Recenze Nokia 9 PureView: Pět foťáků a jeden velký paradox

Dokáže telefon po měsících aktualizací přesvědčit?
 • Barevně nejpřirozenější fotky na trhu
 • Vysoce kvalitní RAW fotografie k úpravě
 • Skvělá čitelnost OLED displeje na slunci
 • Voděodolnost IP67
 • Bezdrátové nabíjení
 • Špatné noční fotografie
 • Žádná stabilizace videa
 • Výhody pěti fotoaparátů nejdou moc citít
 • Pomalé zpracování fotek
 • Loňský hardware

Recenze produktu...

Nokia 9 PureView

80%
Baterie
65%
Design
90%
Fotoaparát
80%
Výkonnost
85%

Sice pozdě ale přeci. Konečně se mi povedlo dostat na recenzi Nokii 9 PureView, na kterou jsem se, asi jako nespočet z vás, hodně těšil a pak jsem cítil zklamání ze všech těch recenzí okolo. HMD ale vydalo od té doby nespočet aktualizací a opravilo všechno možné, takže se můžete alespoň tedy podívat, jestli se něco změnilo. V každém případě je Nokia 9 pro mě vážně asi ten největší paradox roku. Mám na ní rád totiž něco úplně jiného, než bych čekal.

Nokia 9 PureView

BATERIE Kapacita 3320mAh; Podpora bezdrátového nabíjení;
DISPLEJ Rozl. 2560 × 1440bodů; Typ P-OLED; Uhlopříčka 5.99";
FOTOAPARÁT Clona f/1.8; Hlavní fotoaparát 2 x 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 2 3 x 12Mpx; Optická stabilizace (OIS); Přední fotoaparát 20Mpx; Typ fotoaparátu č. 2 Monochromatický;
KONEKTIVITA Konektor jack 3,5mm; Systémový konektor USB-C;
KONSTRUKCE Typ odolnosti IP67;
OP. SYSTÉM Android 9.0 (Pie);
PAMĚŤ RAM 6GB; Uživ. paměť 128GB;
VÝKON Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 845;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů V displeji;
Přejít do katalogu


Design a zpracování

Vzhled je samozřejmě subjektivní, ale u mě ty otvory fotoaparátů na zádech Nokie 9 fobii nespouštějí a design mi přijde neskutečně elegantní. Tělo se mi pohodlně drží, působí bytelně jak tank, všechny foťáky jsou až na blesk schovány pod zadním sklem, a i ty větší ale symetrické rámečky kolem displeje v modré barvě dodávají telefonu uhlazený styl. Nokia 9 je pro mě zkrátka nejhezčí telefon za poslední rok. A má i voděodolnost IP67

Byť samozřejmě připouštím, že nebude pro každého. Někoho můžou trochu ostřejší hrany hliníkových boků spíše řezat a telefon je pocitově tak lehoučký, že nemusí působit ani moc hodnotně. Avšak o kvalitě zpracování skutečně nelze pochybovat. Nokia patří v této oblasti mezi dnešní špičku v oboru. 

Tlačítka na pravém boku jsou dobře umístěné akorát na dosah a mají trochu mělčí, ale dostatečně výrazný stisk. Z fotek si pak můžete všimnout, že nikde není čtečka otisků prstů. Ta je totiž vůbec poprvé u Nokie schovaná přímo pod displejem. Tato optická čtečka si přitom vysloužila otřesnou pověst, ale po všech těch aktualizacích je trochu lepší. Pořád je však v porovnání s konkurencí dost pomalá, umístěná je až moc vysoko a vcelku často musím prst přitisknout několikrát. Není to tragédie, jakou jsem ze všech těch recenzí čekal, avšak rád jí také nemám. 


Displej a zvuk 

Nokia vsadila na dnešní poměru trochu menší 6palcový Quad HD+ P-OLED displej, který má silněji saturované barvy než jiné dnešní OLEDy, ale stejně je nádherný. Barvy a vyvážení bílou jdou upravit v nastavení, ale nikdy nedocílíte přirozenějšího vyobrazení. Především na něm ovšem vidím i na přímém slunci všechno krásně čitelně. Ani letní používání venku tu není nejmenší problém. Už hodně dlouho jsem nebyl s displejem na slunci takhle moc spokojený.  

