Reklama
Konstrukce a zpracování
Na první pohled nejsou designově Galaxy Buds Pro zas tak rozdílné oproti Buds Plus nebo původním Galaxy Buds. Pořád to jsou špuntová sluchátka bez stonku, nebo chcete-li nožičky, jakou mají třeba AirPods Pro od Applu. To sebou nese řadu výhod i nevýhod. Výhody? Sluchátka jsou menší, lépe splývají s uchem, jsou při nošení nenápadná a nezavadíte o ně, když si třeba navlíkáte mikinu.
Nevýhody? Hůře se vyndávají z uší, mikrofon je dál od úst, a především pro mě, nošení nemusí být tak pohodlné. Osobně v takovém stylu konstrukce necítím jistotu. Galaxy Buds Plus mi držely dobře, jistě a nebál jsem se, že mi vypadnou. U Buds Pro jsem menší strach pravidelně měl. Mně zkrátka nesedly a po dvou hodinách nepřetržitého poslouchání jsem už potřeboval pauzu a trochu uším ulevit. Buds Pro se totiž hodně opírají na spodní část ucha.
Tohle je ale vždy ta nejvíc subjektivní část hodnocení sluchátek. Já mám zkrátka u sluchátek s menším stonkem mnohem větší jistotu, že mi drží a mám je radši. Věřím, že jiným uživatelům budou ale Galaxy Buds držet úžasně a ve výsledku jsem ani já neměl s Buds Pro úplně problém. Mohlo být pro mé uši nošení lepší? Mohlo. Litoval bych kvůli tomu koupě? Ani zdaleka ne. Zas tak špatné to není. Je to jen můj názor.
I přes pocit, že mi vypadnou musím ještě zdůraznit, že nikdy skutečně nevypadly. Drží výborně, jen si tím držením nejsem jistý, jestli to dává smysl. Pokud takový pocit u sluchátek nemíváte, tak bych Buds Pro klidně doporučil i na běh. Jo a hodí se teď zmínit i certifikace IPX7, takže nějaký ten slejvák venku také vydrží bez problémů.
Výbava a aplikace
Dále musím pochválit senzorová tlačítka. Já vím, každý je nemá rád, já také nejsem fanoušek, ale tady fungují opravdu skvěle. Reagují okamžitě a s žádným gestem, jsem neměl problém. Dokonce můžete v aplikaci nastavit, že chcete podržením senzorových tlačítek ovládat hlasitost, a ne jen přepínat zvukové profily. Celkově je vlastně aplikace pro tyhle špunty super.
Pravda, zobrazení baterie není tak precizní jako jinde. Nejsou zde zvlášť sluchátka a krabička. Občas se mi stalo, že jedno sluchátko odpadlo dříve, pokud používáte tu a tam jen jedno jako já. To je ale jen drobnost. Je tu manuální nastavení intenzity aktivního potlačení hluku či zesílení okolního hluku. Můžete také rozhodnout, co budou sluchátka dělat při podržení tlačítek, nebo senzory zcela vypnout, je tu vlastní ekvalizér, funkce „najít sluchátka“ nebo ovládání předčítání notifikací.
Zkrátka tu najdete řadu užitečných možností. Je to fajn aplikace. A když už jsem před chvilkou zmiňoval ty různé režimy, které můžete ovládat, tak pojďme na to, proč se jmenují tahle sluchátka Pro. Osobně vidím tři důvody, proč by si takové označení zasloužila. Prvním je samozřejmě aktivní potlačení hluku. To funguje velice dobře a skutečně vás odtrhne od okolí, abyste byli o samotě jen vy a vaše hudba.
Z velké části to ale dělá pasivní utěsnění. Když jsem vypínal a zapínal potlačení v redakci, tak jsem necítil žádný rozdíl. Ten přišel až na ulici, v metru, autobusu a podobně. Režim se zbavuje vesměs jen toho hlubšího hluku a zbytek nechává na fyzickém utěsnění ucha. AirPods Pro a pár dalších mají upřímně pořád lepší aktivní potlačení, tohle je pocitově zhruba na úrovni FreeBuds Pro od Huawei. Na druhou stranu to potlačení opravdu dělá citelný rozdíl a nikdy bych ho nevypnul.
Zato režim propouštění, a i zesílení okolního hluku, ten je bez výhrad fantastický. V základním nastavení stačí podržet prst na jednom ze sluchátek nebo jen začít mluvit a sluchátka se přepnou do tohoto režimu. Nejsem jeden z těch, kdo by vedl dlouhé konverzace se sluchátky v uších, ale třeba jednou v daleké budoucnosti zase v obchodech, při objednávání kávy na cestu a podobně se to bude hodit.
Lepší režim zesílení okolního hluku jsem ve špuntech nepoužíval!
Ale i teď jsem viděl ty výhody. Když chci někomu jen rychle něco sdělit v redakci, tak mohu mluvit, režim se zapne, slyším odpověď a jdu zase dále. Nebo když mě někdo zastavil na ulici a chtěl poradit s cestou. Jen jsem řekl “Ano?” a hned jsem se mohl pomoci. To vše díky mikrofonům a citlivému akcelerometru, který rozpozná, kdy začnete hýbat čelistí. Pokud nastavíte zesílení zvuku v aplikaci na maximum jako já, tak je to vážně super věc. Třeba i na hlášení v metru a tak dále. Jen se musíte smířit s tím, že třeba kýchnutí omylem režim občas spustí.
