Recenze Sony WH-H910N: Dostály pověsti dražších sourozenců

Skoro tak dobrá jako vlajková sluchátka
  • Vysoce kvalitní vyvážený zvuk
  • Dobré aktivní potlačení hluku
  • Více jak 30 hodin výdrž
  • Bytelná konstrukce
  • Za více jak 7 tisíc nestačí na starší 1000XM3
  • Mohla být krapet pohodlnější
  • V balení není pouzdro
  • Stále chybí Bluetooth Multipoint

Recenze produktu...

Pokud hledá někdo kvalitní bezdrátová sluchátka, internet ho vždycky zavede k Sony a jejich stupidně pojmenovaných WH-1000XM3. Ty vlastním ostatně i já a nedám na ně dopustit. Dodnes to jsou podle mnohých nejlepší bezdrátová sluchátka tohoto stylu. Jenomže jim budou v létě už dva roky a nástupce teprve na cestě. Naštěstí si však můžeme zkrátit čekání vesměs ořezanou verzí jménem WH- H910N, která přináší mnoho funkcí za daleko nižší cenu. Tady pokud umíte hledat. 

Sony WH-H910N

PROVEDENÍ Typ sluchátek Náhlavní;
TECHNICKÉ PARAMETRY Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0; NFC; Výdrž přehrávání 35h;
ZVUKOVÉ CHARAKTERISTIKY Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz; 20 - 40 000 Hz; 5 - 40 000 Hz; ; Impedance 17ohm; Měnič 25mm;
Přejít do katalogu


Výbava a výdrž

WH-H910N, nebo h.ear3, vycházejí na první pohled z dražších XM3, konstrukce je však o dost bytelnější. Plasty jsou tu na dotyk drsnější, klouby skořepin tužší a když sluchátka vytahujete, dostaví se pořádné mechanické klikání a sluchátka v tomto stavu pevněji drží. Plus na matném povrchu lépe funguje dotykové ovládání klepáním a swipováním po skořepinách. Ale tlačítka by mohla být výrazněji oddělená.  

Upřímně, jako majiteli XM3 se mi zamlouvá konstrukce nových Hear mnohem víc. Budí ve mně jistotu. V tom se Sony zlepšilo. Pokud jde o Bluetooh 5.0, LDAC kodek pro kvalitní přenos zvuku, podporu Asistentů, technologii DSEE HX, USB-C pro rychlé nabíjení nebo NFC pro rychlejší párování, to všechno tu najdete. Plus jsou tu ty drobnosti, jako třeba že vám sluchátka řeknou, kolik procent baterie ještě zbývá, když jen krátce zmáčknete zapínací tlačítko. A v balení máte i jack kabel, kdyby vám došla baterka. Jen škoda, že nedostanete se sluchátky také tvrdé pouzdro jako u XM3, ale pouze pytlík. 

A když už jsme u toho, ta výdrž baterky je skvělá. XM3 mají vydržet 30 hodin a taky tak dlouho vydrží dodnes. Hear mají vydržet 35 hodin a byť vám to neřeknu přesně, tak vydržely minimálně o 3 hodinky déle běžného používání než XM3. Takže dostanete kupodivu lepší výdrž s levnější odlehčenou verzí. A to se zapnutým aktivním potlačením hluku, které patří u Sony stále mezi nejlepší na trhu. 

Tady ovšem není tak dobré jako u XM3. Když sluchátka pořád střídám, tak slyším více ruchů a zejména hlubokých tónu třeba v metru v levnějších H910N. Není to však obrovský rozdíl, pořád je odhlučnění výborné. Jen pokud budete mít možnost používat obě sluchátka vedle sebe pořádně, tak rozdíl pocítíte. Nyní si ale můžete klást otázku, že když je tu všechno zatím vesměs stejné, tak jak mohou sluchátka vydržet dýl? Větší baterka? Inu, ani ne, jde spíše o nižší spotřebu. 


Zvuk a pohodlí

Měniče, nebo-li ty samotné “reproduktory”, které vydávají zvuk, jsou tu 25mm, zatímco XM3 mají 40mm měniče. Je tedy zvuk daleko horší? Ne tak moc, jak byste podle těch čísel možná někteří čekali. Pokud budou brát Hear sami o sobě, tak je zvuk velice čistý a vyvážený. Ať už hrajete cokoliv, jakýkoli žánr, podcast, nebo sledujete video. Poslouchá se skvěle a hlasitost je vysoká. 

Na rozdíl třeba od JBL Live 650, která jsem testoval loni, nejsou Sonky tak basové a díky lepšímu aktivnímu potlačení hluku slyšíte zvuk zřetelněji. Nemít srovnání, tak řeknu, že to jsou jedny z nejlépe hrajících sluchátek své třídy. Jenomže, v dnešní době seženete prakticky za stejnou cenu ty moje XM3 a ty nejen že mají to lepší potlačení hluku, ony hrají prostě líp.   

U H910N je zvuk tak nějak svázaný, má užší rozsah. Když posloucháte třeba nějaké velkolepé orchestrální skladby jako třeba soundtracky, tak není zvuk tak grandiózní, dynamický a široký. Je pořád hodně dynamický, ale ne tak jako u XM3. Neslyšíte tak nádherně prostorově každý nástroj zvlášť, když se schyluje k vyvrcholení epického soundtracku, tak z toho nedostane husinu. Tenhle záběr nebo rozsah zvuku, říkejte tomu, jak chcete, je to těžké popsat, ale pravdou zůstává, že je u H910N užší. Slyším vše čistě a zřetelně, vůbec si není na co stěžovat, ale XM3 dodají skladbě větší váhu. Bubny, rezonují v uších, cítíte v hlubokých tónech až vibrace na uších, trumpety mají daleko výraznější zvuk.

