Pro tenhle rok jsem si přál lepší střední třídu než loni a vypadá to, že POCO se mě rozhodlo potěšit velice brzy. POCO X6 Pro je prozatím vrcholem letošních telefonů značky a opravdu se povedlo. POCO se trochu vrátilo k myšlence populárního X3 Pro, což znamená za málo peněz skoro až bláznivě brutální výkon. Ale to není jediný trik, který má tenhle kousek v rukávu.
BATERIE A NABÍJENÍ | Kapacita baterie 5000mAh; Max. výkon drátového nabíjení 67W; |
DISPLEJ | Frekvence displeje 120Hz; Max. jas 1800nitů; Rozl. displeje 2712 x 1220bodů; Technologie displeje AMOLED; Úhlopříčka displeje 6.67"; |
FOTOAPARÁT | Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 64Mpx; Rozl. makro fotoaparátu 2Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 16Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 8Mpx; Typ stabilizace obrazu EIS + OIS; |
KONEKTIVITA | Stereo reproduktory; |
KONSTRUKCE | Typ odolnosti IP54; |
OP. SYSTÉM | Nadstavba Xiaomi HyperOS; Android 14; |
PAMĚŤ | RAM 8GB; Typ paměti UFS 4.0; Uživ. paměť 256GB; |
VÝKON | Typ procesoru Dimensity 8300 Ultra; |
ZABEZPEČENÍ | Čtečka otisku prstů , v displeji; |
Nový design je to první, čeho si všimnete. POCO X6 Pro vychází letos z čínského Redmi K70E a už to nutí k zamyšlení. Tohle je totiž telefon střední třídy, není to ani F6, ale vychází z ořezané vlajkové řady Redmi, která je technicky nad Redmi Note 13 Pro+. To znamená, že tu jsou nějaké výhody, které ani nejdražší Redmi Noty nemají. A upřímně i ten design? V té žluté? Paráda.
Už loni si mě žlutá verze získala, ale teď má pouze ten žlutý model záda z umělé kůže a ta působí na dotyk skvěle. Jako kůže, ne jako měkká pryž u Motoroly Moto G84. Takhle kůže je pocitově kvalitnější, věrnější, “koženější”. I když má tedy i POCO matný plastový rám, tak díky té kůži působí i přes nízkou hmotnost o něco hodnotněji. Plus ten doplněk, kdy typicky roztáhnutý černý prostor kolem foťáků má vzorek ve stylu damašské oceli? Jak jsem říkal, paráda. Naživo vypadá ještě líp než na fotkách či videu.
Voděodolnost proti dešti IP54 přejdeme, ale zastavím se u pohodlnosti používání. Tvary, kůže a hmotnost dělají hodně a telefon hezky padne do ruky, přirozeně. A pak zapnete displej a zjistíte, že rámečky jsou sakra tenké. Brada je trošku tlustší než zbytek, ale vzhledem k té celkové tenkosti je to jedno. Přední strana vypadá parádně a ten AMOLED displej stejně tak.
Jedná se o vesměs stejný panel, jaký má Redmi Note 13 Pro a Pro+. Jen je rovný. 1,5K rozlišení 1220p, 120 Hz, 12bitové barvy, Dolby Vision, HDR10+ a jas až 1200 nitů celoplošně a 1800 nitů částečně maximálně. Je tu více možností ovládání barev, věrný PRO režim, čitelnost je výborná i na slunci, odezva skvělá, čtečka otisků prstů v něm rychlá, přední kamera nemá kolem sebe žádnou odrazku. Tohle je naprosto parádní displej střední třídy, který by mohl být i v dražších telefonech a taky je.
Stereo reproduktory doplňující obraz jsou taky dost dobré, ale tam to není žádný extra zázrak. Haptická odezva však ušla pořádný kus. POCO je s ní trochu agresivnější, co se intenzity týče, takže to v nastavení možná případě trochu stáhněte, ale haptická odezva je na danou třídu výborná. Tohle stojí snadno vedle OnePlus Nord 3 a podobně. Což opět pomáhá zlepšit dojem z telefonu.
Signál, Bluetooth 5.4, Wi-Fi 6, GPS, infraport, vše fungovalo, jak bych čekal. Žádné problémy, nic extra se neděje. Zmínit ale musím výjimečně hlasitost hovorů, sluchátkový reprák není ani na maximum moc hlasitý a trochu mě to štvalo. Dá se s tím žít, ale chtělo to víc. Takové zklamání ale nelze použít ve spojení s procesorem tohoto kousku.
