Realme 6 a 6 Pro jsou střední třídou s 90Hz displejem a skvělou výbavou Konečně lepší displeje v levném segmentu

05.03.2020 17:37 / od Honza Nuc
foto:  Realme
  • Společnost Realme představila nové levné telefony Realme 6 a Realme 6 Pro.
  • Za nízkou cenovku nabízejí velké baterie, skvělé displeje i povedený design.

Realme 6

Nový telefon Realme 6 je přímým nástupcem loňského modelu Realme 5 a jedná se o velký skok kupředu. Realme 6 tak má 6,5" LCD Full HD+ displej s 90Hz obnovovací frekvencí a kruhovým průstřelem v levém horním rohu, který ukrývá 16Mpx selfie kamerku. Svítivost displeje je 480 nitů, což by mělo být dostatečné i na přímém slunci.

Uvnitř zařízení tepe procesor MediaTek Helio G90T v kombinaci s až 8GB LPDDR4X RAM a 128GB vnitřním úložištěm. Uvidíme, jak to bude s výkonem, jelikož procesory od MediaTeku nebývají často dobře optimalizované a systém se může lehce zasekávat. Závěry si ale nechme až na případnou recenzi. Na zadní straně jsou čtyři objektivy. Hlavní senzor má 64 Mpx, širokoúhlý 8 Mpx a dále zde máme dva 2Mpx senzory (makro, mono).

Potěší určitě kapacita baterie, která má 4300 mAh a podporuje rychlé 30W nabíjení. Realme 6 má ještě 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek, USB-C port pro nabíjení a slot na dvě nano SIM karty a jednu microSD kartu. Za variantu 4/64 GB zaplatíte v přepočtu zhruba 4 900 korun, za 6/128 GB nějakých 5 600 korun a za nejvyšší variantu 8/128 GB zhruba 5 900 korun.


Realme 6 Pro

Dalším zařízením, jež Realme představilo, je Realme 6 Pro. To nabízí 6,6" Full HD+ LCD displej s obnovovací frekvencí 90 Hz a světelností 480 nitů. Pro srovnání s loňským modelem, Realme 5 Pro mělo 6,3" Full HD+ displej s 60Hz displejem a 450 nity.

Zařízení pohání procesor Snapdragon 720G, který společnost Qualcomm představila letos v lednu a Realme 6 Pro je tak prvním telefonem na trhu, jež zmíněný procesor má. Na zadní straně najdeme 64Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx širokoúhlý objektiv, 12Mpx teleobjektiv a 2Mpx makro kamera. Na přední straně jsou dva selfie objektivy, jeden 16Mpx se záběrem 79,3° a 8Mpx širokoúhlý objektiv se 105° záběrem. Baterii má Realme 6 Pro o kapacitě 4300 mAh a opět nabízí 30W rychlonabíjení pomocí USB-C kabelu.

Co se týče cenovky, paměťová varianta 6/64GB bude stát v přepočtu s daní 6 400 korun, 6/128 GB má cenovku zhruba 6 700 korun a variantu 8/128 GB pořídíte za zhruba 7 200 korun.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.