První telefon s přední kamerkou v rohu displeje je tady. Galaxy A8s se chystá do Číny Levný kousek to asi opět nebude

10.12.2018 16:20 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Po týdnech plných spekulací se konečně oficiálně představil Samsung Galaxy A8s
  • Telefon má v sobě Snapdragon 710, až 8 GB RAM a trojitý fotoaparát z Galaxy A9
  • Cenu zatím neznáme, avšak ta nás ani nemusí trápit, když se telefon na západ nechystá

Dneškem nám končí dlouhé čekání a máme také pokoj už od všech úniků. Samsung Galaxy A8s se stává prvním oficiálně odhaleným telefonem s přední kamerkou přímo v rohu displeje. Rámečky zařízení jsou tak hezky tenké a není potřeba žádného notche. Byť menší brada tu stále je. Navíc má otvor pro kamerku nemalých 6,7 mm, což je o 2 mm více než v případě chystaného Honoru View 20. A jak potom fungují notifikační ikony? Nebojte, o ty nepřijdete. Jen se přestěhovaly více doprostřed lišty. Otázkou zůstává, jak se bude chovat místo pro kamerku ve videích. 

Zajímavostí je, že Samsung nikde nezmiňuje, zda je displej skutečně technologie Super AMOLED. Nikde ani zmínka, a tak zůstává i nadále možností, že jde o LCD, o čemž hovořila řada spekulací. Samotný panel má 6,4 palců a Full HD+ rozlišení. Pod ním dále leží procesor Snapdragon 710, 6/8 GB RAM a 128GB úložiště. Přidat můžete také microSD kartu, což nám dává dohromady velice dobrou hardwarovou výbavu. 


Skleněná záda nám ovšem skýtají bohužel povědomí pohled. Jsou zde tři fotoaparáty z Galaxy A9, a to nejsou zrovna nejlepší foťáky. Jinými slovy je zde 24Mpx hlavní fotoaparát se světelností f/1.7, 10Mpx teleobjektiv s dvojnásobným optickým zoomem a 5Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Vepředu je poté 24Mpx kamerka se světelností f/2.0. Vedle foťáku je tradiční čtečka otisků prstů. 

Telefon se pochlubí také baterií s kapacitou 3400 mAh, kterou lze rychle dobíjet skrz USB-C. Menším potěším je dále vyvrácení spekulací ohledně systému. Nakonec sem dá Samsung alespoň Android 8.1 Oreo. Pie by byl sice už na místě, ale co se dá dělat.  

Galaxy A8s zůstane prozatím pouze v Číně a k dispozici bude v šedé, modré a zelené barvě. Předobjednávky jsou otevřeny do 21. prosince a cenu stále neznáme. Vzhledem k výbavě se však bude měřit s Galaxy A9


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • NikiBl-před 168 dny

    Ta kamerka v předu v rohu, vypadá hrozně, také je velmi nepraktická, když si budu chtít zahrát hru, zhlédnout film, tak stejně se musí ten display oříznout a přizpůsobit... Jsem fanoušek ,,bezrámečkových" displayů, ale rozhodně ne vykouslých nebo s ,,dírou", podle mne je to jen krok dozadu. Stejně tam ten ,,výřez", ,,díra" stále jsou a tedy nemáme plnohodnotný display... Obraz se musí přizpůsobit a vývojáři mají práci navíc.

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.