Recenze Amazfit Stratos 3: Sportovní dravec s dobrou výdrží

Hodinky nebo sportovní tracker?
  • Odolná konstrukce
  • Dobrá výdrž baterie
  • Svítivost displeje
  • Nemožnost odpovídat na zprávy
  • Pouze pryžový náramek

Recenze produktu...

Amazfit Stratos 3

90%
Baterie
95%
Design
85%
Výkonnost
90%

Amazfti vydal druhou generaci chytrých hodinek Stratos už v roce 2017, takže bylo načase, aby na trh dorazila jejich vylepšená verze, tedy Stratos 3. Nejedná se sice o úplně chytré hodinky, ale spíše o jejich odlehčenou variantu řadících se spíše do kategorie mezi sportovními náramky a chytrými hodinkami. Jak si tedy náramko-hodinky vedou?

BATERIE Kapacita baterie 300mAh;
CIFERNÍK A DISPLEJ Úhlopříčka displeje 1.34";
FUNKCE Barometr; Bluetooth 4.2; GPS; Hudební přehrávač; Krokoměr; Měření rychlosti; Měření tepové frekvence; Měření vzdálenosti; Sportovní režimy běh (venkovní i vnitřní); cvičení; cyklistika (venkovní i vnitřní); fotbal; horolezectví; chůze; lyžování; multisport; plavání (v bazénu); plavání (v otevřené vodě); posilování; štafeta; švihadlo; tenis; triatlon; turistika; veslování; ; Stopky; Výpočet spálených kalorií;
HARDWARE A SOFTWARE vel. uložiště 2GB;
KONSTRUKCE Barva Černá; Hmotnost 40,4g;
ŘEMÍNEK Barva řemínku Černá; Materiál řemínku Silikon;
VODOTĚSNOST Voděodolnost;
Přejít do katalogu

Reklama

Design a displej

Do krabičky výrobce přidal návod, magnetickou dobíjecí kolébku s klasickým USB, která 300mAh baterii v hodinkách dobije do plné kapacity za zhruba hodinu a čtvrt. K hodinkám dostanete samozřejmě i řemínek, bohužel je v nabídce jen pryžový, který se však k celkovému designu hodinek celkem hodí. Na druhou stranu se dají řemínky jednoduše vyměnit za jiné (22 mm). Tělo Stratos 3 je totiž opět vyvedené v karbonovém stylu se stříbrnou lunetou, která však není otočná. Škoda, většinou otočnou lunetu využívám jako antistresovou pomůcku. U některých hodinek však také funguje jako možnost pro pohyb v menu, což by se také dost hodilo.

Stratos 3 totiž také ovládáte pomocí tlačítek na boční straně, což se může hodit ve sprše či bazénu, kde je ovládání dotykem problémové. Co se týče displeje, bohužel zde není OLED, ale klasické TFT. Displej má úhlopříčku 1,34" a jedná se takzvaný transflektivní zobrazovač, což nabízí krásnou čitelnost na přímém slunci a při sportování to můžete ocenit.


Chytré funkce

Spárování hodinek s telefonem probíhá v rámci aplikace Amazfit, jež je dostupná pro operační systém Android a iOS. Přes aplikaci tak můžete samozřejmě nastavovat veškeré notifikace, upozornění, sledovat vaši sportovní aktivitu, nastavovat budíky a samozřejmě stahovat různé typy ciferníků. Aplikace jako taková není zase tak špatná, akorát působí, jako by měla rozdvojenou osobnost. Popisky jsou v aplikaci totiž někde v češtině, jinde v angličtině a celý dojem pak působí necelistvým dojmem.

Co se týče notifikací v hodinkách, tak vše zůstává při starém. Sice se vám v hodinkách zobrazí příchozí zpráva, ale nemůžete na ni odpovědět. Stejně tak nemůžete přijmout příchozí hovor, což je celkem škoda. U sportovních aktivit ale zase oceníte, že jich je k dispozici až devatenáct, včetně běhu, triatlonu, lyžování či hraní tenisu. GPS vypadá spolehlivě, ale dávejte si pozor, abyste si třeba aktivitu běhání zapnuli až v momentě, kdy vyjdete ven z domu. Hodinky pak vaši polohu rozpoznají daleko lépe. Nasbíraná data pak můžete přenést třeba do aplikace Strava, ve které je možnost porovnávat výsledky s kamarády. Navíc si k hodinkám můžete připojit Bluetooth sluchátka, takže nemusíte brát ven telefon.

Baterka o kapacitě 300mAh vám při klasickém užívání a občasném běhu může vydržet až čtyři dny. Pokud však nebudete provozovat žádné sportovní aktivity a budete mít některé funkce vypnuté, můžete se hned dostat na deset až dvanáct dní výdrže bez zapnutí úsporného režimu, což není úplně tak špatné.


Vyplatí se?

Amazfit Stratos 3 jsou hodinky pro ty, kteří si extrémně nepotrpí na designu a chtějí spíše sportovní tracker s více funkcemi a taky pro ty, kteří si nechtějí brát telefon, když jdou ven sportovat. Hodinky vydrží poměrně dlouho na jedno nabití, monitoring sportovních aktivit je dostačující a cenovka přes 5,5 tisíce korun se dá také zkousnout a konkurenty mají hodinky třeba u Huawei GT 2 či Honor Magic 2.

Reklama


Parametry produktu...

Hardware a software

Velikost uložiště 2GB
Verze kompatibilního OS Android 5.0 a iOS 10

Řemínek

Barva řemínku Černá
Materiál řemínku Silikon

Funkce

Sportovní režimy běh (venkovní i vnitřní);cvičení;cyklistika (venkovní i vnitřní);fotbal;horolezectví;chůze;lyžování;multisport;plavání (v bazénu);plavání (v otevřené vodě);posilování;štafeta;švihadlo;tenis;triatlon;turistika;veslování;
Hudební přehrávač Ano
GPS Ano
Bluetooth 4.2
Stopky Ano
Měření tepové frekvence Ano
Výpočet spálených kalorií Ano
Barometr Ano
Měření rychlosti Ano
Měření vzdálenosti Ano
Krokoměr Ano

Ciferník a displej

Úhlopříčka displeje 1"
Rozlišení displeje 320 x 320
Zobrazení času Digitální; ručičkové
Typ displeje TFT

Vodotěsnost

Voděodolnost Ano

Baterie

Max. výdrž baterie 168h
Kapacita baterie 300mAh

Konstrukce

Barva Černá
Dimenze 48,6 x 13,4mm
Hmotnost 40g

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 5 490 Kč
Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.