Řada Mate 40 nabere zpoždění. Dočkáme se možná až v roce 2021 Budoucnost je nejistá

16.09.2020 07:00 / od Honza Nuc
foto:  OnLeaks & HandsetExpert
  • Známý únikář Evan Blass se vyjádřil v tom smyslu, že pokud čekáte na modely Mate 40 a Mate 40 Pro od Huawei, nedočkáte se ještě nějakou dobu.
  • Telefony totiž na trh mají dorazit nejdřív příští rok, což by teoreticky mohlo ohrozit také představení telefonů z řady Huawei P50.

Loňská řada telefonů Mate 30 nabrala taktéž zpoždění, ale bylo to především kvůli problémům s americkou vládou a zabanování Huawei z její strany. Americké společnosti tak nemohly (a některé stále nemohou) s čínským Huawei spolupracovat a největší následek je tak pro čínského výrobce ztráta služeb od Googlu a také omezení výroby procesorů Kirin. Zpoždění bylo ale zhruba dva měsíce. Tentokrát to bude na delší čas. Zřejmě v rozmezí tří až šesti měsíců.


Taktéž není jasné, jestli se telefony Mate 40 a Mate 40 Pro dostanou i na globální trh nebo zůstanou pouze v Číně. Respektive, zda by na čínský trh dorazily telefony včas, ale na některé ostatní trhy až později. 

V poslední době se opět objevují zprávy o tom, že by Huawei rádo nasadilo do telefonů a dalších zařízení nový operační systém Harmony OS, který jsme měli spatřit už minulý rok. Nakonec se systém objevil v chytrých televizích, ale do telefonů nedorazil. Poslední informace však poukazují na to (což potvrzují i někteří lidé v Huawei), že telefony s Harmony OS na trh dorazí. Je tedy možné, že čínský výrobce čeká na to, až bude software do telefonů opravdu použitelný tak, aby mohly telefony dorazit na trh. 
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.