Recenze Niceboy HIVE 2 joy: Skvělá bezdrátová sluchátka za 1000 Kč?

Spolehlivý základ pro každého
 • Dobrá kvalita zvuku
 • 15 hodinová výdrž
 • Pohodlná na nošení
 • Bytelná a lehká konstrukce
 • Možnost používat pomocí 3,5mm jacku po vybití
 • Pouze SBC kodek (možné zpoždění zvuku)
 • microUSB nabíjení
 • Nejsou pro větší hlavy

Recenze produktu...

Upřímně, testování cenově dostupnějších kousků je často mnohem větší zábava jak testování toho nejlepšího a nejdražšího na trhu. Je zajímavé sledovat, kde jaký výrobce dělá kompromisy a na co se rozhodne soustředit. A právě proto mě zaujala sluchátka Niceboy HIVE 2 joy, což jsou náhlavní bezdrátová sluchátka jen za 999 Kč, která mají až podezřele pozitivní recenze. Tak jsem jednou přišel do práce a odnesl si je následně na pár dní v batohu, abych přišel všemu na kloub.Výbava a zpracování

Předně si probereme konstrukci. Ultra levná náhlavní sluchátka bývají totiž často taková "chrastítka", ale Hive 2 Joy mě překvapily. Jasně, pořád jsou z levně působícího plastu, ale také to jsou levná sluchátka, takže to dá rozum. Daleko důležitější je, že jsou bytelná. Jsou ultra lehoučká, ale pevná. Náhlavní most můžete kroutit, jak jen chcete, skládat sluchátka, jak jen chcete, házet s nimi, cokoliv. Tohle je výhoda tak lehkých, levných, dobře zpracovaných sluchátek. Mám pocit, že je může prostě jen tak hodit do batohu, hodit na stůl a nic se s nimi nestane. A když se škrábnou tak co, stály jen tisícovku.

Zkrátka dojem ze zpracování je dobrý a podtrhuje jej také pohodlí. Most je dostatečně polstrován a stejně tak samotná sluchátka mají příjemně měkké polštáře. Což je velice důležité, jelikož tato sluchátka nejsou přes uši, ale polštáře budou spočívat celou dobu přímo na uších. Osobně nemám tento styl moc rád, já radši když mám ucho úplně schované kolem dokola ve skořepině, ale nemůžu říct, že by byla Hive 2 nepohodlná sluchátka.

Není to na 5 hodin v kuse, ale po městě a na kratší cesty vlakem či autobusem naprostá pohoda. 2 hodiny jsem je vydržel mít na uších nepřetržitě i já, a to opravdu tento typ sluchátek nemám rád. Díky té lehkosti a polstrování s nimi ovšem nemám problém. Jen tedy upozorním, že nejsou na větší hlavy. Když jsem si nasadil ještě čepici, tak už velikost téměř nestačila. A vzhledem k pevnějšímu svírání hlavy bych ocenil, kdyby byly skořepiny polohovatelné také do boků, a ne pouze nahoru a dolu. Ale to už by také zvedlo cenu.

Zase narážíme na tu cenu a vzhledem k ní je za tím všechno příjemné překvapení. Kde začnou sluchátka trochu ztrácet je taková ta výbava okolo. Je tu jen Bluetooth 4.2, mikrofon pro volání není žádná sláva, ovládací tlačítka jsou fajn a hezky je rozlišíte, ale jsou divně umístěná a ani za týden každodenního používání jsem si nezvykl. Pořád vždy trvá, než najdu to správné. Zároveň je tu také microUSB pro nabíjení. U tak levných sluchátek se s tímhle ale musí počítat.


Zvuk a výdrž

To by byly ty kompromisy, které se postupně nabalují, avšak tím největším je pouze základní kodek SBC. Není tu AptX, což znamená, že v některých video aplikacích pocítíte opoždění zvuku oproti obrazu. Třeba YouTube už se naučilo opozdit obraz podle zvuku výborně, takže tam problém není. Netflix dělá to samé a u VLC můžete opozdit obraz manuálně, avšak nemohu zaručit, že se vám to dít nebude. 

Větší problém to však může být pro hráče. Hra nemůže logicky obraz opozdit, jelikož musí reagovat rychle na vaše dotyky. Na hraní tedy tahle sluchátka moc dobrá nejsou. Holt levné bezdráty. Vzhledem k ceně jsou ale hodně dobré prakticky na všechno ostatní. Niceboy se soustředit vesměs na konstrukci/pohodlí a zvuk.


