastně nijak extra nepřekáží.  

Zkrátka na běžné používání mi přijde tento poměr u telefonu super. Přeci jen málokdy používáme telefon horizontálně. To děláme vesměs jen ve dvou případech - sledování videa a hraní. Právě na sledování filmového obsahu je tento displej také dělaný. A to nejen díky tomu filmovému poměru, který se hodí skvěle na Netflix a podobně. Až na YouTube, tam když chcete video přes celou obrazovku tak přijdete o velkou část obrazu. Ale také díky tomu, jak je tenhle 6,5palcový panel krásný. 

4K rozlišení, HDR, P-OLED technologie, slušná čitelnost na slunci a bez notche. Dobrý, ne? To slova “Až” používám přitom úmyslně, jelikož Sony stále využívá inteligentní změnu rozlišení v závislosti na obsahu na displeji. Běžně jedete kvůli úspoře baterie na Full HD a pouze když to podporuje aplikace, jako je třeba Galarie, hra, nebo se třeba díváte kdekoli ve Full Screenu na 4K video, tak až poté se zapne maximální rozlišení. 

Mnohem důležitější, než jinde je tu poté nastavení toho displeje. A teď nemyslím vyvážení bílé. Vážně se vyplatí jít do Kvality obrazu a vyzkoušet řádně Režim autora. Tento režim totiž mění obraz tak, aby vypadal co nejblíže původní předloze a úmyslu autora. Ten název je výstižný. Tady se využívá jiná škála barev, 10bitové barvy HDR a většinou je výsledkem ne tak saturovaný obraz, což se upřímně hodí. Občas to ve videích displej bez Režimu autora přehání. 

Xperia 1 má ze všech telefonů nejkrásnější displej na sledování filmů.Já tak doporučuji nechat tento režim na automatiku, kdy telefon pozná, podle aplikace, kdy by se měl přepnout na tento barevný profil a vy potom nemáte divně mdlou a barevně plochou domovskou obrazovku a vůbec celý systém. Ale to jsem odbočil. Zdlouhavě vám tu vlastně jenom říkám, že tohle je jeden z nejkrásnějších a na filmy ten vůbec nekrásnější displej, jaký můžete v mobilu mít. Ve videu jsou vám třeba 90 Hz stejně k ničemu, jelikož se frekvence ve videu přepne vždy na nižší úroveň.  

Dále zvuk. Reproduktor máme dole i nahoře, takže je tu jako vždy stereo a zvuk je čistý a velice hlasitý. Přičemž prostorový efekt je solidní. Horní reprák vážně hraje nahlas a rozhodně je na tom Xperia zvukově lépe než třeba Huawei P30. Na Galaxy S10 už ale nemá. Samsung má daleko dynamičtější a basovější projev. Sony holt tak trochu zaspalo a má skvělý, ale určitě ne ten nejlepší výstup. A ne, gimmick v podobě vibrování do rytmu zvuku, což pořád ani moc spolehlivě nefunguje, nic nezachrání.  

A vlastně jsem zapomněl zmínit 3,5mm jack, jelikož Sony na něj opět také zapomnělo, takže se musíte spokojit s redukcí. Byť osobně doporučím poslouchat zvuk obzvláště u Xperie bezdrátově. Pokud máte lepší bezdrátová sluchátka (Sony je dává k předobjednávkám), tak dostanete skutečně špičkový přenos, který se řadí mezi ty nejlepší. 


Hardware 

Vnitřnosti jsou každému u vlajky asi jasné - Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128GB úložiště s microSD slotem. Prostě výkon, který byste čekali, i když někteří konkurenti mají za tuto cenu 8 GB RAM a víc. Stejně těch 6 GB RAM stačí a prostředí Androidu 9 je tu náramně plynulé a rychle. Telefon je vážně radost používat a na hry máte výkonu více než dost.  

Jen škoda té baterie. Ta je zkrátka jednodenní. Občas dá trošku více, občas naopak méně, ale průměr je ten den. 3330 mAh má třeba i levnější Xiaomi Mi 9 nebo Nokia 9, ale ty nemusí pohánět obří 6,5palcový 4K displej. Jakmile se díváte dost na video, tak jde baterka do kopru a upřímně nechápu, jak může mít takový telefon, tak malou baterii, když mají všichni ostatní více jak 4000 mAh s menším displejem a nižším rozlišením. 

Alespoň to rychlé nabíjení skrz USB-C může pomoci, ale na bezdrátové nabíjení už letos zapomeňte. To už tu najednou není. Sony prý nechtělo, aby byl telefon ještě tlustší, a přitom je Xperia tak tenká, že bych si vážně pár milimetrů navíc s větší baterkou či tím nabíjením nevšiml. Podívejte se na Galaxy S10.


