Recenze Amazfit Nexo: Chce to ještě vyladit

K dokonalosti jim chybí hodně
  • Hezký displej
  • Celkem plynulý systém
  • Nic moc design
  • Malá výdrž baterie
  • Nelze volat bez eSIM

Recenze produktu...

Hodinky Amazfit od Xiaomi nejsou ničím novým a většina z vás má o značce určitě povědomí. Amazfit tak mají úspěšné modely Stratos či Verge a přidávají také nový model s označením Nexo. Při recenzování jsem ale objevil spoustu neduhů, které mě občas vytáčely do běla a které hodinkám odpustit nemůžu. Jak to teda nakonec dopadlo? To se klasicky dozvíte v dnešní recenzi.

BATERIE Kapacita baterie 420mAh;
CIFERNÍK A DISPLEJ Rozl. displeje 454 x 454; Typ displeje Amoled; Úhlopříčka displeje 1.39";
FUNKCE Krokoměr; Měření rychlosti; Měření tepové frekvence; Měření vzdálenosti; Sportovní režimy běh (venkovní i vnitřní); cyklistika (venkovní i vnitřní); eliptický trenažér; fotbal; horolezectví; švihadlo; trail running; ; Stopky; Výpočet spálených kalorií;
HARDWARE A SOFTWARE vel. uložiště 4GB; Verze kompatibilního OS Android 5.0, iOS 10.0 a vyšší;
KONSTRUKCE Hmotnost 49g;
ŘEMÍNEK Materiál řemínku Silikon;
VODOTĚSNOST Voděodolnost;
Přejít do katalogu


Design a zpracování

Hned na úvod proberu design hodinek, protože se asi nebude jen tak každému líbit. Běžně u většiny hodinek vychází pásek jakoby zprostřed boční strany, nicméně u Amazfit Nexo vychází úplně zespodu a působí, že obepíná pouze vaši ruku a tělo hodinek je na něj jen přišpendlené.

To se mi popravdě moc nezamlouvá a když mi někdo hodinky komentoval, často zmiňovali tento fakt s tím, že to vypadá fakt divně. A já můžu jen souhlasit. Po pár dnech jsem si ale zvykl a design je věc vkusu, takže své fanoušky si jistě najde. Samotný pásek je pryžový a je docela i příjemný. Já bych však ocenil spíše kožený náramek, který by byl přibalený v balení. Náramky obecně si ale na hodinkách můžete měnit, takže si stačí jít do jakéhokoliv hodinářství vybrat podle toho, co vám sedí. 

No a tělo hodinek? Prostě kulatá placka s 1,39palcovým AMOLED displejem s rozlišením 454 na 454 pixelů. Displej je opravdu hezký, k tomu výtky vůbec nemám. Na sluníčku je krásně čitelný, což je to nejdůležitější. Okolo zobrazovacího panelu není žádná otočná luneta a hodinky vypadají hodně simple dojmem, který narušuje jen ovládací tlačítko na pravém boku s hezkým zlatým lemováním, jímž spouštíte seznam aplikací v systému.


Kámen úrazu? Baterie...

Nemá cenu tady složitě vyjmenovávat, jaká "střeva" hodinky mají. Ale zmíním procesor Snapdragon Wear 2500 a 512 MB paměť RAM. Chod systému je prostě v pohodě, nic se nezasekává, na nic extrémně dlouho nečekáte.  Akorát ta baterie je kámen úrazu. Má sice 420mAh, což je na chytré hodinky dobré, neboť častokrát mají okolo 350mAh. Bohužel, není to nijak zvlášť znát. Hodinky jsem musel nabíjet každý den. V prvních dnech to bylo pochopitelné, protože jsem jim dával zabrat a zkoušel, co všechno dovedou. V těchto případech jsem musel dobíjet už k večeru. Po pár dnech už ale využívání bylo střídmější – tedy pouze na notifikace, kontrolu času a měření sportovních aktivit. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na takové to běžné počítání kroků a měření tepu.

Připadalo mi, že s každým dnem musím nabíjet hodinky častěji a častěji. Ráno jsem vypojil hodinky z nabíječky, kolem sedmé osmé hodiny jsem přišel domů a s překvapením jsem zjistil, že je zase musím připojit, protože jsou úplně vybité. Tohle mě na hodinkách fakt nebavilo. Přál bych si, aby prostě vydržely alespoň do té doby, než půjdu opět spát, abych je přes noc nabil. To se bohužel nestávalo.

