Baterie | 85% | |
Design | 90% | |
Fotoaparát | 90% | |
Výkonnost | 85% |
Tohle bude zase jednou pro mě velice komplikovaná recenze. Galaxy S25 Ultra zaslouží totiž z jedné strany nesmírně jednoduchý verdikt a z druhé je toho potřeba hodně vysvětlit. Ale tím se budu zabývat později. Důležité je, že tenhle pořád vesměs stejný telefon je pořád výborný, ať už chcete nebo ne. A proti iPhonu či Pixelu? Já mám jasno.
BATERIE A NABÍJENÍ | Kapacita baterie 5000mAh; Max. výkon bezdrátového nabíjení 25W; Max. výkon drátového nabíjení 45W; |
DISPLEJ | Frekvence displeje 120Hz; LTPO; Max. jas 2600nitů; Rozl. displeje 3120 × 1440bodů; Typ ochrany Corning Gorilla Armor; Úhlopříčka displeje 6.9"; |
FOTOAPARÁT | Optický zoom 5x; Rozl. fotoaparátu s teleobjektivem 50 + 10Mpx; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 200Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 12Mpx; Rozl. širokoúhlého fotoaparátu 50Mpx; |
KONEKTIVITA | Stereo reproduktory; |
KONSTRUKCE | Typ odolnosti IP68; |
OBECNÉ | Další funkce Stylus; Galaxy AI; |
OP. SYSTÉM | Nadstavba O UI 7; |
VÝKON | Typ procesoru Snapdragon 8 Elite; |
ZABEZPEČENÍ | Čtečka otisku prstů , v displeji; |
Hned na začátku vám dám tu zdaleka největší změnu u Galaxy S25 Ultra, a to je změna rámu. Titanový rám je nově ještě více plochý a má lehce zakulacené rohy. Rozdíl v držení je značný a novinka se mnohem pohodlněji drží také díky nižší hmotnosti a tenkosti. A konečně už neryje tolik do dlaně. Plus je díky plochému rámu telefon užší než dříve, což pomáhá. Škoda, že hrana mezi skleněnými zády a rámem není zaoblená jako u S24 FE, ale stejně na to dáte kryt.
Upřímně, S24 Ultra vypadá podle mě pořád lépe z těmi ostrými rohy, ale na takový telefon se mi dobře kouká, ale když bych ho měl vlastnit, tak vždycky sáhnu po S25 Ultra. Nemluvě o faktu, že zepředu díky 1,32 mm tenkým rámečkům a ploššímu rámu vypadá letošní generace absolutně famózně. Možná i nejlépe na trhu. Jenom je to pro mě stále až moc obří plácačka, pocitově i oproti třeba OnePlus 13.
Některým pak přijdou ty nové kruhy kolem foťáků stylové, podle mnohých vypadají levně. Já na ně nemám silný názor. Je to tak bezvýznamná změna, že pro tohle nemám energie. Radši bych řešil prodejní barvy, které má Ultra brutálně nudné a musíte kupovat přímo na Samsung e-shopu, abyste měli ty zajímavější. Jako je tohle růžové zlato, které vypadá na každém světle spíše jako světlé obyč zlato, ale co... Mně se líbí.
Škoda, že nepotěšila extra moc haptická odezva. Je lepší než u menších S25, ale pořád to není Xiaomi, Pixel nebo iPhone, natož OnePlus. A když jsem zmínil pár čínských značek, u těch je letos populární vylepšování voděodolnosti. Některé telefony mají navíc IP69 proti tlaku a horké vodě, jiné zvládnou potápění do 2 metrů, 6 metru, nebo vydrží ve 2 metrech 24 hodin. Inu, Samsung má pořád stejnou nejzákladnější IP68 do 1,5 metrů na 30 minut.