X6 Pro dostalo Dimensity 8300 Ultra s 8 GB RAM (nejlepší typ LPDDR5X) a 256GB úložištěm vlajkového typu UFS 4.0 v základu. To je brutální kombo a nový HyperOS s Androidem 14 nahraný z výroby běží parádně. Nové animace jsou moc hezké a hladké, všechno je parádně rychlé, na nic díky úložišti nečekáte. Tohle je výkon na úrovni Snapdragonu 8+ Gen 1 nebo 7+ Gen 2. To jsou vesměs stejné procesory. Vlastně v některých ohledech je silnější.
Dimensity 8300 má čistě CPU sice trochu slabší než zmiňovaná konkurence, primárně na jedno jádro, ale má mnohem silnější grafiku, rychlejší paměť a zachází lépe s UI. Výsledkem je telefon, který má akorát tu sílu v každodenním používání, že působí skvěle, ale není to až tak brutální hbitá záležitost jako u aktuálních vlajek. Je to dost, aby byly i náročnější bohatě spokojeni, a navíc je tu dost grafické síly i na náročnější hry. Nový Devil May Cry frčí zatím na maximální grafické nastavení v hodně stabilních 60 FPS jako nic. Takže vlastně může POCO uspokojit širší pole uživatelů než třeba i POCO F5 loni. I chlazení bylo fajn během těch náročnější her, jako je Honkai. Já byl s každodenním používáním POCO velice spokojený. Hlavně když si vždycky vzpomenu na cenu.
Menším zklamáním je ale první verze globálního HyperOS. To je stejně významný update asi jako bylo One UI 6.0 pro Samsung. Je to prostě MIUI 15, nic víc. Pokud se vám nelíbila nadstavba dříve, tady skoro nepoznáte rozdíl. Pokud vám MIUI nevadí nebo ho máte rádi, tak tohle je trochu hezčí, a ještě lépe běžící verze MIUI 14 s parádními úpravami zamykačky. Je zábava procházet různé styly a upravovat si je k obrazu svému.
Krom super upravitelné zamykačky jsou tu pak ty nové animace, které právě u přechodu zamykačky a Aktivního displeje jdou vidět nejvíce. Aktivní displej je normálně Always On, ale tady takhle tato funkce nefuguje. Xiaomi vyrvalo možnost prodloužit zapnutí z 10sekundu po klepnutí na displej na neustálé svícení. Stupidní softwarový známek, které jsou ale u POCO telefonů bohužel běžné. Daň za nižší cenu.
To jde vidět třeba pořád u starých ikon na ploše. Ale zase dostalo alespoň konečně i POCO ty velké složky, které miluju. A HyperOS tu má taky ten nový font Xiaomi, který se mi celkem líbí. Dobře se čte i v češtině. Hrstka položek v nastavení je vizuálně maličko jiných, plus upravená aplikace počasí, která hezky plýtvá místem. V čem pozná uživatele rozdíl primárně? Animace, úpravy zamykačky a upravené ovládací centrum. Které se mi nelíbí.
Není totiž vůbec interaktivní. Podržíte prst na ovládání jasu či zvuku, nic. Zapnete něco ve Spotify a přehrávač sice krásnými animacemi reaguje, podle toho, kde na něj klepete, ale nic se neděje. Žádné vyskakovací okno s více funkcemi. Některé ikony jsou pak zatím neupravené pro nový styl a vypadají komicky. Když přidáváte nové ikony, tak se překrývá text s tlačítkem. V nastavení lze pak případně vypnout prázdné Google Home okno nebo zapnou popisky tlačítek.
Dále u těch zamykaček se prezentují čínské prvky, takže vidíte čínštinu. To vám nepomůže, jestli chcete vypadat přívětivěji pro Západ jako globální značka. Proč to prostě nevyndat? Proč můžu rozbalovat notifikace pořád jen dvěma prsty, a ne tahem jedním prstem. Kde jsou úpravy barev nadstavy jako jinde? Zatím má HyperOS zkrátka svoje bugy a nedodělky, které se musí vyžehlit a v jádru je ta globální verze prostě jen hezčí a plynulejší MIUI 14. Nic víc, nic míň. Tečka. Ale alespoň je tu už Android 14, takže telefon dostane nově až Android 17 a 4 roky zabezpečení (platí pro celou řadu X6).
Software tedy není revoluce a fotoaparáty jsou na tom stejně. Na pohled to vypadá jako zhoršení. Přední 16Mpx kamerka, 8Mpx širokoúhlý snímač a 2Mpx makro jsou stejné jako loni, nebo třeba u řady Redmi Note 13 nebo POCO F5. Namísto 108Mpx hlavního senzoru je tu letos jen 64Mpx snímač, ale zase má optickou stabilizaci a POCO přidalo konečně nějaké vlastní algoritmy a softwarová vylepšení. Výsledek? Kvalita meziročně neklesla. Vlastně to bude možná takové hezčí POCo F5, které má úplně stejný hardware.
