Recenze Lamax Dots1: I levné špunty umí překvapit

Nízká cenovka nemusí hned znamenat špatný zvuk
  • Slušná výdrž baterie
  • Zvuk u videa se opožďuje minimálně
  • Nízká cenovka
  • Dobrý zvuk
  • Skvěle padnou do uší
  • Víčko nabíjecí krabičky působí levně
  • Na tvrdší muziku sluchátka nejsou

Recenze produktu...

Doba, kdy byla bezdrátová sluchátka pořádně drahá, už je dávno minulostí a je to jenom dobře. Na trh se tak totiž dostanou zajímavé kousky, které svou cenovkou nedosahují ani dvou tisíc korun. Takovými jsou i špunty Lamax Dots1 s nabíjecí krabičkou, které mě dost překvapily. Bylo to ale příjemné překvapení? 


Design a zpracování

U bezdrátových pecek nebo špuntů očekáváme hezkou dobíjecí krabičku, která nebude nijak zvlášt veliká a bude na pohled alespoň trochu stylovka. Přece jen, nechceme mít v kapse velkou bouli a když ještě krabička lahodí oku, není to vůbec na škodu.  

Když jsem ale otevřel balení Lamax Dots1, měl jsem rozporuplné pocity. Dostanete dobíjecí krabičku, která je na první pohled jiná, než krabičky od ostatních výrobců. A nemyslím tím jiná v tom špatném slova smyslu. Krabička je po bocích kovová, což je super a kov je na dotyk hodně příjemný. Celistvost narušuje akorát microUSB konektor pro dobíjení, který tentokrát s ohledem na cenu nebudu kritizovat, protože nízká cena často vyžaduje pár ústupků. 

Co mě ale opravdu překvapilo, bylo samotné víko dobíjecího pouzdra. Lamax ho vyrobil v barvě, která je pro jejich výrobky typická - tedy v jakési modré až modro-zelené, což v kombinaci s kovovými černými boky vypadá opravdu hezky. Při honbě za nízkou cenovkou se ale muselo šetřit i tady. Víko je vyrobené z plastu, který je jen snad o málo tlustší než krabička od Tik Taku a to, co u ostatních nabíjecích krabiček bývá už samozřejmostí, tady chybí. Víko tak nemá žádný magnet, který by ho držel na místě a musíte se tak obejít bez toho potěšujícího klapnutí.  

Dost už ale bylo o krabičce, hlavní jsou samozřejmě samotná sluchátka. Ty jsou pevně usazená v krabičce pomocí magnetu a jako první musím pochválit fakt, že levé i pravé sluchátko můžete dát do jakékoliv z oněch dvou děr. Třeba sluchátka Honor FlyPods Lite mají speciální slot pro levé i pravé sluchátko, stejně tak třeba AirPods od Applu. U Lamax Dots1 ale nemusíte nic řešit, prostě je do krabičky vložíte tak, jak vám přijdou pod ruku. Navíc jsou fajn i přiložené náhradní gumové špunty a také ty gumové zarážky, či jak se to jmenuje, aby se sluchátka z uší už vůbec neuvolnila. A musím říct, že v uších drží náramně dobře. 

Funkce

Po nasazení do uší jsem ale trošku bojoval s párováním sluchátek. Klasicky si nerad čtu návody s tím, že na to přijdu sám, ale tady jsem se do něj radši podíval. Levé sluchátko funguje jako Master a pravé jako Slave. Levé je tedy to hlavní, ke kterému se připojí posléze pravé. Sluchátka jsou nastavena tak, že při vyndání z krabičky automaticky hledají poslední připojené zařízení a následně se s zařízením spojí. Pro první párování je ale potřeba u obou sluchátek stisknout na několik sekund tlačítka na boku. Sluchátka se následně mezi sebou propojí a pak se ozve takový divný creepy ženský hlas s tím, že je všechno ready. Poté už jen sluchátka vyhledáte v telefonu a je hotovo. Lamax Dots1 ale nabízejí i další funkce, které mají i dražší sluchátka. Tlačítka na bocích fungují tak, že jeden dlouhý stisk každé sluchátko vypne a nebo zapne. Pokud stisknete pouze rychle jednou, zapne se nebo pozastaví přehrávání hudby a také takto přijmete hovor. Přepnutí písničky provedete dvojklikem. Co už u těchto špuntů chybí, je pozastavení přehrávání hudby v případě, že si sluchátka vytáhnete z uší. Chybí jim totiž potřebné senzory. Budete tak muset při každém vydělání sluchátka zmáčknout i tlačítko pro pauzu, pokud máte rozposlouchaný třeba nějaký zajímavý podcast. 

