Recenze Huawei P40 Pro: Úchvatný telefon, nerozumná investice

Obrovská škoda...
 • Překrásná konstrukce
 • Výborné fotoaparáty
 • Silný hardware
 • Rychlé drátové i bezdrátové nabíjení
 • 90Hz displej
 • Jen jedn reproduktor
 • Obří průstřel
 • Chybí Googlu služby

Recenze produktu...

Huawei P40 Pro

80%
Baterie
90%
Design
95%
Fotoaparát
95%
Výkonnost
85%

Nemá smysl cokoliv skrývat. Huawei P40 Pro v sobě nemá žádné Google služby, což je velký problém, ale přesto si tenhle telefon pozornost zaslouží. Jinak je to totiž fantastické zařízení, které si mi neskutečně líbí a rád jsem jej používal. Jenomže, je tak dobrý, abych si ho dokázal koupit i bez Googlu? Napravuje všechno nová aplikace MoreApps? To jsou otázky, na které se pokusím odpovědět v téhle recenzi.

Huawei P40 Pro

BATERIE Kapacita 4200mAh; Podpora bezdrátového nabíjení 40W;
DISPLEJ Rozl. displeje 2640 x 1200bodů; Typ displeje OLED; Úhlopříčka displeje 6.58";
FOTOAPARÁT Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx; Hlavní fotoaparát č. 3 40Mpx; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 50Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 32Mpx; Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv; Typ fotoaparátu č. 3 Ultraširokoúhlý; Typ fotoaparátu č. 4 pro měření hloubky ostrosti a 3D skenování;
KONEKTIVITA Systémový konektor USB-C;
KONSTRUKCE Typ odolnosti IP68;
OP. SYSTÉM Android 10 - EMUI 10 - HMS;
PAMĚŤ RAM 8GB; Paměťová karta N; Uživ. paměť 256GB;
VÝKON Antutu Benchmark 461400bodů; Typ procesoru Kirin 990;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů V displeji;
Přejít do katalogu


Konstrukce a zpracování


Zaprvé, jen se podívejte na fotky. Podívejte se, jak je tenhle telefon nádherný. Narovinu upozorním, že promo obrázky Huawei lžou a rámečky nejsou ve skutečnosti tak extrémně tenoučké, ale přesto působí telefon naživo úchvatně. Je poměrně těžký, ale padne skvěle do ruky, a i přes velký OLED displej působí nečekaně kompaktně. Ale skutečně tak jen působí, jednou rukou tak velký displej pohodlně ovládat nebudete.

Co se materiálů týče, je tu pochopitelně tradiční směs skla a kovu, avšak každý zaoblená hrana a křivka přímo kričí vlajková loď. Jen málokterý telefon vzbuzuje tak skvělý dojem z precizní výroby a konstrukce. A stejně jako letos je pochopitelně celé to tělo voděodolné dle certifikace IP68, takže o nějaku tu vodní spršku by mělo být postaráno.


Displej a zvuk

Za zmiňovaný pocit kompaktnosti může samozřejmě zejména displej, který je zaoblen ve všech směrech. Dle Huawei. Ve skutečnosti je to spíše jen optický klam. Nahoře a dole není displej prakticky vůbec zakřiven, jestli vůbec, ale krycí sklo je tak krásně hladké a zaoblené všude, že displej působí plasticky. Jako by byl skutečně zakřiven nahoře i dole. Je to v podstatě lež, ale naživo vypadá design i tak působivě. Není to však určitě něco, co bych teď chtěl u každého telefonu. Galaxy S20 není o nic méně působivé.  

Mimochodem, ten samotný 6,58palcový OLED displej má letos konečně vyšší rozlišení jak Full HD, 2640 x 1200 pixelů, a čtečka otisků prstů v něm je velice rychlé i spolehlivá, ale není pocitově o nic lepší než loni, i když by prý měla být. Především je tento panel však 90Hz, což pocit z používání značně vylepšuje. Vše působí rychleji a plynuleji. Obzvláště s novějším EMUI, které se mi po menších grafických změnách líbí už mnohem více. Pořád to není má oblíbená nadstavba, ale už bych s ní dokázal bez potíží žít. 

