Předělaný prohlížeč Microsoft Edge si bude rozumět s rozšířeními z Chromu Najdeme jej také na všech typech zařízení s různými systémy

11.12.2018 12:30 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg
  • Edge založený na Chromiu bude podprovat existující rozšíření určené pro Chrome
  • Nový prohlížeč se dostane na Windows 10, Windows 8, Windows 7, macOS, Xbox i Hololens
  • Zároveň se chystá větší podopora progresivních aplikací

Nový prohlížeč od Microsoftu bude rozhodně velkou věcí. Namísto vlastního řešení se bude softwarový gigant spoléhat na jádro Chromium, na kterém staví své prohlížeče nespočet ostatních společností. To zaručí lepší kompatibilitu a ušetří vývojářům spoustu práce. Předělaný Edge bude totiž ve stejné podobě k dispozici na PC, macOS, Androidu či iOS (tam už nějakou dobu je), a navíc s ním bude možné podle všeho používat rozšíření z Chromu

Manažer Kyle Alden starající se o předělaný Edge nás vlastními slovy ujišťuje, že “je naším (Microsoftu) úmyslem podporovat již existující rozšíření z Chromu”. Zároveň nás Alden ujišťuje, že Microsoft chce přinést svůj předělaný prohlížeč skutečně na všechny zařízení s Windows. To platí pro počítače a tablety s Windows 10, Windows 8 i Windows 7. Zároveň se dostane prohlížeč prý dokonce i na Xbox či brýle Hololens, avšak o mrtvých Windows Mobile napadlo ani slovo.  

Dostali jsme také ujištění, že se pracuje na progresivních aplikacích s novým jádrem Chromuim. Ty se budou tvářit jako nativní Windows aplikace, ale půjde ve skutečnosti jen o wrap internetových stránek ve stylu Chromu. Díky tomu bychom se mohli dočkat více Windows aplikací a sytém by působil opět o něco celistvěji. Tým hodlá rovněž i nadále podporovat EdgeHTML/Chakra, na čemž je postaven stávající Edge. Stejné jádro najdeme totiž také v řadě starších aplikacích. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.