Stejně tak se parametrově nezlepšuje displej. Díky daleko tenčím rámečkům se zvětšil na 6,9 palců, avšak parametry jsou stejné. Quad HD rozlišení, LTPO, 120 Hz, HDR10+, 2600 nitů maximální jas v HDR a během měření jsem viděl maximálně 1450 nitů po celé ploše. Jenomže tohle je ultimátní důkaz, že jas není všeříkající. Čitelnost na S25 Ultra je stejně jako v případně S24 Ultra nejlepší na trhu. Fotil jsem třeba pár fotek S25 Ultra vs Pixel 9 Pro a Google má nejvyšší jas na trhu po celé ploše. A hádejte, na kom byla čitelnost proti i po slunci daleko lepší?
foto: techArena
To je následek antireflexního skla, které má stejné vlastnosti jako loni, nenechte se zmást sockama. Novější Glass Armor 2 je pouze odolnější na pády, ale zase muselo trochu obětovat odolnost na škrábance. V každém případě by tohle mělo být na každé vlajce, dělá to obrovský rozdíl, celý displej je i hezčí a prostě nebude chtít nikdy zpět. Pořád je to velká výhoda telefonu.
Mimochodem, ano, je tu stále 8bitový obraz, ale víte co? Netrápilo mě to. Všechno vypadalo nádherně. Je to takové potěšením pro oči jako OnePlus 13? Ne. Ale vypadá vlajkově. Jen tedy na slunci displej omezuje kontrast pro lepší čitelnost na úkor obrazu, což nemusí každý cenit. Čtečka otisků je pak stále stejná, ultra zvuková a zkrátka super. Má rychlejší reakce, ale to není hardwarem, jde o nadstavbu.
Teď ještě reproduktory, které jsou letos zvukově krapet hlubší a dynamičtější, ale stejně hlasité. Takže VELICE hlasité. Tohle jsou vedle iPhonu podle mě nejlepší reproduktory. A výkon také nechybí, jelikož tu máme Snapdragon 8 Elite, který je v Samsungu ještě poštelován pro vyšší maximální výkon. Ale rychle se jeho síla omezuje. Je to pořád to nejlepší a brutální síla, kterou většina nevyužije. Avšak díky o 40 % většímu chlazení se dá konečně i fakt dobře a stabilně hrát na Samsungu v těch nejnáročnějších hrách.
Avšak všiml jsem si, že i během natáčení, focení nebo nějaké té třeba editaci videí a přidání titulek, S25 Ultra topí na dotyk znatelněji než OnePlus 13 nebo vivo X200 Pro. Nebylo to nic špatného, ale rozhodně jsou teploty častěji vyšší než u nich. No a co se výdrže týče... Je tu už od S20 Ultra stejná kapacita 5000 mAh, ale Samsung je opravdu dobrý v optimalizaci.
Letos jsem dával zhruba 8,5 hodin zapnutého displej v Quad HD rozlišení, plus mínus 20 minut. To je zhruba stejné jako loni. Foťáky žerou více než loni mi přijde. 20 minut ve fotoaplikaci, jinak stejné používání a díval jsem se na 7,5 hodin. Zase ale video skoro nežere. U OnePlus jsem pak mohl dát Full HD rozlišení, které vypadalo pořád kupodivu dobře a dostal jsem i 9,5 hodin zapnutého displeje s 25 minutami foťáků.
Jenomže, když jsem zapnul Full HD u S25 Ultra, tak zaprvé obraz znatelně utrpí, ale zvyknete si. Díky tomu ProScaleru vypadá méně kvalitní obraz lépe než dřív. Ale výdrž stoupla v průměru jen o 15 minut. Na danou kapacitu je ovšem baterka excelentní, ostatní potřebují na takovou výdrž zhruba 5800 až 6000 mAh. Ale jiní mají o něco stabilnější výdrž. Je tu také staré 45W drátové nabíjení, které dobije 100 % za hodinu a pět minut. Není to extra rychlost, ale dobrý. A 15W bezdrátové nabíjení nechybí stejně jako 4,5W reverzní bezdrátové. Ani magnety v těle bohužel nejsou, jen přes kryt.
