Prezident Huawei tvrdí, že P30 Pro přijde s revolučními technologiemi fotoaparátu Zároveň máme první fotku přímo z telefonu

05.03.2019 16:17 / od Michal Šrajer
/Photos/cover_galaxy_A40.jpg
  • P30 Pro má dle slov prezidenta společnosti skutečně přijít s periskopickým zoomem
  • Zároveň se má notně vylepšit výkon fotoaparátu za špatného světla a v noci
  • Jak revoluční fotoaparát P30 Pro skutečně bude, se dozvíme už 26. března

Na MWC jsme se od Huawei dočkali pouze ohebného telefonu a oznámení řady P30 si výrobce nechává až na 26. března. Mezi tím nás však začíná nepřímo lákat na podle všeho úžasný fotoaparát v P30 Pro. Po loňských výkonech vlajkových telefonů Huawei se samozřejmě očekává, že nasadí i nová generace opět laťku pro všechny ostatní a podle prvních náznaků to vypadá velice slibně. 

Samotný prezident společnost zveřejnil na čínské sociální síti Weibo fotku z P30 Pro. Na ní můžeme vidět Měsíc a byť není fotka zcela čistá a dokonalá, tak je výsledný snímek na telefon neuvěřitelně dobrý. Zcela jasně můžeme vidět povrch měsíce a větší krátery na něm. Obzvláště pokud budeme věřit slovům prezidenta společnosti, že tento snímek vyfotil telefonem skutečně z ruky bez žádného stativu a podobně. Vodoznak vespod pak prozrazuje skutečně přítomnost čtveřice hlavních fotoaparátů

I o těch se prezident trochu rozpovídal. Předně potvrdil, že P30 Pro má nabídnout periskopický zoom a má předvést technologii, kterou jsme doposud u smartphonů ještě neviděli. Vyvstává samozřejmě otázka, zda půjde o onen bájný 10x zoom, nebo půjde dokonce mechanický zoom. Tím by nás Huawei určitě ohromil, ale i tak nabídne foťák určitě skvělé fotky. Ostatně i sám prezident tvrdí, že všechny skvělé funkce z předchozích vlajek zůstanou na místě, takže můžeme očekávat obří 40Mpx hlavní senzor, optický zoom či širokoúhlý objektiv.  

Zároveň má prý P30 Pro opět excelovat v nočních fotkách. Má jít o opravdu výrazné zlepšení, přičemž přístup Huawei se bude lišit třeba od Googlu, který spoléhá čistě na software. Zcela nový Noční režim v P30 Pro má prý využívat mnohem více samotného hardwaru a nebude rozhodně spoléhat čistě na software. Zkrátka nám má P30 Pro přinést dle slov prezidenta Huawei “revoluční technologie, které přepíší pravidla mobilních fotografií”. No, tak to jsem zvědav. Za tři týdne uvidíme, jak moc revoluční P30 Pro skutečně bude. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.