Vlajkové telefony, a nejen ty, začínají v lednu zaplavovat globální trh a první z nich bude u nás OnePlus 13. To je zajímavé v tom, že nechce úplně soutěžit s ostatními “Pro” vlajkami v ringu fotoaparátů. Kdepak. OnePlus chce nabídnout za lehce nižší cenu než jinde komplexněji vybavenou vlajku. Tohle není o fotoaparátech, tohle je o co nejlepším vyvážením každého aspektu výbavy. A to se povedlo opravdu parádně.
BATERIE A NABÍJENÍ | Kapacita baterie 6000mAh; Max. výkon bezdrátového nabíjení 50W; Max. výkon drátového nabíjení 100W; |
DISPLEJ | Max. jas 4500nitů; Rozl. displeje 3168 x 1440bodů; Technologie displeje LTPO AMOLED; Úhlopříčka displeje 6.82"; |
FOTOAPARÁT | Optický zoom 3x; Rozl. fotoaparátu s teleobjektivem 50Mpx; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 50Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 32Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 50Mpx; Typ stabilizace obrazu OIS; |
KONEKTIVITA | Stereo reproduktory; |
KONSTRUKCE | Typ odolnosti IP68/69; |
OP. SYSTÉM | Nadstavba Oxygen OS 15; Android 15; |
PAMĚŤ | Typ paměti UFS 4.0; |
VÝKON | Typ procesoru Snapdragon 8 Elite; |
ZABEZPEČENÍ | Čtečka otisku prstů , v displeji; |
OnePlus zase jednou upravilo design. Pořád je tu typický koláč fotoaparátů asymetricky umístěný na boku. Původně jsem myslel, že se mi ale nebude líbit změna, kdy ten kruh už nenavazuje plynule na kovový rám, ale víte co? Tohle je hodně elegantní design, který vypadá naživo mnohem lépe. A je tak neskutečně osvěžující, když telefon kvůli obřím foťákům nelevituje centimetr nad stolem, nekýve se jako blázen, a hlavně se pohodlněji drží.
Mnohem pohodlněji než třeba takové nové vivo X200 Pro. Vyvážení je skvělé, OnePlus nemá zas tak zatížený vršek kvůli foťákům, takže padne lépe do ruky a máte v úchopu daleko větší jistotu. Ostatně je OnePlus 13 i lehčí než 12. A tenčí i nižší. Přičemž osobně jsem letos zase fanouškem kupodivu té černé verze, která působí s hrubším sklem podle mě ještě prémiověji než ta ultra jemná modrá kůže. Ale i ta vypadá pochopitelně špičkově s tím stříbrným kovovým rámem.
Mimochodem, přepínač zvukových profilů je na své místě a má za mě trochu plynulejší chod. Novinkou je pak voděodolnost nejen IP68 na ponoření, ale rovnou také IP69 proti silnému tlaku vody a horké vodě. To je v Číně teď v módě. Stejně jako ty ve všech směrech jen lehce zaoblené displeje, hybrid rovného a zaobleného panelu a jinak tomu není zde.
Technicky je to velice podobný displej jako loni. 6,82palcový LTPO OLED, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+, Quad HD rozlišení a nově jas až 4500 nitů v HDR nebo skoro 1600 nitů po většině plochy v Živém profilu barev. Ve výchozím režimu je to bohužel jen 1200 nitů. Není to nejlepší jas, ale dívalo se na displej skvěle i když občas vykouklo to ostré slunce. Především má ale displej ještě přesnější barvy a umí upravovat frekvenci na dvou místech jinak. Když třeba koukáte na něco na sockách ve feedu nebo na YouTube, tak jenom video obdélníček běží třeba na 30 Hz, avšak zbytek aplikace nemusí. Zbytek jede třeba jen na 1 nebo 10 Hz. Ve hrách tlačítka, mini mapa, to nemusí běžet na 120 Hz jako hra. Tak to tady neběží. Velice působivé řešení pro hladší animace a úsporu energie.
