Recenze Honor 20 Pro: Můj nový oblíbenec

To čekání se vyplatilo
  • Nejlepší fotoaparát své třídy
  • Spousta paměti
  • Solidní výdrž baterie
  • Vysoká kvalita signálu a volání
  • Atraktivní cena
  • Spíše průměrný displej
  • Tichý reproduktor
  • Chybí 3,5mm jack i microSD slot

Recenze produktu...

Honor 20 Pro

90%
Baterie
85%
Design
85%
Fotoaparát
95%
Výkonnost
85%

Zcela upřímně není už po posledním týdnu ZenFone 6 můj nejoblíbenější telefon do 13 tisíc. A to myslím pro úvodu bohatě stačí. Honor 20 Pro se zkrátka a jednoduše povedl.

Honor 20 Pro

BATERIE Kapacita 4000mAh;
DISPLEJ Počet barev 16,7 milionů; Rozl. 2340 x 1080bodů; Uhlopříčka 6.26";
FOTOAPARÁT Clona f/1.4; Hlavní fotoaparát 48Mpx; Hlavní fotoaparát č. 2 16Mpx; Hlavní fotoaparát č. 3 8Mpx; Hlavní fotoaparát č. 4 2Mpx; Optická stabilizace (OIS); Přední fotoaparát 32Mpx; Typ fotoaparátu č. 2 Ultraširokoúhlý; Typ fotoaparátu č. 3 Teleobjektiv; Typ fotoaparátu č. 4 makro;
KONEKTIVITA NFC; Systémový konektor USB-C;
OP. SYSTÉM Android 9.0 (Pie) - Magic UI 2.1.0;
PAMĚŤ RAM 8GB; Uživ. paměť 256GB;
VÝKON Antutu Benchmark 313372bodů; Typ procesoru Kirin 980;
ZABEZPEČENÍ Čtečka otisku prstů Boční strana;
Přejít do katalogu


Design a konstrukce

Všechno začíná u tvarů a velikosti. Honor 20 Pro se konstrukčně kupodivu dost liší od levnějšího brášky Honoru 20. Všechno je tu mnohem více zaoblené. Skleněné tělo padne lépe do dlaně, hmotnost je akorát a stejně jsou na mou ruku akorát i rozměry. Větší telefon už bych vážně nepotřeboval. Obzvláště se mi pak líbí, jak perfektně přechází zaoblená záda do bočního rámu a opět do jemně zaobleného skla displeje. Je to maličkost, ale díky ní působí telefon v ruce lépe. Jako takový hezký oblázek.  

Navíc asi nemusím zdůrazňovat ten design se zajímavě tmavšími barvami, než jsme u Honoru zvyklí. Telefonu to zkrátka sluší a líbí se mi více jak všichni ostatní konkurenti. Opět se mě osobně zkratka trefil do vkusu. Rozdíl v konstrukci oproti Honoru 20 mě až překvapil a skutečně hned cítíte, že “Pročko” je dražší model, což se ne vždy povede. Bohužel certifikace voděodolnosti chybí, ale tak je tomu u drtivé většiny telefonů pod 20 tisíc.

Dále čtečka otisků prstů tu sice není módně v displeji, ale já bych jí bral radši než jakoukoli jinou na trhu. Tady je totiž na boku, což je pro mě nejpohodlnější místo a je přímo v zapínacím tlačítku. A jen tak mimochodem jde také zdaleka o nejrychlejší a nejspolehlivější čtečku otisků za hodně dlouhou dobu a je bezpečnější než jakákoli čtečka v displeji.


Displej a zvuk

Co mě asi nejvíce na tomto kousku zklamalo, je zvuk a trochu i displej. Ten zvuk jde pouze z jednoho spodního reproduktoru a byť zní velice dobře, tak je v porovnání s ostatními dost tichý. Škoda. Stejně tak nebude řada z vás fanoušky chybějícího jacku pro sluchátka. Mně to sice vůbec nevadí, už dávno používám bezdrátová sluchátka, ale pro spoustu lidí to bude velká stopka, která jim může bránit v koupi. Pokud tedy nejsou ochotni vést život s redukcí.

A jak mě zklamal ten displej? Inu, je dobrý, ale nic extra. 6,26 palců je na mě akorát, Full HD+ rozlišení stačí a ten průstřel mi ani v nejmenším nevadí. Ve skutečnosti jsem za něj spíše rád. Byť se mi řešení ZenFonu 6 líbí a vyjíždějící kamerka Xiaomi Mi 9T vypadá cool, tak osobně bych spal s větším klidem v duši, kdyby v telefonu nebyly žádné pohyblivé části a motorky navíc a myslím, že to tak bude mít více z vás.

