Připravte se! Ohebný Apple iPhone je možná už za dveřmi Jste připraveni na další evoluci v mobilech?

15.06.2020 09:40 / od Petr Hudec
foto:  Apple
  • Apple je dalším výrobcem, kerý vsadí na ohebný telefon
  • První rendery nevypadají vůbec zle

Od uvedení prvních chytrých mobilních telefonů už uplynula hezká řádka let a všichni se asi shodneme na tom, že marně čekáme na "Next big thing". Rozuměj, čekáme na něco, kde by si velká masa lidí řekla, že to je něco, kvůli čemu bych si koupil nový telefon. V minulosti to bylo poměrně jednoduché. Z kufříkových telefonů najednou přišly telefony kompaktnější, které jste už při troše štěstí strčili do kapsy. Miniaturizace následně poskočila až do té míry, že jsme mobilní telefony schovali do dlaně. Přišla i doba prvních barevných displejů nebo různých druhů rozkládacích komunikátorů s externí klávesnicí. Pořád to ale byly telefony na okraji společnosti, pro úzký okruh uživatelů a teprve příchod prvního iPhonu nastolil kategorii telefonů, tak jak je známe dnes. Chytrých a dotykových.

Čím jsou mobilní telefony chytřejší a lepší, tím těžší je je zdokonalovat. Větší výpočetní výkon už asi nikoho nepřekvapí a jediné, na co se vehementně čeká, je revoluce v podobě větší výdrže nebo rychlejšího nabití. Za posledních 10 let narostla kapacita baterií, ale také spotřeba telefonů a i když se spekuluje o bateriích fungujících na principu superkapacitátorů schopných se bleskurychle nabít, zatím je to spíš evoluce než revoluce. Je tedy na místě se ptát, jak popohnat stagnující trh.

Přiměje ohebný displej masy lidí k výměně telefonu?

Je to dost dobře možné. Nikoho asi nepřekvapí, že mobilní telefony jsou rok od roku větší a větší. Dříve jsme považovali zařízení se 7" obrazovkami za tablety, dnes to jsou mobilní telefony. Samozřejmě, čím větší obrazovka, tím horší ovládání jednou rukou. Větší obrazovky jsou ovšem daleko pohodlnější pro zobrazení obsahu a tak vznikla potřeba velkých a zároveň kompaktních displejů. Přes různé pokusy o rolování, zajíždění a podobně se zatím nejvíce ujal ohebný kloub. Asi nejznámějšími telefony jsou Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy Z Flip a Motorola RAZR

Na vlnu ohebných telefonů naskočí i Apple

Apple je dalším výrobcem, který se konečně odhodlal naskočit na vlnu trendu a připravuje svou verzi ohebného telefonu. Známý leakster Jon Prosser, který se zřídka kdy mýlí, uvedl na svém Twitteru zprávu, že po 4 měsících používání Z Flipu si je celkem jistý, že technologie je natolik spolehlivá, že Apple, poslední dobou známý zaváděním ověřených technologií, by se konečně mohl přidat. Pokud čteme mezí řádky a dáme k tomu dohromady fakt, že Apple už má registrovanou spoustu patentů kolem ohebného telefonu, možná bychom se mohli dočkat již brzy onoho slavného výroku "And one more thing" oznamující příchod nového ohebného iPhonu. 

Následná diskuze pak potvrdila, že otázkou není jestli, ale kdy.

Samozřejmě, jak už jsme vás mnohokrát informovali, ohebné telefony nejsou zdaleka dokonalé a zejména Samsung si prošel mnoha úskalími, kdy byl nucen dokonce telefony ještě před jejich uvedením na trh stáhnout. Žádná technologie ovšem není napoprvé perfektní a je pouze otázkou času, kdy budou ohebné displeje tak dokonalé, že rozdíl v odolnosti oproti klasickým displejům bude zanedbatelný. Možná se i dočkáme toho, že ohebné displeje budou kvůli své potřebě odolnosti dokonce lepší než displeje klasické. Samsung, který v ohebných displejích došel zatím nejdál, totiž nedávno uzavřel partnerství s firmou Corning vyrábějící ochranná skla. Možná je to tedy právě ten displej, na který Apple čeká, aby se vyhnul fiasku Samsungu. S největší pravděpodobností bychom se tak do roka a do dne mohli dočkat nového ohebného iPhonu.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.