Baterie | 85% | |
Design | 85% | |
Fotoaparát | 90% | |
Výkonnost | 90% |
Tohle je po dlouhé době velice kontroverzní generace iPhonů Pro. Kolem telefonů si vyrojila nejprve hromada až podezřelé chvály a jakmile je začali následně používat skuteční uživatelé, tak se ukazují různé neduhy. Více, než jsem u Applu zvyklí. A to vyžadovalo pořádné testování i průzkum. Takže jsem s úžasným iPhonem 15 Pro Max strávil mnohem víc času, než jsem chtěl... Ale začneme hezky zlehka.
BATERIE A NABÍJENÍ | Max. výkon bezdrátového nabíjení 15W; |
DISPLEJ | Frekvence displeje 120Hz; LTPO; Rozl. displeje 2796 x 1290bodů; Typ displeje OLED; Úhlopříčka displeje 6.7"; |
FOTOAPARÁT | Optický zoom 5x; Rozl. fotoaparátu s teleobjektivem 12Mpx; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 48Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 12Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 12Mpx; |
KONEKTIVITA | Konektory USB-C; ; Stereo reproduktory; |
KONSTRUKCE | Hmotnost 221g; Typ odolnosti IP68; ; |
OP. SYSTÉM | iOS 17; |
PAMĚŤ | RAM 8GB; Uživ. paměť 256GB; |
VÝKON | Typ procesoru Apple A17 Pro; |
Pokud nemáte rádi, že Apple zůstává u designu dlouhé roky, tak letošní iPhony opět nejsou pro vás. Jo, je to zase iPhone 12. Nebo až iPhone 11. Hrany jsou letos ale lehce zaoblené, nejsou ostré, jak jsem dříve často kritizoval. Hlavně velké Pro Max se drží tedy mnohem líp. Max je také daleko lehčí díky matnému titanovému rámu namísto nerezové oceli, která nikdy nedávala velký smysl pro telefony. Je titan potřeba? Ne. Dost snadno se tu škrábe a pořád jdou vidět otisky. A při pádu? Tam je vždy problém to sklo. Když se vám sklo rozbije tak je asi jedno jak velké oděrky má rám.
A podle prvních testů se zdá, že letos je to zadní sklo extra křehké. Možná jelikož není titan tolik “ohebný/měkký”? Bohužel u menšího Pro je pochopitelně meziroční rozdíl hmotnosti menší. Ale oba kousky mají lépe rozvržené těžiště, vršek není citelně těžší než zbytek, což oceníte. To díky přepracovanému vnitřku a Pročka se tak rozebírají trochu snadněji.
Jen Pročka mají letos také Tlačítko Akce namísto přepínače tichého režimu. Režim můžete nastavovat případně v Ovládacím centru. A v nastavení si tady můžete vypnout tu permanentní ikonu v liště, pokud chcete tlačítko používat jinak. Ano, tohle tlačítko je totiž nastavitelné. Může zapínat tichý režim nebo svítilnu, lupu nebo fotoaparát. A pak slouží ve fotoaplikaci také jako spoušť, pokud ho takhle nastavíte.
Bohužel je ale tlačítko pro takové využití na stupidním místě. Nepohodlně se mačká jako spoušť a překážíte si prsty v záběru. Můžete také na tlačítko hodit funkci Zpřístupnění. To může být pro spoustu lidí super. A ještě líp, můžete na něj dát jakoukoli vaši Zkratku. Takže lze takhle i otevřít aplikaci. Výběr aplikací. Nastavit si Rutinu. Otevřít konkrétní funkce v aplikaci, třeba vytvořit novou poznámku či odemknout auto. Nebo takhle můžete, nevím, zapínat světla a topení v bytě.
Je to super užitečná funkce. Jenom nechápu, že funguje pouze podržení tlačítka. Žádné jedno zmačknutí a dvojité kliknutí pro více funkcí, jak bývá jinde zvykem. Stupidita.... Nebo vlastně to chápu. Musíme mít něco k vylepšení příští rok s updatem. Jo a je to mechanické tlačítko. Ne, senzorové. Aby bylo jasno.