Vlastně dokáže fotit X6 Pro překvapivě solidně. A to platí jak ve dne, tak i večer. Večer možná často u fotek i překvapí, jelikož jsou dost čisté a detailní. Ani 2x digitální zoom není k zahození. Na socky zcela použitelné fotky. Selfie fotky jsou trochu hezčí než loni, čistší. Širokoúhlý snímač je pořád průměr své třídy, ale taky není už tak měkký. Občas je trochu moc vybledlý, ale ujde. Hlavní foťák rozhodně s vyblednutím barev problém nemá. Naopak.
Zacházení se stíny a expozicí je častokrát i sympatické, ale saturace barev je hodně silná, někdy na můj vkus až moc. Opět ve dny i v noci. Třeba červená tramvaj v galerii mi vypaluje sítnice nebo modrá obloha je někdy vážně přehnaná. Telefon se ale nebojí kontrastu, který zachovává drama některý sluncem zalitých scén, jak to mělo vypadat, to se mi líbí. Stíny nejsou nepřítel. Portréty jsou pak ucházející, ale náročnější scény nejsou pro foťák snadné. Video ve 4K vypadá ovšem dost dobře na danou cenu a je hezky stabilní, přičemž loňské pulzování obrazu je lépe kroceno. Přední kamera umí stále jen fajn Full HD s nic moc stabilizací.
Celkově jsou foťáky takový průměr své cenovky, na který je ale spoleh. Vyloženě špatnou nebo divnou fotku jsem nedostal ani jednou. Vždy si telefon vedl dle očekávání. Foťáky jsou očividně místem, kde se ušetřilo, aby mohla být nízká cena, ale ušetřilo se jen tak, aby to nebylo vyloženě na překážku. To respektuju. Každý nepotřebuje co nejlepší foťáky a většina zákazníků střední třídy bude s tímhle spokojená. Jsou to takové ty fotky, které nemusíte upravovat a šup na socky, kde se asi taky budou líbit díky té silné sytosti barev a kontrastu.
Podobný příběh je bohužel také u výdrže, která je za mě největším zklamáním, jelikož je horší než loni. Snapdragony se naučily být v posledních dvou generacích úsporné a pomalu odskočily MediaTeku. POCO přitom oproti Remi K70E zmenšilo baterku o 500 mAh na typických 5000 mAh. Výsledkem je výdrž, která je fajn. Ale není tak dobrá jako dřív.
Díval jsem se v průměru na 6 hodin zapnutého displeje v běžné dny, někdy trochu dýl. To je dobré, není to mínus, nebo hrůza. Ale loni bylo zvykem 6,5 až 7 hodin. Teď už ne. Jasně, na 7 hodin jsem se dostal párkrát i letos, ale to bylo třeba o víkendu, když jsem byl vesměs pořád jen doma na Wi-Fi a hodně čuměl do nenáročného prohlížeče. Radši vám budu tedy prezentovat těch mých běžnějších 6 hodin zapnutého displeje. A oproti Redmi K70E je tu také pomalejší nabíjení. POCO má běžných 67 W, což je pořád ale hodně rychlé a nabíječka je v balení. Stejně jako nový černý, pevnější kryt, který je daleko kvalitnější než ty průhledné dříve.
Tohle je benchmark střední třídy do 10 tisíc korun. Kvalita displeje a jeho rámečky, rychlost telefonu a krása animací softwaru, výkon, už nelze podceňovat pořád paměť, celková výbava. Tohle je telefon, který dělá vesměs vše buď dobře nebo nejlépe ve své cenovce. A podle mě je nejsilnější v oblastech, které jsou pro cílové publikum důležité.
POCO X6 Pro dostává ode mě snadné doporučení, i když to není dokonalý kousek a potřebuje trochu dotáhnout po softwarové stránce. Tohle se povedlo a dražší sourozenci jako Redmi Note 13 Pro a Pro+ to budou mít brzy o to těžší. Tohle je v podstatě výbavou POCO F5, které dostalo lepší displej, trochu více výkonu, rychlejší paměť a možná i líbivější kalibraci fotek, ale má trochu horší výdrž. Co si vyberete, dokud se F5 prodává je na vás. Je to vesměs fuk. Ale pokud vám jde o poměr cena/výbava/výkon, když chcete za svoje peníze fakt hodně muziky, tak POCO X6 Pro je super letošní telefon dělaný přímo pro vás.