Samotný IPS panel pak vypadá dost dobře, je to možná to nejhezčí IPSko ve své třídě, ale nemá tak dobrou čitelnost na slunci jako konkurenční OLEDy. Více se blíží tomu ZenFonu, ale ten se navíc chlubí i rámečky bez průstřelu. Byť Honor má zase tenčí bradu. Je to tedy o vašich prioritách. Displej je tu dobrý, ale ničím neohromí a není tím hlavním.


Hardware

Hardware je v Honoru 20 Pro vážně solidní a osobně bych mu dal asi přednost před Xiaomi či ASUSem. Za ty peníze je tu sice Kirin 980, jenž je v AnTuTu výrazně slabší, ale v prostředí a hrách jsem to nepocítil. Mně bohatě stačí a mnohem více ocením za tuhle cenu 8 GB RAM a 256GB úložiště. Pak už mi vážně moc nevadí, že zde není microSD slot.

Recenze Honor 20

Skvělý telefon ve špatnou dobu

Recenze Honor 20

Poznejte levnějšího bráčku Honor 20 v naší recenzi a zjistěte, že i ten levnější kousek může mít něco do sebe.

Více zde
Samozřejmě nechybí Bluetooth 5.0, NFC a podobně, znáte to. Dostatečná mi přišla také baterie, jež má 4000 mAh. Není to žádný ZenFone, ale dva dny jsem dával snadno. Upravil bych však agresivní software, který to umí se zavíráním aplikací v pozadí přehánět. Snadno to nová verze nadstavby vylepší. A 22,5W nabíjení skrz USB-C není vůbec špatné. Půlka baterky za půl hodinky mi přijde fér.

Čím mě pak Honor 20 Pro velice mile překvapil, je vlastnost, kterou jsem začal oceňovat teprve až v poslední době - volání. Pamatujete ještě na volání? Přes operátora? Žádný internet? Pro někoho to může být dnes už retro. Stejně jako bylo tak trochu zcela upřímně ještě nedávno pro mě. Nyní ale volám dost často a kvalita zvuku z Honoru je mnohem lepší než u ZenFonu 6.

Zvuk je čistší, hlasitější a protistrana mě lépe slyší. Navíc je mřížka sluchátka zaoblená společně se sklem, takže můžete telefon držet při volání i ve větším úhlu a stejně vše krásně slyšíte. Nemusíte jej mít přilepený na tváři, jak jsem zvyklí u ZenFonu. S voláním pak souvisejí i antény a signál, což je další věc, které každý úplně nevěnuje pozornost, ale jí máte, naučíte se jí ocenit.

Typicky mi u drtivé většiny telefonů internet a telefonní signál v metru A od Dejvic hned zkolabuje, telefon se chytí možná jen jednou, dvakrát na některých stanicích na EDGE a pak mohu odpovídat na zprávy a SMSky až u výlezu z metra. S Honorem 20 Pro jsem si ale všiml, že mi chodily zprávy i na stanicích, kde si obvykle ani neškrtnu, normálně jsem si pořád psal jako nic a stejně tak hudba ve Spotify se mi po čase nezastavila, jak jsem už zvyklí. Telefon se drží signálu jako zakousnutý pitbul a já si toho vážím. Opět jde o maličkost, kterou neocení každý, ale minimálně já ano.Fotoaparát

Tím je bez debat fotoaparát. Nejprve je tu ten hlavní – 48 Mpx, čtyřosá optická stabilizace a rekordní clona f/1.4, kterou nikde jinde nenajdete. Jednoduše je tohle jeden z nejlepších hlavní foťáků své třídy a v jistých ohledech konkurenci doslova převálcuje. A hodnocení v DxO Marku ve čert, mluvím z praxe a reálného používání.

Zaprvé, ta clona se podepsala na naprosto fenomenálním přirozeném bokeh efektu, ať už ve dne, nebo v noci. Na focení detailů je Honor ideální. Zadruhé optická stabilizace a super ostření zaručí vždy ostré snímky, ani jednou jsem snad neměl rozmazanou fotku. A zatřetí kombinace clony a stabilizace pak hraje velkou roli večer, kdy Honor kraluje. Snímky jsou detailní, většinou věrné, hezky světlé, šumu je málo, ostrost nechybí a protisvětla zvládá telefon perfektně. 