Displej je pak u obou modelů stejný jako dříve, takže špičkový. Má ovšem tenčí rámečky, což vypadá pěkně, ale není to takový extrém, jak se může zdát z některých fotek. Osobně cením spíše lehce zaoblené 2.5D sklo displeje, díky kterému je příjemnější používání gest. Dynamic Island? Pořád stejný. Nic extra nového. iOS 17 to už můžete dávno mít. Pro mě už teď nic moc a pořád jsem narážel na bugy sem tam, ale je to lepší než dřív a pro ekosystém a interakce mezi iPhony zajímavý update.
UWB? Přesněji hledá Apple hračky. Signál? Nepřijde mi extra super. Face ID? Nic se nemění. Nabíjení? Stejné. Reverzní bezdrátové nabíjení? Pořád chybí. Siri? Stále hloupější, než byste čekali. Voděodolnost či haptika? Stále stejná a super. Zvuk? Repráky jsou podle mě trochu šťavnatější a jednoduše jedny z nejlepších na trhu. Výdrž? I přes nový procesor a krapet větší baterku vesměs jako loni. Možná spíše horší.
Díval jsem se maximálně na 7,5 hodin zapnutého displeje v běžné dny. Když jsem telefon používal vesměs jen na 5G a náročněji, tak to kleslo o hodinu a více. Uvidíme ještě, jak to bude letos s rychlostí té degradace baterky, která byla loni otřesná. Můžete si sice nastavit nabíjení jen na 80 %, ale telefon dost topí tak prvních 30 minut během nabíjení. Zatímco Xiaomi s trojnásobným výkonem nabíjení bylo hned vedle chladné. iPhony 15 Pro celkově rád topí. A nabíječka není v balení.
Společnou novinkou pro oba Pročkové modely je také první 3nm procesor na trhu A17 Pro. Což je podle všeho spíše A16 Pro, jelikož tahle výrobní technologie TSMC ještě není úplně skutečně 3nm, ale to je fuk. Výkon bude trochu vyšší. Pozná to drtivá většina majitelů iPhonů? Ne. Topí se letos i během hraní více? Při delším hraní jo, hlavně to jde hodně cítit nalevo na displeji. A ne, není to jen titanem. Titan je jenom to, co vidíte. Milimetrová vrstvá. Nebo jen nedopečenou výrobní technologii, na kterou Apple moc spěchal.
Celý vnitřek telefonu je hliník, podle všeho je v telefonu kvůli přeskládání vnitřku a odlehčení horší odvod tepla a nepochopitelně pořád chybí odpařovací komora. Díky titanu se teplo víc drží uvnitř a teprve ten displej tedy vyzrazuje vnitřní horko. A když nemám kryt, tak cítím sem tam silné teplo v levé horní části a kolem foťáků i jen tak. Když nedělám nic výjimečného či náročného.
Ale setkal jsem se třeba jen jednou s tím, že jsem natáčel a editoval tako moc, že mi ztmavnul displej, aby se líp chladilo. Historky jsou ale horší. Třeba že někomu během nabíjení a projíždění socek najednou topí telefon tak, že se ani skoro nedá držet. Upozorním, pro mě to fakt není extrém, avšak určitě se topí rychleji a více než dřív. Je to nahodilé a snad se to vyřeší updatem, ale ani ten by nebyl spásou.
Tohle bude problém hardwaru. Applu může tedy maximálně oříznout výkon a potom, co by byla výhoda nového procesoru, který byl už tak jen lehce silnější? Výdrž to není. Jo a vzhledem k tomu zahřívání doporučuju dvojnásob kryt. Pokud bude teda sedět. Spousta krytů nesedí přesně, to je taky problém. Ale alespoň se všechny nerozpadají jako některé ty od Applu.