Řada lidí určitě také uvítá fakt, že zde nemáme žádný notch, ale bohužel tu není ani notifikační dioda. Takže si radši zvykněte na Always On, nebo nechte telefon vždy jen na pár sekund ukázat notifikaci, když zrovna přijde. Mimochodem styl hodiny a notifikací si můžete u Always On trochu upravit v nastavení, kdyby vám přednastavené podoba od Nokie nevyhovovala. 

Opomenout nesmím ani jediný spodní reproduktor se spíše průměrným velice hlasitým zvukem. Projev je asi tak do 80 % hlasitosti dost dobrý, ale jakmile tuto hranici přeskočíte začne reproduktor ve výškách už trochu rachtat. Zklamu také majitele drátových sluchátek, jelikož 3,5mm jack tu není, bude muset stačit jen redukce z USB-C. Naopak pro majitele bezdrátových sluchátek, jako jsem já, má dobré zprávy, jelikož bezdrátový přenos skrz Bluetooth 5.0 je skvělý. 


Hardware 

Výbava v podobě Snapdragonu 845 s 6 GB RAM je sice už loňská, jelikož měla Nokia 9 původně vyjít v září 2018, ale co se dá dělat. Byť bych rád viděl, co by udělal s těmi foťáky a zpracováním fotek Snapdragon 855 a UFS 3.0 úložiště jako třeba ve OnePlus 7. Zrovna tady by se to všechno hodilo. Možná by bylo lepší telefon rovnou předělat a udělat lepší verzi už s tímhle vším, když se nepovedlo první vydání, ale nebudu spekulovat. Snad druhá generace už hardware nepropásne.  

Jen mě trochu zaráží rozhodnutí kolem úložiště. 128 GB je dost, ale když vás sám výrobce nabádá, abyste fotili v RAWu, kdy má každý snímek průměrně 32 MB a víc + ještě JPG + samotné aplikace, hry, videa a podobně, tak máte tu paměť hned fuč. Obzvláště u takového telefonu bych očekával microSD slot, abych fotky rychle přetáhl do editoru v počítači na velký displej, ale ten tu není. Nokia tvrdí, že to řeší neomezené úložiště v Google Fotkách, ale to je zdarma jen ve vysoké kvalitě, a ne v té původní. Běžně si toho nevšimnete, ale vážně chcete ukládat a komprimovat zrovna ty slavné RAW soubory a přijít tak o tu nejvyšší možnou kvalitu. To by přeci žádný profi fotograf, pro kterého má Nokia 9 být, nikdy neudělal. 

Zmínku zaslouží nepochybně také baterie s kapacitou 3320 mAh, která mi vydržela většinou den používání s nějakými 25 procenty k dobru max, ale to jsem nemohl moc fotit. Focení a zpracování foťák ždíme baterku raketovým tempem. To dá vzhledem k náročnosti zpracování fotek rozum. Ale vždy můžete dát každý den telefon na USB-C nabíječku, nebo na podložku pro podporované bezdrátové nabíjení.


Fotoaparát 

Hlavní chloubou a hlavní prodejním argumetn Nokie 9 má být však ta pětice fotoaparátů, tak už pojďme na ní. Všechny mají 12 Mpx, světelnost f/1.8, chlubí se logem ZEISS a stojí za nimi společnost Light, která má s podobnými soustavami zkušenosti. A proč jich je pět? Vzpomínáte na první duální foťáky od Huawei? Tady to funguje stejně, jen je jich víc. Dva snímače jsou barevné a tři monochromatické. Ve výsledku mají pak složené fotky dostat více světla, detailů a také umí složením až 1200 vrstev udělat hloubkovou mapu fotky sloužící pro rozmazání pozadí. 

Dle těch specifikací může znít Nokia 9 jako ten absolutně nejlépe fotící telefon na trhu, ale ono to není tak snadné. Předně ovšem to skvělé. Nokia 9 fotí barevně asi ty nejvěrnější snímky, jaké můžete z telefonu dostat. Barvy jsou přesně takové, jaké si je pamatuji. Tohle je bez debat největší přednost PureView. Ostření je pohotové, u makra je obrovské množství detailů a pokud se rozhodnete fotit čistě jen černobíle, tak i to má své kouzlo. Úprava barevných fotek do černobílých v editoru má rozhodně své výhody, ale když dostanete snímek přímo takhle z černobílého foťáku, tak to prostě cítit jde. Úroveň detailů a podání stínů je super. 

