Příští rok by mohl mít každý vlajkový model Sony Xperia nově 5G Sony mění strategii

25.10.2019 07:05 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Podle nejnovějších informací byl telefon Xperia 5 posledním vlajkovým modelem od společnosti Sony, jež bude mít pouze 4G připojení.
  • Další vlajkové lodě japonské společnosti by měly na trh dorazit už s podporobou 5G sítí.

Japonské Sony očividně hledá způsob, jak své telefony zatraktivnit a zřejmě našlo cestu. Počínaje nástupcem Sony Xperie 1, který bude pravděpodobně uveden příští rok na veletrhu MWC 2020, by měly mít všechny vlajkové telefony Sony zabudovaný čip 5G. Jen čas ukáže, jestli sázka na 5G sítě mobilní divizi Sony nějakým způsobem pomůže, nebo to bude stále stejné, nicméně krok je to určitě dobrý. 5G sítě prozatím nejsou tak rozšířené, ale mít základnu telefonů tyto sítě podporující je opravdu důležité. Posledním vlajkovým modelem, který nemá ještě 5G by tak měla být nedávno uvedená Sony Xperia 5.

Sony v minulosti jasně deklarovalo svůj záměr soustředit se pouze na profitabilní telefony, ale i nadále však samozřejmě vydává modely střední a nižší třídy "pouze" se 4G konektivitou.  Přechod na 5G bude ovšem i u této třídy v budoucnu nevyhnutelný a je jenom otázkou času, kdy jej k tomu konkurence sama donutí. Prozatím však prodeje telefonů Sony dále klesají a samo Sony si předsevzalo do března příštího roku, kdy končí v Sony fiskální rok, prodat alespoň 4 miliony kusů. I toto číslo však už je revidovaným ukazatelem z původních 5 milionů.Také čínské Xiaomi před pár dny oznámilo, že příští rok představí celkem deset telefonů podporujích 5G. Společnost HMD Global stojící za telefony Nokia zase již dříve oznámila, že bude mít cenově dostupný 5G telefon. Vypadá to, že v příštím roce budeme mít žně a v roce 2021 už bychom mohli mít na trhu spoustu 5G telefonů.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.