Recenze JBL Tune 220: Pecky s dobrými basy

Zklamaní určitě nebudete
 • Hezký design
 • Dobrá výdrž baterie
 • Bez zpožďování videa
 • Dobrý basový projev
 • Ovládání poklepáním
 • Horší výšky
 • Pecky, takže nesedí každému
 • Horší párování s iPhonem

Recenze produktu...

Společnost JBL má ve svém portfoliu hudební zařízení, která jsou častokrát cenovými bombami. Stejně tak je to v případě minimalistických bezdrátových sluchátek JBL Tune 220, která se pohodlně vejdou do kapsy. Ač nejsou sluchátka určená přímo pro velké audiofily, kteří si potrpí na ten nejlepší zvuk, určitě zaujmou. Jsou zde jen maličkosti, které bych sluchátkům vytknul a ty se dozvíte v této recenzi.

BARVA Barva Černá;
BATERIE Max. výdrž baterie 19h;
HMOTNOST Hmotnost 56g;
CHARAKTERISTIKA SLUCHÁTEK Citlivost sluchátek 105dB/mW; Frekvenční rozsah sluchátek 20 - 20 000 Hz; ; Impedance sluchátek 32Ohm; vel. měniče 12mm;
PŘIPOJENÍ Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0;
TYP SLUCHÁTEK Typ sluchátek Do uší;
Přejít do katalogu


Design a baterie

Hned na začátek zmíním obsah balení, který samozřejmě není nijak zvlášť obsáhlý. Dostanete prostě samotná sluchátka v nabíjecí krabičce, manuály a přibalený nabíjecí kabel. Ten je bohužel poměrně krátký, což by mohlo u dalších verzí JBL napravit, a navíc se jedná o microUSB konektor, který už v dnešní době moc používat nechci. Přece jen, nové telefony už z větší části nabíjíte pomocí USB-C, které pomalu ale jistě nahrazuje starší konektor, což je prostě dobře. U sluchátek tak nečekejte žádné rychlé nabíjení, ale na druhou stranu to není zase tak hrozné.

Co se týče výdrže sluchátek a dobíjecí krabičky jako takové, počítejte zhruba s 15 až 17 hodinami poslechu hudby. Samotná sluchátka vydrží hrát zhruba tři hodinky a pomocí dobíjecí krabičky je tak můžete nabít čtyřikrát až pětkrát. Hodně záleží, jak daleko jste od zdroje signálu, který sluchátka přijímají, jak nahlas hudbu posloucháte a dalších maličkostech. 

Pokud vlastníte iPhone či jiné zařízení od Applu, může se vám stát, že se sluchátka nebudou chtít připojit tak snadno. Občas se u iPhonu totiž stávalo, že se sluchátka připojit nechtěla a bylo potřeba vypnout a znovu zapnout Bluetooth. Co se týče Androidu, připojení bylo vždy bezproblémové.

JBL Tune 220 jsou klasické pecky, takže žádné špunty nečekejte. Tím pádem zde nejsou právě ani ty špunty na výměnu a kvůli tomu nemusí padnou sluchátka úplně každému. Pokud vám pecková sluchátka v uších obecně sedí, neměli byste mít problém. V případě, že víte o tom, že vám pecky prostě nesedí, raději se podívejte po jiných sluchátcích. Já naštěstí s vypadáváním sluchátek problém neměl a ani delší nošení mi nevadilo.

Se sluchátky jsem tak mohl bez problému sportovat a nevypadávaly. Bohužel právě sport s nimi není moc v pohodě, protože nemají žádnou certifikaci proti stříkající vodě, tudíž je teoreticky můžete potem poškodit. Nicméně, každá sluchátka by měla mít základní ochranu právě pro tyto případy. Nicméně přidaná certifikace vám dá tu jistotu.


Zvukový projev

Přecházíme konečně na to nejdůležitější a tím je zvuk. JBL mají obecně výraznější basy a ani u Tune 220 tomu není jinak. Bohužel hodně zvuku "unikne" kvůli konstrukci sluchátek a špatnému těsnění, ale pořád tam jsou výrazně slyšet. Také středy jsou v pořádku. U výšek už je zvuk o něco horší a zastřenější. Pokud tak posloucháte hudbu, u které nejsou basy tím nejhlavnějším, právě chybějící výšky byste hodně ocenili. Obecně je ale zvuk hodně fajn.

Co se týče přehrávání videa, zpoždění je minimální, a to i přesto, že fungují sluchátka v režimu master a slave. Zřejmě to bude díky Bluetooth 5.0. Při telefonování je také zvuk bez problému a obě strany se slyší naprosto v pořádku.

Obecně budou JBL Tune 220 vhodná především pro ty, kteří si potrpí na výraznější basový projev. Pokud posloucháte spíše klasickou hudbu, zřejmě vás až tolik nenadchnou.


Vyplatí se?

Sluchátka JBL Tune 220 jsou dostupná ve čtyřech barevných provedeních za zhruba 2,5 tisíce korun. Nejsou vůbec špatná, nabíjecí krabička je malá a snadno se vleze do kapsy u kalhot, výdrž baterie také neurazí a zvukový projev sluchátek je v pohodě. Dejte si akorát pozor na to, jaký styl hudby posloucháte a popřemýšlejte, zda si nepotrpíte na výšky, které sluchátka nemají úplně nejlepší. 

Pokud by vás JBL Tune 220 nenadchla, mrkněte na sluchátka Pamu Slide Mini (recenze), která jsou za velice podobnou cenu mohly by vás taktéž zaujmout.Parametry produktu...

Barva

Barva Černá

Typ sluchátek

Typ sluchátek Do uší
Konstrukce Uzavřená
Mikrofon Ano

Připojení

Typ připojení Bezdrátové;Bluetooth;USB-C;
Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0

Vlastnosti a funkce

Funkce Přijímání hovorů; Přepínání skladeb; Hlasový asistent
Další vlastnosti True Wireless; Pouzdro v balení

Charakteristika sluchátek

Frekvence sluchátek od 20Hz
Frekvence sluchátek do 20000Hz
Frekvenční rozsah sluchátek 20 - 20 000 Hz;
Citlivost sluchátek 105dB/mW
Velikost měniče 12mm
Impedance sluchátek 32Ohm
Ovládání hlasitosti Na mušli

Charakteristika mikrofonu

Konstrukce mikrofonu Na mušli
Směrová charakteristika Všesměrové snímání

Baterie

Maximální výdrž baterie 19h
Výdrž baterie (sluchátka) 3h
Výdrž baterie (pouzdro) 16h
Nabíjení microUSB; V pouzdře

Hmotnost

Hmotnost 56g

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 2 790 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Jay Jiří Ptáčník-21. duben 2020

  šel by titulek opravit z dobrým basami na s dobrými basy? Zní to totiž strašně divně, děkuji :)

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.