Shodou okolností jsem strávil s OnePlus 8T mnohem déle, než bylo v plánu. Nakonec jsem tento telefon používal více jak tři týdny a byly to bezva tři týdny. I když možná ne ty nejlepší, jaké mohly být.
| BATERIE A NABÍJENÍ | Kapacita baterie 4500mAh; Max. výkon drátového nabíjení 65W; |
| DISPLEJ | Frekvence displeje 120Hz; Rozl. displeje 2400 × 1080bodů; Technologie displeje Fluid AMOLED; Úhlopříčka displeje 6.55"; |
| FOTOAPARÁT | Clona hlavního zadního fotoaparátu f/1.8; Clona širokoúhlého fotoaparátu f/2.2; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 48Mpx; Rozl. hloubkového fotoaparátu 2Mpx; Rozl. makro fotoaparátu 5Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 32Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 16Mpx; Rozl. videa 3840 × 2160 (Ultra HD); Typ stabilizace obrazu OIS; ; |
| KONEKTIVITA | Bezdrátové technologie Bluetooth; GPS; NFC; WiFi; ; NFC; Stereo reproduktory; |
| KONSTRUKCE | Hmotnost 188g; Konfigurace karet Dual SIM (2x SIM karta); |
| OP. SYSTÉM | Nadstavba Oxygen OS 11; Android 11; |
| PAMĚŤ | RAM 8GB; Uživ. paměť 256GB; |
| VÝKON | Typ procesoru Snapdragon 865; |
| ZABEZPEČENÍ | Čtečka otisku prstů V displeji; |
Nebudeme si na nic hrát, OnePlus 8T nám trochu “zesamsungovatělo”. Jde o první model nového designového směru, kterým se výrobce nyní ubírá také u levnějších telefonů a mně to nijak extra nevadí. Telefon vypadá nadmíru dobře, matná záda ze skla jsou velice příjemná, moc se nepatlají a díky hmotnosti a pohodlnému zaoblení působí telefon menším dojmem, než ve skutečnosti je. Je to skvěle vyrobený, skvěle vypadající kousek, který působí jako pravá vlajková loď. To ale neznamená, že mi nechybí originálnější design OnePlus 7T. Chybí.
Jak už jsem říkal, tak i přes větší 6,55palcový AMOLED displej působí telefon relativně malým dojmem, ale to je samozřejmě vážně jen dojem. Jednou rukou displej snadno neobsloužíte, jen jsem prostě už asi zvyklý na ty 6,7 a více palcové telefony. Což mě trochu děsí. Nicméně samotný displej je parádní. Má Full DH rozlišení, super čitelnost, tenké rámečky a je 120Hz.
To je zlepšení oproti předchůdcům a byť to nejde zas tak moc poznat, tak oceňuji, že OnePlus sjednotilo frekvenci displeje levnější a dražší vlajky. Já jsem však hlavně rád, že je to zase jednou vlajkové OnePlus s rovným displejem. Takové osobně preferuji. Pokud bych si měl na něco ale přeci jen postěžovat, tak je to minimální jas večer. Chtělo by to ještě o něco nižší.
V displeji je pak rovněž čtečka otisků prstů, která je rychlá i spolehlivá a pořád mám za to, že OnePlus má jedny z nejlepších optických čteček na trhu. Ani stereo reproduktory nejsou vůbec špatné, ale mohly by hrát více nahlas a přidat trochu basy. Ale to není zas takový problém, zvuk je fajn, ať už z telefonu nebo bezdrátový. Jack je samozřejmě už dávno na dně oceánu.
V oblasti hardwaru nebudu dlouho zůstávat. Je zde Snapdragon 865, 8 GB RAM, 128GB úložiště a žádný microSD slot. Výkon je prostě špičkový a telefon běží společně s novým Oxygen OS 11 a 120Hz displejem náramně. Přihoďte k tomu skvělou haptickou odezvu a OnePlus 8T opět nabízí jeden z nejlepších uživatelských zážitků na trhu. A ta nová verze nadstavby se sice také hodně inspiruje u One UI od Samsungu, ale opět to není nutně špatně.
