Recenze CAT S62 Pro: Termokamera se letos hodí

Odolnost nadevše
  • Voděodolnost a prachuvzdornost
  • Vojenská certifikace MIL-STD-810H
  • Termokamera
  • Konstrukce
  • Programovatelné tlačítko
  • Horší procesor
  • Nic moc fotoaparát
  • Zastaralý design prostředí
  • Vysoká váha

Recenze produktu...

Cat S62 Pro

70%
Baterie
75%
Design
70%
Fotoaparát
60%
Výkonnost
65%

Do rukou se mi dostal nedávno představený robustní kousek, který opravdu něco vydrží. Odolný telefon CAT S62 Pro je přístrojem určeným na práci a podle toho taky vypadá. Nabízí taky termo kameru, která je vlastně tím hlavním na celém telefonu, ale zbytek asi běžného uživatele nenadchne. Je ale pravda, že běžný uživatel po něm toužit nebude.

Reklama

Konstrukce a zpracování 

Jak už jsem říkal v úvodu, CAT S62 Pro je opravdu robustní telefon, který v ruce a taky v kapse pořádně ucítíte, protože váží 248 gramů, tedy doslova čtvrt kilogramu. Není se ale čemu divit, telefon je dělaný tak, aby něco vydržel, a tomu odpovídá i velký kovový rám, odolné sklo Gorilla Glass, které chrání displej, a taky záda z odolného plastu s lehkou pogumovanou úpravou.  

Co si budeme povídat, je to prostě velká a těžká cihla a pokud byste ji chtěli porovnávat s ostatními, respektive klasickými, telefony, tak to prosím nedělejte. Srovnávání konstrukce tady totiž nemá smysl, protože CAT S62 Pro spadá do té speciální odolné kategorie telefonů, která má užší skupinu zájemců. Především tedy z řad lidí pohybujících se ve stavebnictví a prostě prostředích, kde se hodně práší, je možnost telefon rychle rozbít a občas potřebujete i speciální funkce navíc.  

Abych byl ale ještě detailnější, tak tloušťka telefonu je téměř 12 milimetrů, výška je 158 a půl milimetru a šířka pak 76,7 milimetrů. Rozměry telefonu ale mají opodstatnění kvůli vysoké odolnosti, k čemuž dopomáhají také certifikace IP68, čili odolnost vůči prachu a vodě, a taky certifikace MIL-STD 810H, tedy standard odolnosti. Jen pro zajímavost, certifikaci MIL STD vznikla v americké armádě a v rámci této certifikace se telefon testuje na výdrž okolního tlaku, vlhkost, vibrace, a dokonce i výbušné detonace. Telefon tak toho musí vydržet opravdu hodně. Když s ním tedy švihnete o zem, měl by to telefon v pohodě vydržet.

A když už jsme u té výdrže, CAT S62 Pro má baterii o kapacitě 4000 mAh, což vám dodá výdrž až na jeden a půl dne. Samozřejmě podle toho, jak budete telefon využívat. Bohužel však není k dispozici žádné rychlé nabíjení, což je celkem škoda. Pokud totiž budete využívat telefon hodně jako pracovní nástroj, hodila by se vám větší baterie a nebo právě rychlé nabíjení. 


Displej a zvuk 

Další kapitolou je samotný displej telefonu na přední straně. Ten má 5,7 palců, jedná se o IPS panel s poměrem stran 18:9 a rozlišením 1080 na 2160 pixelů. Okolo displeje jsou velké rámečky a telefon se tak dostává do doby před čtyřmi pěti lety. Rámečky jsou opravdu obrovské, což telefonu na kráse moc nedává, ale má to zase logické vysvětlení. Nemůžete totiž očekávat žádné zaoblené hrany displeje, protože ty jsou hodně náchylné na rozbití. Stejně tak obecně displej s tenkými rámečky můžete snadnější rozbít, když vám telefon spadne. 

Jelikož se CAT S62 Pro zaměřuje na odolnost, standardní tenké rámečky očekávat nemůžete. Navíc okolní rám je lehce vystouplý nad samotný displej, takže při pádu telefonu se samotný displej nedotkne země, což je nesporná výhoda. No a díky tlustým rámečkům taky nemusel výrobce dělat žádný výřez a průstřel do panelu tak, aby vyřešil selfie kamerku. Ta je nad displejem a má rozlišení 8 Mpx. Není to žádný zázrak, ale na občasné selfiečko to stačí. 