Fotoaparát 

Fotoaparát je ta část, které telefonům od Sony vždy zlomila vaz, ale letos máme neslíbeny hory doly. Nutno říct, že Sony dohnalo ostatní. Je tu hlavní 12Mpx snímač se skvělou světelností f/1.6, 12Mpx teleobjektiv s dvojnásobným zoomem i 12Mpx širokoúhlý objektiv, který má hned 130° záběrů. To je ze všech telefonů nejvíce. A hlavní foťák a teleobjektiv mají konečně také optickou stabilizaci. To zní jako recept na zaručený úspěch, že jo? No, a přesto to tak není. Nebo alespoň ne úplně. 

Nenechte se zmýlit. Fotky vypadají vážně skvěle, a nejen díky nasazení více objektivů už Sony kope mezi velkými hochy. Co od nich přitom odděluje Sony nejvíce je barevné podání, které je podle mě zkrátka nádherné. Je tu přesně ta skvělá rovnováha, kdy jsou fotky pořád velice věrné, ze všech vlajek krom Nokie 9 asi nejvěrnější, ale lehce vyšší kontrast a saturace jim dodávají šťávu. Ostření je pohotové a drží se objektu zuby nehty, snímky jsou velice detailní, ostré po celé ploše, a i když tu chybí dedikovaný noční režim, tak noční snímky jsou jedny z nejlepších. A to dokonce i u šíra. 

Ostatně právě to mě nejvíce překvapilo. Zaprvé doporučuji zapnout korekci zakřivení a úkor kvality, rozdíl je občas až zarážející. A zadruhé je tohle prostě asi ten nejlepší širokoúhlý objektiv, jakým jsem zatím mohl v telefonu používat. Bohužel neumí ostřit na blízko jako Xiaomi či Huawei, takže fotky detailů jsou vyloučeny, ale to není cílem šíra. Důležitější je, že fotky vypadají úžasně ve dne v noci a máte navíc celých 130° záběru. Škoda, že se nemohu na šíro přepínat během natáčení videa jako jinde, ale co.

Fotoaparáty mají vcelku často sklony k přepalům.

Z celé trojice nejhorší má kvalitu fotek teleobjektiv a software to často přežene s přiostřováním až do té míry, kdy nejsou detaily už vůbec hezké. Optická stabilizace jde ale u zoomu cítit a skoro se mi nestalo, že by byla fotka rozmazaná. Co ovšem všechny snímače sdílejí, je jeden velký problém jménem dynamický rozsah. Foťáky mají vcelku často sklony k silným přepalům, které jsem u takhle drahé vlajky už dlouho neviděl.  

U telefonu za 13 či 15 tisíc to jde překousnout snadno, ale u TOP nejdražšího telefonu, kde konkuruje Sony už úplně jiným sokům? Tam už se neodpouští nic. Proto zmíním třeba i stupidní rozhodnutí u přepínání objektivů v aplikaci. Většina výrobců to řeší jednoduše, každý objektiv má vlastní tlačítko, nebo tu jsou přinejmenším dvě - šíro a hlavní/zoom. To dává perfektní smysl a funguje to. Tak proč má Xperia jen jedno tlačítko, takže musím vždycky listovat všemi objektivy? Jo, je to maličkost, ale na těch u dlouhodobého používání záleží.  


Dále je tu potom video. 4K v 60 FPS tu není, škoda, ale zase můžete natáčet v HDR. Záznam má navíc opět krásné věrnější podání barev, přizpůsobení expozice a vyvážení bílé funguje výborně a zvuk je v pohodě. Kde je problém? Že ta optická stabilizace si tu asi dává pauzu. Takhle rozklepané by 4K video u drahé vlajky být nemělo. Doufám, že to třeba půjde doladit aktualizací, protože tohle je hrůza.  

No dobře, řeknete si, tak se přepnu na Full HD, tam je vždy u Sony skvělá elektronická a ano, když se k té optice přidá a udělá se nám z toho hybridní stabilizace, tak je to citelný rozdíl, ale obraz je mnohem horší. O to více zamrzí, že Full HD ve 30 FPS má všechny funkce. HDR, sledování objektu, sledování úsměvu a podobně. Jakmile se přepnete do 4K či Full HD v 60 FPS, už se některé funkce povypínají.  

