Svými specifikacemi v podobě procesoru Helio G88, 90Hz LCD displejem nebo jediným fotoaparát na zádech Realme C55 asi nezaujme.
Zařízení se ovšem vyjímá funkcí Mini Capsule, což je obdoba Dynamic Island od Applu, kdy z průstřelů vyjíždějí softwarové ukazatele nabíjení a podobně.
Telefon se nakonec podle ředitele evropského Realme skutečně dostanete do Evropy, avšak kdy a za jakou částku nevíme.
Nové Realme C55 si odbylo premiéru teprve nedávno. Ve své podstatě jde o vcelku nezajímavý telefon nižší střední třídy. Má sice hezký design, ale uvnitř najdeme procesor Helio G88, 6,72palcový 90Hz Full HD LCD displej, 5000mAh baterii s 33W nabíjením nebo Android 13 s Realme UI 4.0. Na zádech se nachází zase jen 64Mpx fotoaparát s 2Mpx snímačem pro měření hloubky ostrosti a vepředu je 8Mpx kamerka.
Telefon je tedy zajímavý zejména tím, že jde o první Android telefon na trhu, jenž kopíruje softwarovou funkci Dynamic Island, kterou představil loni Apple. Z malého průstřelu v Realme C55 bude tak vyjíždět softwarová lišta jménem Mini Capsule, která má ukazovat různé informace. Zatím umí upozorňovat na nízkou baterii, rychlost nabíjení, spotřebu internetových dat nebo počet kroků za daný den. Ano, Realme takto ukazuje jen to, co už můžete snadno vidět na telefonu nyní. Zkrátka jen chce značka prezentovat informace podobně jako Apple.
A jak to vypadá, tak si budeme moct tento kousek možná i vyzkoušet. Ředitel evropského Realme Francis Wong na Twitteru potvrdil, že model C55 se určitě vydá v Evropě. Bližší informace už ale nemáme a stejně tak je otázkou náš trh. Připomínám, že modely Realme 10 měly globální evropskou premiéru už dávno a stále nikde nejsou. Stejně tak o Realme GT3 nepadly konkrétní informace. Vypadá to, že Realme to v Česku skutečně potichu balí, avšak C55 je přeci jen levný model, možná alespoň ten by zde mohl být. Uvidíme.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.