Zázrak se nekoná ani v případě zvuku. Jeden reproduktor sice hraje nahlas, ale celkové podání není úplně nejlepší a najdete telefony s lepším reproduktorem. Navíc za 17,5 tisíce korun už bychom mohli dostat stereo reproduktory, ne? No ale aspoň ten 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek si zde místo našel. 


Fotoaparáty 

Nejzajímavější věcí na celém telefonu, když teda pomineme tu odolnou konstrukci, jsou rozhodně fotoaparáty. Teda ne, že by byl hlavní foťák na zadní straně něčím extrémně super, respektive, že by dělal úžasné fotky. To nedělá. Fotky jsou z 12Mpx senzoru slušné. Nemůžete o nich čekat žádný extra výsledek, ale dostanete použitelné fotografie, kterým dopomůže zapnuté HDR. Ale nečekejte žádnou extra slávu, ale pohodové fotky s dobrým dynamickým rozsahem, a hlavně bez šumu.  

Hlavní prim, respektive to, čím může a měl by Cat S62 Pro především zaujmout, je druhá kamera. Ta je termální a využívá senzoru od společnosti Flir, konkrétně senzor Lepton 3.5. Předešlá verze telefonu, model S61 Pro, měl senzor Lepton 2.5 a letošní vylepšení přináší čtyřikrát více takzvaných termálních pixelů. Termální kamera funguje dobře a máte k ní dedikovanou aplikace MyFLIR, v níž se dá nastavit všechno, co zrovna potřebujete. Můžete vidět teplotu celé zabrané plochy, kdy vidíte i stupnici od nejstudenějšího bodu do toho nejteplejšího. Lze také udělat jen výseč, ve které budete měřit teplotu, a dokonce můžete kombinovat termální kameru s tou klasickou a propojit pohled na "reálný" svět s tím termálním.  

Kamera zachycující teplo se tedy hodí především pro ty, kteří pracují s elektronikou, zkoumají problémy s auty nebo klidně i topenáři. Využití se najde v různých profesích a předpokládám, že pokud se na tuto recenzi díváte kvůli tomu, že byste telefon využili při práci, tak přesně víte, u jakých činností se vám bude hodit nejvíce. 

Taky teď v době covidové můžete telefon využít jako přenosný teploměr a kontrolovat teplotu svým blízkým či kolegům v práci (haha). Ale když jsem to zkoušel, tak si myslím, že údaje na člověku nebyly úplně přesné, ale řekl bych, že orientačně by to šlo, protože tam byla odchylka zhruba jeden stupeň. 


Hardware a software 

Jak je na tom ale výkon telefonu? CAT S62 Pro má procesor Qualcomm Snapdragon 660 v kombinaci s 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD kartu. Procesor na takový telefon není úplně nejlepší a projevuje se to především občasným pomalejším načítáním aplikací. Chod systému jako takového, tedy procházení v nastavení, v otevřených aplikacích a tak dále je v pohodě. Hodně to jde poznat u termální kamery, která se načítá pomalu a zpracování obrazu taky není extra rychlé.  

A ani prostřední systému nenadchne. Dostanete sice nejnovější Android 10, což je fajn a vlastně i nutnost, ale prostředí je ošklivé. Připadá mi to, jako bych se prostředím vrátil o tři roky zpátky. Systém je nevzhledný a není radost ho používat jako u jiných telefonů. Chtělo by to trošku omladit a osvěžit design.

BATERIE Kapacita 4000mAh;
DISPLEJ Rozl. displeje 2160 × 1080bodů; Typ displeje IPS LCD; Úhlopříčka displeje 5.7";
FOTOAPARÁT Clona hlavního zadního fotoaparátu f/1.8; Funkce fotoaparátu termokamera; Rozl. hlavního zadního fotoaparátu 12Mpx; Rozl. předního fotoaparátu 8Mpx; Rozl. videa 1920 × 1080 (Full HD); Typ stabilizace obrazu Elektronická; Typy objektivů hlavní a termokamera;
KONEKTIVITA Konektory USB-C; NFC; Systémový konektor USB-C;
KONSTRUKCE Hloubka 11.9mm; Hmotnost 248g; Konfigurace karet Dual SIM + paměťová karta; Šířka 76.7mm; Typ odolnosti IP68 a MIL-STD-810H; Výška 158.5mm;
OP. SYSTÉM Android 10;
PAMĚŤ RAM 6GB; Uživ. paměť 128GB;
VÝKON Graf. chip Adreno 512; Typ procesoru Qualcomm Snapdragon 660;
Přejít do katalogu

Telefon má totiž vzhled staršího telefonu s obrovskými rámečky, což je tedy zrovna u tohoto modelu pochopitelné, ale k tomu dostanete i nudný a ošklivý systém. Já vím, že to je stroj hlavně na práci a tak, ale i tak by se na tom dalo zapracovat. 