Kvůli senzorům navíc pro lepší portrétní režim, ostření a bezpečnější odemykání obličejem je v displeji dost velký průstřel, který se mi vůbec nelíbí. Pravidelně i po dvou týdnech používání jsem si každý den říkal, jaká je škoda, že hyzdí tak krásný hardware. Na druhou stranu výsledkem je parádně rychlé odemykání obličejem s lepším zabezpečením. Což někdo ocení, jiný přímo vyhledává a další zase úplně zavrhne. To je na vás. 

Než přejdu na další velké téma, proberem ještě jednu drobnost - zvuk. Já vím, že někteří z vás určitě nepotřebují v telefonu extra dobré reproduktory, avšak že telefonu za 26 tisíc korun chybí stereo reproduktory je už fakt ostuda. Zvuk z toho jednoho reproduktoru je v pořádku, není špatný, ale s ostatními vlajkami se nemůže rovnat. Také jste si mohli všimnout, že chybí kvůli zaoblenému sklu nahoře sluchátkový reprák. Tím pádem se zvuk během hovorů přenáší vibrováním samotného displeje, což ovšem funguje velice dobře. Neřekl bych, že kvalita citelně horší než jinde.


Hardware


Samozřejmě na plynulosti má zásluhu rovněž stále dostatečně silný Kirin 990 z Matu 30 Pro zde s 5G a 8 GB RAM, byť jde o pomalejší DDR4, což je na letošní vlajku škoda. Také 256GB úložiště UFS 3.0 určitě každému postačí, naštěstí, jelikož vlastní nano paměťové karty jsou stále hloupost, kterou nikdo nechce. Baterka pak bohužel moc nenarostla, ale 4200 mAh dokáže telefon dotáhnout s lehčím používáním na dva dny

Není to úroveň iPhonu 11 Pro Max, ale na den a půl jsem se dostal vždy. A jak jsem říkal, telefon vydrží klidně i déle, pokud trochu omezíte používání. Pokud jde o nabíjení té baterie, nechybí 40W drátové nebo případně 27W bezdrátové nabíjení. A kdyby náhodou, tak je tu rovněž reverzní bezdrátové nabíjení pro případy nouze. A ještě rychle haptická, nebo chcete-li vibrační, odezva. Na letošní vlajku není moc dobrá. Lepší vibrace mají i daleko levnější telefony.


Fotoaparáty


Celkově není výbavou P40 Pro v některých ohledech úplně maximálně nabušená letošní vlajka, ale ta konstrukce to napravuje. Je to úchvatné zařízení a tenhle pocit potvrzují také fotoaparáty. Podle mě je to totiž v současnosti ta nejlepší soustava mobilních foťáků na trhu.  

Nový 50Mpx senzor od Sony je zase o téměř 40% větší jak loni a díky spojovaní pixelů jsou výsledné 12 Mpx fotky nádherné. Překvapilo mě, jak hodně Huawei opět zkrotilo svůj software. Barvy jsou mnohem věrnější než kdykoli předtím a není tu extrémní přeostřování jako u Samsungu, Huawei pořád taky přiostřuje, ale ne tak agresivně.


 
Snímky mají více detailů než loni u P30 Pro, dynamický rozsah výborný, ostření je lepší, telefon umí krotit velice dobře šum a přirozené bokeh, rozostření pozadí, vypadá fantasticky. Vážně fantasticky, zapomeňte na portrétní režim, tenhle obří senzor si poradí sám. A noční fotky vypadají samozřejmě také výborně, přičemž často se vyplatí zapomenout na noční režim, který se moc nezlepšil a fotit prostě na automatiku.  

