První spekulace o fotoaparátech Galaxy S21 jsou tady Opět půjde ve stopách Xiaomi

10.05.2020 09:00 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung
  • Jsme téměř rok od představení řady Galaxy S21, ale první spakulace o fotoaparátech zkrátka nepočkají.
  • Telefon má mít stejný 150Mpx hlavní senzor jako Xiaomi Mi Note 20 v druhé polovině letošního roku.
  • ToF má jít pryč už u Galaxy Note 20 a testují se údajně dva prototypy S21 s rozdílnou stabilizací senzorů.

Řada Galaxy S20 si za těch pár měsíců na trhu nestihla udělat moc dobré jméno. Jednotlivé modely se moc dobře neprodávají a lidé měli zájem především o S20 Ultra, avšak to si stihlo všemi svými problémy vybudovat tak špatnou pověst, že už i o něj zájem opadá. Samsungu tedy nezbývá než opět hledět do budoucnosti k řadě Galaxy Note, která se v poslední letech prodávala vždy mnohem lépe než Galaxy S, a poté ještě dál k příštímu roku.

Ano, už nyní máme první spekulace ohledně Galaxy S21. Přesněji se dozvídáme o fotoaparátech, které mají telefony této řady zdobit. Podle všeho se Samsung zbaví ToF senzoru, což však může proběhnout už u Notu 20. Očividně si i Samsung uvědomil, že ToF senzor je u Androidu zatím zcela zbytečný, jelikož pro něj nikdo nenašel smysluplné využití, které nedokáže zastal jiný senzor.

Krom chybějící ToF se ovšem změní opět také hlavní senzor. Hlavní fotoaparát má mít nově 150 Mpx, což dává vzhledem k nedávným spekulacím perfektní smysl. Letos představilo totiž Xiaomi pár měsíců před Galaxy S20 Ultra vlastní telefon se 108Mpx senzorem právě od Samsungu a nedávno se objevily zprávy, že Xiaomi přinese v druhé polovině letošního roku nový 150Mpx senzor. Dá tedy rozum, že pár měsíců po Xiaomi přijde s vlastní verzí zase také Samsung. Tento hlavní snímač má doprovázet 64Mpx teleobjektiv, 16Mpx širokoúhlý fotoaparát a 12Mpx makro senzor.

Údajně se nyní testují dvě verze S21. Jedna má optickou stabilizaci u hlavního senzor a přední kamerky, zatímco druhá jí má u teleobjektivu a širokoúhlého fotoaparátu. To jsou dost zvláštní kombinace vzhled k faktu, že nejlepší by bylo mít OIS u hlavního senzoru a teleobjektivu. Je to však zajímavý přístup a kdo ví, třeba ani tyto informace nejsou pravdivé. Přeci jen jsem nějaký 10 měsíců před odhalením řady Galaxy S21, takže berte všechny spekulace s velkou dávkou skepticismu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.