Přes všechny útrapy porazil Huawei kalifornský Apple. Je druhým nejprodávanějším výrobcem Spíše jsme zvědaví na rok 2020

03.02.2020 15:56 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila výsledky na trhu s telefony za rok 2019.
  • Podle zprávy se čínské Huawei umístilo na druhé příčce v prodeji mobilních telefonů a i přes trvající problémy, jež společnost má.

Už více než tři čtvrtě roku platí ban od amerického prezidenta Donalda Trumpa, který společnosti Huawei znemožňuje využívat americké produkty či služby. Huawei je tak odstřihnuté od některých komponent, ale především softwaru v podobě Google služeb, jež momentálně čínská společnost nemůže používat ve svých zařízeních. Komplikuje jí to cestu na všechny trhy vyjma toho čínského, kde Google nepůsobí. Společnost tak byla nucená v Evropě prodávat starší telefony s novými jmény (jako Honor 9X nebo Huawei Nova 5T). I přes tyto komplikace byl pro Huawei rok 2019 velice úspěšný. 

Podle výsledků analytické společnosti Counterpoint Research totiž Huawei v roce 2019 prodalo celkově 238,5 milionů telefonů, což je zhruba o 33 milionů telefonů více než v roce 2018. Meziročně se tak podíl na trhu Huawei zvedl o dvě procenta a jeho podíl byl za rok 2019 celkem 16 procent. Na prvním místě je nepřekvapivě Samsung s ročním prodejem 296,5 milionů telefonů a podílem na trhu ve výši 20 procent. Samsung však tolik neposkočil oproti roku 2018, kdy prodal 291,8 milionů zařízení. 

Třetí příčku pak obsadil kalifornský Apple s prodanými 196,2 miliony kusy a podílem na trhu ve výši 13 procent. Jedná se však o meziroční pokles o jedno procento. Co se týče prodejů za rok 2018 a 2019, i zde vidíme pokles o necelých 10 milionů kusů.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.