Vážně jsem udělal velký průzkum, ptal se majitelů a recenzentů kolem mě a někdo má problémy se zahříváním velké, někdo menší jako já a někdo vůbec. Vypadá to na loterii a záležet bude možná také na tom, jak náročný jste uživatel. V každém případě Apple už slíbil, že má vyjít aktualizace, která má přehřívání řešit a mluví také s vývojáři. Tak doufejme, že to fakt je pouze softwarem. Vzhledem k tomuhle všemu je ovšem o to divnější, že právě hardwaru se týká novinka iPhonů Pro, která může mít do budoucna velký význam.
iPhony 15 dostanou plné konzolové verze AAA her, jako je Resident Evil Village, RE 4 Remake, Death Stranding nebo Assassins Creed Mirage. Připojíte ovladač a máte handheld konzoli v plné palbě. Žádné trapné mobilní hříčky. Konzolové hry. Tohle může hodně pozměnit herní trh, protože iPhony budou mít desítky milionů lidí. I hráčů. Kteří nebudou potřebovat extra handheld, ale jen nějaký ovladač pro plné hraní.
Já si tohle bohužel vyzkoušet nemohl, ale viděl jsem super ohlasy. A ano, výkon v další generaci telefonů jako S24, OnePlus 12 a podobně bude podobný ne-li větší. Nebude důvod proč by to nemělo jít také na Androidu. Ale půjde to? A víte, co je ještě lepší? Díky EU mají všechny iPhony 15 teď USB-C. A Pročka mají USB 3 s Display Port.
Takže připojíte monitor nebo televizi, přidáte Bluetooth ovladač a máte doma herní stroj do obýváku. Tohle může být pro hráče zajímavější než extra velký SteamDeck nebo ROG Ally. I ty mají svoje výhody, ale tohle? Tak snadné, hned ve vašem mobilu. Proč se o tom nemluví víc? Možná, protože to zatím není venku. První hry budou až koncem října. A celkem se teď dost bojím, jak konzolové hry zvládne to “(ne)chlazení”...
A když jsme byli u toho. Ano, je tu USB-C. A můžete přes něj nabíjet ostatní produkty C na C. Asi tak 1 % uživatelů využije nahrávání videa přímo na exterák nebo focení přímo do Capture One, jako skuteční profíci. Lze připojit USB-C mikrofony, docky, větráky, hlavně i třeba mobilní větráky na záda, prostě všechno jako u stejně vybavených Androidů. Je to super. Jen nějaký desktopový Dex režim nečekejte.
Je trochu smutné, že do tohoto kroku musela Apple dokopat EU svým nařízením a Apple ještě začátkem roku zveřejňoval vyjádření, jako je to špatně, že jsou proti a podobně. Fanoušci taky prskali. A teď je to u všech jedna z nejlepších novinek iPhonů za posledních roky, ale není tu díky Applu, ale díky EU. To nutí k zamyšlení. Ale to je fuk, slavme!
Foťáky ultra detailně srovnávat nebudu, protože upřímně? U vlajek je to už pro drtivou většinu publika minimálně z 90 % jen o preferenci. Většina fakt neřeší každý kousek šumu a trochu více detailů, když zazoomujete o 200 % na fotku, kterou hodíte jen na Instagram. Každá nejlepší vlajka na trhu má své přednosti a jiné zpracování. V každém testu srovnání budou výsledky trochu jiné podle podmínek toho dne, co se fotí, kde se fotí, kdo to fotí, jaké má on preference a podobně. Pokaždé bude situace nahrávat něčemu jinému.
Faktem zkrátka je, že iPhone 15 Pro Max je nejlépe fotící iPhone a opět jeden z nejlepších fotomobilů na trhu. A ano, má své neduhy. Přepíná objektivy, jak chce. Někdy dostanete i za dne namísto 5x zoomu zašuměný nepořádek, protože jste podle telefonu moc blízko subjekt a použil se výřez z hlavního foťáku. Tele má teleobjektiv má totiž hrozně daleko minimální ostřící vzdálenost. Jindy dostanete výřez ze šíra, byť fotíte na 2x zoom z větší vzdálenosti jako tady u kytky. Nebyl jsem ani na vzdálenost makra, které pořád otravuje, i když není vůbec nutné a hlavní snímač ostří.