Jsou tu ale jisté podivnosti. Telefon pravidelně z ničeho nic vyšiluje. Sem tam dostanete lehce podexponované fotky, jindy fotka přijde o kontrast a je hrozně plochá, vyvážení bíle umí u všech foťáků pozlobit a večerní fotky má hlavní senzor často do červena. Odstíny pleti také nejsou pořád tak dobré jako u iPhonu a sem tam aplikaci trvá delší dobu, než zpracuje fotku a nemůžete na pár sekund ve fotoaplikaci nic dělat. Taková ta spolehlivost kvality výstupu Pixelů či iPhonů tu chybí.Dále 40Mpx širokoúhlý foťák z Mate 30 Pro je výborný. Jeho fotky mají velké množství detailů a zvládá špatné světlo i dynamický rozsah mnohem lépe než konkurence. Plus má ostření, což je velice nedoceněná věc. Jen škoda, že úhel záběru není moc široký. V tom telefon za konkurencí zaostává. Také má sklony k zeleným nádechům fotek a večer samozřejmě už často nezvládá, ale furt je na tom líp jak jiní. Kvůli změně optiky jsme přišli také o makro schopnosti, ale to mi moc nevadí díky třetímu objektivu.  

Nový 12Mpx periskopický teleobjektiv s 5x optickým zoomem a 10x hybridním je nejlepší teleobjektiv, jaký jsem zatím používal. Za dne často jen žasnu, jak krásné fotky se s ním dají pořídit a se správným zacházením s ním dokážete udělat v podstatě i to makro. Zejména mě překvapilo, že byť není takový objektiv stavěn na noční focení, tak si vede i přes větší zoom lépe než drtivá většina menších teleobjektivů. Huawei servíruje více detailů a méně šumu než jiní.  

Pořád si myslím, že více jak 10x zoom je totálně zbytečný, jelikož kvalita jde rapidně dolů, a i přes velice dobrou stabilizaci je těžké pořád udržet vysněný objekt v hledáčku, ale uznání je na místě. Také barevné podání barev mezi tak drasticky jinými fotoaparáty samozřejmě není ani zdaleka tak vyvážené za každé situace jako u iPhonu, což se mi také moc nelíbí. Stejně jsou ale tyhle tři foťáky prvotřídní materiál. Ten ToF senzor navíc vem čert. Technologie, kterou Huawei používá je působivá.

Pár méně povedených fotek, kde jde vidět červený nádech, problémy s expozicí a podobně

Pokud jde o video, to je mnohem lepší, něž dřív, konkuruje zdatně ostatním vlajkám, ale rozhodně je neporáží. Dle benchmarku DxOMark má být tohle nejlepší 4K video na trhu, ale není. Dynamický rozsah videa proti iPhonu dost zaostává, přepaly jsou občas problém a pleť lidí není ideální. Plus, když chcete zoomovat během natáčení, tak telefon neskutečně zmateně skáče z objektivu na objektiv.

Chvíli natáčíte skvěle i na 5x zoom a pak se zoomem maličko hnete a už jste za chvíli v digitálů, a to fakt nechcete. Zoomování během natáčení je zkratka peklo, ani ten softwarový ovladač není dobrý. Jo, a to přepínání není ani zdaleka tak plynulé jako u iPhonu, ale to není nikde. Zkrátka video je opět o dost lepší než dřív, o tom žádná, ale na ty nejlepší nemá. Když přejdeme dopředu, tak 32Mpx kamerka odvádí výbornou práci, ať už u fotek nebo 4K videa.


Aplikace MoreApps a Android bez Googlu


Když to vezmeme kolem a kolem, tak je P40 Pro za 26 tisíc korun úžasná vlajková loď. Jsem opět udiven, jak skvělý hardware ze sebe dokáže Huawei dostat. Klobouk dolů. Avšak je tu ten chybějící Google, a to je velký problém. Jaký boj může být život bez těchto služeb zjistíte případně blíže v mojí recenze P40 Lite, kde problematiku do detailu rozebírám. Vážně tam případně mrkněte, abyste viděli, co skutečně znamená používat Android telefon bez jakéhokoli napojení na Google. Jak nevyzpytatelný může být.

