Realme představilo plejádu nových modelů Q2, Q2i a Q2 Pro Otázkou je, zda se s jejich uvedením počítá i pro náš trh

15. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Realme
  • Realme ukázalo, že dokáže přinést 5G pod deset tisíc korun
  • Q2 Pro nabídne slušný výkon i Amoled displej

Společnost Realme, která se na českém trhu pomalu zabydluje s novými Realme 7 a Realme 7 Pro, vypustila do světa hned trojici nových telefonů v nové sérii Q.

Reklama

Nejzákladnějším modelem je Realme Q2i a pohybujeme se úplně v základní třídě telefonů. Vybaven je totiž 6,5" IPS panelem s HD rozlišením a procesorem Dimensity 720, ovšem za v přepočtu za 4 300 Kč už nabízí rovnou sítě 5G. Jestli jsme vám tedy říkali, že letos budou telefony s 5G pod deset tisíc korun, Realme ukazuje, že se to dá i za půlku. Samozřejmě, je potřeba brát, že v tomto ohledu šla většina rozpočtu právě do procesoru, a tak není divu, že na zbytek součástek už tak moc nezbylo. Třeba 13MP hlavní foťák je opravdu jen obyčejný, stejně tak 2MP makro a 2MP pro rozostření pozadí, nikoho moc nenadchnou.

Druhým představeným telefonem je Realme Q2. Oproti Q2i již nabízí lepší procesor Mediatek Dimensity 800U, taktéž s podporu 5G. Stejně tak, jako u Q2i máte v základní variantě možnost konfigurace 4/128GB, ale připlatit si můžete i na 6/128GB. Foťáky už začínají vypadat daleko lépe v poměru 48MP hlavní, 8MP širokoúhlý a zbytečným 2MP makro objektivem. Milovníky rychlých obnovovacích frekvencí už potěší i 120Hz IPS displej s velikostí 6,5". Samozřejmě už i cena je vyšší, ale stále by se telefon měl vejít pod 6 000 Kč.

Reklama

Třetím do party a nejvyšším představeným modelem je pak Realme Q2 Pro. Oproti modelu bez magického slovíčka "Pro" je vybaven navíc konfigurací 8/128GB nebo 8/256GB a 2MP senzorem pro rozostření pozadí. Jestli dáváte přednost Amoled displejům oproti IPS, bude Q2 Pro vaším favoritem. 6,4" displej sice nenabídne 120Hz obnovovací frekvenci, ale bezpochyby daleko lepší barevné podání. Cena se u tohoto modelu odhaduje na necelých osm tisíc korun.

Ani jeden z telefonů zatím není ohlášen na náš trh, ale co není, může být. 

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.