Vždy se střídá první Honor, poté ZenFone - Honor má navíc fotky 5x zoom


Navíc tu můžete úplně zapomenout na noční režim i v kompletní tmě, ten tu sice je, ale kouzlo Honoru je v Automatice. Když dáte noční režim, tak telefon vlastně jen prodlouží expoziční čas, takže dostanete z téhle černé fotky je trochu prosvětlenější oranžovou fotku, kde už dokážete vidět objekty. To je slušné, ale pak necháte zapnutou automatiku a bum, dostanete fenomenální výsledky. Jako by měl telefon noční vidění, stejně jako tomu je u dražších P30tek od Huawei či Pixelů od Googlu. To ISO přes 200 tisíc a skvělý software se činí. ZenFone se s tímhle měřit nemůže.Dokonce i 4K video vypadá dost dobře a stabilizaci mohu také pochválit. ZenFone 6 točí pořád nejhezčí videa v této cenovce, ale na poměry Honoru/Huawei? Super. A navíc se můžete přímo během natáčení přepínat mezi všemi objektivy telefonu, přičemž i to video z šíra vypadá dobře. Přepínání sice není nejplynulejší, ale hlavně tu je. Jen škoda, chybějícího 4K v 60 FPS, které třeba Xiaomi Mi 9 má. Také u fotek mě maličko zklamalo, že za dne byly snímky na můj vkus občas až moc přisvětlené a večer šly snímky s umělým světlem až moc do žluta, takže fotka nebyla moc věrná.

Celkově vzato ale velká spokojenost. A to nesmím zapomenout ještě na trojnásobný zoom 8Mpx teleobjektivu, který má rovněž optickou stabilizaci. Osobně teleobjektivy moc nemusím kvůli tomu dvojnásobnému přiblížení, to je prostě málo. Tady už ten zoom ale za něco stojí a můžete s ním získat vážně parádní fotky. Občas je snímek tmavší než z hlavního foťáku, ale ani večer si nevede úplně špatně a 5násobný hybridní zoom se dokáže občas tak předvést. Byť na něj už není takový spoleh jako třeba u Huawei P30 či Mate 20 Pro. Jo a ten maximální 30násobný digitální zoom je nepoužitelný Huawei je tady na jiné úrovni. 

Pořadí - klasický, 3x zoom, 5x zoom, širokoúhlý fotoaparát


Posledním foťákem je 16Mpx širokoúhlý objektiv, který má sice jen 117° záběru jako Xiaomi Mi 9, ale bez ostření, avšak samotné fotky jsou kvalitnější než u Xiaomi. Snímek je ostrý po celé ploše a softwarové vyrovnání zakřivení širokoúhlého objektivu je ukázkové. Ani náznak zakřivení nejde v drtivé většině na fotkách poznat. Dále ani večer si nevede na dané poměry špatně, ale za dne umí silně pozlobit horší dynamický rozsah a přepaly. V tom je ZenFone 6 mnohem lepší.

A nezmínil jsem jeden z nejlepších portrétních režimů, kdy je oddělení od pozadí vážně velice skvělé nebo dost solidní přední 32Mpx kamerka, které nechybí ucházející stabilizace. Zkrátka, v konečném součtu mi dává Honor 20 Pro za dané peníze tu nejlepší soustavu foťáků. Ještě aby ten foťák tak výrazně nevystupoval z těla. Tohle je hrůza. A ten 2Mpx makro objektiv fakt nepočítám. Se zoomovým objektivem jsem udělal často lepší detaily. A na úplná makra tohle také není, jelikož ostrý je snímek pouze přesně 4 cm od objektu. Kdyby tu bylo lepší rozlišení tak možná, ale zatím zbytečnost.

Nejprve makro objektiv a poté 3x zoom


Software

Co je pak otázkou času je prostředí. Zatím je tu Magic UI 2.1 s Androidem 9, což je jiné jméno pro EMUI 9.1 od Huawei. Dobře víte, že nepatřím mezi fanoušky této nadstavby, co se grafického podání týče, ale to se naštěstí změní. Honor 20 Pro dostane do pár měsíců Android Q s novou verzí nadstavby EMUI 10, tady ponese asi jméno Magic UI 3, a ta už vypadá dle videí ze zahraničí parádně. Huawei se podíval na One UI od Samsungu a řekl “Jo, přesně to chceme”. Je to sice zcela očividně taková kopírka, ale to dobré by od sebe měli společnosti vždy okoukávat. Takže za mě, díky bohu. Chci novou nadstavbu teď hned! S ní bude Honor 20 Pro hezký zvenku i zevnitř.Vyplatí se?

A to bychom měli. To je Honor 20 Pro, který je za 13 tisíc korun vážně skvělá nabídka. Já už bych vůbec nepřemýšlel nad Xiaomi Mi 9. Jasně má ostření u šíra, jasnější AMOLED a bezdrátové nabíjení, ale Honor má pro mě praktičtější přednosti jako větší baterku, ten foťák a mnohem více paměti. Je tedy ten displej zamrzí. Ten to chce fakt lepší. V současnosti bych se ovšem v této cenovce díval jen na dva telefony – Honor 20 Pro a Zenfone 6.  