A ani jsem nezmínil. Když začnete mluvit, tak se úplně nestopne hudba. Jen se ztiší během vaší konverzace a jakmile přestanete mluvit, tak se po určité době vše zapne zase do původního stavu. Dokonce si můžete nastavit, jak dlouho mají sluchátka čekat, než zapnou hudbu zpět. Tohle je dost možná ten nejlepší ambientní režim propustnosti, jaký jsem zatím u podobných špuntů testoval. Tuhle věc bych chtěl u každých sluchátek.
Zvuk a výdrž
No a poslední “Pro” věcí na těchto špuntech je zvuk. Buds Pro mají v sobě hned dva “reproduktory”, jak říká Samsung. 11mm basový a 6,5 výškový, přičemž rozdíl oproti přímým konkurentům je značný. Tohle jsou doposud nejlépe hrající Galaxy sluchátka. Za mě porážejí AirPods Pro i nedávno recenzované FreeBuds Pro. Výšky a středy jsou čisté a dostatečně oddělené, basy zase výrazné a ostré. To vše dává dohromady jeden z nejživějších zvuků, jaké mohou podobně malé špunty nabídnout.
Zvuk je hezky otevřený, slyšíte lépe jednotlivé nástroje u orchestrální hudby a tak dále. Doslova vše znělo v Galaxy Buds Pro výborně. Vzhledem k jejich velikosti je úžasné, jak bohatě zní. Jen počítejte u her na Androidu s drobným zpožděním zvuku, jelikož AptX chybí. Nejlépe hrají sluchátka samozřejmě s telefony Galaxy s One UI 3.1, u kterých bude opoždění prakticky nulové a dostanete třeba i 3D audio.

S iPhonem fungovala sluchátka také výborně, ale bohužel iOS verze aplikace stále Buds Pro nepodporuje, takže si musíte vystačit se základním nastavením. Což mi nepřišlo jako tragédie, ale hodí se to zmínit. Dále co se výdrže týče, tak Samsung udává 5 hodin ve sluchátcích a 18 hodin celkově s krabičkou se zapnutým aktivním potlačením 8 a celkově 28 hodin bez něj.
Vy jste si ale koupili drahá sluchátka s aktivním potlačením, tak přeci chcete potlačení. A výdrž naštěstí zhruba odpovídá. Obvykle jsem se dostával na 4,5 hodiny výdrže, když mi začala sluchátka hlásit poslední procenta baterie. I s tou kombinovanou výdrží mohu naštěstí souhlasit. Jinými slovy, je to v dané kategorii špuntů s aktivním potlačením průměrně dobrá výdrž. Stačí to na to, abyste se o baterii nemuseli strachovat.
Další funkce
Ještě před závěrem bych rád zmínil pár drobností. Když vytáhnete sluchátka z ucha, tak se nezastaví přehrávání. Občas si omylem při vytahování zavadíte o senzorové tlačítko, takže to tak působí. Jakmile si je ale zase nasadíte, tak se hudba nezapne, takže vám to dojde. Velká škoda. Dále párování je velice rychlé a připojení stabilní, nikdy jsem neměl problém. Bohužel ale nemůžete připojit sluchátka ke dvěma zařízením najednou. Pokud je to Samsung telefon a tablet, tak ano. Cokoliv jiného ne. To není úplně tragédie, ale v dané cenovce a po testu FreeBuds Pro bych takovou funkci čekal.
Jo a hovory znějí ve sluchátcích dost dobře. Já zním skvěle, protistrana také a moc dobře funguje potlačení větru venku. Sluchátka propouštějí slyšitelně okolní hluk a vítr hovor neruší. Málem bych zapomněl. Krabička je vesměs stejná jako u Galaxy Buds Live. Celkem malá, magnety jsou silné, působí bytelně, má jedinou LEDku jako ukazatel baterie a podporuje i bezdrátové nabíjení.
Vyplatí se?

A to by bylo myslím všechno. Jak jsem říkal v úvodu,
lepší bezdrátová sluchátka Samsung zatím nevyrobil. Pokud si koupíte Galaxy Buds Pro za těch 6 tisíc korun, tak budete spokojeni. Já bych byl velice spokojený. Na druhou stranu je to opravdu vysoká cena, takže některé ty drobnosti zamrzí. Jako třeba fakt, že se hudba nezastaví a neobnoví po vytažení/zandání do ucha nebo že nemůžete připojit jakákoli dvě zařízení najednou. Případně tu není ani podpora Google Asistenta či Siri.
Určitě se najdou tací, kteří najdou to, co hledají u jiných levnějších sluchátek. Najde se i další skupina lidí, kteří si prostě radši rovnou připlatí za Bose QuietComfort Earbuds s daleko lepším zvukem. Galaxy Buds Pro jsou ale přesto skvěle vyvážená kombinace. Mít nový telefon Samsung, tak neváhám. A ke Galaxy S21 Ultra by byly tyhle drobečci určitě úžasný dárek.
Reklama
Je prostě neuvěřitelné, jak výborně tyhle malé špunty hrají. Že mají v sobě zároveň ty velice povedené funkce jako aktivní potlačení hluku nebo zesílení okolního hluku. Detekce konverzace je rovněž skvělá, a to vše se solidní výdrží, která nezklame. S Galaxy Buds Pro neuděláte chybu. Je trochu škoda, že některé funkce dostanete jen s telefonem Galaxy, ale z AirPods Pro dostanou maximum také jen majitelé iPhonů.