A když už jsme u stínů - dynamický rozsah. Toho má Nokia 9 na rozdávání, ale nezvládá moc dobře přepaly. Pixely, Galaxy S10 a dokonce i Zenfone 6 si často poradí s náročným světlem pomocí HDR lépe. To vše se týké JPGů, do kterých bude většina běžných uživatelů chtít fotit především. Chtějí mít vše hned hezké a rychle sdílet se světem. Nokia ale JPGy často tak brutálně přiostřuje, že to nevypadá moc hezky a stejně musíte i ten JPG trochu upravit. Problém je, že si toho na tom krásném displeji nevšimnete. Když jsem se na fotky ale díval poté na počítači, tak jsem se občas i zděsil, jaký je to obrovský rozdíl. 

Samostatnou kapitolou je pak noční focení, které Nokia za dané peníze prostě nedává. Občas horší vyvážení bílé do žluta, ostrost pokulhává, a hlavně nastupuje vcelku často enormní šum, který tropí neplechu. Osobně si myslím, že špetka šumu dodá fotkám často charakter, ale tohle je moc. Prostě nemůžu s čistým svědomím říct, že by Nokia 9 fotila skvělé noční fotky. Vážně byste nepoznali, že všechny ty foťáky navíc mají dodávat více světla. Vlajkovým kouskům večer těch pět fotoaparátů jednoduše nekonkuruje a noční režim chybí úplně. Ostatně se sami podívejte na srovnávací galerii se Zenfonem 6, který si umí mnohdy poradit večer lépe. Zejména u snímku budovy s billboardem si všimněte, že Zenfone zachoval obličej modelky, zatímco Nokia už detail ze světel nedokázala dostat.   

No dobře, řeknete si, ale na běžné focení v JPGu Nokia 9 není. Tady se má stáhnout Lightroom nebo Snapseed, fotit v RAWu a pořádně si s fotkami pohrát. A jo, máte pravdu. RAW zachová mnohem více informací, má úžasný dynamický rozsah a můžete si s fotkou vyhrát do sytosti. Stačí trpělivost a dosáhnete fotek, které se už mohou snadno rovnat s ostatními, jen mají mnohem přirozenější barvy. To mi neskutečně imponuje, byť noční fotky bohužel už takto razantně vždy neopravíte. 

Za dne uděláte Nokií s úpravou RAWu v editoru nepochybně nádherné fotky, ale nezapomínejte, že kvalitní RAWy fotí i jiné vlajky. Jen se o tom jinde nemluví, zatímco Nokia na tom staví marketing. Těch pět foťáků tady nemá ani při prohlížení a upravování fotek v počítači oproti ostatním skvělým fotomobilům zkrátka tak do nebe volající výhody, co se týče kvality, aby bylo možné ospravedlnit bez výhrad to nepohodlné používání, ke kterému se ještě dostanu. 

První snímek je neupravený RAW a druhý upravený


Před tím ale zmíním, k čemu se ta soustava foťáků a 3D ToF senzor ještě hodí. Díky těm stovkám vrstev hloubky si můžete u již vyfocených snímků hrát s hloubkou ostrosti a body zaostření. Tohle umí sice i jiné telefony, ale u žádného to nefunguje tak dobře. Bokeh vypadá většinou vážně relativně přirozeně, jelikož se od objektu postupně zesiluje díky těm vrstvám, a hlavně nemusíte nutně chodit do portrétního režimu. Stačí mít zapnuté pořád snímání hloubky a pak už jen vždy vytáhnete telefon na focení portrétu, vyfotíte a až později rozmažete pozadí. Ani zde není ovšem odříznutí objektu od pozadí často úplně ideální. Jsou tu stále ty typické mobilní neduhy. Ale když se fotka povede, tak má Nokia 9 možná ten nejlepší bokeh režim. 

