První letošní telefon HTC je tady. Wildfire R70 má tři fotoaparáty, ale otřesnou výbavu Výbava stojí za starou belu

28.02.2020 14:09 / od Honza Nuc
foto:  HTC
  • Společnost HTC se minulý rok vyjádřila, že telefony sice stále vyrábět bude, ale zaměří se především na virtuální realitu a 5G sítě.
  • Dlouho jsme tak neslyšeli o žádném novém telefonu. Až doteď. Výrobce totiž představil model Wildfire R70 s třemi fotoaparáty.
  • Výbava telefonu je však celkově podprůměrná.

Napohled sympatický telefon v hezkém barevném provedení, velkým displejem a menšími rámečky kolem něj. Tři fotoaparáty na zadní straně by mohly značit slušné fotoagrafie a kapacitní čtečka zase to, že se bude jednat o levnější telefon. Takto by se dal shrnout první dojem z nového modelu Wildfire R70 od HTC. Jak ale všichni víme, zdání často klame a není tomu jinak ani zde.

Displej má úhlopříčku 6,53", jedná se o LCD panel a má rozlišení HD+. Na levný telefon poměrně běžné a ani kapkovitý výřez v displeji s 8Mpx kamerkou s možností natáčet Full HD video nepřekvapí. Co se týče fotoaparátů na zadní straně, nalezneme zde 16Mpx hlavní kameru se světelností f/1.75 a světe div se, to je vlastně všechno podstatné. Dva další senzory jsou totiž pouze 2Mpx pro makro snímky a měření hloubky ostrosti. HTC tak naláká na tři fotoaparáty, přitom ale dostanete plnohodnotný jen jeden.

Stejně tak telefon nezaujme ani výkonem. Uvnitř zařízení totiž tepe procesor MediaTek Heli P23, který zřejmě nebude ani tak tepat, jako často sýpat a prosit o život. Když ještě uvážíme, že procesoru bude asistovat pouze 2 GB RAM a 32GB vnitřní úložiště... Žádná sláva. 

Alespoň baterie má hezkých 4000 mAh. Opět přichází další zklamání v podobě klasického microUSB portu, takže žádné rychlonabíjení nečekejte. Zmínit můžu ještě Bluetooth ve verzi 4.2 či duální slot na SIM karty. A hlavně 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek.

Telefon tak může zachránit už jenom cenovka, která bude muset být posazená proklatě nízko, protože dle mého telefon za moc stát nebude. Cenovku však prozatím neznáme, protože ji HTC ještě neprozradilo.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.