Recenze HONOR Watch Magic: Chytrý náramek v působivém přestrojení

Máme tu v podstatě Watch GT pro menší zápěstí a dámy
  • Dobrá výdrž baterie
  • Krásná a velice tenká konstrukce
  • Výborné vybavení pro sportovce
  • Voděodolnost
  • U nás nepoužitelné NFC
  • Vlastní Lite OS je stále velice omezený
  • Příšerný systém notifikací

Recenze produktu...

Honor Watch Magic

80%
Baterie
80%
Design
90%
Konektivita
80%

Chytrý náramek působivém v přestrojení. Název této recenze mluví snad za vše. Nové chytré hodinky Honor Watch Magic jsou v kostce Huawei Watch GT s jedním důležitým rozdílem. Mají totiž jiné tělo, takže za podobnou cenu míří na trochu jiné publikum. Stále je tu řada předností, kterými si tyto hodinky získají fanoušky, ale také se najdou i negativa, které u konkurence nenajdete.

Honor Watch Magic

BATERIE Kapacita baterie 178mAh;
DISPLEJ Rozl. displeje 390 x 390; Typ displeje Amoled; Úhlopříčka displeje 1.2";
FUNKCE Barometr; GPS; Hudební přehrávač; Měření tepové frekvence; Voděodolnost;
OSTATNÍ Kompatibilita Android 4.4 bo vyšší; iOS9.0 bo vyšší; Vlastní Op. systém;
ZÁKLADNÍ PARAMETRY Hmotnost 32,5g;
Přejít do katalogu


Zpracování a hardware 

Nejdřív si řekneme, čím jsou tyhle hodinky jiné od Huawei. Alfou a omegou je konstrukce. Ta je stále z nerezové oceli a polykarbonátu, ale je mnohem menší, a především neskutečně tenká. Od normálních hodinek byste Watch Magic ani nerozeznali, až tak se to Honoru povedlo. Dokonce jsou i tenčí jak Apple Watch. Abych to zkrátil, tohle jsou podle mě nejkrásnější chytré hodinky, jaké jsem si mohl vyzkoušet. Krásný design se dává dohromady s tenkou stříbrnou konstrukcí a hnědou kůží a výsledek je parádní. 

Pásek ale není ve skutečnosti vyroben úplně celý z kůže. Když hodinky otočíte, tak uvidíte silikon, takže je tu pouze kožená vrstva našitá na silikon. Je to možná zbytečně komplikované, ale dává mi to i smysl, nebo ho v tom alespoň chci vidět. Sportovci totiž určitě ocení na ruce mnohem více silikon nebo chcete-li pryž, ale když jdete do společnosti, tak vypadá kůže přeci jen mnohem líp. Prostě dostanete to nejlepší z obou světů.  

Krom dotyků po displeji můžete poté hodinky ovládat také dvojicí tlačítek na pravém boku. To horní vás dostane do výběru aplikací a zpět na domovskou obrazovku a při podržení se otevře nabídka s vypnutím či restartem hodinek. Dolní tlačítko pak ukáže sportovní funkce a při podržení uzamkne/odemkne displej. To je ovšem vše. V nastavení ani v aplikace na mobilu si funkce tlačítek upravit nemůžete a krok zpět uděláte jen swipenutím zleva.

Zpět ale k samotným hodinkám. Ty totiž nejsou pouze tenčí, ale opravdu jsou i celkově menší, takže se nemůžete divit, že jde zde oproti Watch GT i výrazně menší baterie. Což byla ta zdaleka největší přednost hodinek od Huawei. Tady už to ale taková pecka není. Baterie má 178 mAh oproti 420 ve Watch GT. Na jedno nabití tak hodinky vydržely se zapnutým snímáním srdečního tepu jen nějakých 5 dní. Ten proklamovaný týden je podle mě možný, jen se musíte trochu krotit v používání. Za krásu se holt platí. Pořád je výdrž dost dobrá, jen už není ve své třídě výjimečná. Potěší ovšem rychlé nabíjení pomoc magnetické kolébky. Tu připojíte do sítě pomocí USB-C kabelu a hodinky jsou za nějaký 70 minut na 100 %

Dále má Honor s menším tělem také o něco menší 1,2palcový AMOLED panel s rozlišením 390 na 390 pixelů. To nám dává dohromady opravdu krásný displej, s kterým jsem neměl potíže ani na slunci. Automatické rozsvěcení funguvalo také skvěle a úroveň jasu jsem nemusel díky bezva automatické regulaci ani jednou manuálně upravovat.  


Systém a sport 

Tím se ovšem dostáváme nepřímo k hlavnímu mínusu těchto hodinek, a tím je stále stejně jako u Watch GT systém. Právě kvůli němu vidím tento kousek spíše jako chytrý náramek v sexy těle. Vlastní Lite OS se ani za ty měsíce na trhu nenaučil česky, o nějakém hlubším nastavení nemůže být řeč, ciferníků také moc není a na aplikace nebo stahování ciferníků také zapomeňte. Pořád nemohu ani ovládat Spotify skrz notifikaci a o těch snad radši ani nemluvit. 