Tady jen připomenu, že problém není ani tak chybějí Chrome, Keep, Disk, YouTube nebo i Obchod Play. Problém jsou chybějící API, instrukční sady, propojení se servery Googlu a fakt, že řada aplikací ostatních vývojářů funkce Google využívá, což znamená, že na chybějící Google služby doplatí i ostatní aplikace

Vlastní obchod App Gallery je slabou záplatou, kde jsou spíše jen hry než aplikace. Stahování ostatní obchodů třetích stran přes prohlížeč je nutnost, jako třeba Amazon Store či APKMirror, a stejně musíte počítat s občasným pády, které byly zde i na P40 Lite pokaždé na jiných místech. Něco přestalo najednou fungovat, nebo nefungovalo zcela správně, aplikace od Googlu, které potřebují propojení na servery nefungují ani po stažení z těchto zdrojů, třeba YouTube nebo Disk, a některé aplikace stejně nenajdete. Třeba ty bankovní, ty z neoficiálních zdrojů vážněnechcete. Na NFC platby tedy prakticky zapomeňte. Na tohle všechno jsem se ale zaměřil v té recenzi P40 Lite, tady ohodnotím hlavně novinku, která mezitím to telefonů Huawei bez Googlu přišla - MoreApps. Tohle je aplikace zdarma, kterou si stáhnete z App Gallery a které funguje poté jako nástroj pro vyhledávání aplikací z různých zdrojů. Pokud tedy chcete třeba Instagram, vyhledáte ho tady a aplikace vám napíše, kde ho můžete stáhnout. Zatím je tu však integrovaná jen vlastní App Gallery a APKPure. Případně vám občas aplikace vyhodí prostě jen web, jako třeba u YouTube. Nebo neukáže vůbec nic. 

Ve výsledku není zatím zas tak moc užitečná, jelikož ve zdrojích chybí třeba APKMirror a další a ani seznam zatím vyhledavatelných aplikací není moc dlouhý. To však není to, co mi vadí nejvíce. Co mi nepřijde správné je, že Huawei všude prezentuje MoreApps jako skvělé řešení pro nahrazení aplikací z Ochodu Play. Byť je to pořád jen seznam odkazů na ostatní zdroje, které mohou být pochybné kvality a pořád se mohou stejně pokazit. Stále stahujete jen APK.  

Dle Huawei je tohle super řešení a prezentuje MoreApps běžným lidem, kteří se v technice a Androidu tak moc nevyznají, a pak jen malým písmem vespod zmiňuje, že aplikace odkazuje pouze na jiné zdroje a Huawei tedy vůbec za nic neručí a za nic nenese odpovědnost. Když se podíváte do App Gallery na MoreApps, tak není Huawei ani uvedeno jako vývojář aplikace. Je tam nějaký Andrei. Společnost s ní vážně nechce mít nic společného, ale cpe vám jí jako řešení. Tohle není praktika, kterou bych čel od tak velkého a lety zavedeného výrobce. Já vím, že je teď situace špatné, štve mě, že je Huawei v pozici, ve které je, ale tohle není správné.  


Vyplatí se?


Sečteno, podtrženo, všechno se vyplnilo dle mých očekávání. P40 Pro zbožňuju. Je to podle mě úžasný telefon. Není dokonalý a chybí pár funkcí, které ostatní vlajky mají a za 26 tisíc korun se těžko odpouští, vždyť ta cena od loňska narostla. Přesto je to však přístroj, který se mi dostal pod kůži. Rád jsem ho nosil v kapse, hrozně rád jsem s ním fotil. Testování byla opět zábava. Tyhle pocity nejsou něco, čeho docílíte nějakými čísly v tabulkách. Mít Google služby a kdyby bylo vše při starém, tak je to teď moje nejoblíbenější vlajka. Telefon, kterých bych vám tu teď bez okolků doporučoval. Jenomže vše při starém není. 