Takže, co se hardwarově letos změnilo? Rohy trochu tenčího a lehčího těla jsou zakulacené, odolnější sklo, trochu lepší reproduktory, nový procesor, ale to je samozřejmost... To je všechno? No, ano. Ale ještě tu jsou foťáky. Jediným vylepšením zde je 50Mpx širokoúhlý snímač se světelností f/1.9 a ostřením. Je to obří vylepšení? Ne. Ale je to vylepšení za horšího světla, detaily jsou lepší, dynamicky rozsah se pohnul, a hlavně jsou daleko lepší makra, jelikož se dělá výřez z mnohem většího rozlišení. Pořád bych bral raději jakýkoli makroteleobjektiv na trhu, pak vypadají fotky přirozeněji detailnější a lepé než ty někdy přeostřené digitální snímky iPhonů, Pixelů nebo Galaxy, ale je to zlepšení.
No a jinak? Všechno jako loni. Avšak Samsung předělal kompletně kalibraci ProVisial Engine. Ať už se budeme bavit o jakémkoli foťáků, tak sytost a tón barev je přirozenější, o dost méně se šumí a daleko méně se digitálně doostřuje. Výsledkem jsou tedy opět přirozenější fotky než dříve nebo třeba než u iPhonu. Pořád má ale Samsung tendence k silném kontrastu a letos spíše někdy až chybí saturace a fotky jsou studenější.
Třeba Pixel 9 Pro, jakožto hlavní Android konkurent, má celkově ještě malinko věrnější fotky díky přesnějšímu vyvážení bílé s lepším dynamickým rozsahem. Dokonce i tady třeba u toho Xbox ovladače je ta sytá barva Pixelu vážně přesná. A Pixel vypadá zpracováním méně uměle než Samsung či Apple, ale zase občas vyvádí a moc zesvětluje stíny. S25 Ultra je daleko konzistentnější. A tím nemyslím jen, že je spoleh na to, jaké barvy a kontrast v různých podmínkách foťáky mají. Samsung je vždy stejný.
Maximální pořadí snímků - 0,6x, 1x, 3x, 5x, 10x, 30x, 100x
Jde o fakt, že Samsung má letos na všech objektivech vesměs pokaždé prakticky totožné zpracování. Lepší vyvážení zpracování u všech foťáků jsem asi neviděl. I večer jsou všechny snímače čistší než loni a už tolik nešumí. Plus se hodně vylepšila rychlost závěrky bez nějakých režimů, úprava a podobně. To velice rád vidím. Navíc Samsung se snaží využívat všechny ty foťáky co nejčastěji i na automatiku. Jak můžete vidět tady, kde Pixel z nějakého důvodu použil digitální výřez nebo nezvládl scénu. Nebo tady video ve tmě s jen barevným pozadím. U Samsungu nádhera. U Pixelu už moc ne. Na Samsung je mezi různými foťáky, světelnými podmínkami a režimy o něco větší spoleh.
A to je další letos velká věc - video. To se určitě zlepšilo. Opět je konzistentní ve zpracování, lépe se přizpůsobuje scéně, ostření je plynulejší, a hlavně ty přechody mezi čočkami jsou hladší. Není to pořád iPhone a někdy ten skok kvality překvapí, ale to občas udělá i iPhone. Obecně jsou tohle nejlepší přechody na Androidu, stabilizace je parádní všude a koukejte jak super kvalitní a stabilní je i to 5x video z teleobjektivu. I 10x vypadá skvěle. Tohle je nejblíže, co se kdy nějaký telefon dostal k iPhonu Pro Max kvalitou i spolehlivostí videa. Jo a ve videu je super, že se můžete přepnout na nový ovladač, kdy můžete stabilně nějakou rychlostí pomalu zoomovat.
