Recenze Galaxy Buds Live: Fazolky příjemně překvapí

Netradiční design, kvalitní zvuk
  • Hezký design
  • Dobrá výdrž baterie
  • Dobrý zvuk s basy
  • horší ANC
  • Zpoždění zvuku u her

Recenze produktu...

Samsung představil nový typ bezdrátových sluchátek Galaxy Buds Live, která zaujmou především atypickým vzhledem. Sluchátka totiž připomínají fazole a před oficiálním představením a poté vyzkoušením jsem k tvaru sluchátek byl celkem skeptický. Nakonec nový tvar skýtá řadu benefitů. Není to ale samozřejmě jen o tvaru, ale taky o zvuku. Jaká jsou tedy Buds Live celkově? 


Konstrukce a baterie

Galaxy Buds Live jsou k dostání v bronzové, černé a bílé barevné variantě. Osobně ale musím říct, že bronzová varianta je pro mě asi ta nejlepší a nejzajímavější. Letos Samsung přistoupil k radikální změně v designu a sluchátka Galaxy Buds Live nejsou tím pravým přímým nástupcem starších Buds, ale spíše jejich alternativou. Už samotná nabíjecí krabička je oproti předchozí verzi jiná a vypadá jako krabička na zásnubní prsten. Uvnitř ale samozřejmě najdete dvě fazole, tedy sluchátka, která mají odolnost IPX2, což ve zkratce znamená, že jim neublíží pot a ani lehký déšť.

Samotná krabička má konektor USB-C na nabíjení a lze je dobíjet i bezdrátově. Především ve výdrži baterie na jedno nabití je největší rozdíl mezi sluchátky Buds Live a Buds Plus. U verze Plus vydrží sluchátka zhruba 11 hodin na jedno nabití a dalších 22 hodin jim dodá nabíjecí krabička. Buds Live jsou na tom trochu jinak. Ta totiž s ANC vydrží šest hodin a bez něj nějakých osm hodin. Krabička pak dodá energii na dalších 29 hodin. To jsou tedy hodnoty, které udává samotný Samsung. V praxi je to tak, že s ANC dostanete nějakých pět hodin, což ale stále postačuje i na delší cesty, třeba vlakem. Já osobně většinou poslouchám hudbu nebo koukám na filmy, a to mi netrvá déle než 3 - 3,5 hodiny, takže naprosto v pořádku. Pokud jste ale velcí konzumenti audia a pět šest hodin vám stačit nebude, tak to vůbec nevadí. Sluchátka totiž stačí dát na pět minut do dobíjecí krabičky a získáte tak další hodinu poslechu. 

BARVA Barva Bronzová;
TYP SLUCHÁTEK Typ sluchátek Do uší;
Přejít do katalogu


Potlačení hluku? Nic moc

Jo a jinak - ANC je potlačení okolního hluku (Active Noise Cancelling). Obecně máte dvojí typ potlačení okolního hluku - pasivní a aktivní. Pokud se budeme bavit o pasivním potlačení hluku, to dělá konstrukce samotných sluchátek. Špunty v uších potlačí více hluku než pecky a náhlavní sluchátka přes celé uši zvuk potlačí také daleko lépe. Aktivním potlačením hluku pak myslíme to, když mají sluchátka dodatečné mikrofony, které filtrují okolní hluk a eliminují ho. Takovou funkci v aplikaci Galaxy Wear můžete zapnout a vypnout, ale rozdíl u Galaxy Buds Live moc nepoznáte a s některými jinými sluchátky, třeba těmi od Sony, se to nedává srovnat.

U Buds Live ale hraje roli především ten nový design sluchátek, protože ony fazolky fungují spíše jako klasické pecky (třeba jako AirPods od Applu) a tím pádem neutěsní zvukovod. Když máte sluchátka v uších, tak bez zapnutého zvuku slyšíte skvěle své okolí a když hudbu zapnete potichu, tak jde přes sluchátka také dobře slyšet. Osobně je mi to asi o něco příjemnější než situace, kdy přes sluchátka neslyším vůbec nic. Hlavně při chůzi ve městě se toto řešení hodí. Pokud ale hledáte sluchátka, přes která nic nepronikne, zde budete zklamaní. 