Fotky mají často pořád zpracování a barvy, které mně osobně tolik nesedí. Typicky iPhonovsky HDRkové, někdy moc žluté a letos maličko živější než loni. I přes nový potah čoček jsou odlesky protisvětel v objektivech stále horší než jinde, dle mých zkušeností, ale je to určitě lepší. A ten 12Mpx 5x periskopický teleobjektiv? Je super. Ale je kvalitou nejlepší? Ne. Avšak patří mezi nejlepší a má oblasti, kde vede.
A novinek je víc. Apple přešel na focení 24Mpx snímků z hlavního foťáku ve výchozím nastavení. Je to stejně rychlé jako dříve 12 Mpx, na které se stále můžete přepnout a noční režim na 12 přepne automaticky pro lepší vlastnosti. Spoušť není o nic pomalejší. Zabírá to jen maličko místa navíc. A vlastnosti fotek jsou stejně skvělé.
24Mpx vs 12Mpx v tomto pořadí
Všimnete si lepších detailů bez velkého zoomování na fotky? Ani moc ne, jak kdy, obzvláště netrénované oči budou mít problém, jak jsem si ověřil. Ale to rozlišení tam je a když potřebuje fotku z nějakého důvodu oříznout, tak se to hodí. Tohle by měl být nový standard, skvělé využití výkonu, velkého senzoru se spoustou megapixelů a mocného softwaru.
Mám také rád, že si můžete vybrat výchozí objektiv fotappky. Třeba 35 mm. Ano, ty možnosti navíc jsou digitální zoomy a vážně bych tomu neříkal 7 objektivů v jednom mobilu, ale ty digitální zoomy jsou fakt dobré. Výřezy využívají spojování dat z více foťáků a většina populace asi nepozná, že to není teleobjektiv. Pokud se ve foťácích vyznáte, tak poznáte třeba u portrétů lidí často digitálnější zpracování pleti a bokeh není úplně stejné jako u teleobjektivu. Optiku nelze ošálit. Ale je to super kvalita.
Dále je tu portrétní režim, který ani nemusíte zapínat. Jakmile vyfotíte člověka nebo zvíře, tak se objeví malá ikonka portrétního režimu. Fotku vyfotíte normálně a zpětně můžete kdykoli převést na stejně kvalitní portrét jako z režimu díky automatickému záznamu hloubky ostrosti. Také lze takto měnit zpětně bod zaostření. Tohle chci opět všude.
A ty portréty 5x teleobjektivem se skvělou světelností? Paráda. Celkově máme ten úžasný portrétní režim zase o něco lepší. Samotný teleobjektiv, jak jsem říkal, není nejlepší, ale patří mezi špičku a osobně ho tu vidím moc rád. Byť nějakých těch 77 mm starého tele mi někdy na portréty chybí. Digitál je fajn, ale hlavně u videa to prostě není ono. Jo a za horšího světla je tenhle objektiv na své poměry skvělý, díky své světelnosti a softwaru. Když se teda iPhone rozhodne ho použít. Dokonce 10x digitální zoom je velice použitelný. Umí hodně překvapit a jindy zas tak ne. Stejně jako S23 Ultra umí digitálně na 5x zoom vypadat srovnatelně, líp nebo hůř. Nad 10x bych v každém případě tady nechodil.
HDR je pak letos také o něco lepší. Pořád vypadá stejně, ale nemá občas ty problémy s přepaly, lépe tlumí světla. Dynamický rozsah patří mezi nejlepší. Líbí se mi, jak málo Apple požívá doostřování. Detaily jsou přirozené. Photonic Engine funguje už prakticky vždycky, takže se méně šumí a dostanete čistší detaily. Většinou. Když si na fotky zase zazoomujete. A když to všechno funguje, jak má a fotí se na správný objektiv. V šeru má ale telefony celkově dost problémy jsem si všiml. Třeba tady nevypadá ani jeden objektiv extra dobře.