A víte, co to to všechno mělo za následek? S iPhonem zase vždy cítím nutkání více točit videa. A letos se Samsungem mám právě rovněž to nutkání více všechno natáčet než kdy dřív. Podobně jako u iPhonu se nebojím fotit na jakýkoli objektiv, kdykoli, nebojím se cokoliv a kdykoli natáčet na jakýkoli objektiv. Tahle univerzálnost není přednost k zahození.
Maximální pořadí snímků - 0,6x, 1x, 3x, 5x, 10x, 30x, 100x
Jo a 5x teleobjektiv je letos znatelně vylepšen. Má lepší detaily a daleko lepší zpracování barev za nižšího světla. Ale hlavně AI algoritmus u něj lépe funguje, takže 10x, 20x, 30x až 100x zoom, tyhle daleké zoomy jsou letos lepší. Často to využívat nebudete, ale tohle je u foťáků vedle makra asi největší posun, když se budete dívat na výsledky vedle sebe i jako laik.
Teď to zní všechno hrozně super, ale to jen mluvíme o tom, co se zlepšilo z loňska. Samsung potřeboval udělat ve fotkách pořádný skok, ale nakonec tu máme letos opět dětské krůčky. V mnoha oblastech, ale menší krůčky. Zpracování fotek Samsungu je pořád... No, Samsung. Nejsou to fotky na automatiku, co byste si spletly z velkého foťáku jako u Xiaomi, vivo nebo OnePlus.
Kalibrace foťáku celkově je pořád “smartphonovská” jako u Pixelu nebo iPhonu, aby měla šanci zalíbit se nejširšímu publiku. Ten 5x teleobjektiv je znatelně lepší, ale není to vivo X200 Pro ani v nejmenším. Vlastně i OnePlus 13 podávalo někdy lepší výsledky na ty daleké zoomy. Hlavní foťák nemá brutální přirozené detaily nebo dynamicky rozsah za dva. Noční fotky nejsou neskutečné jako u vivo. Závěrka stále nedokáže zmrazit vše dokonale a s horším světlem má potíže. Tohle je prostě vymazlenější S24 Ultra.
Test závěrka z videorecenze - 5x a poté 1x objektiv
Portrétní režim je pořád výborný a dostal jsem i jedny z nejhezčích portrétů letoška. Ale výřez občas není tak skvělý jako jinde a bokeh nevypadá tak hezky jako u čínských mobilů. Nový LOG formát je super, můžete si dobarvit vše sami anebo můžete rychle dobarvit video v Galerii, což je praktické. Ale kvalita není úplně jako u Applu. 10bitové HDR video možná někdo ocení, ale pořád to není extra rozšířené v aplikacích. Ten asi 4 roky starý 3x teleobjektiv se rozhodně pořád hodí, ale je prostě prťaví a zdaleka nejhorší foťák tady, co potřeboval vylepšení už předloni. Jediný on v tom zpracování scény výjimečně neladí.
Jsou tu pořád ústupky. Ale když vezmete fotky, všechny objektivy, video na nich, tak to je krásně vyvážený univerzální balíček. Pořád to jsou výborné foťáky, a navíc bez obřího hrbu na zádech. O tom se nemluví dostatečně často, ale podle mě to není maličkost. Mně už fakt lezou ty obří moduly krkem a tohle je nesmírně působivé. Plus jsou letos přirozenější odstíny pleti u lidí i u selfie pomocí té 12Mpx kamerky.
Ano, Pixel 9 Pro má někdy lepší kamerku i když se až moc bojí kontrastu, to musíte v editoru případně vytáhnout. A někdy jako tady vevnitř v kanclu je prostě Samsung mimo u videa. Ale zase Pixel někdy brutálně ujede, u Samsung vždy víte, co přijde a je na něj větší spoleh. A fotky jsou i lepší než u iPhonu, zatímco video patří mezi nejlepší. Rozhodně jsme daleko před současnou Čínou. Vím, každý přední kameru často nevyužívá, ale je to v dnešní době důležité.