Dotyková gesta a zvuk

K ovládání sluchátek slouží dotyková gesta. Jedno poklepání pustí nebo zastaví přehrávání hudby či videa, dvěma poklepáními přeskočíte na další skladu a třemi pak na skladbu předchozí. Jedno gesto si můžete nastavit v aplikaci na vámi preferovanou volbu. Vlastní gesto je možné nastavit samostatně na levé i pravé sluchátko. K dispozici je ale pouze spuštění asistenta Bixby, ovládání zvuku nebo spuštění hudební aplikace. Není toho moc, ale alespoň něco. Všechny důležité věci si tak nastavujete přes aplikaci Galaxy Wereables na Androidu i iOS a můžete si tam nastavit kromě ANC také ekvalizér, čtení notifikací nahlas nebo zapnutí hlasového ovládání. Za zmínku stojí dvě další funkce. Tou první je multipoint, tedy párování mezi více zařízeními. Musíte mít ale vytvořený účet od Samsungu. Druhou funkcí je pak mód ve hrách, který má zamezit zpoždění zvuku.

Uveďme si příklad. Hrajete nějakou střílečku (Call of Duty, Fortnite, PUBG, atd...) a kvůli zpoždění zvuku neuslyšíte výstřel protihráče, respektive jej uslyšíte až se zpožděním a jako první uvidíte jen výstřely. Funkce bohužel ale není nijak zvlášť dokonalá ani na jednom operačním systému. Ve hrách je zpoždění znatelné, což úplně není vyhovující. V případě iOS je ale kvůli přítomnosti kodeku AAC daleko menší. Při přehrávání videa je zpoždění nezaznamenatelné. K dispozici jsou tři kodeky SBC, AAC a Scaleable codec od Samsungu, který má optimalizovat datový tok tak, aby nedocházelo k rozpadu zvuku. Zvuk je jinak u sluchátek na vysoké úrovní a sluchátka hrají opravdu dobře. Překvapí i dobré basy, které jsou spíše běžné u špuntových sluchátek. 


Vyplatí se?

Pokud jste ve sluchátcích Galaxy Buds Live našli zalíbení, připravte si 5,5 tisíc korun. A jestli váháte, zda se za takovou cenu vyplatí, tak vám musím říct, že ano. Sluchátka skvěle drží v uších, nic z nich netrčí a když s nimi usnete, tak nebudete muset sluchátka ráno hledat po celé posteli, protože vám z ucha rozhodně nevypadnou. Také telefonovat s nimi jde dobře díky třem mikrofonům. Rozhodně zaujme také dobrý design i barevné provedení sluchátek. Fazolkovitý tvar je překvapivě super a nemám s ním nejmenší problémy. Dostanete navíc skvělý zvuk s aktivním potlačením hluku. To tedy moc extra nefunguje a pokud hledáte přímo sluchátka s ANC, tak se poohlédněte jinam. Také na hraní her sluchátka moc nejsou, ale na sledování filmů, videí a poslech hudby naprosto postačí. Nakonec i přes několik nedostatků vypadají Galaxy Buds Live jako slušná sluchátka, která mají pár předností, které vyváží ony nedostatky.


Parametry produktu...

Barva

Barva Bronzová

Typ sluchátek

Typ sluchátek Do uší

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 4 890 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • flatliners-31. srpen 2020

    Vite o tom ze recenzujete sluchatka? A nebylo by dobre se trochu rozepsat o tom, co je primarni funkce sluchatek? ZVUK?? Napsat ze je kvalitni a ma dobre basy je maximalne odflaknuta prace..

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.