Recenze Huawei Watch GT2: Krásné hodinky s velkou výdrží

Opravdu povedený kousek
  • AMOLED displej
  • Spolehlivé měření při sportu
  • Hezký design
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Kožený pásek působí levně
  • Systém není tak plynulý

Recenze produktu...

Huawei Watch GT2

90%
Baterie
95%
Design
90%
Výkonnost
85%
Když se řekne slovní spojení chytré hodinky, osobně si představím, že s nimi zaplatím v obchodě, budu pomocí nich telefonovat, změří mi aktivitu a pustím si přes ně hudbu přes Spotify. Také hodinky Huawei Watch GT2 bychom mohli označit za chytré. Jsou ale chytřejší než předchozí generace? 

Huawei Watch GT2 jsou na první pohled krásnými hodinkami. Lesklé stříbrné tělo hodinek vypadá naprosto famózně a ochranné 3D sklo 1,4” OLED displeje jen dodává hodinkám na atraktivitě. Oproti předchozí verzi není samotný displej jakoby schovaný, ale přímo na hodinkách vystupuje. Nebojte se ale, že by se displej hned poškrábal.  Po více než týdenním testování nejsou na displeji žádné známky poškození. 

OLED displej je opravdu hezký a nabízí jemnost 462 pixelů na palec. Také svítivost displeje je velice dobrá. Měl jsem primárně zvolenou automatickou regulaci jasu a na přímém slunci jsem neměl nikdy problém s čitelností. Zvolit si můžete navíc z několika ciferníků, které pohled na displej ještě více zpříjemní. Potěší samozřejmě i možnost zapnutí Always On displeje, u kterého si můžete zvolit buď digitální nebo analogový ciferník.  

Huawei Watch GT 2

DISPLEJ Rozl. displeje 454 x 454; Typ displeje Amoled; Úhlopříčka displeje 1,39";
FUNKCE Barometr; Hudební přehrávač; Intervalový trénink; Krokoměr; Měření rychlosti; Měření tepové frekvence; Měření vzdálenosti; Voděodolnost; Výpočet spálených kalorií;
OSTATNÍ Vlastní Op. systém;
PAMĚT vel. uložiště 4GB;
ZÁKLADNÍ PARAMETRY Vhodné pro Běh; Cyklistika; Fitss; Outdoor; Plavání; Turistika; ; Zobrazení času Digitální; ručičkové;
Přejít do katalogu

Celkový dojem z hodinek dokresluje ještě hnědý pásek, který k hodinkám i na ruce vypadá opravdu moc dobře. Když jsem se ale podíval na pásek blíž a sáhl si na něj, tak působil spíše jako umělá kůže a trošku cheap dojmem. Nicméně na ruce je příjemný a obecně vypadá prostě dobře. Do balení Huawei přibalil i pryžový náramek, který se hodí především na sportování. 

Obecně je lepší si vždy na sport náramky vyměnit. Kůže pot bohužel vstřebá a pásek tak nebude po chvíli tak hezký. Nicméně si tam můžete dokoupit i klasické náramky. Huawei Watch GT2 jsou dostupné ve čtyřiceti šesti nebo čtyřiceti čtyřech milimetrových variantách, takže si pásky můžete dokoupit v jakémkoliv hodinářství. 

Systém a plynulost 

U Huawei Watch GT2 byste samozřejmě hledali Wear OS od Googlu marně. Mohli byste si pomyslet, že to je asi kvůli zařazení na černou listinu Spojených států, je to ale kvůli tomu, že Huawei v případě hodinek využívá vlastního systému Lite OS. Respektive ho jako první Huawei nasadil do předchozí generace Watch GT. Takže alespoň v případě hodinek žádný problém nehrozí. 

Lite OS běží v hodinkách poměrně obstojně. Není to tak, že byste na jednotlivé úkony čekali dlouho, vše je téměř okamžité. Jediné, co mi na systému hodinek vadí je to, že přechody v prostředí nejsou plynulé. Všechno se trochu kouše a čekal bych víc plynulosti. Po čase to přestanete vnímat, ale hned při prvním zapnutí to prostě vidíte. Na tom by mohlo Huawei ještě do budoucna zapracovat. 

Co se týče systému jako takového, tak dispozici je hned několik různých ciferníků jak analogových, tak digitálních. Systém se ovládá samozřejmě dotykem, ale k dispozici jsou ještě dvě tlačítka na boku hodinek. Tím vrchním spustíte nabídku všech aplikací a druhé je volitelné. Já většinou využíval spuštění hudebního přehrávače. 

Nejdůležitější je zde aplikace cvičení, kde máte na výběr okolo patnácti aktivit od běhání a veslovacího trenažéru až po triatlon či plavání v bazénu. K tomu se hodí i GPS přítomná přímo v hodinkách, takže mohou fungovat samostatně. Dále hodinky měří spánek, strest či tepovou frekvenci. 