První snímek je vždy z Xperie 1 a druhý ze Zenfonu 6

Zmíním ještě nové ostření na oko přebrané z velkých foťáků Sony Alpha, které funguje vážně ukázkově. Jakmile spatří oko tak za jej chytí, už nepustí a výsledná fotka je vždy výborně ostrá i při prudkých pohybech. Klobouk dolů. Vždy zaostřený portrét navíc zaručí i burst režim až 10 snímků za sekundu. Prostě ty kořeny Alphy tu jdou konečně trochu cítit, ať už jde o ostření či barevné podání fotek a videa. Které tu má vlastně navíc i tu speciální aplikaci – Cinema Pro

Zde máte natáčet jako profesionálové. Je tu pouze 4K či 2K rozlišení vždy ve filmovém poměru 21:9, 24 či 30 FPS, výběr objektivů a hlavně výběr barevného profilu. Venice CS je pak ten nejvíce flatový, čili plochý, který je právě z profi kamer a dovoluje vám video dobarvit dle libosti pak v editoru. Je zde také manuální nastavení ISO, spouště, vyvážení bílé či manuální ostření. Přičemž se vypne veškerá stabilizace, jelikož byste měli v tomto režimu využívat stativ, gimbal, nebo jinou pořádnou stabilizaci. 

Zajímavá věcička, ale kde je problém? Mobilní senzor nemá stejně tak obří množství dat, aby se s ním dalo v editoru pořádně dělat, ale to je vedlejší. Hlavní jsou dvě věci. Hloupost je, že v telefonu není vůbec žádný editor videa, takže si s ním pak hrát nemůžete a musíte počkat na počítač. Zrovna na tomhle displeji by to přitom byla paráda. A zadruhé, to manuální ovládání není dotažené. Kdybyste si koupili kvůli manuálnímu ovládání videa LG, tak uděláte lépe. 

Kde je vyvážení bílé v kelvinech? Proč jsou tu jen čtyři možnosti? Kde je kupříkladu ovládání mikrofonů? Kde je pro manuálního ostření focus peaking, který vám ukáže, co je přesně zaostřené? A co histogram? Tohle všechno třeba LG G8 umí, tak proč to nejde u “profi” nástroje na video, jakým má být podle všeho Xperia 1? Tady je jen malý slider, kterým si můžete vesměs zatrhnout, až na jakou vzdálenost chce zaostřit. Jo, a ještě přední 8Mpx kamerka je na svou třídu při nejlepším průměr, oceňuje tradiční namačkávací hardwarovou spoušť a portrétní režim je také průměr. 


Software 

Systém je stále v podstatě čistý Android Pie s vlastní sadou ikon a pár extra možnostmi v nastavení. Jako je třeba funkce poklépání na boky displeje, která se vrací z Xperie XZ3. Jen je tu horší. Nebojte funguje a dělá pořád to samé, přičemž si jí můžete do sytosti upravit v nastavení. V teorii má tahle funkce usnadnit používá v jedné ruce, jelikož můžete mít snadno pod placem různá nastavení a všechny aplikace. Skvělý nápad a u Xperie XZ3 to fungovalo dobře. U Xperie 1 ale nabídku skoro vůbec napoprvé neotevřete. Jste rádi, když se vám gesto poklepání na bok displeje vůbec někdy povede. U XZ3 pomáhalo zaoblený displej, na který byla funkce dělána. Sony si ale řeklo, že kašle po jedné generaci telefonu na zaoblený displej a teď je funkce skoro nepoužitelná.  


Vyplatí se? 

Přes všechny mínusy mám Xperii 1 vážně rád. Podle mě Sony konečně pořádně snížilo náskok ostatních a útočí svým neskutečně nádherným displejem, šmrncovním designem a já mám na ní kupodivu rád i ten poměr stran. Vážně bych hrozně rád takový telefon používal každý den, pro mé používání je nesmírně praktický. Dokonce i ty foťáku už nejsou tím kamenem úrazu jako dřív, ale nejsou zkrátka ani úplně v té extra lize. 

Jak si pak stojí Sony třeba oproti OnePlus 7 Pro, které je i v té zbytečně extrémní verzi s 12 GB RAM levnější? Tam může být ten souboj vyvážený. Můžete mít 90Hz displej, nebo 4K s tím originálním poměrem stran. O něco lepší foťáky, nebo certifikovaná voděodolnost a microSD slot. Velká baterka a mnohem více paměti, nebo... no, tady žádné "nebo" není. Hlavně ta baterka je u Xperie prostě nepochopitelná. Ale oproti ostatním vlajkám Sony za svou běžnou cenu obstojí.  


