Představený Huawei Nova 4e se stane za pár týdnů na našem trhu modelem P30 Lite Zároveň má být vesměs stejným telefonem také Honor 10i

14.03.2019 12:19 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • V Číně představený Huawei Nova 4e se má u nás prodávat později jako P30 Lite a Honor 10i
  • Chlubí se Kirinem 710, až 6 GB RAM, 128GB úložištěm či 32Mpx přední kamerkou
  • Hlavní foťák má 24Mpx, druhý širokoúhlý snímač má 8 Mpx a třetí 2Mpx je pouze pro portrétní režim

Před pár měsíci představil Huawei pro Čínu Novu 4 s průstřelem v displeji, avšak telefon se nikdy nedostal na globální trh. S dnes představenou odlehčenou verzí Nova 4e to bude ale jinak, jelikož se dostane na náš trh pod jménem P30 Lite. Zároveň se stejný telefon dostane na trh také jako nedávno uniklý Honor 10i. Stejně jako byly v podstatě stejné modely Huawei P Smart (2019) a Honor 10 Lite

Nova 4e nabídne ve střední třídě již zabydlený procesor Kirin 710 a společnost mu má dělat v závislosti na verzi 4/6 GB RAM. Úložiště má činit vždy 128 GB a nahraný je v něm Android 9.0 Pie s vlastní nadstavbou. Nechybí ani slot pro microSD karty, GPU Turbo 2.0, čtečka otisků prstů na zádech, 3,5mm jack či 18W nabíjení 3340mAh baterie skrz USB-C.

IPS displej má úhlopříčku 6,15palců s Full HD+ rozlišením a kapkovým notchem. V něm najdeme nový 32Mpx fotoaparát se světelností f/2.0. Naopak vzadu je tentokrát trojitý fotoaparát. Hlavní 24Mpx fotoaparát má světelnost f/1.8, druhý 8Mpx foťák je širokoúhlý se 120° záběru a do třetice je zde 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí. To vše zasazeno do skleněných zad a konstrukce, která svým vzhledem silně připomíná zmiňovaný P Smart (2019). 

Ceny známe samozřejmě čistě jen pro čínský trh, jelikož se k nám telefon pod jménem Nova 4e nedostane. Podle předchozích zpráv má však Huawei P30 Lite stát stejně jako P20 Lite necelých 9 tisíc korun. Je ovšem otázkou, jaká verze tuto cenovku dostane. Je tak klidně možné, že 4GB verze bude o něco levnější. Nebo se k nám dostane jen jedna varianta. Ani to nelze samozřejmě vyloučit. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.