Jo a všechno je to kryté Crystal Shield sklem s příměsí keramiky. Plus se vylepšuje čtečka otisků prstů na parádní ultrazvukovou. Rychlejší, spolehlivější, bezpečnější a hezky vysoko. Ale o tom mluvit nechci. Důležité je, že když se na displej OnePlus dívám, tak vypadá prostě líp než vesměs cokoli na trhu. Barvy, kontrast, naprosto úchvatně udělané HDR v Galerii, jak se zachází se vším v nadstavbě. Tohle vypadá jako displej, který nenajdete v telefonu za 15 tisíc korun. Na rozdíl od některé jiné konkurence... Vivo... Čistě na sledování obrazu fakt jeden z nejlepších zážitků, musíte vidět, abyste pochopili. Hlavně když to vidíte v pohybu s těmi krásnými animacemi.
Ano, to je další věc. Software. Nové OxygenOS 15 má paralelní animace jako HyperOS 2 od Xiaomi nebo Huawei. To znamená, že více animací může běžet najednou a navzájem se vyrušit a prostě všechno vypadá v pohybu naprosto úchvatně. Animace jsou i živější než dříve. Mají více efektů a fyziky. Rozhodně stále jedny z, ne-li nejhezčí animace a nadstavba celkově. A ano, plynulost a rychlost systému je pořád naprostý strop Androidu nebo iOS.
Co se novinek týče, tak si můžete zapnout rozdělení lišty na notifikace a ovládací centrum zvlášť. Telefon se vás v úvodu zeptá, co chcete. Vypadá to hezky, funguje to skvěle. Máme více možností úprav zamykačky, ale pořád to nemá na některé jiné. Mrzí mě, že nelze měnit velikost hodin a pouze tučnost. Stejně tak, proč sakra nejdou vymazat ty ošklivé texty u některých typů zamykaček? Nebo alespoň přepsat.
Novinkou je také vlastní verze Dynamic Island. Funguje to pro hrstku funkcí, ale animace jsou krásné a hlavně cením, že v základu klepnutí otevře ostrov/widget a podržení aplikace. A ne naopak jako v iOS. Ale jestli chcete Apple styl, tak si to můžete přehodit. Super. A více menších a vizuálních změn najdete všude. Co je ale velkou kapitolou, tak se vylepšil ten Chytrý boční panel.
Do něj si můžete stále kopírovat fotky, texty a mít k nim kdykoli přístup. Nebo tak rychle vkládat nedávné obrázky a dokumenty, velice praktické. Lze také přeložit stránku přes Google Lens. Ale když tu je teď Circle to Search i Gemini, tak to nemá takovou váhu. Občas si ale všimnete, že když vlezete do nějaké aplikace, tak poprvé ten boční panel modře zabliká nebo u něj vyskočí bublinky. Tím systém upozorňuje na kontextové AI funkce.
Když jste ve vlastním OPPO, a překvapivě dobrém, prohlížeči, tak přes boční lištu lze udělat třeba souhrn obsahu a s ním dál pracovat. Nebo nechat AI předčítat nahlas. V Záznamníku lze nechat udělat velice přesný přepis řeči. A to všechno můžete dát do Poznámek, kde lze dělat souhrny, seznamy, změnit tón textu a podobně. Znáte to. Nebo lze třeba na maily a podobně odpovídat a napsat krátce, co po AI chcete sepsat, vyberete zase tón a podobně, a AI napíše za vás třeba email nebo odpoví na zprávu.
Je toho hodně, ale je tu háček. Byť je všechno přeloženo do češtiny, tak OPPO/OnePlus nespoléhá na Gemini pro tyhle funkce. Mají vlastní, aby to běželo lépe na jejich hardwaru, což znamená, že je velice omezená jazyková podpora a čeština tam zatím není. Takže můžete vše používat u nás, je to česky popsané, ale funguje to pouze na anglický text, hlas a podobně. Velká škoda. A jenom si šťouchnu, všimli jste si té polštiny v úpravách textu? Zcela očividně bylo v angličtině “polish” jako uhladit/vyladit, ale někdo asi použil AI i na překlad do češtiny, takže namísto “polish” máme překlad “polish (polština)”. Opravit.
A další. U fotek jsou AI funkce taky. Můžete odstranit odlesky, velice dobře. Mazat věci z fotek, velice dobře. Zaostřovat nebo AI upscalovat kvalitu fotek. A víte co? To AI upcalování třeba fotek dalekého zoomu nebo lehce rozmazaných funguje až překvapivě skvěle. Ale dál vás tímhle vším nudit nebudu. Systém je prostě špičkově vyladěný, stabilní, animace nejlepší na trhu, vše je krásné, moderní, spousta funkcí a nově podpora 4 let velkých aktualizací a 6 let zabezpečení. Jeden z nejlepších systémů na trh. Software, tedy to hlavní u telefonu, co používáte neustále, je v současnosti velká přednost OnePlus/OPPO.