K tomu se přidávají i výtky vůči systému jako takovému. U Amazfitů je běžné, že při zvednutí hodinek k očím musíte na displej dvakrát klepnout, aby se odemkl, tak to prostě je. Proč ale tuhle možnost nemůžu vypnout? Já chci hodinky zvednout a hned používat, hned si přečíst celou zprávu a tak dále. To mě popravdě neskutečně otravovalo.


Neduhů mají spoustu

Další věcí, která mi přišla nesmyslná, je domovská obrazovka a ciferníky. Pohybem doprava a doleva na hlavní obrazovce nepřecházíte na obrazovky s počasím, měřením tepu či informacemi o ušlých krocích. Tímto pohybem prostě jen přepínáte mezi dalšími ciferníky. To je prostě úplně zbytečná věc. Vždyť ciferníky si můžete měnit pomocí aplikace, případně v nastavení samotných hodinek. Já si nechci změnit každou chvíli ciferník jen proto, že omylem přejedu prstem do strany...

Stejně tak je blbost, že nemůžete s hodinkami telefonovat. Respektive, jde to, pokud máte dostupnou eSIM kartu. Pokud ne, zobrazí se vám jen notifikace s příchozím hovorem, který můžete odmítnout. To je ale nelogické, vždyť hodinky reproduktor a mikrofon pro volání mají. Proč tedy nelze volat pomocí Bluetooth spojení? Prostě další zklamání. Když už tady ta funkcionalita je, proč ji nevyužít.

Stejně tak sportovní aktivity. K dispozici je běh venku, na páse a další možné cvičení, které určitě někdy využijete. Dostupná ale není nějaká volná aktivita. Prostě všeho chuť – kliky, dřepy, sedy lehy, prostě takové to domácí cvičení, které teď v karanténě využijete nejvíc. Většina hodinek, které jsem měl možnost testovat takovou možnost workoutu měla. Na domácí cvičení jsem si tak musel zapnout prostě běh, ale všichni víme, že to ideální není. 

No a aplikace Amazfit je taky hodně „“““povedená“““. Za tu dobu, co je aplikace venku, se Xiaomi nesnažilo vylepšit, co se týče překladů. Appka je stále napůl v angličtině a napůl v češtině. Hodinky jako takové jsou v angličtině, což by mi nevadilo, ale ať je to aspoň sjednocené s tou aplikací. Takhle je to prostě jenom myš maš…


Vyplatí se?

Amazfit Nexo jsou hodinky, které mě upřímně vůbec nenadchly. Designově nejsou úplně špatné a své zájemce si jistě najdou. Co jim ale odpustit nemůžu je docela špatná výdrž baterky a hlavně ten systém, který mě místy až neskutečně vytáčel. Já bych za ně 4,5 tisíce korun nedal a radši bych si vybral Amazfit Stratos 3, případně Huawei Watch GT 2 a nebo, což je ještě lepší volba – Garmin Vivo Active 3, které mají NFC pro placení a výdrž až osm dní za necelé 4 tisíce korun.
Parametry produktu...

Určení

Určení Unisex

Hardware a software

Velikost uložiště 4GB
Verze kompatibilního OS Android 5.0, iOS 10.0 a vyšší

Řemínek

Barva řemínku Černá
Materiál řemínku Silikon

Funkce

Sportovní režimy běh (venkovní i vnitřní);cyklistika (venkovní i vnitřní);eliptický trenažér;fotbal;horolezectví;švihadlo;trail running;
Hudební přehrávač Ano
GPS Ano
Bluetooth 4.2 BLE
Stopky Ano
Měření tepové frekvence Ano
Výpočet spálených kalorií Ano
Měření rychlosti Ano
Měření vzdálenosti Ano
Krokoměr Ano

Ciferník a displej

Úhlopříčka displeje 1"
Rozlišení displeje 454 x 454
Zobrazení času Digitální; ručičkové
Typ displeje Amoled

Vodotěsnost

Voděodolnost Ano

Baterie

Max. výdrž baterie 28h
Kapacita baterie 420mAh

Konstrukce

Barva Černá
Dimenze 35,4 x 35,4 x 13,7mm
Hmotnost 49g

Fotogalerie produktu...

Kde můžete zakoupit...

Seřadit od nejnižší ceny

techArena doporučuje...

Hurámobil.cz Hurámobil.cz 4 990 Kč

Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.