Pixel 9 Pro fotky pro srovnání
Už jste si ale asi všimli, že to největší vylepšení foťáků byl prostě jen lepší software. Jinak dělaná kalibrace. A to je téma celého telefonu. Uvědomil jsem si, že S25 Ultra nemám daleko raději než S24 Ultra kvůli hardwaru. Největší novinkou je zakulacení rohů, ale ani to nemění tolik zážitek. Důvod, proč mám S25 daleko raději, je čistě One UI 7. Tohle je v současnosti můj nejoblíbenější software ve vlajkové telefonu. I když je tu pořád třeba ošklivá animace nabíjení nebo animace tady vůbec není.
Grafických změn je spousta a většina je k lepšímu. Všechno je modernější, animace jsou konečně předělané a mnohem hezčí. Otevírání aplikací je bleskové a celý systém se hezčeji hýbe. V pohybu působí One UI 7 na S25 parádně. Úpravy zamykačky jsou tak bohaté, že jenom Xiaomi bych dal nad něj. Můžete si trochu přeskládat kontrolní centrum a vybrat si, jestli jej chcete nově rozdělit, nebo nechat dohromady s notifikacemi.
Je tu Now Bar, což je takový Dynamic Island. U pár funkcí a zatím Google Sportů či Map uvidíte vespod zamykačky velkou pilulku s aktivitou. Ukazuje se tam čas u nahrávání zvuku, nejbližší pokyny k navigaci a u sportů máte aktuální výsledek během zápasu. Je tam i moje F1, ale ta zrovna nejezdí takže, kdo ví, jak to bude vypadat. Není toho moc, ale je to fajn příslib do budoucna. A všechny tyhle Now Bar funkce máte nově zvýrazněny také v notifikační liště vlevo a jde to rozkliknout jako Dynamic Island. Nebo lze vše vypnout.
Stejně tak si můžete nastavit či vypnout Now Brief. To je AI souhrn toho, co vás čeká v daných den, co byste měli vědět třeba ráno, večer, ukáže se tam událost v kalendáři a podobně. Jenomže pokud nemáte hodinky Galaxy, které by vám tam házely pořád cvičení, spánkové statistiky a podobně, tak tam většinou skoro nic není. Je tam ukázané něco z kalendáře, počasí, nějaké ty kroky za den a doporučuje mi to hudbu ve Spotify. To je všechno. Zatím tedy naprostá zbytečnost. Všechno tohle ukazují už jinde prostě notifikace na Androidu.
Jinak o AI jsem mluvil hodně v prvních dojmech S25, tak se případně podívejte. Něco funguje v češtině, něco u nás rozjedete, ale musíte mluvit anglicky nebo prostě podporovanými jazyky, něco tu vůbec není. Spousta toho potřebuje internet. Takové to mazání objektivů z fotek nebo odstranění odlesků z fotek je lepší a rychlejší. Nově můžete mazat z videí i různé zvukové složky, třeba jenom hluk v pozadí, což funguje dobře jak kdy. Je tu změna obličejů jako u Pixelů, když máte zapnuté Motion fotky.
Loni jsem však vypíchnul Circle to Seach od Googlu, jako TOP AI novinku a podle Samsungu je to jejich nejpoužívanější AI funkce. Inu, letos mám také jasno, Samsung dal ještě více prostoru Googlu a jeho Gemini AI má mnohem větší roli. Nově m ůžete říct, Gemini ať vám shrne YouTube video a hodí přepis do poznámek. Nebo ať vyhledá něco v Mapách a pošle adresu Tomášovi. A bacha funguje to v češtině. A nejen to, Gemini dostává daleko širší podporu češtiny a slovenštiny.