A všechno může být rychlé díky procesoru Snapdragon 8 Elite s pořádným chlazením. Plus je tu nově vlastní speciální hardware pro lepší hraní, který ale ještě není aktivován. To přijde aktualizací, kterou má už OnePlus 13R. Nicméně. Výkon je enormní, všechno je rychlé. Ne tak jako u Huawei s vlastním hardwarem, což je šílené, ale vlajková úroveň. Zahrajete si také parádně jakékoli hry na maximální detaily, plynule, ale zahřívání nebude po 30 minut nejmenší. A CPU výkon jde velice rychle dolů kvůli omezovači. Výkon Elite je tak vysoký, že ten propad ve hrách extra nepoznáte, ale otázkou je, o kolik lepší to vše bude po aktualizaci.
Co je super už teď? Výdrž 6000mAh baterie. Je to v průměru lepší výdrž než u sesterského Realme s ještě větší baterkou a stejným procesorem. Je to v průměru lepší výdrž než u vivo X200 Pro se stejnou baterkou. Ale... OnePlus tohle všechno dělá ve vyšším Quad HD rozlišení. Typicky bez Always On a viděl jsem nejčastěji 8 hodin se zapnutou obrazovkou. Plus mínus 15 až 20 minut.
Ale ještě jednou, to bylo v Quad HD. Když jsem schválně snížil rozlišení a zvyknul si na trochu méně působivý obraz, tak jsem viděl snadno skoro 9,5 hodin. A to je třeba v tomhle dni započítaných i náročných 26 minut foťáku. To je paráda. Takže když budete chtít extra výdrž na víkend, kašlete na nějaké režimy výkonu a prostě snižte rozlišení. V každém případě. Tohle je zatím nejlepší výdrž z nové generace vlajek.
Ale určitě jste si už také všimli, že to není na to Quad HD o moc lepší než loni. A to je důležité. Baterky jsou letos mnohem větší, ale procesory mnohem silnější. Mohou být také úspornější, ale výkon je o tolik větší, že se to prostě vyvažuje. Nebo výrobci kašlou na optimalizaci díky velkým baterkám. Tak či tak, nečekejte ve výdrž extrémní rozdíl v každé situaci. Jo a 100W nabíjení vás dostane za 35 minut na 100 % a je tu rovněž 50W bezdrátové dobíjení nebo 10W reverzní bezdrátové. Nabíječka ale stejně jako kryt není v balení.
A než se dostaneme k foťákům, tak ještě chci zmínit, že dojem z prémiového produktu neustále umocňují v ruce ty fyzické reakce největšího motorku haptické odezvy na trhu a OnePlus ho velice často parádně využívá. Absolutní vrchol haptické odezvy. Stejně tak potěšily hlasité a kvalitní stereo reproduktory, kterým nechybí ani nějaká ta hloubka. Není to úplně iPhone, ale jsme rozhodně na TOP úrovni.
Stejně jako u těch fotoaparátů. Hlavní 50Mpx snímač je stejný jako loni a není tedy pořád největší. OnePlus s Hasselblad s ním ale čaruje. Detaily nejsou nejlepší na trhu a stejně tak dynamický rozsah, ale pořád je to vlajka. A navíc tu máme velice přesné vyvážení bílé, věrné odstíny a saturaci barev nebo velice věrné zacházení s kontrastem. Až mě překvapilo oproti vivo, králi fotomobilů, jak často je ale OnePlus to přesnější a podle mě kalibrací příjemnější na oči. Ten dynamický rozsah ale hodně chybí pro zachování detailů ve stínech.
Plus osobně sakra hodně cením, že OnePlus používá umělé doostřování fotek letos jen minimálně. Což vivo naopak letos vytáhlo na maximum. Ano, fotky jsou tedy měkčí, detaily nejsou tak působivé, když zoomujete a není to pro každého. Ale já tuhle přirozenost cením. Osobně stejně ostrost u fotek snižuji v editoru, protože to většina telefonů přehání, takže tohle je super. A večer máme rovněž věrné, detailní fotky, které nepřidávají extra moc světlosti a nemají ani moc šumu. Plus je ostření výborné a závěrka s uložením fotky brutálně rychlá, takže subjekty v pohybu zachytíte zde snadněji než někde jinde.