Potěší hlavně aplikace Hudba, kterou se dá ovládat přehrávání hudby z telefonu, ať už posloucháte přes Spotify či jinou streamovací službu, ale skvělá je možnost nahrát si písničky přímo do hodinek. K dispozici máte 4 GB vnitřní paměti, takže se do hodinek vleze opravdu hodně muziky. Pokud tak máte Bluetooth sluchátka, můžete si vzít do fitka jen hodinky a poslouchat hudbu tímto způsobem. Škoda jen, že se nedají do hodinek nainstalovat jiné aplikace, protože v tomto případě by se hodilo právě Spotify či jiná hudební aplikace. 

No a hudbu můžete poslouchat i díky vestavěnému reproduktoru. Ne, že bych to úplně přímo doporučoval, protože zvuk z repráčku není extra čistý, ale ta možnost tady je. Reproduktor v hodinkách je zde především pro telefonování. Přes hodinky totiž můžete v klidu přijmout hovor a dokonce z nich i přímo volat, pokud si do nich uložíte své kontakty. Druhá strana mě při hovoru slyšela dobře. 

Notifikace 

Další kapitolou jsou samozřejmě notifikace. Občas u chytrých náramků i hodinek nastává problém, že příchozí notifikace nejsou v češtině, respektive nepodporují české znaky. To u Huawei Watch GT2 nehrozí. Notifikace chodí krásně v češtině, bohužel jen smajlíci se neukazují, což mě dost zamrzelo. 

Teď mám ale k notifikacím několik výtek. Proč, kruci, nemůžu jednotlivé notifikace mazat "swajpnutím"? Proč musím vždycky scrollovat až na úplný konec a zvolit Vymazat vše? Proč nemůžu na notifikace odpovídat alespoň hlasovou zprávou, když už je k dispozici ten mikrofon? Nebo alespoň nadiktovat text? Tohle je prostě špatně. Pokud už mám možnost jednotlivé notifikace zobrazit, tak na ně chci i odpovědět. 

Tohle mě akorát stále nutí ten telefon vytáhnout z kapsy. A to mě prostě nebaví. Když už mám chytré hodinky, chci je využít naplno a tady to prostě nejde. 


Baterie 

Dobře, tak teď jsem se trošku rozčílil, tak radši přeskočím hned na výdrž baterie. Ta je totiž hodně dobrá. Výrobce slibuje až čtrnáctidenní výdrž a taková hodnota je opravdu reálná. Bez zapnutého Always On režimu jsem vydržel s hodinkami zhruba týden a půl, a to jsem je dal na nabíječku když zbývalo ještě necelých 20 procent.  

I když třeba hodinu cvičíte a posloucháte hudbu, tak za tu hodinu zmizí tak 4 až 5 procent baterie, což je dost slušné. Pokud tak hledáte chytré hodinky s výbornou výdrží na baterii, Huawei Watch GT2 jsou na tom opravdu dobře. 

Vyplatí se? 

Oproti první verzi hodinek je tato druhá verze jiná především designem. Ten se podle mého dost zlepšil a hodinky vypadají opravdu hodnotně. Můžete si je vzít na cvičení s pryžovým páskem, ale i do společnosti s páskem koženým. Potěší voděodolnost, volání pomocí hodinek nebo opravdu skvělá výdrž na baterii. Horší už je ona plynulost systému, nemožnost instalace jiných aplikací a zmiňované problémy s notifikacemi. Taky samozřejmě chybí NFC pro placení, ale to je problém většiny hodinek. 

Za cenu pod 6 tisíc korun se ale jedná o zajímavý designový kousek, který vám i přes své vady dobře poslouží a v dlouhodobém horizontu budete s hodinkami spokojení. 
 

 

 

Parametry produktu...

Základní parametry

Hmotnost 41g
Určení Unisex
Řemínek Kůže
Zobrazení času Digitální; ručičkové
Vhodné pro Běh;Cyklistika;Fitness;Outdoor;Plavání;Turistika;

Barva

Barva Stříbrná
Barva řemínku Hnědá

Funkce

Měření tepové frekvence Ano
Výpočet spálených kalorií Ano
Intervalový trénink Ano
Barometr Ano
Voděodolnost Ano
Měření rychlosti Ano
Měření vzdálenosti Ano
Krokoměr Ano
Hudební přehrávač Ano

Displej

Úhlopříčka displeje 1"
Rozlišení displeje 454 x 454
Typ displeje Amoled

Baterie

Výdrž baterie 30h
Kapacita baterie 455mAh

Pamět

Velikost uložiště 4GB

Ostatní

Vlastní operační systém Ano

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 4 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.