Vzpomínáte si však, jak jsem před chvilkou mluvil o té pohodlnosti? I po všech těch aktualizacích je Nokia 9 stále pomalá. Přepínání režimů v aplikace a její spuštění trvá a každá funkce navíc zpomaluje zpracování fotek. To snímání hloubky je super, ale přidá sekundy i u JPGů. A pokud chcete ještě zároveň RAW soubor, tak si sakra počkáte. Běžně jsem čekal třeba nějakých 10 sekund, než se vše upraví, ale když je náročná scéna, tak i mnohem déle. Párkrát jsem čekal třeba i 30 sekund. Nemluvě o tom, když vyfotíte více fotek za sebou. Pak si zvykněte na notifikaci o zpracovávání fotek v pozadí, zatímco vám bude telefon topit v kapse. 

Já přitom nemám Nokii za zlé, že musím čekat. Chápu proč to tak je. Telefon vyfotí po zmáčknutí spouště scénu vždycky všemi pěti foťáky. Desítky megapixelů v podobě pěti fotek pak musí složit speciální čip od Light a až ty může poslat procesoru na finální zpracování. To všechno prostě zabere čas a já to chápu. Tak proč si stěžuji? Protože vzhledem k tomu trápení nedostanu o parník lepší fotky oproti OnePlus 7, Huawei P30, Zenfonu 6, Xiaomi Mi 9 a podobně. Nemluvě o takové Galaxy S10, ta má skvělé i ty RAWy. A konkurenti mají třeba i širokoúhlý fotoaparát nebo lepší zoom. Ten digitální tady není úplně nejlepší. Telefony se 48Mpx foťáky mají lepší. 

První snímek je z Nokie 9 a druhý ze Zenfonu 6

A to jsme se nedostal ještě k videu, které natáčí už jen jeden senzor a ne všechny. Zde je línější ostření, obraz ve 4K je pouze v pohodě a OZO zvuk je výborný, avšak není tu vůbec žádná stabilizace - ani optická, ani elektronická. Ta je pouze ve Full HD, ale potom už není obraz tak hezký. A ani možnost natáčet v HDR to nezachrání. Stabilizace je holt důležitá a někomu může chybět i 60 FPS. Zase můžete říct, že na video tenhle telefon také není, ale video je holt dalším kompromisem. 

Zkrátka jako celek nevidím nic tak úžasného či revolučního, aby měli lidé důvod ke koupi Nokie 9 kvůli tomu foťáku namísto OnePlus 7, Huawei P30 či Xiaomi. Natož OnePlus 7 Pro či Galaxy S10. A přitom právě foťák tu má být tím hlavním lákadlem. O tom tenhle mobil je. U Nokie se musíte ale vážně snažit a hrát si z RAWy, abyste se dostali alespoň na stejnou úroveň jako jinde a ani tak večer moc neobstojíte.  

A to není vše. Překousnout musíte ještě něco. Sdílení fotek je zcela upřímně v Nokii prostě peklo. Chci poslat třeba nějakou tři dny nebo týden starou fotku kamarádovi. Otevřu kupříkladu WhatApp a čekám, než vůbec uvidím fotky a můžu mezi nimi hledat. Nebo Instagram? Otevřu appku, zmáčknutý přidat a zase čekám tak dlouho, že to prostě vzdám. Prvních pár fotek se občas načte hned a pak už jste v háji. 

Pokud vezmu RAW soubory s editací, tak za dne jsem nadšený, jelikož miluju ty přirozené barvy.Musíte se před koupí zkrátka skutečně pořádně zamyslet, jestli se vám všechno tohle štvaní za ty fotky s věrným podáním barev oproti jiným podobně drahým telefonům vážně vyplatí. Buďme upřímní, ať to chcete jakkoli moc, stejně telefon nikdy zrcadlovku s pořádným objektivem nenahradí. Já osobně chci od mobilu spíše okamžitou hezkou fotku, kterou si případně stejně vždycky lehce poupravím, což děla v dnešní době skoro každý, chci k ní mít hned přístup, vidět jí a nechci na všechno čekat.  