foto: techArena
Už můžete pomocí něj ovládat třeba chytrou domácnost nebo se zeptat na věci na fotografiích. Lze Gemini poručit, ať něco uloží do těch Keep Poznámek. Dokonce u nás funguje i to Gemini Live, kdy si živě povídáte s Gemini a můžete se ho ptát na obsah displeje, rozumí kontextu. Český hlas je ale hodně robotický, neumí pořád vše z Asistenta, jak dokazuje méně možností v nastavení oproti angličtině, nemáte výběr hlasů a přerušování řeči v Gemini Live u nás nejde. Pořád jsme dost omezení, v angličtině je Gemin fakt super. Ale i u nás jsem ho už začal v češtině používat mnohem víc na rychlé otázky nebo úkony, nastavení budíka, vytvoření události v kalendáři a podobně. Tohle je největší AI vylepšení.
Jenomže tohle všechno není exkluzivní pro S25. Nějaké funkce budou, ale ne celková nadstavba One UI 7 a ta dělá ten největší rozdíl v používání. Třeba i LOG video, 10bitové HDR, virtuální clona a další se mají dostat údajně do starší řady S24 s updatem One UI 7.1. Včetně za mě nejlepší nové funkce v podobě tvorby vlastních foto filtrů. Máte jich několik nastavených a můžete stahovat další z obchodu. Pak jim upravíte intenzitu, kontrast, saturaci, šum jako iPhony 16. Ale můžete si třeba stáhnout i nějaký obrázek nebo fotku, co se vám barevně líbí a Samsung se pokusí podle toho udělat podobný filtr, který si můžete uložit a pak také poštelovat. Super. Ale patrně to bude také u starších modelů do půl roku.
Stejně tak u těch AI funkcí a zdaleka nejzajímavější je český Gemini s novými funkcemi. Což ale funguje už týdny i na Redmi Note 14 a nespočtu dalších zařízení. Přičemž Google i oznámil, že spolupracuje s ostatními výrobci na integraci jejich aplikací. Takže Samsung má zase jen časovou exkluzivitu s integrací svých Poznámek, Kalendáře a podobně krom Google appek. A i když je podpora aktualizací všeho druhu po 7 let stále parádní, tak koncem tohoto roku končí Galaxy AI zdarma a pak už se bude platit. Za co konkrétně? Kolik? Nevíme. Ale Samsung je jediný, kdo otevřeně o placené AI mluvil, má pevné datum, ale stejně nic neříká. Což je blbý u telefonu, kde má být AI to hlavní. Ale jenom na rok?
A jen rychle ještě projedu S Pen, protože ten je stejný jako vždy a já ho jako vždy nepoužíval. Nově pouze přišel o Bluetooth, takže nelze už dálkově fotit. To podle Samsungu používalo ani ne 1 % uživatelů Ultry, takže proč to mít. Což dává smysl a i ti, co se na internetu bouří, takže často ani Ultru nemají nebo to nepoužívali. Jenom koupou, protože o něco přišli. Což chápu, ale když to nikdo nepoužíval, není to velká oběť.
Jaký je tedy můj upřímný verdikt? Tohle už není Ultra ve smyslu té nejlepší možné výbavy na trhu jako kdysi. Pokud se budeme dívat na Galaxy S25 Ultra v kontextu loňské generace, tak pro drtivou většinu lidí nepřináší nic o tolik lepšího, aby si to žádalo upgrade. Hlavně pokud počkáte na ty aktualizace. Ano, je pohodlnější držení, ale pokud vás S24 vyloženě s tímhle každý den neštve, tak ještě rok vydržíte. To se máme dočkat nových teleobjektivů, lepšího displeje či větší baterie. To má být údajně TEN hardwarový ročník.
Avšak když se podívám na S25 Ultra čistě v kontextu současné konkurence iPhonu 16 Pro Max, Pixelu 9 Pro XL, vivo X200 Pro či OnePlus 13? Jo, někteří mají lepší teleobjektivy či kalibraci foťáků, jiní mají zářivější displeje, ještě lepší výdrž nebo rychlejší nabíjení. Ale když sečtu hardware, software a vylepšení u foťáků, co se jejich softwaru a řízení týče, tak je pořád S25 Ultra výborný telefon. Který toho dělá hrozně moc skvěle a pro takové to běžné iPhone/Pixel publikum to bude dost možná z této trojice nejlepší kousek.