Notifikace si pořád neporadí moc dobře s českými znaky, smajlíci nikde, nevidím, z jaké aplikace zpráva vůbec přišla a ani je nemůžu smazat prostě jen swipenutím, což je zcela logické gesto. Ani se více zpráv od stejného člověk z jedné aplikace nehromadí do jedné notifikace, kterou lze rozklepnout. Každá zpráva má vlastní notifikaci, což může rychle naplnit maximální kapacitu 25 udržitelných notifikací. Jo, a když si zapnu Spotify tak mi hodinky zkopírují několikrát stejnou nesmyslnou notifikaci. Zkrátka a jednoduše je systém pořád neskutečně omezený a nic se nezměnilo od Watch GT. Tedy vlastně ano, je nyní trochu plynulejší než dříve, ale pořád to není úplně dokonalé. Konkurenční Xiaomi Amazfit Verge jsou pořád plynulejší. 

Zklamáním může být také aplikace Huawei Zdraví, pomocí které hodinky se svým Androidem či iPhonem propojíte. V ní najdete různé statistiky pohybu a podobně, ale co se nastavení hodinek týče, tak tu moc věcí není. Ano, nechybí nastavení budíku, jaké aplikace mají posílat do hodinek notifikace, jak chcete sledovat tep a podobně. Třeba ale výběr ciferníků zde chybí a nemohu z aplikace ani nastavovat různé cvičení, jejich parametry a cíle, což bych dělal v aplikaci mnohem raději a pohodlněji jako u Xiaomi. Nejvíce ovšem zamrzí sportovce fakt, že data z appky nejde importovat třeba do Stravy a podobně. Jste tedy odkázání jen na Honor/Huawei. 

Pro sportovce jsou Watch Magic jako dělané. Nechybí ani GPS s GLONASS či GALILEOKde musím Magicy stejně jako Watch GT na druhou stranu pochválit, je vybavení pro ty sportovce. Nechybí senzor srdečního tepu, krokoměr, kompas, akcelerometr, gyroskop a tak dále, výpočet spálených kalorií, intervalový trénink, počítání uplavaných bazénů, a hlavně je tu GPS s podporou GLONASS i GALILEO. Všechno přitom funguje na jedničku, senzor tepu nezlobí a GPS za mě také zcela v pořádku. Hlavně ale oceňuji, že synchronizace a párování skrz Bluetooth je spolehlivější než u již zmiňovaného Xiaomi. S Wi-Fi zde už ale nepočítejte.

A teď k pár věcem, které byste měli před koupí o těchto hodinkách vědět. Předně zmíním jako vždy tu voděodolnost do 50 metrů/5 ATM. Tímhle se vždy výrobci moc rádi chlubí, ale pamatujte, že se hodinky testují vždy opatrně v kontrolovaném prostředí. Plavání v hloubce je vystavuje úplně jinému tlaku, který nemusejí zvládnout. A pak je tu NFC. To sice Watch Magic mají, ale funguje pouze pro placení skrz aplikaci Huawei Pay a ta v česku není. Takže je vám NFC k ničemu a jako by nebylo. 


Vyplatí se? 

Honor Watch Magic jsou prostě nádherné a tenoučké hodinky pro sportovce, kteří nemusejí nutně sdílet své výkony v aplikaci Strava a podobně, jelikož Lite OS vám žádné takové propojení nedovoluje. Jestli vám tedy stačí v podstatě chytrý náramkem se spolehlivou GPS v naprosto úchvatném těle hodinek, s krásným displejem a dobrou výdrží, tak můžou být tyhle hodinky vaše za 4 690 Kč v černé barvě a 5 tisíc ve stříbrné. Jde zkrátka o trochu levnější Watch GT pro ty z vás, pro které jsou hodinky od Huawei moc velké.

Osobně bych dal ovšem přednost levnějším Xiaomi Amazefit Verge, které už delší dobu používám. Umí většinu toho, co Honor, mají taky krásný displej i GPS, vydrží minimálně stejně dlouho, jsou voděodolné a přidávají pár věcí navíc. Můžete skrz ně volat, systém je plynulejší a nabízí toho víc. Je zde spousta nastavení, a hlavně fungují výborně notifikace. Jsou přehlednější, a i to Spotify můžu ovládat. Jasně, hodinky od Honoru jsou nesrovnatelně krásnější a nevypadají jako plastová hračka z "Mekáče", ale já bych dal přednost praktičnosti a funkcím. Kéž by šlo udělat nějaký hybrid Amazefitů a Honoru. 

Parametry produktu...

Základní parametry

Hmotnost 32g
Určení Unisex
Řemínek Kůže; silikon
Zobrazení času Digitální; ručičkové

Barva

Barva pouzdra Stříbrná
Barva řemínku Hnědá / Černá

Funkce

Měření tepové frekvence Ano
Výpočet spálených kalorií Ano
Barometr Ano
Voděodolnost Ano
Měření rychlosti Ano
Měření vzdálenosti Ano
Krokoměr Ano
Hudební přehrávač Ne
Stopky Ano
GPS Ano
Bluetooth 4.2 BLE

Displej

Úhlopříčka displeje 1"
Rozlišení displeje 390 x 390
Typ displeje Amoled

Baterie

Výdrž baterie 168h
Kapacita baterie 178mAh

Pamět

Operační pamět 0,016GB
Velikost uložiště 0,128GB

Ostatní

Kompatibilita Android 4.4 nebo vyšší; iOS9.0 nebo vyšší
Vlastní operační systém Ano

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 3 790 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.