Chybějí infrastruktura Googlu je velkým kamenem úrazu a řešení která Huawei zatím prezentuje nejsou moc dobrá řešení. Nemluvě o faktu, že od promované aplikace MoreApps, která má za úkol stahovat ostatní aplikace, do kterých budete ukládat své účty a data, jsou vesměs dávány ruce pryč. Tohle není ta cesta, které by vedla ke zdárnému konci. Vlastní obchod se musí zlepšit, a to je hodně velkým otazníkem. 

V současnosti se tedy kvůli těm tahanicím s Amerikou nedá ani podle mě úchvatné P40 Pro jednoznačně doporučit. Jestli si jej koupíte, tak se upíšete k životu, kdy budete vždy tak trochu vy sloužit telefonu. Musíte dělat různé kličky a hledat řešení, aby tak nějak všechno fungovalo. Byť nikdy nedostanete vše, jak jste zvyklí. A pokud třeba ve vaší práci jede vše přes Google, tak je P40 Pro zcela nepoužitelné jako hlavní telefon. To ani webové verze některých aplikací nezachrání. YouTube ano, ale ostatní ne.S tímhle vším musíte počítat. Musíte si pešlivě propočítat, jestli se vám P40 Pro tak moc líbí, že jste ochotni se s ním občas prát a vézt o něco méně pohodlný život, než jste zvyklí. Já myslím, že skvělý telefon vám v podstatě zmizí před očima. Víte, jak říká vždycky, tak rád Apple: It just works? S tím naprosto souhlasím. A to Huawei bez Googlu neumí. 

Navíc se osobně řídím pravidlem, nekupuj současný hardware s horším softwarem se slibem lepší zítřků. Sliby, chyby a software dělá obrovskou část zážitku. Pokud vám nevadí pravidelně něco kolem aplikací řešit, klidně budete hledat jiná řešení a s Googlem nechcete mít nic společného, rozhodně je P40 Pro úžasný telefon, z kterého budete nadšení. Ale to je vážně jen extrémně malé procento uživatelů.

P40 Pro se mi neskutečně líbí, ale je to také telefony, který bych si v žádném případě nekoupilSmutný konec tak dlouhé recenze, ale pro řadu z vás asi i očekáváný. Překvapilo mě, jak moc jsem si P40 Pro zamiloval, ale s tímhle systémem, s touhle verzí Androidu, bych nedokázal žít. Nějaký měsíc ano, ale půl roku, rok či dokonce déle, to ne. Po těch letech už vážně nechci u svého osobního telefonu pořád něco řešit, když mi někdo doporučí novou appku a podobně. Obzvláště u tak drahého telefonu. 

V P40 je teď takový (ne)Android. Velká jeho část chybí a kdo ví, jestli se to místo povede skutečně pořádně zacelit. Doufám, že Huawei čeká lepší budoucnost, že Amerika povolí oprátku, vážně. Huawei je velký inovátor tohoto průmyslu a je škoda pozorovat, jak se situace vyvíjí. Ale prozatím je P40 Pro jeden z nejlepších telefonů roku. Telefon, který se mi neskutečně líbí a telefon, který bych si v žádném případě nekoupil.

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 203g
Výška 158mm
Šířka 72mm
Hloubka 9mm
Odolné (outdoor) Ano
Typ odolnosti IP68
Barva Černá
Konfigurace karet Hybridní slot

Výkon

Typ procesoru Kirin 990
Frekvence procesoru 2860MHz
2. Frekvence procesoru 2360MHz
Počet jader procesoru 8
Antutu Benchmark 461400bodů
Grafický chip Mali-G76 MP16

Paměť

Uživatelská paměť 256GB
Paměťová karta Nano
Maximální velikost karty 256GB
Paměť RAM 8GB