Některé oblasti systému se jen změnily a lépe na ně teď dosáhnete jednou rukou, na to si snad nikdo stěžovat nemůže. A jinak nejsou ve skutečnosti změny tak obrovské, jak byste se mohli bát. Oxygen už dávno není čistým Androidem, jako je třeba nadstavba od Sony či Motoroly. Rozhodně všechny změny vítám a líbí se mi, jen se tedy už v těch nabalujících se funkcích a možnostech pomalu začínám ztrácet. Chtělo by to jarní úklid.
4500mAh zvládne 65W nabíjení dobít za 40 minut
Trochu lásky by potřebovala také optimalizace baterie. 4500 mAh není vůbec málo, ale přesto mi telefon vydržel většinou tak den a slabší polovinu. To není určitě špatné, je to dobrá výdrž a na den trochu náročnějšího používání se můžete spolehnout. Jen jsem upřímně čekal víc, a ne často jen 30 % před zapojením večer do nabíječky. Samozřejmě to všechno beru se zapnutými 120 Hz, přičemž telefon se prakticky nikdy nechytil 5G, jel stále na 4G.
Výdrž však není problém, když můžete celou baterku nabít z nuly za 40 minut díky 65W nabíjení. Tak rychlé nabíjení u telefonu pod 20 tisíc je samozřejmě super, i když to není tak impozantní, jako stejná rychlost u Realme za poloviční cenu. Vzhledem k nedávno testovaným vlajkám mi tu ale trochu chybí bezdrátové nabíjení. Neříkám, že to využije každý, ale jak už jsem byl zvyklý, tak mi prostě celou dobu chybělo. Jo a kdyby vás to zajímalo, tak oficiálně tu certifikace voděodolnosti není, ale verze pro americké operátory má IP68, takže patrně i běžná verze bude stejně vyrobena. Jen to prostě nemáte certifikované. Což pro záruku stejně nic neznamená.
A teď ten velký modul fotoaparátů. Je zde 48Mpx senzor s optickou stabilizací a jde o stejný senzor, který byl ve OnePlus 8 a také ve OnePlus 7T. Jinými slovy nedostanete o moc lepší fotky. OnePlus si trochu pohrálo s barvami, snímky jsou kontrastnější a pořád dostanete pěkné fotky, jen to není žádný velký pokrok. Nejvíce poznáte rozdíl večer díky vylepšenému Nočnímu režimu, který fungují moc dobře.
Hlavně ale funguje také u 16Mpx širokoúhlého fotoaparátu, což ve tmě hodně vylepšuje jeho schopnosti. Fotky pak nejsou tak měkké a tmavé. Za dne fotí tento foťák občas až moc saturovaně, avšak kvalita fotek je dobrá. Co stojí také za zmínku, tak šíro přišlo o ostření ze 7T. Tím pádem už není tak univerzální a je to pouze průměrně dobré šíro své cenovky s Nočním režimem.
Denní fotky - hlavní, občas digitální zoom, širokoúhlý
Navíc klesla trochu pochopitelně i kvalita makro fotek. Ty má nyní na starosti samostatný 5Mpx senzor, s nímž se nedostanete moc blízko. Poco to není ani zdaleka. No a pak je tu 2Mpx senzor pro portrétní režim, takže k ničemu. A dva blesky jsou taky k ničemu, nedělá to znatelný rozdíl. Na to výrobci přišli už dávno, proto se to přestalo používat. Jinými slovy to vypadá, že chtělo OnePlus prostě za každou cenu velký modul fotoaparátů a nějak ho zaplnit, protože chraň bůh, aby měl telefon za 17 tisíc malý modul fotoaparátů.
A ano, Galaxy S20 FE má rovněž skoro stejně velký modul, ale tam je alespoň pořádný teleobjektiv s 3x optickým zoomem. Ten OnePlus ovšem z menší a levnější vlajky odstranilo. Na místo něj je tu nic moc makro a senzor k ničemu. Ten digitální zoom není špatný, ale není to prostě teleobjektiv. Dále 16Mpx přední kamerka taky ujde, nic extra, a video ve 4K vypadá stále moc hezky, přičemž stabilizace také potěší. Zaujal mě také Noční režim u videa, který kupodivu vážně funguje dobře, zesvětlí obraz. Ale rozlišení klesne na Full HD, stabilizace nic moc a celková kvalita je horší. Na druhou stranu jde vážně vidět líp i ve tmě. Kdybyste to někdy potřebovali.