Alespoň potěší jiné věci, třeba krytý šuplíček na dvě SIM karty, případně jednu SIM a jednu paměťovku nebo oranžové programovatelné tlačítko. To můžete využívat i jako vysílačku, pokud si doinstalujete potřebnou aplikaci a můžete komunikovat s kolegy. Je ale možné i nastavit vyvolání aplikace či funkce při dvojitém stisknutí, případně při dlouhém podržení tlačítka. 

No a ještě zmíním kapacitní čtečku otisků prstů na zádech telefonu, která je uspokojivě rychlá. No prostě kapacitní čtečka, která má být rychlá všude a tady taky je. 


Vyplatí se? 

Nejdůležitější otázka vždycky zní, jestli se telefon vyplatí a tady to není úplně jednoznačné. Vyplatí se CAT S62 Pro běžnému uživateli? Rozhodně ne. Běžného uživatele totiž nenadchne procesor, vzhled, displej a ani fotoaparáty. Tenhle telefon prostě není pro běžného člověka, který chce hezký telefon, který dělá dobré fotky, má 90 nebo 120Hz displej a tak dále... Tohle je spíš pracovní nástroj, na který se právě zaměří lidé z různých oborů, které zaujmout může. 

Hlavní devizou telefonu je tak termální kamera, kterou prostě často jinde nenajdete. Pak je to odolný design a certifikace odolnosti, které zaručují, že se telefon při pádu nerozbije a vydrží i v náročném prostředí. Pokud tedy hledáte opravdu přístroj na práci, který toho denně musí vydržet hodně, může být CAT S62 Pro právě pro vás. 

Reklama

Telefon stojí 17 499 korun, což rozhodně není málo, ale pokud to srovnám s loňským modelem CAT S61, tak ten u většiny obchodníků teď získáte za necelých 20 tisíc korun. Má ale zase navíc laserové měření vzdálenosti nebo 3,5 milimetrový jack. Pokud ale chcete termokameru v telefonu, letošní CAT S62 Pro nabídne lepší a přesnější senzor. Pokud tedy hledáte opravdový odolný pracovní přístroj, tak bych se do letošního modelu jít nebál. 

Parametry produktu...

Konstrukce

Konstrukce Dotyková
Hmotnost 248g
Výška 158mm
Šířka 76mm
Hloubka 11mm
Odolné (outdoor) 11
Typ odolnosti 11
Barva 11
Odolnost 11
Konfigurace karet 11

Výkon

Typ procesoru 11
Grafický chip Adreno 512

Paměť

Uživatelská paměť 128GB
Paměťová karta 128
Maximální velikost karty 128GB
Paměť RAM 6GB

Operační systém

Mobilní služby 6
Operační systém 6
Nadstavba 6
Verze OS 6

Baterie

Kapacita 6mAh
Vyměnitelná baterie 6

Konektivita

Konektory USB-C
Systémový konektor USB-C
Infračervený port Ne
Bluetooth Ano
Wi-Fi Ano
NFC Ano
Konektor jack 3,5mm Ne
Stereo reproduktory Ne
Podpora OTG Ano

Displej

Úhlopříčka displeje 5"
Rozlišení displeje 5bodů
Typ displeje 5

Fotoaparát

Typy objektivů hlavní a termokamera
Počet objektivů zadního fotoaparátu 2x
Počet objektivů předního fotoaparátu 1x
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu 1Mpx
Clona hlavního zadního fotoaparátu 1
Rozlišení širokoúhlého fotoaparátu 1Mpx
Clona širokoúhlého fotoaparátu 1
Rozlišení fotoaparátu s teleobjektivem 1Mpx
Clona fotoaparátu s teleobjektivem 1
Rozlišení makro fotoaparátu 1Mpx
Clona makro fotoaparátu 1
Rozlišení hloubkového fotoaparátu 1Mpx
Clona hloubkového fotoaparátu 1
Typ stabilizace obrazu 1
Rozlišení předního fotoaparátu 8Mpx
Rozlišení videa 1920 × 1080 (Full HD)
Funkce fotoaparátu termokamera

Zabezpečení

Čtečka otisku prstů Ano, zadní strana

Navigace

Senzory Digitální kompas (magnetický senzor); Gyroskop; Senzor přiblížení (proximity)
Geotagging Ano
Digitální kompas Ano

Ostatní hardware

Notifikační dioda Ne

Obecné

Česká lokalizace Ano
Oficiální představení telefonu 2020
Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.