Ale ještě aby ne, když stojí 256GB model Galaxy S25 Ultra 35 999 korun. To je o 6 tisíc korun více než 512GB vivo X200 Pro s lepšími zadními fotoaparáty. Je to skoro o 10 tisíc korun více než 512GB OnePlus 13 se srovnatelnými zadními foťáky a rovněž parádním softwarem. Možná by stálo, zato si říct, co od telefonu OPRAVDU chcete a potřebujete. Jestli nepotřebujete extra super selfie kameru a S Pen, tak tohle můžou být výhodnější a objektivně lepší volba.
Asi takhle. Pokud víte přesně co chcete od své vlajky, znáte své priority a nebojíte se jakékoli značky, tak najdete na současném trhu rozhodně zajímavější levnější telefony než S25 Ultra. Anebo za patrně stejné peníze přijde v březnu Xiaomi 15 Ultra. A to bude jiný kalibr fotomobilu, řeknu to takhle bez příkras. Pixel 9 je pak formou a výbavou sice androidí iPhone avšak S25 je letos nejblíže “Apple zážitku” z používání systému a všech součástí telefonu, jak to vše ladí. Je skutečně pro lidi, co nic nehrotí a chtějí vlajkový mobil, který udělá všechno skvěle. Mě trápila letos jidiná věc... že je to pořád sakra velkej telefon.
foto: techArena
Je tu však ten velký problém. Většinu důležitého softwaru pro každodenní používání dostanou i ostatní mobily značky v podobě One UI 7. A i kdybyste fakt milovali všechny ty AI hračky, tak připomínám, že tohle je poslední rok, kdy bude vše zdarma. Co ale zůstane zdarma? Gemini. Tedy za mě největší AI vylepšení S25, které ale funguje všude možně už teď.
Už chápete, proč je to tak těžké? Z jedné strany, jestli máte S24 Ultra, tak byste tuhle lenost a ždímání svých peněz podporovat každý rok neměly. Myslíte, že cashbackem vyděláte, ale pořád děláte přesně to, co značka chce. Ale na druhou stranu vám tu prostě nemůžu lhát, když máte starší Samsung nebo měníte značku? Já bych vzal radši rovnou S25 Ultra než loňský model. A proti té drahé nečínské konkurenci? iPhone jde mimo mě, o Pixelu 9 Pro XL bych přemýšlel možná tak na pět minut, pak by mi došla ta výdrž, výkon, viděl bych zase jedinou ukázku přechodu objektivů ve videu a hned bych objednal S25 Ultra.
Tohle rozhodně není telefony pro ty, kteří chtějí co nejlepší poměr cena/výbava/schopnosti. Pro takové jen OnePlus 13. Do háje, i já bych koupil o 10 tisíc korun levnější OnePlus, které má vesměs stejné schopnosti. Ale ne každý překousne zaoblený displej. Ne každý nemá problém s čínskou značkou. A pro takové? S25 Ultra je stejně líná generace jako iPhone 16. Je to úplně stejný případ. Majitelé S24 i S23 by podle mě měli ještě rok počkat. Ale jak jsem říkal, nemůžu lhát, když vám není líto těch peněz, tak pro ty ostatní... Když nic jiného, tak S25 Ultra se mně osobně vrací daleko hůře než loni S24 Ultra.