Kamenem úrazu je u sluchátek samotný hovor. Pokud byste totiž chtěli s Lamax Dots1 volat, druhá strana vás uslyší velice špatně. Sám jsem zkoušel přes sluchátka volat několikrát a vždy jsem musel nakonec vytáhnout telefon z kapsy a volat přímo přes něj. Mikrofony můj hlas braly velice slabě a ještě nekvalitně.Zvuk


Pojďme se už ale mrknout na samotný zvuk, který je na sluchátcích tím nejpodstatnějším. U sluchátek Lamax Dots1 jsem neočekával, že za cenu okolo sedmnácti set korun nabídnou nějaký opravdu dobrý zvuk. Čekal jsem spíše průměr, který neurazí a ani nenadchne. Opak je ale pravdou, protože Dots1 jsou za tu cenou opravdu skvělými sluchátky. Skvěle se hodí na přehrávání hudebních žánrů jako je třeba rap nebo něco popovějšího, kdy jsou zvýrazněné hezky basy a zvuk je opravdu čistý a má dobré výšky. O něco horší to je třeba při tvrdší muzice v podobě metalu nebo rocku, kdy jsou místy basy na obtíž a u určitých písniček pak špatně slyšíte zpěváky. Celkově ale hodnotím Lamax Dots1 nadprůměrně, protože za tu cenu se vyrovnají daleko dražším sluchátkům. 

Dříve jsem si u recenze sluchátek FlyPods Lite od Honoru stěžoval na to, že při sledování videa je zvuk enormně opožděný. No a u Lamax Dots1 přišlo opět překvapení. Při sledování videa není zvuk oproti obrazu vůbec opožděný, respektive je, ale strašně zanedbatelně a téměř ho nepostřehnete. 

Na závěr stojí za zmínku i poměrně dobrá výdrž baterie. Sluchátka tak po vyndání z krabičky zvládnout hrát až 3 hodiny a dobíjecí krabička jim zvládne dodat energii až pětkrát. Celkově to tak dá krásných 15 hodin poslechu, což pro průměrně náročné posluchače jistě bude stačit. Já jsem při testování sluchátek hodně cestoval vlakem, a to i tříhodinové trasy a sluchátka mě nezklamala. 

Vyplatí se? 


Upřímně jsem od sluchátek Lamax Dots1 nečekal nic extra a byl jsem k ni na začátku trošku skeptický. V takových případech jsem strašně rád, že jsem se měl špatný odhad. Nabíjecí krabička sice má mouchy v podobě divného plastového víka, to se ale vše vykompenzuje skvělým zvukem sluchátek a také tím, že Dots jedničky v uších drží naprosto parádně.

V tomhle mají jen málo konkurence, protože třeba AirPody od Applu tak dobře nedrží a ani Honor FlyPods či Huawei FreeBuds, které jsou taky špuntové, jsou na tom podstatně hůř. Za cenu okolo sedmnácti set korun tak získáte skvělá sluchátka s dobrou výdrží baterie, skvělým zvukem a zajímavým designem. Zamrzet může tak akorát absence senzorů, které při vydělání sluchátek z uší pozastaví hudbu. A to je pro mě třeba už jen maličkost. 


 

 

Parametry produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.