Samozřejmě nehrají jako nějaká sluchátka za 5 tisíc. Zvuk je trochu plochý a nemá tak široký záběr, chybí mu hloubka, dynamika. U skladby orchestru neuslyšíte odděleně každičký nástroj a byť tu jsou dost silné basy díky technologii MaxxBass, tak to není úplně čistá basa. Nedostanete z těchto sluchátek takový ten správný kopanec jako u dražších kousků. Ale v tom je právě ta věc - dražších kousků. Zase a znovu připomínám cenovku tisíc korun. 

Když si jí připomeneme, tak zvuk není úplně kulervoucí, ale basy mu rozhodně nechybí, i na podcasty či videa jsou Hive 2 super, jelikož mají na své poměry velice čisté výšky a středy. To musím pochválit. I když vyženete sluchátka na maximální hlasitost, která je mimochodem hodně vysoká, tak nechrčí, nezní tak plechově. V některých náročných skladbách na hlasitosti nad 90 % je zvuk lehce plechovější, ale s tím se musí počítat u takových sluchátek.

Basy a dobrá výdrž Hive 2 joy rozhodně nechybíVážně jsem byl pravidelně mile překvapován, jak dobře hrají. Ať už pouštíte video, podcast, rock, metal, orchestr, rychlejší popík, Rnb, všechno v pořádku. Už dlouho jsem neměl tak dobře hrající levná sluchátka. A tahle jsou navíc bezdrátová a vydrží výborných 15 hodin. Některá dražší sluchátka mají i s takovou výdrží potíže. Hive 2 joy tak dlouho ale skutečně vydržela a oceňuji, že když už se baterka vybije, máte v balení kvalitní pletený kabel z microUSB na jack, pozlacený jack, a můžete poslouchat přes něj. Plus se tak zbavíte toho opoždění zvuku i ve hrách. Samozřejmě pokud máte tu možnost. Záleží na vás a vašem telefonu.

Jen mě tedy neskutečně otravuje jedna věc. Když klesnou procenta baterie na 20 %, tak vydávají sluchátka doslova každé 2 minuty otravný tón, kterým upozorňují na nízkou baterku. To by nešlo vydat jedno pípnutí na 20 % a dvě třeba až na 5 %? Musí mě sluchátka pořád otravovat? Děs, takže si fakt hlídejte energii nad 20 %. To vážně nechcete.


Vyplatí se?

Když to vezmu kolem a kolem, tak mám Niceboy HIVE 2 joy rád. Jsou to podle mě sympatická bezdrátová sluchátka. Kvalitně zpracovaná, kompaktní, lehoučká, pohodlná, dobrá výdrž baterky, můžete poslouchat i přes kabel a mají vzhledem k oficiální ceně 999 Kč dobrý zvuk. Hodně dobrý zvuk, sluchátka hrají líp jak kdejaké bezdrátová špunty za více jak 2x cenu. Ani izolace od okolí není vůbec špatná, a to je u podobných sluchátek na uši často problém. 

Ano, je tu microUSB, Bluetooth 4.2, nic moc mikrofon a musíte občas počítat se zpožděním zvuku. Ale pokud neholdujete úplně hrám, posloucháte jen hudbu, podcasty a videa sledujete převážně na YouTube, tak není co řešit. Za tisíc korun bych si nestěžoval. Taková sluchátka mají zcela upřímně hodnotu i pro mě. Jasně mám drahé Sonky, které mají všechno úplně na jiné úrovni, ale když chodím v létě třeba jen ven do hospody, vyrazím na výlet někam s báglem a podobně, tak se o ně celkem bojím.

Zatímco u Hive 2 joy bych se bát nemusel a pořád dostanu solidní výdrž i dobrý zvuk za pár kaček. A to je alfa a omega, poměr ceny a toho co dostanete je skvělý. Kdo by to byl řekl do Niceboye, ale dobrá práce. Tohle je pro mě černý kůň extra levných bezdrátových sluchátek. Bezva překvapení. Jen tedy pro příště, je nutná tahle výrazná barva, kterou mývá i Lamax? Možná je teď v módě, ale mně se fakt nelíbí. Chci decentní all black verzi a určitě nejsem sám. 

Parametry produktu...

Fotogalerie produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • mariehonzova-16. červen 2020

  Nejen, že si nestěžuji ale naopak jsem s nimi extrémně spokojený! :)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.