Takže, jaká je Nokia 9 jako fotomobil? Pokud vezmu RAW soubory s editací, tak za dne jsem nadšený, jelikož miluju ty přirozené barvy a fakt, že vypadá vše přesně tak, jak si to pamatuji. Večer už je to ale za ty peníze celkem hrůza, video při nejlepším průměr, fotoalikace je stále pomalá, ani jsem se nezmínil, jak moc se telefon zahřívá během zpracovávání fotek, vážně dost, až nepříjemně, a všechno tu dlouho trvá. A teď už je to na každém z vás. Podívejte se znovu na fotky z Nokie, mrkněte na fotky také od konkurence a sami si odpovězte, jestli je to výhodný kompromis. 

Spoustě z vás se ty přirozené fotky Nokie 9 určitě prostě tak moc líbí, že byste to všechno zkusili překousnout, já osobně bych s tím možná taky dokázal žít, ale pro běžného člověka tohle není. Ten udělá lépe, když se mrkne na jiný telefon, kde bude focení všeobecně pohodlnější a výsledky budou vesměs stejné a v některých ohledech i lepší, jako video či noční fotky. Nemluvě o lepší přední kamerca, jelikož ta 20Mpx tady je zcela průměrná a nestojí ani moc za řeč.


Software 

Jen rychle shrneme před závěrem také software. Ano, rychlost systému není taková jako u jiných i levnějších letošních vlajek, jelikož loňský hardware prostě nemá takovou páru. Na druhou stranu bych si bez přímého srovnání úplně nestěžoval. Dokonce tu běží čistý Android Pie asi nejlépe, co jsem zatím v telefonu Nokia viděl. Navíc všechno doprovází ukázková haptická odezva od vibračního motorku. Telefon je na poměry loňských telefonů dost rychlý a nic se neseká. Je tak plynulý a bleskový jako třeba Zenfone 6? To vážně ne, ale během testování jsem byl naprosto spokojený. Co se pak aplikací a vizuální stránky OS týče, tak už to u Nokie znáte. Je zde čistý Android One, takže je tu vesměs jen základ od Googlu. 


Vyplatí se? 

Chcete nakonec tedy přeci jen vědět, proč je podle mě Nokia 9 PureView ten paradox, jak stojí v názvu recenze? Když pominu ty foťáky, tak zbytek telefonu totiž není po těch všech aktualizacích vůbec špatný. Nic tu není za těch 16 tisíc úplná extra třída, ale funguje to dohromady tak skvěle, že je radost telefon používat. Kdybych mohl to samé říct o tom foťáku, tak bych Nokii hned vyskládal těch 16 tisíc do kasičky. 

Nebo pokud by byl telefon úplně stejný třeba za 12 až 13 tisíc korun, tak by šlo také o hodně zajímavou volbu. Ale tak tomu zkrátka není. Nokia 9 stojí 16 tisíc a chlubí se všude foťákem, který má být naprosto úžasný. Jenže tu máte nakonec pětici fotoaparátů, která je z technologického hlediska impozantní, ale z praktického mi nedává moc velký smysl. A ani zbytek telefonu není tak bezchybný, aby to úplně vynahradil. 

Všimněte si v galerii často nenačtených fotek v různých aplikacích

Plusy tu zkrátka nejsou tak velké, abych kvůli nim úplně přehlédnul mínusy. A mnohem více lidí, i profi fotografů, ocení podle mě fakt dobrý širokoúhlý objektiv než kupříkladu přeostřování v galerii a softwarový bokeh režim, který si mohou udělat také klidně v počítači v editoru. Za 16 tisíc je prostě celkově lepší koupí třeba OnePlus 7. Když vám nevadí 2 tisíc připlatit máte už dokonce OnePlus 7 Pro a pokud chcete podobných telefon jako Nokia 9, mimo toho foťáku samozřejmě, jsou tu i levnější kousky jako Xiaomi Mi 9, Mi 9T nebo Zenfone 6. A jestli věříte v zářnou budoucnost tak i Honor 20 či Huawei P30 jsou super zajímavé kousky. 

Byť Nokii 9 bez výhrad nedoporučím, tak osobně jí mám prostě rád.A stejně. Přes to všechno se mně osobně Nokia 9 pořád líbí. To jste nečekali, co? Ten foťák mě často rozčiluje a skoro nikomu bych Nokii kvůli němu asi jen tak nedoporučil oproti konkurenci, jelikož by většinu lidí prostě frustroval. Ale já si nemůžu pomoct. Mám tuhle Nokii rád. Je to něco jako mají dle mých zkušeností fanoušci aut značky Alfa Romeo, nebo co asi zažívají majitelé veteránů.  

