Před Huawei zavřel dveře další veledůležitý trh Až letos jdou cítit následky banu

29.07.2020 10:30 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Indická vláda rozhodla, že Huawei nebude moct prosazovat svá síťová řešení ani na jejich trhu.
  • Společnost musela propustit v Indii většinu zaměstnanců a nyní tak dostává další těžký zásah na jednom z největších trhů na světě.

Vypadá to, že snad každý měsíc dostáváme alespoň jednu zprávu o dalším bolestivém úderu pro Huawei. Jednotlivé země dávají od společnosti kvůli americkému banu ruce pryč, přičemž doteď šlo většinou o menší evropské země. Dnes se ale dozvídáme, že s Huawei nechce spolupracovat ani jeden z největší světových trhů, který neustále rapidně roste – Indie.

Huawei se přitom už tak v Indii v posledním roce nedařilo. Odhad příjmů v Indii klesl o 50 % a bude se nadále snižovat. Zároveň bylo propuštěno v zemi na 70 % zaměstnanců, přičemž jedním z nich byl kupříkladu i viceprezident Honor India. Situace se navíc velice zkomplikovala během potyčky na hranicích s Čínou, kdy zemřelo 20 indických vojáků. Od té doby se šíří v zemi “antičínské” smýšlení a řada lidí žádá dokonce bojkot čínských produktů.

Je však zajímavé, že i přes tuto situaci na tamním trhu roste Xiaomi či OnePlus. Zdá se, že si v Indii spojili Čínu patrně především s největším Huawei, který měl už tak problémy v USA. Indická vláda tedy následuje americké kroky a již zakázala využívání vybavení Huawei vládou dotovaným operátorům. Stejně tak žádá po soukromých operátorech to samé. Má se postupně vyřazovat jakékoli vybavení Huawei ze sítí nenásilným způsobem, aby uživatelé nic nepoznali a nebyly potíže s poskytovanými službami.

Největší operátor v zemi už kupříkladu přešel kompletně na 4G od Samsungu. Zbylí dva dominantní operátoři mají stále zhruba třetinu svých sítí od Huawei, ale i oni hledají postupně vhodné náhrady. Co se rozšiřování 5G týče, tak je Huawei podle všeho stále zapsáno v soutěži o kontrakty, ale je vysoce nepravděpodobné, že by se někdo rozhodl s výrobcem spolupracovat. Obzvláště když se ve velkém testují 5G řešení od ostatních poskytovatelů.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-29. červenec 2020

    Lehkou parafrází klasika: Nad Huawei se táhnou těžké olověné mraky, neboť Bůh komunismu nepřeje ;)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.