Operační systém

Mobilní služby Huawei Mobile Services
Operační systém Android
Nadstavba EMUI
Verze OS Android 10 - EMUI 10 - HMS

Baterie

Kapacita 4200mAh
Vyměnitelná baterie Ne
Podpora bezdrátového nabíjení 40W
Max. výkon bezdrátového nabíjení 27W

Konektivita

Bezdrátové technologie WiFi; Bluetooth; GPS; NFC; GLONASS; A-GPS; Galileo; BeiDou
Datové služby 5G; LTE (4G); UMTS/CDMA (3G); GPRS (2G)
Podpora 4G (LTE) Ano
Pásma 4G (LTE) 2600 MHz, 2100 MHz, 1900 MHz, 1800 MHz, 900 MHz, 800 MHzMHz
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ne
Stereo reproduktory Ne
FM rádio Ne
Podpora OTG Ano

Displej

Úhlopříčka displeje 6"
Rozlišení displeje 2640 x 1200bodů
Typ displeje OLED
Počet barev 16 milionů
Poměr velikosti displeje k tělu 91%
Tvar výřezu v displeji Kruh

Fotoaparát

Typy objektivů Širokoúhlý; Teleobjektiv
Počet objektivů zadního fotoaparátu 4x
Počet objektivů předního fotoaparátu 1x
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu 50Mpx
Clona hlavního zadního fotoaparátu f/1.9
Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem 12Mpx
Clona fotoaparátu s teleobjektivem 3
Stabilizace Ano
Rozlišení předního fotoaparátu 32Mpx
Clona předního fotoaparátu f/2.2
Rozlišení videa 3840 × 2160 (Ultra HD)
Podporovaná rozlišení videa 2160p 60fps; 2160p 30fps; 1080p 60fps; 1080p 30fps
Zaostřování Ostření detekcí fázového posuvu (PDAF)
Hlavní fotoaparát č. 2 12Mpx
Typ fotoaparátu č. 2 Teleobjektiv
Hlavní fotoaparát č. 3 40Mpx
Typ fotoaparátu č. 3 Ultraširokoúhlý
Typ fotoaparátu č. 4 pro měření hloubky ostrosti a 3D skenování
Clona č. 2 f/3.4
Clona č. 3 f/1.8
Funkce fotoaparátu Optický zoom; Přisvětlovací dioda

Zabezpečení

Čtečka otisku prstů V displeji

Navigace

Senzory Digitální kompas (magnetický senzor); Pohybový senzor (akcelerometr; G-senzor); Gyroskop; Světelný senzor; Senzor přiblížení (proximity)
GPS modul Ano
Geotagging Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Typ SIM nano SIM
Podpora dvou SIM karet Ano

Obecné

Další funkce Čtečka otisků prstů v displeji; Rychlé bezdrátové nabíjení; OTG
Česká lokalizace Ano
Distribuce CZ
Oficiální představení telefonu Březen 2020

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 24 999 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cunik.krochkroch-6. květen 2020

  Pre menej chápavých: Michal chcel povedať, že ak smartfon používate iba na to na čo dôchodcovia, teda na sms-ky, telefonovanie, ako budík, hodinky a kalkulačku, tak sa nebojte si ho kúpiť, lebo toto absencia Googlu služieb neovplyvní. A fotí lepšie ako 99% iných strojov na trhu. Michal je eso, ale potom nechápaví ľudia strácajú pointu, preto som toto napísal.

  Odpovědět 
 • petrikmarian-29. duben 2020

  viem, že ste skúšali tam dostať gms rôznymi spôsobmi. skúšali ste aj aurora store? keďže mobilom neplatím, sociálnym sieťam neholdujem, mapy google nepoužívam, tak by nebol problém pre mňa žiť s týmto mobilom. všetko ostatné vie, aplikácia mojej banky už v ich obchode je. chýba mi tam ešte zopár aplikácií, ale počítam, že je to len otázkou času. a you tube si dokážem pozrieť cez prehliadač.

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.