Recenze Niceboy Raze 2 Ego: Skvělý zvuk za pár kaček

Výborný bezdrátový reproduktor na ven i na doma
 • Dobrý zvuk s důrazem na basy
 • Skvělá výdrž baterie
 • Micro SD karta
 • FM rádio
 • micro USB
 • Občas méně výrazné výšky

Recenze produktu...

Venku začíná být čím dál tepleji a tím pádem je fajn vyrazit někam do přírody, na zahradu nebo si dát prostě chill na balkoně. K tomu by se mohl hodit přenosný bezdrátový reproduktor s pohodovou výdrží i zvukem. No a tím by mohl být právě Niceboy Raze 2 Ego.

Reklama

Design a zpracování

Od bezdrátového reproduktoru osobně očekávám to, že nebude nijak zvlášť velký a těžký, abych ho mohl v klidu přenášet – a zároveň – aby měl pohodový zvuk. Raze 2 Ego se mi sice do kapsy nevlezl, ale vyřešil to logicky batoh. Na délku má reproduktor necelých 20 centimetrů, což je fajn. Samozřejmě na horní straně reproduktoru nechybí ovládací tlačítka na zesilování a zeslabování hudby, tlačítko PLAY a vypínací tlačítko.  Na zadní straně jsou pak pod gumovou krytkou schované konektory. Pro nabíjení bohužel ještě stále slouží klasické microUSB, které dobije baterii o kapacitě 1200 mAh za dvě až tři hodinky. Co se týče výdrže baterky, můžete hudbu přehrávat až jedenáct hodin.

Samozřejmostí zdířka pro připojení AUX kabelu a co je podstatnou výhodou, což každý reproduktor za takovou cenu nenabízí, je slot na microSD paměťovou kartu. Tím pádem si můžete nahrát oblíbené písničky na kartu, kterou si do repráku strčíte a když se vám náhodou vybije mobil, můžete poslouchat dál.

Stejně tak je zde další výhoda, a ta, že reproduktor chytá FM rádio. Pomocí tlačítek si tak ladíte stanice. Ty se navíc uloží do paměti, takže oblíbené stanice nemusíte ladit znovu. Já moc funkci nevyužil, protože rádio téměř neposlouchám, ale věřím, že někomu se to hodit určitě bude. Stejně tak se může hodit, že v případě potřeby přes reproduktor vyřídíte i hovor. Není to úplně ideální, ale ta možnost tady je.


Zvukový projev

Nejdůležitější je na každém reproduktoru samozřejmě zvuk. Niceboy Raze 2 Ego je zaměřený na hodně basový zvuk. Hlasitost hudby je poměrně v pořádku. Když jsem ale pouštěl hudbu přes telefon, tak jsem musel zvýšit hlasitost na takových 70 -75 procent, aby hudba absolutně vynikla. Pokud jste ale v tichém prostředí, bude to v pohodě i na nižší hlasitosti samozřejmě.

Hlavní zvuková složka jde z přední strany válce a basy, tedy ta dunivá složka, vychází ze zadní strany. Respektive z té strany, kde jsou ony konektory. Obecně jsou basy hodně výrazné, v některých skladbách až moc. Výšky naopak občas nejsou tolik výrazné, což mi místy vadilo. Celkově je zvuk na dobré úrovni a na ozvučení pokoje nebo právě takhle na venkovní poslech je to dostatečný. Asi by zvládl i nějakou tu menší párty.

Ještě bych rád zmínil, že Raze 2 Ego má Bluetooth 5.0 a pokud se díváte na videa či film a zvuk vám jde právě z repráku, tak není nijak opožděný. Já tak sledoval film na počítači s připojeným reprákem přes Bluetooth a všechno bylo v naprostém pořádku.


Vyplatí se?

Niceboy Raze 2 Ego stojí necelých 1000 korun a za tuto cenovku nabízí opravdu hodně. Pokud máte rádi zvuk s výraznější basovou složkou, tak budete určitě spokojení. Reprák se tedy hodí na nějakou rapovou hudbu, techno nebo nějaký pop.  Hodně na Raze 2 Ego oceňuju možnost vložení paměťové karty, protože ne vždycky u sebe musíte mít telefon a vzít jen reproduktor na zahradu je prostě jednodušší, když nechcete být rušení. Zároveň je fajn podpora FM rádia s možností si uložit stanice.

Pokud reproduktor srovnám třeba se zhruba o dvě stovky levnějším JBL GO 2, který je celkem oblíbeným kompaktním reproduktorem, tak si stojí v tomto případě trošku připlatit. JBL sice dáte v pohodě do kapsy a má voděodolnost, na druhou stranu má menší výdrž a nemá slot na microSD karty. Raze 2 Ego má navíc 12W reproduktory zatímco JBL jen něco málo přes 3W.

Jestli tedy hledáte kompaktnější reproduktor, za který zároveň nedáte hotové jmění a přehraje vaši oblíbenou muziku, Raze 2 Ego může být ten pravý reprák. 

Reklama


Parametry produktu...

Fotogalerie produktu...

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • viteksaslik-23. červen 2020

  Mám dva za stejnou cenu jako dal brácha za jeden JBL reprák a že by to byl nějaký úplně rozdíl to není. Teda největší je, že já mám dva na střídačku a nemusím tak řešit nabíjení :D

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.