Noční fotky včetně Nočního režimu

| Stav | Nový |
| Konstrukce | Dotyková |
| Hmotnost | 188g |
| Výška | 162mm |
| Šířka | 75mm |
| Hloubka | 8mm |
| Odolné (outdoor) | Ne |
| Barva | Zelená |
| Konfigurace karet | Dual SIM (2x SIM karta) |
| Typ procesoru | Snapdragon 865 |
| Frekvence procesoru | 2840MHz |
| 2. Frekvence procesoru | 1800MHz |
| Počet jader procesoru | 12 |
| Grafický chip | Adreno 650 |
| Paměťová karta | Ne |
| Uživatelská paměť | 256GB |
| Paměť RAM | 8GB |
| Mobilní služby | Google Mobile Services; |
| Operační systém | Android |
| Verze OS | Android 11 |
| Nadstavba | Oxygen OS 11 |
| Kapacita baterie | 4500mAh |
| Vyměnitelná baterie | Ne |
| Max. výkon drátového nabíjení | 65W |
| Datové služby | 3G;4G;5G;EDGE;GPRS; |
| Bezdrátové technologie | Bluetooth;GPS;NFC;WiFi; |
| Konektory | USB-C; |
| Pásma 4G (LTE) | 2600 MHz, 2100 MHz, 1900 MHz, 1800 MHz, 900 MHz, 800 MHzMHz |
| Systémový konektor | USB-C |
| Infračervený port | Ne |
| Bluetooth | Ano |
| Verze bluetooth | 5.1;A2DP;aptX HD;LE; |
| Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax |
| NFC | Ano |
| Konektor jack 3,5mm | Ne |
| Stereo reproduktory | Ano |
| FM rádio | Ne |
| Podpora OTG | Ano |
| Typ SIM | nano SIM |
| Podpora dvou SIM karet | Ano |
| Úhlopříčka displeje | 6" |
| Rozlišení displeje | 2400 × 1080bodů |
| Technologie displeje | Fluid AMOLED |
| Poměr velikosti displeje k tělu | 84% |
| Tvar výřezu v displeji | Průstřel |
| Frekvence displeje | 120Hz |
| Typy objektivů | hloubkový;makro;širokoúhlý; |
| Počet objektivů zadního fotoaparátu | 4x |
| Počet objektivů předního fotoaparátu | 1x |
| Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu | 48Mpx |
| Clona hlavního zadního fotoaparátu | f/1.8 |
| Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu | 16Mpx |
| Clona širokoúhlého fotoaparátu | f/2.2 |
| Rozlišení makro fotoaparátu | 5Mpx |
| Clona makro fotoaparátu | f/2.4 |
| Rozlišení hloubkového fotoaparátu | 2Mpx |
| Clona hloubkového fotoaparátu | f/2.4 |
| Typ stabilizace obrazu | OIS; |
| Stabilizace | Optická |
| Rozlišení předního fotoaparátu | 32Mpx |
| Clona předního fotoaparátu | f/2.4 |
| Rozlišení videa | 3840 × 2160 (Ultra HD) |
| Podporovaná rozlišení videa | 1920 x 1080 / 240 FPS;1920 x 1080 / 30 FPS;1920 x 1080 / 60 FPS;3840 x 2160 / 30 FPS;3840 x 2160 / 60 FPS; |
| Zaostřování | Ostření detekcí fázového posuvu (PDAF); Automatické ostření |
| Funkce fotoaparátu | HDR; |
| Čtečka otisku prstů | V displeji |
| Senzory | Akcelerometr;Gyroskop;Kompas;Přiblížení;Světelný; |
| GPS modul | Ano |
| Podpora satelitů GPS | A-GPS;BDS;GALILEO;GLONASS;GPS; |
| Geotagging | Ano |
| Digitální kompas | Ano |
| Další funkce | Rychlé nabíjení |
| Česká lokalizace | Ano |
| Distribuce | CZ |
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.