Stav | Nový |
Konstrukce | Dotyková |
Hmotnost | 218g |
Výška | 162mm |
Šířka | 77mm |
Hloubka | 8mm |
Odolné (outdoor) | Ano |
Typ odolnosti | IP68 |
Barva | Šedá |
Konfigurace karet | Dual SIM + eSIM |
Notifikační dioda | Ne |
Typ procesoru | Snapdragon 8 Elite |
Frekvence procesoru | 4470MHz |
2. Frekvence procesoru | 3530MHz |
Počet jader procesoru | 8 |
Grafický chip | Adreno 830 |
Paměťová karta | Ne |
Uživatelská paměť | 256GB |
Paměť RAM | 12GB |
Typ paměti | UFS 4.0 |
Mobilní služby | Google Mobile Services |
Operační systém | Android |
Verze OS | Android 15 |
Nadstavba | One UI 7 |
Kapacita baterie | 5000mAh |
Vyměnitelná baterie | Ne |
Rychlonabíjení | Ano |
Bezdrátové nabíjení | Ano |
Standard nabíjení | PD 3.0 |
Max. výkon drátového nabíjení | 45W |
Max. výkon bezdrátového nabíjení | 25W |
Max. výkon reverzního nabíjení | 4W |
Datové služby | 2G;3G;4G;5G; |
Bezdrátové technologie | Bluetooth;GPS;NFC;WiFi |
Podpora 4G (LTE) | Ano |
Pásma 4G (LTE) | 900, 1800, 2100, 2600MHz |
Systémový konektor | USB-C |
Infračervený port | Ne |
Bluetooth | Ano |
Verze bluetooth | 5.3 |
Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be |
NFC | Ano |
Konektor jack 3,5mm | Ne |
Stereo reproduktory | Ano |
FM rádio | Ne |
Podpora OTG | Ano |
Typ SIM | nano SIM |
Podpora dvou SIM karet | Ano |
Podpora eSIM | Ano |
Úhlopříčka displeje | 6" |
Rozlišení displeje | 3120 × 1440bodů |
Technologie displeje | Dynamic AMOLED 2X |
Typ displeje | AMOLED |
Počet barev | 1 bilión |
Tvar výřezu v displeji | Průstřel |
Frekvence displeje | 120Hz |
Always On | Ano |
LTPO | Ano |
Typ ochrany | Corning Gorilla Armor |
Maximální jas | 2600nitů |
Typy objektivů | klasický;periskop 5x zoom;širokoúhlý;teleobjektiv 3x zoom; |
Počet objektivů zadního fotoaparátu | 4x |
Počet objektivů předního fotoaparátu | 1x |
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu | 200Mpx |
Clona hlavního zadního fotoaparátu | f/1.7 |
Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu | 50Mpx |
Clona širokoúhlého fotoaparátu | f/1.9 |
Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem | 50 + 10Mpx |
Clona fotoaparátu s teleobjektivem | f/3.4 + f/2.4 |
Typ stabilizace obrazu | OIS |
Optický zoom | 5x |
Stabilizace | Optická |
Rozlišení předního fotoaparátu | 12Mpx |
Clona předního fotoaparátu | f/2.2 |
Podporovaná rozlišení videa | 1280 x 720 / 960 FPS;1920 x 1080 / 240 FPS;1920 x 1080 / 30 FPS;1920 x 1080 / 60 FPS;3840 x 2160 / 120 FPS;3840 x 2160 / 30 FPS;3840 x 2160 / 60 FPS;7680 x 4320 / 24 FPS;7680 x 4320 / 30 FPS; |
Zaostřování | Hybridní laserové ostření;Ostření detekcí fázového posuvu (PDAF); |
Funkce fotoaparátu | HDR;přisvětlovací dioda;Optický zoom; |
Čtečka otisku prstů | Ano, v displeji |
Senzory | Akcelerometr;Barometr;Gyroskop;Kompas;Přiblížení;Světelný; |
GPS modul | Ano |
Podpora satelitů GPS | BEIDOU;GALILEO;GLONASS;GPS; |
Geotagging | Ano |
Digitální kompas | Ano |
Další funkce | Stylus; Galaxy AI |
Česká lokalizace | Ano |
Distribuce | CZ |
Oficiální představení telefonu | Leden 2025 |
Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.