Problémy s přepínáním foťáků
Tohle všechno dává lepší fotky také jinak stejnému šíru jako dříve s ostřením a makro funkcí. Noční režim obecně je pořád hodně rychlý. Závěrka a rychlost uložení fotky je i přes 24 Mpx radost. Stejně jako plynulé přepínání mezi foťáky. Přední kamera z minula fotí skvěle, i když její zpracování obrazu opět nemám osobně nejraději.
iPhone 15 Pro Max je výborný fotomobil. Jestli je úplně nejlepší záleží na tom, co konkrétně vy chcete, jak fotíte, co fotíte, jaké máte rádi zpracování a co vám vadí/nevadí. Ve fotkách máme třeba 5 TOP telefonů a jejich pořadí je subjektivně na každém z vás. I letos má ovšem iPhone jednu vítěznou disciplínu, o které nelze diskutovat - video.
Je zase čistší, dynamický rozsah lepší a ty odlesky trochu méně otravují. Protisvětla večer dělají někdy zatím problémy, ale jinak? Tohle je s přehledem nejlepší video, jakýmkoli objektivem, režimem s rozostřeným pozadím nebo s extra stabilizací. Samsung je blízko, ale přeju si, aby bylo na video tak velký spoleh u androidů jako tady. A přidání Logu pro videa může být pro zkušené videokamery gamechanger na cesty. Když se telefon uchladí.
Portréty
A víte, co je fakt sakramesky působivé? Když zapnete akční režim ve 2,8K na 5x zoomu, rychle jdete a míříte pořád na jeden subjekt. Software tak nádherně vše vyhladí a kvalita je výborná. Prostě video je tady jako vždy boží. Ve zkratce, fotky určitě jedny z nejlepších, záleží na vás. Video objektivně nejlepší. Jiné telefony mají ve videu také své přednosti, ale celkově?
Jedině iPhone, pokud vám hodně záleží na videu a budete ho maximálně využívat. A to je důležité. Řekněte si, jak velký profík vážně jste. Jestli potřebujete každičký detail navíc a podobně. I všichni ty influenceři, profíci a youtubeři vám teď budou říkat, jak super je Log a ukládání na exterák, ale i více než polovina z těchto lidí to ve finále využije možná jednou, dvakrát a zapomenou. Tohle má reálnou hodnotu vážně pro mini procento uživatelů. A není tu pořád ani nativní manuální režim? Profíci.
Vydání iPhonů je vždycky na hlavu. Nemám rád, jak to mnozí dojí do nesmyslu. Vadí mi ten dvojí metr, který mi přišel letos občas až netradičně velký. U iPhonů se nezmiňovaly vždy úplně všechny věci, které se nemění nebo mínusy, aby to neznělo špatně. Za to se najednou popisuje stupidní Wi-Fi 6E nebo 5G modem, což jinde stejný zdroj nedělá.
Pro někoho jsou iPhony 15 Pro vesměs iPhony 12 Volume III. Mnoho lidí to tak bude vidět a vidí to správně. Stejně tak je faktem, že to jsou opět technicky úžasné telefony. Mnoho lidí to tak bude vidět a vidí to správně. Jen jde o váš úhel pohledu. Pravdou ale je, že oproti loňsku iPhony zlevnily a jsou na cenách 13tek. Základní 128GB Pročko stojí 29 999 korun a Pro Max v základu je za 35 999 korun, ale je to rovnou 256 GB.
Má smysl koupit 15 Pro Max pro majitele 14 Pro Max. Možná? Pokud vám fakt hodně usnadní život USB-C a lehčí váha. Zoom je super a videomakery může zaujmout Log a podobně. Pokud tedy Apple vážně opraví to zahřívání. Ale drtivá většina publika, které se iPhony kupuje? Možná 98 %? Pro ty upgrade smysl nemá. U menšího modelu se stejnými foťáky jako loni je o důvod míň k přechodu a není ani o tolik lehčí. Ze 14 Pro na 15 Pro Max? Možná. Z Pročka na Pročko? Ne. Pro majitele obou 13tek Pro? Opět podle mě, pokud jste spokojeni a nic vás nenutí do upgradu, klidně ještě počkejte na příští rok. Prostě pro 13tky platí stejná doporučení jako u 14tek.