S vyšší výbavou narostla dramaticky bohužel i cena, takže Sony stále přešlapuje na místě.Za těch 19 tisíc, co teď vlajky od Sony stály? To je přeci hodně zajímavé. Jenže tu máme špatné zprávy. Sony si neuvědomilo, že se snaží ostatní teprve dohnat a nemůže si dovolovat hned zvedat cenu. Pod těmi 20 tisíci by byla Xperia 1 letos konečně zcela konkurence schopný telefon. Cena by vyvažovala mínusy a byl bych nadšený. Jenomže skoro 24 tisíc dostává tuhle fešandu mezi Galaxy S10 a S10+. Tam ale dostanete lepší foťáky, lepší stereo repráky, voděodolnost i bezdrátové nabíjení, microSD slot i jack pro sluchátka a oproti Xperii obří baterku. Dokonce i daleko menší Galaxy S10 má větší baterku a stojí míň. 

Zkrátka zase ta cena, jako vždy. Sony nemohlo prostě jen dorovnat výbavou svou vždy výtakanou vyšší cenu. Oni prostě vyhnali výš výbavu i cenu a tím pádem jsme vlastně pořád na stejném místě. Až na ten displej nemá Xperia 1 nějaký trumf na Galaxy S10, Huawei P30 Pro nebo OnePlus 7 Pro. A z toho jsem vážně smutný. Byly jsme tak blízko vysněné vlajkové Xperii, která by mohla být atraktivní nejen pro fanoušky. Právě pro fanoušky, kteří si to mohou dovolit, je Xperia 1 rozhodně úžasná a je mnohem lepší než XZ3. Pro ostatní, co ovšem nehledí na značku a chtějí jen za své peníze co nejlepší telefon, pro ty jsou jiné stroje. Ale třeba já bych si Xperii v kapce stejně hrozně rád nechal. Byť je sice finančně nad mojí laťkou, tak jste to četli hned na začátku. Jsem přeci jen ten fanoušek. 

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 178g
Výška 167mm
Šířka 72mm
Hloubka 8mm
Odolné (outdoor) Ano
Typ odolnosti IP65/IP68
Barva Černá

Výkon

Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 855
1. Frekvence procesoru 2840MHz
2. Frekvence procesoru 2420MHz
Počet jader procesoru 8
Antutu Benchmark 329486bodů
Akcelerace grafiky Ano
Grafický chip Adreno 640

Paměť

Uživatelská paměť 128GB
Paměťová karta Ano
Maximální velikost karty 512GB
Paměť RAM 6GB

Operační systém

Operační systém Android
Verze OS Android 9.0 (Pie)
Java Ne

Baterie

Kapacita 3330mAh
Typ baterie Li-Ion
Vyměnitelná baterie Ne
Podpora rychlonabíjení Ano
Podpora bezdrátového nabíjení Ne

Konektivita

Podpora 4G (LTE) Ano
Pásma 4G (LTE) 800, 900, 1800, 2100, 2600MHz
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ne
Stereo reproduktory Ano
FM rádio Ne
Podpora OTG Ano

Displej

Uhlopříčka 6"
Rozlišení 3840 x 1644bodů
Typ OLED
Počet barev 16,7 milionů
Jemnost 253bodů/cm2

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát 12Mpx
Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx
Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv
Hlavní fotoaparát č. 3 12Mpx
Typ fotoaparátu č. 3 Širokoúhlý
Maximální rozlišení 4032 x 3024bodů
Clona f/1.6
Clona č. 2 f/2.4
Clona č. 3 f/2.4
Optická stabilizace (OIS) Ano
Blesk nebo přisvětlovací dioda Ano
Přední fotoaparát 8Mpx
Maximální rozlišení (přední) 3264 x 2448
Clona (přední) f/2.0
Blesk nebo přisvětlovací dioda (přední) Ne
Rozlíšení videa 3840× 2160 @ 30 FPS; 3840× 2160 @ 24 FPS; 1920 x 1080 @ 60 FPS; 1920 x 1080 @ 30 FPS; 1920 x 1080 @ 960 FPS;bodů

Zabezpečení

Zámek klávesnice Ano
Automatický zámek klávesnice Ano
Rozpoznání obličeje Ne
Čtečka otisku prstů Boční strana
Sken oční duhovky Ne

Navigace

GPS modul Ano
Podpora satelitů GPS A-GPS;GLONASS;GPS;
Geotagging Ano
Senzor polohy (Akcelometr) Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Senzor okolního světla (Light) Ano
Typ SIM nano SIM
Senzor přiblížení (Proximity) Ano
Podpora dvou SIM karet Ano
Notifikační dioda Ne
Vestavěná svítilna Ano

Obecné

Česká lokalizace Ano
Distribuce CZ
Oficiální představení telefonu Únor 2019

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 19 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.