Stav | Nový |
Konstrukce | Dotyková |
Hmotnost | 190g |
Výška | 160mm |
Šířka | 74mm |
Hloubka | 8mm |
Odolné (outdoor) | Ano |
Typ odolnosti | IP54 |
Barva | Žlutá |
Konfigurace karet | Dual SIM |
Notifikační dioda | Ne |
Typ procesoru | Dimensity 8300 Ultra |
Frekvence procesoru | 3350MHz |
2. Frekvence procesoru | 3200MHz |
Počet jader procesoru | 8 |
AnTuTu Benchmark | 1.35671e+006bodů |
Geekbench Single-core | 1245bodů |
Geekbench Multi-core | 4233bodů |
Grafický chip | Mali-G615 MP6 |
3D Mark Extreme ST stabilita | 66% |
3D Mark Extreme ST Loop 1 | 3050bodů |
3D Mark Extreme ST Loop 10 | 2042bodů |
CPU Throttling (20min) - průměr | 286GIPS |
CPU Throttling (20min) - max | 322GIPS |
CPU Throttling (20min) - min | 265GIPS |
Paměťová karta | Ne |
Uživatelská paměť | 256GB |
Paměť RAM | 8GB |
Typ paměti | UFS 4.0 |
Mobilní služby | Google Mobile Services |
Operační systém | Android |
Verze OS | Android 14 |
Nadstavba | Xiaomi HyperOS |
Kapacita baterie | 5000mAh |
Vyměnitelná baterie | Ne |
Rychlonabíjení | Ano |
Bezdrátové nabíjení | Ne |
Max. výkon drátového nabíjení | 67W |
Datové služby | 2G;3G;4G;5G; |
Bezdrátové technologie | Bluetooth;GPS;NFC;WiFi |
Podpora 4G (LTE) | Ano |
Pásma 4G (LTE) | 800, 900, 1800, 2100, 2600MHz |
Systémový konektor | USB-C |
Infračervený port | Ano |
Bluetooth | Ano |
Verze bluetooth | 5.4 |
Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
NFC | Ano |
Konektor jack 3,5mm | Ne |
Stereo reproduktory | Ano |
FM rádio | Ne |
Podpora OTG | Ano |
Typ SIM | nanoSIM |
Podpora dvou SIM karet | Ano |
Podpora eSIM | Ano |
Úhlopříčka displeje | 6" |
Rozlišení displeje | 2712 x 1220bodů |
Technologie displeje | AMOLED |
Typ displeje | AMOLED |
Počet barev | 68 miliard |
Poměr velikosti displeje k tělu | 89% |
Tvar výřezu v displeji | Průstřel |
Frekvence displeje | 120Hz |
LTPO | Ne |
Typ ochrany | Corning Gorilla Glass 5 |
Maximální jas | 1800nitů |
Typy objektivů | klasický;makro;širokoúhlý |
Počet objektivů zadního fotoaparátu | 3x |
Počet objektivů předního fotoaparátu | 1x |
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu | 64Mpx |
Clona hlavního zadního fotoaparátu | f/1.7 |
Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu | 8Mpx |
Clona širokoúhlého fotoaparátu | f/2.2 |
Rozlišení makro fotoaparátu | 2Mpx |
Clona makro fotoaparátu | f/2.4 |
Typ stabilizace obrazu | EIS + OIS |
Stabilizace | Elektronická;Optická; |
Rozlišení předního fotoaparátu | 16Mpx |
Clona předního fotoaparátu | f/2.4 |
Podporovaná rozlišení videa | 1280 x 720 / 30 FPS;1280 x 720 / 960 FPS;1920 x 1080 / 120 FPS;1920 x 1080 / 240 FPS;1920 x 1080 / 60 FPS;1920 x 1080 / 960 FPS;3840 x 2160 / 24 FPS;3840 x 2160 / 30 FPS; |
Zaostřování | PDAF |
Funkce fotoaparátu | HDR;Noční mód;Slow motion;Time-lapse; |
Čtečka otisku prstů | Ano, v displeji |
Senzory | Akcelerometr;Gyroskop;Infračervený;Kompas;Přiblížení;Světelný; |
GPS modul | Ano |
Podpora satelitů GPS | BEIDOU;GALILEO;GLONASS;GPS;QZSS; |
Geotagging | Ano |
Digitální kompas | Ano |
Česká lokalizace | Ano |
Distribuce | CZ |
Oficiální představení telefonu | Leden 2024 |
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.