Není to dokonalý stroj, pořád vás s něčím zlobí a ve výsledku byste udělali asi vážně líp, kdybyste si koupili tu stejně drahou nebo jen trochu dražší Audinu nebo BMW, jak vám radila vaše drahé polovička. Ale vás to nezajímá. Vždyť ten čistý Android se v Nokii 9 tak skvěle používá, rádi se koukáte na nádherný displej i na ten design a ty fotky nejsou sice vždycky extra třída jako jinde, ale jsou tak krásně reálné. Co na tom, že konkurenční telefony jako celek objektivně pro většinu lepší volbou. Jen slepě neignorujte ty mínusy, připusťte si je a nehledejte výmluvy. Je přeci zcela v pořádku mít upřímně rád něco, co není ve finále zas tak úžasné, jak jsme všichni doufali a chtěli

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 172g
Výška 155mm
Šířka 75mm
Hloubka 8mm
Odolné (outdoor) 8
Typ odolnosti 8
Barva 8

Výkon

Typ procesoru 8
1. Frekvence procesoru 2800MHz
2. Frekvence procesoru 1700MHz
Počet jader procesoru 1700
Antutu Benchmark bodů
Akcelerace grafiky Ano
Grafický chip Adreno 630

Paměť

Uživatelská paměť 128GB
Paměťová karta 128
Maximální velikost karty 128GB
Paměť RAM 6GB

Operační systém

Operační systém 6
Verze OS 6
Java 6

Baterie

Kapacita 6mAh
Typ baterie 6
Vyměnitelná baterie 6
Podpora rychlonabíjení 6
Podpora bezdrátového nabíjení 6
Pohotovostní režim (až) hodin
Maximální doba hovoru (až) minut

Konektivita

SAR (vyzařování) na 10g hmoty W/kg
Podpora 4G (LTE) Ano
Pásma 4G (LTE) MHz
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ne
Stereo reproduktory Ne
FM rádio Ano
Podpora OTG Ano

Displej

Uhlopříčka 5"
Rozlišení 5bodů
Typ 5
Počet barev 5
Jemnost bodů/cm2

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát 2 x 12Mpx
Hlavní fotoaparát č. 2 3 x 12Mpx
Typ fotoaparátu č. 2 Monochromatický
Hlavní fotoaparát č. 3 Mpx
Hlavní fotoaparát č. 4 Mpx
Typ fotoaparátu č. 3
Maximální rozlišení bodů
Typ fotoaparátu č. 4
Clona f/1.8
Clona č. 2 f/1.8
Clona č. 3
Clona č. 4
Optická stabilizace (OIS) Ne
Blesk nebo přisvětlovací dioda Ano
Přední fotoaparát 20Mpx
Maximální rozlišení (přední)
Clona (přední) f/2.0
Blesk nebo přisvětlovací dioda (přední) Ne
Rozlíšení videa bodů

Zabezpečení

Zámek klávesnice Ano
Automatický zámek klávesnice Ano
Rozpoznání obličeje Ano
Čtečka otisku prstů V displeji
Sken oční duhovky Ne

Navigace

GPS modul Ano
Podpora satelitů GPS A-GPS;BEIDOU;GALILEO;GLONASS;
Geotagging Ano
Senzor polohy (Akcelometr) Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Senzor okolního světla (Light) Ano
Typ SIM nanoSIM
Senzor přiblížení (Proximity) Ano
Podpora dvou SIM karet Ano
Notifikační dioda Ano
Vestavěná svítilna Ano

Obecné

Česká lokalizace Ano
Distribuce
Oficiální představení telefonu

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • 125644-23. listopad 2019

  Pěkná recenze. Nokia teď tedy už jde koupit za oněch 13 tis., třeba to i ještě trochu klesne. Možná bych zmínil jako přednost tohoto mobilu, že pokud chce někdo dělat černobílé fotky (přímo, bez dodatečného upravování barevné v nějaké aplikaci), tak Nokia 9 je prakticky jediný mobil s monochromatickým sensorem (a rovnou se třemi). Další jsou pak od Huaweie, ale jen ty už trochu starší (myslím, že poslední s tímto byl Huawei Mate 20).

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.