Pořadí maximálního počtu fotek v řadě: 1x, 0,6x, 3x, 6x, 10x, 30x, 100x/120x
A to platí pro všechny foťáky. Třeba i pro nový 50Mpx širokoúhlý snímač. Ten je daleko menší než loni, ale má lepší světelnost, širší úhel záběru a má pořád ostření. Upřímně? Není to širokoúhlý snímač, u kterého bych si sednul na zadek a když je méně světla, tak to není žádný šlágr, ale fotky jsou velice dobré, šum se drží na uzdě a většinou je zpracování fotky barvou, bílou či kontrastem stejné jako u hlavního snímač. Ceně odpovídající snímač a je konečně vážně široký, když nic jiného.
Nový je také 50Mpx periskopický teleobjektiv. Ten má 3x zoom a krapet větší senzor. Hlavně ale už nemá ten čtverec v objektivu. Letos je tu totiž hranolový objektiv jako mají iPhony Pro. V něčem to má výhody, v něčem nevýhody. Bál jsem se, že to bude zhoršení, ale OnePlus naštěstí ukázalo, že optimalizace je král. Na optický zoom je to krásně přirozeně ostrý snímač, rychlý, který má opět většinou stejné zpracování jako ten hlavní foťák. Konzistence je překvapivě fajn. Velice hezké spolehlivé fotky.
6x zoom i 10x digitální vypadají rovněž v drtivé většině naprosto parádně. Tady vidím meziročně velký pokrok, i když jsou snímky umělejší na ten 10x. A stejně tak u zoomu na ještě větší vzdálenosti. Vlastně mě překvapilo, jak schopně drží OnePlus 13 krok s vivo X200 Pro nejen na hlavní foťák a šíro, ale i v zoomu. Jasně, je obecně horší, ale na to, o kolik technicky horší má mít hardware, tak ty rozdíly nejsou velké. A někdy třeba i 30x zoom z OnePlus poráží vivo. 100x je taky srovnatelný, jen je každý jinak špatný. Když jsem OnePlus prohnal dvakrát v editoru doostřením na 100 %, tak to bylo hodně blízko vivo i na takové extra zoomy. OnePlus ale fakt většinou kašle na to doostřování a podobně techniky. Zase, někdy to uvítáte, jindy ne.
Barevné filtry a Master Mode
Rozhodně bylo OnePlus ale konstantně věrnější scéně barvami a vyvážením bílé. Což teď v šedé zimně ale nebude vždy nejhezčí. Večer nebo za horšího světla jdou vidět nedostatky toho teleobjektivu více. Začnou chybět detaily a více se šumí, softwaru už tolik nepomůže. Fyziku nelze oblbnout, ale na ty technické parametry? OnePlus z toho vymáčkne více, než na co má právo. Jen bacha, telefon tvrdí, že na teleobjektiv fotíte makro, ale ne. Je to výřez z hlavního snímač a na hodně blízko z šíra. Je to překvapivě dobré makro, ale není to vivo.
Makro
Pochopitelně mají foťáky také své kvalitní filtry nebo upravitelný Hasselblad Master režim v manuální ovládání. Ten je dost stylizovaný, ještě měkčí, nepoužívá HDR, fakt je to více kalibrace ve stylu pořádného foťáku. Je tu rovněž můj oblíbený XPen režim, který si stupidně nemůžu dát na lištu rychlého výběru. Ale největším překvapením letos byl krom zoomu portrétní režim.
V meziročně opět vylepšeném portrétním režimu se hodí, jak málo OnePlus doostřuje uměle. Pleť má tak věrný odstín i detaily. Hasselblad tady ale přebírá otěže s vyšší stylizací a barvy nejsou tak věrné. Ořez třeba tady u náročného kožichu bundy je ale i lepší než u vivo. Nebo tady vlasy u Toma, když zazoomujeme. A máme tu rovněž tři nové profily, které simulují takové ty měkčí mist objektivy. Takové ty zasněné, v oparu zamlžené.
