Proč se Oxygen OS odklání od čistého Androidu k One UI? OnePlus vysvětluje Cesta za lepším ovládáním telefonu

02.09.2020 10:30 / od Honza Nuc
foto: techarena.cz
  • Výrobce OnePlus s novou nadstavbou Oxygen OS vysvětluje, proč vzhled systému ubírá tímto směrem.
  • Aktualizovaná nadstavba je již dostupná o modelů telefonu OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro.

OnePlus vysvětluje, že s novou verzí nadstavby Oxygen OS 11 se zaměřuje především na ergonomii používání telefonu. Výrobce tak chce, aby se uživatelům telefon lépe využíval i jedním prstem. OnePlus dlouhodobě sleduje uživatelské zkušenosti a díky tomu ve společnosti vytvořili zóny displeje, na kterých by měly být zobrazovány hlavní prvky, které uživatel využije nejvíce. Další zóny jsou pak rozdělené podle toho, kam prsty uživatelů dosáhnou už méně. 

OnePlus se tak zaměřuje především na to, aby se telefony společnosti daly dobře ovládat především jednou rukou bez zbytečného přehmatávání či posunování telefonu v ruce. Všechny nejdůležitější prvky systému jsou tak nyní orientované více uprostřed displeje a na dolní části. Zbytek je umístěný nahoře. Jde to dobře vidět v aplikacím Galerie, Počasí nebo Nastavení.

Zároveň tak však OnePlus směřuje více k masivnější nadstavbě, jež si bere inspiraci z One UI a odklání se od čistého Androidu. To výrobce dobře ví, ale odůvodnil změny tím, že čistý Android je výborný základ, ale OnePlus chce nabídnout svým zakázníkům ještě lepší zážitek z používání. A ten prý není u čistého Androidu v dnešní době obřích displejů na ideální úrovni. Rozhodnutí OnePlus dává tedy smysl a nelze s ní nesouhlasit, avšak odklon od čistého prostředí nepochybně i přes vysvětlení řadu fanoušku naštve.Diskuze k článku...

0 komentářů
  • Čivas-2. září 2020

    To člověka zamrzí. Když o OnePlus jsem uvažoval jako o dalším telefonu, právě na základě hodně vychvalovaného a skoro "čistého" Androidu. Masivní nádstavby mě všechny do jedné jen zklamaly.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.