Recenze GoGEN TWS Mate: Levně, dobře a česky

Univerzální bezdráty za hubičku
 • USB-C
 • Podpora kodeků AptX i AAC
 • Pevně drží v uších
 • Dobrý výdrž (6 + 18 hodin)
 • Bluetooth 5.0
 • Zvuk by mohl být lepší
 • Občas moc bas
 • Ovládání tlačítky není pohodlné

Recenze produktu...

GoGEN TWS Mate

75%
Baterie
70%
Design
70%

Českého výrobce elektroniky GoGEN nemusíte znát, ale v obchdech na něj můžete narazit vcelku často. Dělá totiž všechno možné, od televizí, autokamer, powerbank či meteostanic, až po sluchátka. A právě nová sluchátka TWS Mate, která mě dost zaujala, si dnes otestujeme. Levných bezdrátových špuntů totiž v dnešní době není nikdy dost a výbavou na papíře mohou zaujmout spoustu z vás.

GoGEN TWS Mate

PROVEDENÍ Typ sluchátek Do uší;
TECHNICKÉ PARAMETRY Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0; Konektor USB-C; Výdrž přehrávání 24h;
ZVUKOVÉ CHARAKTERISTIKY Citlivost 96db; Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz; ; Impedance 16ohm; Max. příkon 5mW; Měnič 6mm;
Přejít do katalogu


Konstrukce a zpracování

Začnu tou relativně malou krabičkou, protože ta je to první, co vytáhnete z prodejního balení a hned tady jsem byl příjemně překvapen. Matný plast působí totiž daleko lépe jak i dražší sluchátka od Xiaomi, Honoru a dalších. Dokonce i to otevírání a zavírání je příjemné díky silnějším magnetům a pant působí solidně. Zkrátka jsem čekal levně působící sluchátka, ale světe div se, tohle je dost fajn. Mimochodem má na sobě pouzdro trojici LEDek ukazující stav baterie a je celkem zvláštní vidět na krabičce vyražený Zlín a českou adresu. Zvláštní, ale cool.

Pokud pak sluchátka vytáhnete z krabičky ven, zjistíte, že nejde o zcela tradiční špunty. Tyhle mají totiž silikonovou kotvičku pro pevnější úchyt v uchu, která funguje výborně. Sluchátka sice nejsou voděodolná, ale díky tomu, jak skvěle drží v uších, je lze na sport doporučit. Avšak sluchátka drží pohodlně a pevně, ale to až po složité ušní gymnastice. Nejprve musíte vybrat vhodnou velikost špuntů i kotvičky, aby vás po delší době nebodala do uší a správně zapadla. Následně je však důležité správné nasazení, u kterého bude chvilku trvat, než se ho naučíte. Musíte sluchátka totiž trochu více vmáčknout, než jste možná zvyklí a zároveň zakroutit, aby se kotvička uchytila. Na to vážně bacha. Když nasadíte sluchátka jen tak ledabyle, může kotvička působit naopak jako pružinka a sluchátka z ucha postupně vytlačit. Jakmile si ale zvyknete, budete konstrukčně se špunty spokojeni.  

Jediné, co mi trochu vadilo na jejich používání, jsou tlačítka. Není tu dotykové ovládání, jsou tu fyzická tlačítka a musíte tedy na sluchátka v uchu dost zatlačit, aby se něco stalo, což není pohodlné. Osobně jsem tedy tlačítka prakticky nepoužíval, ale to jsem jen já. Musím ovšem ocenit, že můžete pomocí sluchátek vyvolat i Google Asistenta či Sir.


Zvuk a výdrž

Ta podpora dou asistentů mě pak přivádí také k samotnému zvuku. Sluchátka podporují totiž hned dva důležité kodeky - Aptx i AAC. AptX se hodí zejména pro telefony s Androidem a AAC zase pro iPhony. To znamená, že je přenos zvuku kvalitnější, a hlavně nedochází k výraznému opoždění zvuku oproti obrazu. Jak přesně opoždění zvuku u sluchátek funguje zjistíte případně v našem starším článku, odkaz pod tímto odstavcem, ale faktem zůstává, že levné bezdráty tyhle kodeky moc často nemají, takže za to velké pochvala. Sledování videí a hraní tu není problém.

Bohužel však možná těm kodekům padl tak trochu za oběť samotný zvuk. Mate nehrají vůbec špatně. Na svou cenu hrají dostatečně dobře, nejsou špatné, ale zkrátka bych je nedoporučil někomu, kdo kašle na kodeky, Bluetooth 5.0 a podobně a chce prostě jen co nejlepší zvuk. Sluchátka ovšem hrají dost hlasitě a solidně izolují okolní hluk. Navíc vaši hudbu rozhodně nikdo vedle vás neuslyší.

