Víte, jak často říkám, že když Huawei nemůže prodávat na Západě pořádně mobily, tak se zaměřil o to víc na ostatní produkty? První cestovní reproduktor Huawei Sound Joy tohle potvrzuje. Ani nevíte, jakým překvapením tenhle reprák pro mě je. Hraje vážně úžasně a je ideální na cestování.
Už na první pohled poznáte, jaký typ reproduktoru Sound Joy je a koho má na mušce. Je to takový ten malý odolný reproduktor na cesty, který jde proti JBL, Sony, Niceboy nebo Lamax. Možná byste také čekali, že když Huawei podobné produkty dříve úplně nedělal, tak že tohle bude jen nějaký levný experiment, ale kdepak.
Hned jak Joy zvednete, tak si vzpomenete, že kvalitou hardwaru je Huawei stále mezi nejlepšími na trhu. Zpracování je špičkové, reproduktor působí draze, bytelně, není moc těžký ani velký a nechybí mu odolnost IP67 vůči vodě. Plus prostě vypadá v téhle zelené verzi skvěle. Právě v té bych si jej koupil. Zkrátka tento reproduktor působí, jako kdyby to byla už třeba třetí generace. Vlastně působí i líp než podobné kousky od Sony.
Reklama
Tlačítka se rovněž povedla, dostanete z jejich mačkání dobrý pocit. Na jednom místě je velké ovládání hlasitosti a v pruhu vzadu je pak zapínací tlačítko, tlačítko pro vašeho hlasového asistenta v mobilu, pauza přehrávání, Bluetooth párování a tlačítko pro vypnutí stereo propojení dvou Joy k sobě. Plus kontrolka baterky a USB-C pro nabíjení. A vše je jemně podsvícené, abyste večer věděli, co mačkáte.
Propojení probíhá pomocí Buletooth 5.2, ale není tu 3,5mm jack nebo microSD slot. Mně to vůbec nevadí, ale někomu může. Mně to vynahradí fakt, že tohle není běžné USB, jaké podobné repráky mají. Tahle věcička umí až 40W nabíjení. V balení pro něj nabíječka není, ale kouzlo je, že vše funguje přes Quick Charge a Power Delivery. Můžete tedy použít třeba nabíječku od notebooku a na trhu najdete plno tak silných adaptérů.
Nabíjení však pochopitelně nepotrvá 50 minut. Tohle není mobil, tady je 8800mAh baterie, takže nějaký čas nabíjení zabere. Dle mých zkušeností tak 3 hodin a kousek z posledních 5 % do plna. Ještě lepší ale je, že stačí případně v rychlosti jen 15 minut na nabíječce a Joy vydržel celý večer bez problémů.
A když už jsem u toho, tak bych měl asi probrat výdrž. Huawei prezentuje 26 hodin, s čímž úplně nesouhlasím. U mě atakoval Joy 29 hodin. Ale to bylo jen kvůli tomu, že jsem ho měl blízko u sebe a jelikož je extrémně hlasitý, tak běžel jen na 40 %. Když bude hrát hlasitěji, tak půjde výdrž trochu dolů, ale faktem zůstává, že je baterka velice dobrá na tak malý kousek. Je citelně lepší než u většiny konkurence.
A párování? To je hračka. Pokud máte Huawei mobil, tablet, notebook nebo hodinky, tak je to nejlepší. Joy běží na HarmonyOS, takže ho stačí zapnout a vyskočí vám upozornění, jestli jej chcete spárovat. S jinými Androidy je to těžší, musíte se dotknout NFC štítku vepředu. No co? To vyžaduje fyzický pohyb. Případně můžete pochopitelně u všeho udělat párování manuálně a všechno proběhne během tří sekund. Jo a reproduktor si pamatuje poslední zařízení a automaticky se k němu po zapnutí zase připojí.
Zvuk a aplikace
Co je zajímavé, tak známá a relativně mladá francouzská audio společnost Devialet spolupracovala na tomto reproduktoru, což vidíte hned na boku, kde najdete její jméno. Je to taková luxusní značka podobně jako byla u Huawei mobilů Leica. Uvnitř pak najdete 20W reproduktor pokrývající všechny frekvence, 10W výškový reproduktor a dvě pasivní membrány s push-push designem, která je pro Devialet typický. Plus je tu od Francouzů také jejich technologie SAM.
SAM je v podstatě chytřejší zpracování signálu, které bere v úvahu přesné specifikace reproduktoru a upravuje audio signál tak, aby akustický tlak, který reproduktor vytváří, přesně odpovídal akustickému tlaku zdrojového materiálu. Výsledkem by měl být věrnější zvuk, jak jej autor zamýšlel. Jestli je to vážně věrnější a jak moc Devialet vylepšil reproduktor nevím, ale jednu vám řeknu. Hraje výborně.
Reklama
Na tento typ menšího cestovního reproduktoru je rozsah široký a projev relativně dynamický. Středy jsou překvapivé výrazné a výšky netahají za uši. Byť ty středy by mohli být možná o něco čistší, ale to už chci moc od tak levného reproduktoru. Výšky, středy, basy, všechno se povedlo a je tu i celkem hodně detailů. Což mě udivuje, jelikož basy jsou tu hodně silné, takže bych čekal, že se v nich zbytek hudby trochu utopí, jak to bývá u JBL, Sony a podobných reproduktorů této cenovky.