Portréty
Podobnou simulaci mají alespoň jednu všichni. Xiaomi, vivo, Honor a nikdy se mi to nelíbilo. Blbost, vyhlazené pleť, chybí detaily, přehnaný efekt, ošklivý. U OnePlus 13 je to poprvé, co se mi tyhle simulace vyloženě líbí. Tohle jsou stylové, pěkné fotky, které mají stále ten super ořez, přesnou pleť a efekt je výrazný, ale nepřebíjí tolik detaily fotky a pleti. Fakt hodně se mi líbí. A zase, když chcete ostřejší fotky, tak můžete v editoru trochu přidat, ale tohle je paráda. A hlavně s tou rychlou závěrkou, super na portréty.
4K video je opět měkčí, to je prostě kalibrace letos. Tady bych trochu ostrosti přidal, ale stabilizace u všech objektivů je skvělá, barvy taky a ten teleobjektiv vypadá rovněž krásně. I na digitální zoom. Není to vivo, ale sakra dobrý. Škoda, že přepínání mezi objektivy pořád není na úrovni iPhonu. Ale pořád na poměry zbytku trhu dost dobré a překvapivé je, že hlavní foťák je ten nejměkčí detaily. Tele a šíro jsou na tom skvěle. Divné.
Na poměry čínských vlajek je pak dost dobrá i přední 32Mpx kamerka. OnePlus jí letos lépe využívá a je mnohem lepší než u vivo. Tady se trochu doostřuje a dynamický rozsah by chtěl přidat, ale zase je to celkem věrné zpracování, detaily tam jsou, a hlavně to 4K video vypadá dobře, detailně, dynamický rozsah pořád ase chybí, ale má pořádnou stabilizaci. Tohle je už snadno použitelné. Hezké zlepšení.
Selfie
A to je vše. OnePlus 13 můžete koupit za 28 990 korun v jeho 16/512GB verzi. To z něj dělá tu lehce levnější vlajku nové generace, ale je to zdražení. A popravdě nedostanete ty úplně nejlepší foťáky na trhu. Pořád na tohle OnePlus nemá. Ale udělalo podle mě u těch foťáků správné kompromisy, optimalizací překonalo pár nedostatků hardwaru a prostředky dalo radši jinam. Tak nějak se těžko hledají fakt nějaké větší nevýhody letos.
Pro OnePlus je prioritou vyvážení. Foťáky jsou tak akorát vlajkové a peníze se daly do naprosto překrásného displeje, kvalitně zpracované a vyvážené konstrukce, kdy je telefon radost držet, do nejlepší možné haptické odezvy, lepších reproduktorů, excelentní výdrže a rychlého nabíjení nebo do vývoje toho parádního systému s delší podporou.
Když se mě zeptáte, proč byste si měli koupit vivo, tak řeknu “zadní foťáky”. Když iPhone, tak řeknu “video”. U OnePlus 13 takovou jednu jasnou přednost, kde ostatní telefon rozdupe, nemáte. Tohle musíte používat. Není to o jedné oblasti, ale o celém balíčku. vivo je rozhodně lepší fotoaparát s mnohem lepším teleobjektivem. OnePlus je, nemám lepších slov, lepší smartphone. Jakou součet součástek i softwaru za danou cenu to hraje podle mě lépe.
Ale OnePlus 13 má ještě jednu výhodu. Do 21. ledna je startovní akce, kdy dostanete hodinky OnePlus Watch 2R za 7 tisíc zdarma, a ještě je sleva 2500 korun, takže můžete mít mobil za 26 490 korun. A případně hodinky střelit. To je sakra dobrá částka. Za plnou cenu? Jasně, rozmýšlejte pečlivě, co opravdu od svého telefonu chcete a počkejte na ostatní konkurenty, než něco kopíte. Jsme teprve na začátku roku. Ale v té akci klidně hned maximálně doporučuji.
A pak je tu druhé eso v rukávu. Na rozdíl od konkurentů je OnePlus 13 u nás také ve své 12/256GB verzi za 25 990 korun. Na něj nemáte teď slevu, ale hodinky dostanete a tohle bude celý rok minimální vstupní cena pro všechny zájemce o tento telefon. Takže pokud fakt nejsou foťáky zas taková priorita, možná bude stačit 256GB jako mně a ušetříte hezkou částku. To může být výhoda na trhu dražších a dražších vlajek. V každém případě, OnePlus 13 je v podstatě v každém oblasti o něco lepší OnePlus 12. Rozdíly nejsou tabulkově zřejmé, ale v praxi udělalo vše alespoň malé krůčky kupředu a napravují se nedostatky. Je tu nutný upgrade pro majitele 12? Ne. Ale pokud přecházíte ze staršího nebo čekáte na své první vlajkové OnePlus, tohle je výborný mobil, který nasazuje laťku pro letošek hned takhle z kraje dost vysoko.
