POCO M6 Pro je prozatím nejnižší a nejlevnější model letošního portfolia své značky. Ale přesto má třeba displej a nabíjení, které jsou na úrovni dvakrát dražších telefonů. Sice to možná není celkově taková pecka jako dražší POCO X6 Pro, ale ve své třídě zaslouží M6 Pro rozhodně pozornost.
Konstrukce a displej
Konstrukce bohužel nijak nepřekvapí. Je to typický tvar s plochým rámem a zády, jak už je u levnějších POCO běžné. Stejně tak je vše kompletně z plastu, což není překvapení. Ten plast působí ale dobře, telefon je kvalitně vyrobený. Ta lesklá záda s foťáky, kolem kterých je pořád vidět nějaký bordel a patlance, to je něco jiného. Díky bohu za kvalitnější černý kryt v balení. Na druhou stranu, design jako takový se samotně vystupujícími objektivy a tím předělem úpravy povrchu zad. V té modré nebo fialové barvě to telefonu podle mě sluší. Vypadá velice elegantně.
Reklama
Jinak se M6 Pro drží pohodlně, má certifikaci IP54 proti stříkající vodě a možná překvapí solidní haptickou odezvou. Na svou cenovku? Hodně dobrý. Stejně tak stereo reproduktory nejsou vůbec špatné. Nechybí hlavně ani jack pro sluchátka, infračervený senzor na hoře pro ovládání elektroniky, microSD slot nebo FM rádio. Jo, tenhle telefon má veškerou “retro” výbavu.
Hlavní chloubou telefonu je ovšem podle mě až displej. Jedná se o 6,67palcový Full HD AMOLED displej se 120Hz frekvencí a jasem 1000 nitů celoplošně a 1300 nitů v HDR peaku. A rámečky jsou celkem tenké. Tohle je super displej na danou cenovku, ve skutečnosti má lepší parametry než třeba panel v Realme 12 Pro+. Xiaomi se v posledních letech fakt pustilo do displejů a jde to znát. Obraz je pěkný, reakce skvělé, dynamická úprava frekvence funguje dobře a čitelnost na slunci je hodně dobrá. Plus fajn čtečka otisků prstů. Co se týče konektivity a podobně, tak jsem neměl problémy s ničím, a to samé mohu říct o fotoaparátech.
Fotoaparáty
Je tu 64Mpx hlavní foťák s optickou stabilizací, 8Mpx širokoúhlý snímač a 2Mpx makro. A výsledné fotky jsou v pořádku. Nejsou špatné, ale rozhodně vás ani nepřekvapí. Pochopitelně je přitom nejlepší hlavní snímač, jenž fotí díky stabilizaci ostřejší snímky i s pomalejší závěrkou. Stejně jako u X6 Pro jsou fotky hodně saturované, kontrastnější a HDR je celkem fajn. Občas ale vidíte ten šum, detaily nejsou extra super, občas je fotka moc světla a dynamický rozsah... Zkrátka je to levnější telefon a foťáky se nesnaží vyniknout. Snaží se být dostatečně dobré a spolehlivé, a to také jsou. Za dne je to podle mě zcela v pořádku, večer uvidíte nižší kvalitu senzoru nejvíce a noční režim se musí používat často. A stejně nic extra. Ale 2x digitální zoom není kupodivu vůbec špatný díky optické stabilizaci. Tohle se dá za dobrých podmínek používat.
Širokoúhlý snímač je za dne průměr a večer je dost špatný, což je ale vlastně průměr. Tak je tomu u všech modelů podobné cenovky. Tyhle foťáky jsou vesměs u všech telefonů stejné a už by to vážně chtělo dělat po letech něco trochu jinak. Nebo dát alespoň to zbytečné makro pryč a dát ostření na širokoúhlý senzor. Pořád tu alespoň těch 8 Mpx ale je. Některé levné telefony se takových senzorů zbavují namísto toho makra. Video až ve Full HD rozlišení má solidní stabilizaci a kvalita patří mezi stejným typem videí a telefonů mezi ty lepší. Přední 16Mpx kamerka je hezký průměr.
Hardware a výdrž
Osobně vidím jako největší kompromis telefonu patrně procesor. Je zde vylepšené Helio G99 Ultra od MediaTeku, což je v jádru už starší 4G procesor. Je stále dost silný, třeba půl milionu bodů v AnTuTu, a systém běží ve skutečnosti fakt dobře. Vzhledem k ceně si nemohu na rychlost a plynulost stěžovat. Občas se něco trhne, ale to všude ve stejné ceně. I vyšší. Telefon běží opravdu dobře. Na dnešní poměry už by ale takový telefon mohl mít nějaký 5G čipset s ještě vyšším výkonem do budoucna.
V současnosti ale zvládá čipset třeba i nějakou tu hru v pohodě, je lepší než podobně zamřený Snapdragon a potěší výdrž 5000mAh baterie. Díval jsem se na 6,5 až 7 hodin zapnutého displeje v běžné dny. To je hodně fajn a opět hodnota, na kterou si zase nemohu stěžovat. Výdrž byla pro mě hodně dobrá a 67W nabíjení s nabíječkou v balení vás dostane za 45 minut z 0 na 100 %.
Možná ale zase trochu zkazí náladu MIUI 14 s Androidem 13 a zásobou předinstalovaných apek. HyperOS s novějším Androidem přijde prý brzy, ale jedna aktualizace je takhle pryč a už zbývá jen jedna. Velká škoda. Takhle se softwarově dostává telefon automaticky mezi modely vydané v loňsku, i když je nový.
Vyplatí se?
Takže když tohle všechno sečteme, tak jak POCO M6 Pro vypadá? Základní model za 5490 korun má 8 GB RAM a 256GB úložiště. 1500 korun navíc vám dá dokonce verzi 12/512GB. Za takové prachy bych ale radši lepší telefon s menší pamětí. Zažalujte mě. Ta základní varianta je ovšem za tyhle peníze dobrá nabídka, byť je moc blízko Redmi Note 13 4G. To vypadá na papíře možná líp. Za stovku víc dostanete Snapdragon 685 a 108Mpx hlavní foťák.
Ten hlavní foťák ale nemá optickou stabilizaci a fotky nejsou zas tak lepší jako spíše jen trochu jiné. A Snapdragon 685 je pořád 4G procesor, který je ve skutečnosti v mnoha ohledech o dost slabší než Helio G99 Ultra a taky nemá 4K video. Plus má POCO dvakrát rychlejší nabíjení. Ale zase Note 13 má ještě vyšší jas displeje. Tyhle telefony jsou vesměs totožné. Jádro je stejné a každá značka si upravila svůj model jen krapet a dala mu vlastní přednosti. Co vás zaujme víc, to já vědět nemohu. Každý to má jinak. Ale tahle dvojka je velice vyrovnaná.
Když se podíváme na Honor a vivo Litky kolem 6 tisíc korun, tak to jsou na pohled hezčí kousky díky zaobleným displejům a mají 5G Snapdragon. Pro někoho mohou být větším lákadlem, já bych dal lepší poměr cena/výbava dvěma Xiaomi. Stejně tak, pokud někdo nemusí OLED displej, tak za 5 tisíc je pořád úžasná Motorola Moto G54 Power. Jinými slovy je POCO M6 Pro dobře vybavený telefon za hezkou cenu, ale v jeho okolí jsou i další možnost, které nemůže každý ignorovat. Tohle není taková pecka jako POCO X6 Pro ve své třídě. Avšak být pořád mezi TOP 3 telefony do 6 tisíc korun taky není špatná vizitka.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.