U Huawei se to ale naděje a basy jsou sice hodně silné, ale tak správně. Čistě duní a občas mají i takový ten ostřejší kopanec. Nejsou však agresivní. Dokonce i na nejvyšší hlasitosti je zvuk nečekaně čistý a že ho můžete vyhnat vysoko. Tohle je možná nejhlasitější reprák této třídy, jaký jsem slyšel. Sousedi si určitě budou stěžovat, kdy to ohulíte na maximum. Osobně jsem ve větším obýváku nešel nad 50 % hlasitosti, a i to bylo občas moc.
Škoda je, že tu chybí nějaký kvalitní Bluetooth kodek, aby to mohl reproduktor rozjet naplno. AAC a SBC je ale bohužel stále standard. Tím spíše si ale dejte také pozor, aby mobil byl propojený přes AAC. Rozdíl tam je. V nastavení Bluetooth připojení reproduktoru si to omrkněte. Třeba Xiaomi mobily zapínají vždy tu nejvyšší kvalitu automaticky, ale Realme ne.
Ale to je maličkost. V kostce je tohle ve své třídě nejlépe a nejhlasitěji hrající reproduktor tohoto typu, jaký jsem zkoušel. Hraje i stejně dobře jako některé dvakrát dražší repráky. Jasný, není to soundbar nebo model pro audiofily a zvuk je primárně basově zaměřený, ale Huawei neopomíjí ani ostatní frekvence. Vzhledem ke svému zaměření dělá Sound Joy mnohem víc, než by musel.
Dokonce i podcasty nebo filmy znějí z něj výborně. Rozkoukal jsem s ním čtvrtou sezónu Stranger Things, slavil u vítězství Checa v Monaku a dokončil nesmírně nedoceněný seriál Severance na Apple TV+. Prostě filmy, instrumentální soundtracky, pop, metal, klasický rok, špetka jazzu, všechno zní skvěle. Ale vážně nepoužívejte v aplikaci AI Life ten režim na vokály. Ten zvuk celkem zničí. Pokud chcete vyváženější zvuk, tak si vespod aplikace trochu ztlumte basy a dostanete mnohem lepší zážitek. Mimochodem, moc velký rozdíl mezi těmi dvěma dalšími režimy není a víc možností tu také není, což je škoda.
Tedy je, ale to musíte mít mobil Huawei. Pak dostanete prý další režimy, a dokonce manuální ekvalizér, který by se hodil. To je ale uzamknuté u Huawei a aplikace pro iOS nemá zase ani ovládání světel. Jo, ta jedna horní strana reproduktoru barevně svítí a bliká do rytmu hudby. To ale o pár hodin zkrouhne výdrž, opravdu hodně. Takže to případně nechte vypnuté. V aplikace je mimochodem také časovač vypnutí, návod, jak spárovat dva Joy do sterea (pro propojení stačí reprákem zatřepat), vidíte procenta baterky a můžete aktualizovat firmware. Toť vše.
A abych nezapomněl, jak jsem říkal, že jsou světla na horní straně. Správně by měl Joy stát vertikálně na tom svém podstavci světly vzhůru a mířit logem Huawei k vám. Není to 360° reproduktor. Joy má ale také dvě nožičky, které mu zabrání v kutálení, takže jej můžete používat horizontálně. V této poloze doporučuji, aby logo Huawei mířilo k vám a trochu nahoru. Není to tak stabilní a nemůžete snadno mačkat tlačítka, ale zvuk je pak takový prostorovější. To jsem vlastně ani nezmínil, jak až překvapivě prostorový zvuk dokáže tahle malá pilulka vytvořit ve filmech.
Vyplatí se?
foto: techArenaVesměs jediná věc, co mně osobně opravdu chyběla a chtěl bych jí tu, je Multipoint připojení ke dvěma přístrojům najednou. Abych nemusel pořád mobil a notebook odpojovat a připojovat. Vzhledem k ceně, celkové kvalitě produktu, a hlavně toho samotného zvuku je mi to ale jedno. Přesně tohle jsem dlouho hledal. Jo, a ještě vlastně cena. Huawei Sound Joy stojí 3 tisíce korun u Huawei, ale už dlouho je na něj jinde akce, ve které jej seženete za 2 490 korun a levněji.
Za takové peníze je Joy opravdu radost, jak jeho jméno naznačuje. Huawei Sound Joy je excelentní reproduktor s působivou kvalitou výroby, dlouhou výdrží, rychlým nabíjením, malými rozměry, extrémní hlasitostí atakující 100 dB, a především s výborným zvukem, který je basový, ale pořád vyváženější než jinde. Jen není nejchytřejší. Huawei si prostě řekl, že priorita je zvuk v kvalitním těle, což u reproduktoru vlastně je, co si budeme povídat.
Co byste si vybrali? Nádherný kvalitní reproduktor, který hraje stejně jako dvakrát dražší kousky, ale s méně funkcemi, nebo průměrně hrající reprák, který má jack pro sluchátka, microSD slot, rádio a je možná i dražší? Já mám jasno. Huawei společně Devialet mě dokázali uhranout. Tohle je reproduktor, který bych si v dané cenovce hned bez přemýšlení koupil. A víte co? Možná to i udělám.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.