Stav | Nový |
Konstrukce | Dotyková |
Hmotnost | 213g |
Výška | 162mm |
Šířka | 76mm |
Hloubka | 8mm |
Odolné (outdoor) | Ne |
Typ odolnosti | IP68/69 |
Barva | Černá |
Konfigurace karet | Dual SIM |
Typ procesoru | Snapdragon 8 Elite |
Frekvence procesoru | 4320MHz |
2. Frekvence procesoru | 3530MHz |
Počet jader procesoru | 8 |
Grafický chip | Adreno 830 |
Paměťová karta | Ne |
Uživatelská paměť | 256GB |
Paměť RAM | 12GB |
Typ paměti | UFS 4.0 |
Mobilní služby | Google Mobile Services |
Operační systém | Android |
Verze OS | Android 15 |
Nadstavba | Oxygen OS 15 |
Kapacita baterie | 6000mAh |
Vyměnitelná baterie | Ne |
Rychlonabíjení | Ano |
Bezdrátové nabíjení | Ano |
Standard nabíjení | PD;QC;SuperVOOC |
Max. výkon drátového nabíjení | 100W |
Max. výkon bezdrátového nabíjení | 50W |
Max. výkon reverzního nabíjení | 5W |
Doba nabíjení na 50 % | 17min. |
Datové služby | 2G;3G;4G;5G; |
Bezdrátové technologie | Bluetooth;GPS;NFC;WiFi; |
Podpora 4G (LTE) | Ano |
Pásma 4G (LTE) | 800, 900, 1800, 2100, 2600MHz |
Systémový konektor | USB-C |
Infračervený port | Ano |
Bluetooth | Ano |
Verze bluetooth | 5.4 |
Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
NFC | Ano |
Konektor jack 3,5mm | Ne |
Stereo reproduktory | Ano |
FM rádio | Ne |
Podpora OTG | Ano |
Typ SIM | nanoSIM |
Podpora dvou SIM karet | Ano |
Podpora eSIM | Ano |
Úhlopříčka displeje | 6" |
Rozlišení displeje | 3168 x 1440bodů |
Technologie displeje | LTPO AMOLED |
Typ displeje | AMOLED |
Počet barev | 1 bilión |
Tvar výřezu v displeji | Průstřel |
Frekvence displeje | 120Hz |
Always On | Ano |
LTPO | Ano |
Typ ochrany | Gorilla Glass 7i |
Maximální jas | 4500nitů |
Typy objektivů | klasický;širokoúhlý;teleobjektiv 3x zoom; |
Počet objektivů zadního fotoaparátu | 3x |
Počet objektivů předního fotoaparátu | 1x |
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu | 50Mpx |
Clona hlavního zadního fotoaparátu | f/ 1.6 |
Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu | 50Mpx |
Clona širokoúhlého fotoaparátu | f/ 2.0 |
Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem | 50Mpx |
Clona fotoaparátu s teleobjektivem | f/ 2.6 |
Typ stabilizace obrazu | OIS |
Optický zoom | 3x |
Stabilizace | Optická |
Rozlišení předního fotoaparátu | 32Mpx |
Clona předního fotoaparátu | f/2.4 |
Podporovaná rozlišení videa | 1280 x 720 / 60 FPS;1920 x 1080 / 60 FPS;3840 x 2160 / 30 FPS;3840 x 2160 / 60 FPS; |
Zaostřování | PDAF |
Funkce fotoaparátu | blesk;HDR;panorama; |
Čtečka otisku prstů | Ano, v displeji |
Senzory | Akcelerometr;Gyroskop;Infračervený;Kompas;Přiblížení;Světelný; |
GPS modul | Ano |
Podpora satelitů GPS | BDS;GALILEO;GLONASS;GPS;QZSS; |
Geotagging | Ano |
Digitální kompas | Ano |
Česká lokalizace | Ano |
Distribuce | CZ |
Oficiální představení telefonu | Říjen 2024 |