Co bych zvolil já osobně? Byla by to těžká volba, každý telefon má něco. A já vím, že výbavou je objektivně lepší ZenFone 6. Dostanete toho za své peníze víc. Má vyšší výkon, ještě větší baterku, displej bez notche, LED dioda je větší, čistší prostředí, jack pro sluchátka, stereo repráky, microSD slot, stále výborný výklopný foťák, já vím. Nemusíte mi to připomínat.

Ale já osobně si u Honoru 20 Pro cením prostě jiných věcí. Ať už jde o to volání, signál, příjemnější velikost, hezčí vzhled, tělo bez nějaké pohyblivé kamerky, tu nejlepší čtečku otisků prstů, spoustu paměti nebo především o tu úžasnou sadu fotoaparátů. S baterií a hrubým výkonem bych si také snadno vystačil. Ještě jednou zdůrazním, že vím, že výbavou je na tom ZenFone 6 celkově určitě lépe, ale zcela objektivně je Honor nyní na druhém místě, co se letos telefonů do 13 tisíc týče.

A zcela subjektivně pro mě osobně, a určitě i pár dalších z vás, kteří ocení jiné přednosti a foťák, je Honor 20 Pro dokonce na prvním místě, a to i přes tu nadstavbu. I když EMUI 10 mi dodá za pár měsíců v podstatě prostředí ve stylu Samsung, které se mi letos hrozně líbí, takže další výhra. Jednoduše, kdybych si kupoval telefon za 13 tisíc já, nebo kdyby mi Xiaomi, Honor a ASUS nabídli své telefony na používání, vzal bych Honor 20 Pro. Trochu bych zapřemýšlel, ale vzal bych ho. Nemluvě o faktu, že se můžete hned teď sebrat a Honor 20 Pro koupit. Na rozdíl od jiných konkurentů.

 

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 182g
Výška 154mm
Šířka 73mm
Hloubka 8mm
Odolné (outdoor) Ne
Barva Modrá

Výkon

Typ procesoru Kirin 980
1. Frekvence procesoru 2600MHz
2. Frekvence procesoru 1920MHz
Počet jader procesoru 8
Antutu Benchmark 313372bodů
Akcelerace grafiky Ano
Grafický chip ARM Mali-G76

Paměť

Uživatelská paměť 256GB
Paměťová karta bez podpory
Paměť RAM 8GB

Operační systém

Operační systém Android
Verze OS Android 9.0 (Pie) - Magic UI 2.1.0
Java Ne

Baterie

Kapacita 4000mAh
Typ baterie Li-Pol
Vyměnitelná baterie Ne
Podpora rychlonabíjení Ano
Podpora bezdrátového nabíjení Ne

Konektivita

Podpora 4G (LTE) Ano
Pásma 4G (LTE) 800, 850, 900, 1800, 2100, 2600MHz
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ne
Stereo reproduktory Ne
FM rádio Ne
Podpora OTG Ano

Displej

Uhlopříčka 6"
Rozlišení 2340 x 1080bodů
Typ LTPS
Počet barev 16,7 milionů
Jemnost 162bodů/cm2

Fotoaparát

Hlavní fotoaparát 48Mpx
Hlavní fotoaparát č. 2 16Mpx
Typ fotoaparátu č. 2 Ultraširokoúhlý
Hlavní fotoaparát č. 3 8Mpx
Hlavní fotoaparát č. 4 2Mpx
Typ fotoaparátu č. 3 Teleobjektiv
Maximální rozlišení 8000 x 6000bodů
Typ fotoaparátu č. 4 makro
Clona f/1.4
Clona č. 2 f/2.2
Clona č. 3 f/2.4
Clona č. 4 f/2.4
Optická stabilizace (OIS) Ano
Blesk nebo přisvětlovací dioda Ano
Přední fotoaparát 32Mpx
Maximální rozlišení (přední) 6528 x 4896
Clona (přední) f/2.0
Blesk nebo přisvětlovací dioda (přední) Ne
Rozlíšení videa 3840 × 2160bodů

Zabezpečení

Zámek klávesnice Ano
Automatický zámek klávesnice Ano
Rozpoznání obličeje Ano
Čtečka otisku prstů Boční strana
Sken oční duhovky Ne

Navigace

GPS modul Ano
Podpora satelitů GPS A-GPS;BEIDOU;GALILEO;GLONASS;GPS;QZSS
Geotagging Ano
Senzor polohy (Akcelometr) Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Senzor okolního světla (Light) Ano
Typ SIM nano SIM
Senzor přiblížení (Proximity) Ano
Podpora dvou SIM karet Ano
Notifikační dioda Ne
Vestavěná svítilna Ano

Obecné

Česká lokalizace Ano
Distribuce CZ
Oficiální představení telefonu Květen 2019

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 11 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.