První komerčně dostupný telefon s kamerkou pod displejem přijde už v září Je to souboj ZTE vs. Oppo

17.08.2020 18:00 / od Michal Šrajer
  • ZTE se chce pochlubit už 1. září prvním komerčně dostupným telefonem s kamerkou pod displejem.
  • Axon 20 5G má mít 32Mpx přední kamerku pod 6,9palcovým OLED panele a pohánět jej bude Snapdragon 765G.
  • Otázkou však zůstává, jestli se povede ZTE dostat telefon do prodeje před konkurenčním Oppem.

Slovíčka “první na světě” jsou trofej, kterou se chce pyšnit co nejčastěji každý z výrobců. Častokrát je i jedno, že se dostane na trh zatím ne zcela odladěná technologie nebo absolutní zbytečnost, která za dvě generace telefonu opět zmiz. Důležité je, že má značka pod svým jménem připsáno prvenství. Nelze však také popřít, že občas to i vyjde a výrobce dostane na trh jako první rovnou něco skvělého. Otázkou je, kterou z těchto tří cest se vydá chystané ZTE.

To se totiž chystá už 1. září oficiálně odhalit první komerčně dostupný telefon s přední kamerkou schovanou přímo pod displejem. Prototypy této technologie jsme viděli samozřejmě už dlouho u nespočtu výrobců, ale až ZTE by mělo jít jako první s kůží na trh. Krom pochybné kvality oné technologie, hezké fotky nečekejte, je ovšem zároveň otázkou, kdy se vůbec telefonu dočkáme.

Je sice hezké, že se zařízení představí už první den v září, ale dostat jej do sériové výroby je úplně něco jiného, obzvláště letos. Je tedy klidně možné, že ZTE představí telefon, slíbí, že přijde jako první na trh, ale než se začne skutečně někde prodávat, že jej někdo jiný předežene. Mohu připomenout, že Oppo už ZTE částečně porazilo v červnu, kdy představilo jako první telefon s přední kamerkou pod displejem. Problémem je, že Oppo řeklo, že telefon bude v prodeji v blízké budoucnosti. Od představení je to však již pár měsíců a o vydání telefonu ani slovo. A přitom právě to uvedení na trh je klíčové, bez něj na prvenství každý kašle. Musíte práci dotáhnout do konce. Uvidíme, kdo z této čínské dvojice vyhraje. Jen aby nepřišlo mezitím ještě Xiaomi třeba s Mi Note 20 a nevytřelo zrak oběma.

V každém případě se bude telefon od ZTE jmenovat Axon 20 5G a mělo by jít o zařízení střední třídy. Bude mít procesor Snapdragon 765G, 4210mAh baterii, 64Mpx hlavní fotoaparát a přední 32Mpx kamerka má být umístěna pod masivním 6,92palcovým OLED panelem. Cena není známa, ale ta nás ani moc zajímat nemusí. Stejně se k nám telefon nedostane, takže sledujeme z povzdálí spíše jen zajímavý závod čínských výrobců o první místo.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.