Zatímco v XM3 je každý žánr či skladba trochu svá, jelikož sluchátka nekladou, žádné mantinely reprodukci zvuku, tak u H910N znějí skladby podobněji. Tahle vlastnost se vztahuje samozřejmě na všechny typu hudby, ale ještě zaslouží vypíchnutí basy. Když máme pořádnou basovou pop písničku nebo orchestrální skladbu, tak necítíte ten čistý basový kopec do uší. V XM3 znělo troubení Reaperův soundtracku k Mass Effect 3 jako hromobití, v Hear to znělo prostě jen jako dobrá hudba. XM3 mají basy silnější i čistší, což může být ovšem někomu naopak na obtíž. Dá se to sice stáhnout ekvalizérem, ale tím se třeba nechcete zatěžovat. Zkrátka mají N910N Hear menší zvukový rozsah, ale vyváženější projev, kde jsou výšky, středy i basy na podobné úrovni.

Zároveň nejsou nová sluchátka tak pohodlná jako XM3. Nebojte, H910N jsou pohodlná, hodně, o tom žádná. Jen jsou polštáře tvrdší, prostor uvnitř maličko menší, a hlavně chybí polstrování mušlí. Tady vidíte skrz tenkou síťku vnitřek sluchátek. V závislosti na vašich uších se tedy může dít, že sem tam zavadíte uchem o tvrdý vnitřek sluchátek, což není pohodlné. Tvrdší polštáře zároveň více tisknou vaši hlavu a náhlavní most není ani zdaleka tak dobře polstrován jako u XM3. 

Pořád jsem vydržel nonstop poslouchat třeba 3 hodiny, ale sluchátka jsem už začínal cítit. V XM3 jsou moje uši a hlava pořád jak v peřince. Pokaždé když jsem si je nasadil během srovnávání, tak mě až zarazilo, jaký je to rozdíl. Ostatně každý v mém okolí při přímém srovnávání preferoval XM3, a to je ještě neměli na hlavě hodiny a hodiny. 


Vyplatí se?

Vesměs je to ve finále všechno otázka ceny. Naprosto zmatené ceny. Sony WH-H910N stojí přímo na stránkách Sony 8 300 korun. Na trhu je ale seženete často za 7,5 tisíce korun a jinde zase dokonce pod 6 tisíc korun. Mám pro vás tedy vesměs dva verdikty. H910N jsou totiž vážně ořezaná verze XM3, ne tak moc jak jsem čekal, ale jsou. Rozsah zvuku není tak úžasný, basy nejsou tak silné, potlačení hluku je krapet horší a sluchátka nejsou tak pohodlná. Proto pokud najdete H910N za 8 nebo těch 7,5 tisíc korun, tak kupte za prakticky stejnou cenu XM3. Konstrukce nepůsobí tak bytelně, ovládání gesty není tak přesné a nemáte k dispozici tolik barev, ale co. Rozdíl ve výdrži není takový a dostanete za stejnou cenu celkově lepší sluchátka. Stejně se pořád do Hear nepřidal ani ten multipoint, kdy můžou být sluchátka připojena k více zdrojům najednou. Třeba k mobilu i počítači zároveň a nemusíte se furt odhlašovat a párovat. 

Pokud najdete ale H910N za těch necelých 6 tisíc korun, tak už je to jiná. Nezapomeňte, že jsem je teď srovnával s tím nejlepší na trhu. To, že jsou Hear jen trochu horší, jak XM3 pořád znamená, že jsou to úžasná sluchátka oproti ostatním. Za ani ne 6 tisíc jsou to dost možná nejlepší bezdráty. Za tuhle cenu nelze než sluchátka jednoznačně doporučit a nemohu je dostatečně vynachválit. Byť pokud máte rádi basy, dost vážně bych zapřemýšlel nad jednou zmiňovanými JBL Live 650 nyní za 4,5 tisíce korun. Jsou ještě o nějaký ten litr levnější a pořád super. A mají i tu podporu multipoint. Nevěřili byste, jak je to užitečná a pohodlná věc.

Nicméně, to už by stačilo. To je verdikt. Pokud najdete H910N za cenu, která je víceméně stejná jako nyní u XM3, vemte XM3, nebudete litovat. Pokud je najdete pod 6 tisíc korun, bez strachu kupujte H910N Hear, taky nebudete litovat. I já bych je za takovou cenu bral. Srozumitelné? Doufám že ano. Srozumitelněji už to říct nedokážu a už se nechci zas a znovu opakovat. Hodně zdaru s hledáním té správné ceny. 

Parametry produktu...

Provedení

Barva Zelená
Typ sluchátek Náhlavní

Zvukové charakteristiky

Měnič 25mm
Impedance 17ohm
Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz;20 - 40 000 Hz;5 - 40 000 Hz;

Technické parametry

Délka kabelu 1cm
Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0; NFC
Výdrž přehrávání 35h
Ovládání hlasitosti Na mušli
Mikrofon Na mušli

Fotogalerie produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.