Zvuk je ale pořád takový plochý a často působí až plechově. Jako kdybyste poslouchali reproduktory ve velké úplně prázdné místnosti. Samozřejmě ale záleží na konkrétních skladbách. Třeba u basově zaměřené hudby si vedou sluchátka dost dobře, jelikož mají silnější basy. Občas jsou ale tak silné, že zastíní vokály. Za mě byla sluchátka nejlepší pro basové či popovější skladby a kupodivu soudtracky, tedy orchestr.  

Jakmile jde však skladba do rocku, metalu a podobně, tak se projevuje silně ten efekt prázdné místnosti. Tenhle efekt se dostaví také u hlasů, takže podcasty i videa ztratí trochu na hutnosti hlasů. Zvuk je však velice čistý i na vyšší hlasitosti, takže i v metru se dají podcasty, třeba ten náš, poslouchat. Celkově jsou i na videa díky těm kodekům tahle sluchátka fajn, jak už jsem říkal.Suma sumárum dostanete zvuk, který určitě neurazí, ani nenadchne. Vážně nečekejte zázraky. Musíte pořád brát, že tahle levná sluchátka mají oba důležité kodeky, Bluetooth 5.0, USB-C pro nabíjení a vydrží více jak 20 hodin na jedno nabití. Tedy s krabičkou samozřejmě. Musím přitom pochválit, že Mate nejsou ta sluchátka, co vydrží sama o sobě 3 hodiny a vesměs je musíte neustále vracet do krabičky.  

Tady vydrží samotné špunty v klidu 6 hodin, to mám ověřeno a krabička vám pak dát tři nabití navíc. To nám dává celkem 24 hodin, což je hodně dobrá výdrž. Pravda, já jsem se dostal maximálně na 22 hodin, ale také jsem měl hlasitost téměř na maximum. Co mě pak taky překvapilo, byla kvalita mikrofonů. Pokud hodláte přes sluchátka volat, tak uslyšíte vše krásně a kupodivu jdete slyšet i vy velice dobře na druhé straně. U hlasu budete mít trochu plechovější ozvěnu, ale hlas je čistý, hlasitý a zcela zřetelný. Je to něco jako nic moc mikrofon u telefonu, což je na tak levné bezdráty velká pochvala. Až moc často jsou mikrofony strašné, ale tady můžete vesele volat. I to má svou váhu.


Vyplatí se?

Když to vezmeme kolem a kolem, tak jsou GoGEN TWS Mate celkem příjemné překvapení. Od bezdrátů za 1490 korun jsem nečekal nic, dobré bezdrátové špunty začínaly vždy až spíše nad 2 tisíci, a zvuk skutečně není žádná hitparáda, ale za takovou cenu dostanete pořád solidní zvuk, hodně dobrou výdrž, podporu kodeků AptX i AAC, Bluetooth 5.0, USB-C, bytelné zpracování, pohodlné a pevné uchycení v uších. Tyhle špunty mají za tu cenu co nabídnout. K zakoupení jsou už teď v černé nebo bílé variantě přímo na eshopu Datart.cz

Já vám je klidně doporučím, nejsou vůbec špatné. Jestli nejdete čistě po co nejlepším zvuku, ale chcete celkově co nejlépe vybavené schopné bezdráty, TWS Mate mohou být hodně dobrou volbou. Osobně bych si pořád připlatil tisícovku za PaMu Slide Mini, nebo trochu ušetřil a vzal náhlavní Niceboy Hive 2 Joy, ale každý to bude mít jinak. Každý si nechce přidat tu tisícovku navíc, nebo nechce náhlavní sluchátka bez kvalitních kodeků. Prostě se mi GoGEN TWS Mate zamlouvají a měli byste jim dát při výběru šanci.

Parametry produktu...

Provedení

Barva
Hmotnost g
Dimenze mm
Typ sluchátek Do uší

Zvukové charakteristiky

Měnič 6mm
Citlivost 96db
Impedance 16ohm
Frekvenční rozsah 16
Zkreslení (THD) 16%
Maximální příkon 5mW

Technické parametry

Konektor 5
Délka kabelu cm
Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0
Výdrž přehrávání 24h
Ovládání hlasitosti 24
Mikrofon 24

Kompatibilita

Kompatibilita 24

Fotogalerie produktu...

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • cellbreaker-11. červenec 2020

  Český VÝROBCE? V případě GoGENu OXYMORON jako Brno :D

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.