Co se 12 Pro týče? 12tky mají velký výřez, 60Hz displej, daleko nižší jas, horší baterku... Jo, pokud máte 12tky a starší tak už přechod na letošní generaci doporučím. Pro androiďáky? Já nutkání přejít necítím vůbec. Avšak pokud vy ano, s USB-C bude přechod snadnější než kdykoli dřív. Takže to Maxko vás bude lákat asi nejvíce za poslední roky. Nedivím se. A když už, tak bych vás fakt táhnul k tomu Pro Max.
Jestli Max nechcete... Rychle bych sháněl ještě 14 Pro. A máte pravdu, určitě jsem nezmínil o telefonech i přes délku videa všechno. Všechny využití Céčka, že se objevují prý problémy také s nátěrem rámu a tak dále. Já ale řekl, co jsem chtěl. A proto jako u každé recenze čehokoli doporučuji, podívejte se také na recenze ostatních. Nenechte se strhnout davem, ani mnou. Podívejte se na různé úhly pohledu, zkušenosti a udělejte si vlastní názor.
Stav | Nový |
Konstrukce | Dotyková |
Hmotnost | 221g |
Výška | 159mm |
Šířka | 76mm |
Hloubka | 8mm |
Odolné (outdoor) | Ano |
Typ odolnosti | IP68; |
Barva | Modrá |
Odolnost | Voděodolný; |
Konfigurace karet | Single SIM + eSIM |
Notifikační dioda | Ne |
Typ procesoru | Apple A17 Pro |
Počet jader procesoru | 6 |
AnTuTu Benchmark | 1.4872e+006bodů |
Geekbench Single-core | 2898bodů |
Geekbench Multi-core | 7202bodů |
Grafický chip | Apple GPU |
Paměťová karta | Ne |
Uživatelská paměť | 256GB |
Paměť RAM | 8GB |
Typ paměti | NVMe |
Operační systém | iOS |
Verze OS | iOS 17 |
Vyměnitelná baterie | Ne |
Rychlonabíjení | Ano |
Bezdrátové nabíjení | Ano |
Max. výkon drátového nabíjení | 20W |
Max. výkon bezdrátového nabíjení | 15W |
Doba nabíjení na 50 % | 30min. |
Konektory | USB-C; |
Podpora 4G (LTE) | Ano |
Pásma 4G (LTE) | 800, 900, 1800, 2100, 2600MHz |
Systémový konektor | USB-C |
Infračervený port | Ne |
Bluetooth | Ano |
Verze bluetooth | 5.3 |
Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7 |
NFC | Ano |
Konektor jack 3,5mm | Ne |
Stereo reproduktory | Ano |
FM rádio | Ne |
Podpora OTG | Ne |
Typ SIM | nanoSIM, eSIM |
Podpora dvou SIM karet | Ano |
Podpora eSIM | Ano |
Úhlopříčka displeje | 6" |
Rozlišení displeje | 2796 x 1290bodů |
Technologie displeje | Super Retina XDR |
Typ displeje | OLED |
Poměr velikosti displeje k tělu | 89% |
Tvar výřezu v displeji | podlouhlý průstřel |
Frekvence displeje | 120Hz |
Always On | Ano |
LTPO | Ano |
Typ ochrany | Ano |
Počet objektivů zadního fotoaparátu | 3x |
Počet objektivů předního fotoaparátu | 1x |
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu | 48Mpx |
Clona hlavního zadního fotoaparátu | f/1.8 |
Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu | 12Mpx |
Clona širokoúhlého fotoaparátu | f/2.2 |
Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem | 12Mpx |
Clona fotoaparátu s teleobjektivem | f/2.8 |
Typ stabilizace obrazu | Sensor-shift OIS |
Optický zoom | 5x |
Stabilizace | Optická; |
Rozlišení předního fotoaparátu | 12Mpx |
Clona předního fotoaparátu | f/1.9 |
Zaostřování | Dual Pixel PDAF; |
Čtečka otisku prstů | Ne |
GPS modul | Ano |
Geotagging | Ano |
Digitální kompas | Ano |
Další funkce | Action button; |
Česká lokalizace | Ano |
Distribuce | CZ |
Oficiální představení telefonu | září 2023 |
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.